Spolčení zločinců ukazuje, kde se v Lánech schází ke svým rejdům

Spolčení zločinců ukazuje, kde se v Lánech schází ke svým rejdům
Zámek Lány, prezidentské sídlo.
Autor snímku Filip Jakubský
SDÍLEJ:

Málokdo má možnost navštívit zločinecké doupě, když ještě zloduši nesedí za mřížemi. Během tohoto a následujícího víkendu si můžete zvláštní zážitek dopřát. Prezidentský zámek Lány se otevírá pro veřejnost.

První patro lánského zámku bude otevřeno 9.-11. a 16.-18. prosince. Ve druhém patře bydlí prezident Miloš Zeman. 

Adventní dny otevřených dveří můžete využít v pátek od 12 do 18 hodin a v sobotu i neděli od 10 do 16 hodin. Návštěva i parkování je zdarma.

Mocipán ukázal svůj zámek veřejnosti naposledy roku 2018 ve dnech stoletého výročí Československa.

K vidění je Masarykova pracovna, Žlutý salon se štědrovečerní tabulí rodiny prvního československého prezidenta, Modrá jídelna, Sloupová hala a Hudební salonek. Otevřena bude kaple Nejsvětějšího Jména Ježíš s betlémem a jezulátkem ve schránce na hlavním oltáři.

Mlha s Pumpařem a Vlekařem 

Kdo všechno v Lánech pracuje na velkých zločinech? Do čela mafie je vystrčený prezident Miloš Zeman (KSČ, ČSSD, Zemanovci), který zatahuje naši zemi do vlivu despotických pohrobků komunismu Ruska a Číny.

Mlha má k ruce Pumpaře a Vlekaře. Jeho pravá ruka je poradce Martin Nejedlý, který považován za českého exponenta válečného zločince Putina. Kromě toho ukradl českému státu letecký benzín, za který nezaplatil. Přes něj platili Rusové vylhané volební kampaně Miloše Zemana. Zemanova levá ruka je kancléř Vratislav Nejedlý, zlodějíček a podvodníček zapletený do mnoha zloděje a podvodů od své strašnické vily, přes hospodu, vlek a rybník v Osvětimanech až po ovlivňování soudců. Oba dva jsou pro český stát největší bezpečnostní hrozbou a zahraniční představitelé s výjimkou Číňanů a Rusů s nimi nejednají.

Ve srovnání s těmito třemi výtečníky je šéf Lesní správy Lány Miloš Balák jen malá ryba. Za to ale kradl jako straka. Souběžně si bral náklaďáky plné kamení z lomu v Lánech a nechával korumpovat stavební práce na vodní nádrži Klíčava. Vyfasoval za to tři roky natvrdo, ale Miloš Zeman mu dal milost. Takže díky soudci víme, že kradl, a kvůli prezidentovi, že za to nepůjde do kriminálu.


Zobrazit místo Turistika na větší mapě

Horydoly.cz Lány na Horydoly

Lánský park upravil Jože Plečnik
Prvních zimních 70 km na kole z Rakovníka do Prahy

Okolo Lán k Amálii a zpátky
Kněžna z Fürstenberga
Lovecká sezona ve Středočeském kraji
Úžasné bohatství kladenského uhlí
Industriální cesty českým středozápadem

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Estabilishment

Začínám mít podezření, že ztotožňuješ mainstream s veřejnoprávním médii. Což by byl samozřejmě nesmysl. Jsou to dva nesouvisející pojmy.

Reaguj
Estabilishment

...Mainstreamová média mají ze svého titulu v zásadě oslovovat většinu populace jazykem jednoduchých sdělení, de facto nepolemizovat s jejich začleněním ve společnosti a tím udržovat mocenské status quo. (ČRO, ČT.)

Alternativní média naopak přinášejí marginalizované či marginální úhly pohledu, provokativní a alternativní pohled na aktuální dění a zasazování událostí do jiného kontextu, než jak to činí mainstream.,,,

A to, že některá zahraniční media (jako britský Guardian (12 milionů čtenářů měsíčně na internetu), Independent či Financial Times nebo společnost BBC, především její rozhlasová stanice BBC Radio Four)  pravidelně a systematicky zpochybňují ideologii establishmentu. z nich ještě meinstrem ani alternativní media nedělá. Spíše jsou oněmi státními demokratickými medii, která u nás evidentně chybějí...

 • Autor Honza
 • Datum a čas 14.12.2022 14:01
Reaguj
Estabilishment

Abychom si rozuměli: Čemu říkáš mainstream? 

Podle počtu čtenářů a diváků jsou to teď nejspíš Parlamentní listy, IDnes, řetězové maily, Česká televize, Český rozhlas, Radio Impuls a Evropa 2, Blesk, Deník, Babišovy profily na sociálních sítích, YouTubové profily několika dezolátů.

Reaguj
Estabilishment

Souhlas.... Co tedy není a mělo by být kritizováno v médiích na současné vládě - totéž  co u ostatních. (Viz třeba ony afery STAN v Brně). A nejen na opozici. A hlavně v našich meinstremových mediích to chybí. Prostě ono Padni komu padni ale nejen podle pocitů a fadění te či oné straně. To třeba Soukup je na tom daleko líp, i když ani jemu do duše nevidím.

 • Autor Honza
 • Datum a čas 13.12.2022 15:23
Reaguj
Estabilishment

Aha. Když ono je to s Tebou těžké...

Nejdřív si stěžuješ, že se nekritizuje estabilishment. Při tom právě tento článek je mj. kritika nejvyššího estabilishmentu u nás.

Potom žádáš odvahu ke kritice vlád minulých i současných. Odkážu Tě na největší kritické akce za posledních 30 let, o kterých jsme referovali dokonce i zde na Horydoly. 

A nakonec z Tebe vyleze, že nemáš rád středopravé strany ODS, STAN a KDU. A sám si vlastně odpovíš, že kritika dopadá i na jejich vládu.

To jsi to nemohl nepsat rovnou? Mohli jsme se bavit o konkrétnostech a nemuseli jsme se zdržovat tím, že jsi zastíral své zájmy.

Co tedy není a mělo by být kritizováno v médiích na současné vládě?

Reaguj
Estabilishment

Co byste si přál více?... Opět musím říci NEPOCHOPENO. Stále Babiš, Zeman....  A kde je kritika oné koalice? ODS,STAN, KDU?  Jsou snad svatí?  Potřeba sundat ony pomyslné klapky na očích.

Demonstrace proti vládě

Odbory uspořádaly na Václavském náměstí demonstraci proti vládě. Pak se demonstrující přesunuli na Národní třídu

Demonstrace proti vládě

Výročí 17. listopadu lidé využili k demonstraci proti vládě

Rozpuštěné demonstrace

Na neděli byly v Praze ohlášeny dvě demonstrace proti vládním opatřením. Obě ovšem policie rozpustila z důvodu právě nedodržování vládních nařízení jako...

Ergo - jak jsem napsal. Když kritika, tak všech. A nejen v dnešním "samizdatu" ale i mainstremu.  V tomhle se od onoho vyspělého západu markantně lišíme. Spíše to připomíná onen minulej režim.

 • Autor Honza
 • Datum a čas 13.12.2022 13:05
Reaguj
Estabilishment

Kritika vládnoucího estabilishmentu je u nás neustálá. Na veřejnosti, v médiích a i kdekoliv jinde. Největší kritika poslední doby byla série obrovských demonstrací Milionu chvilek pro demokracii, která nakonec vedla k volební porážce Andreje Babiše.Dokonce i tento outdoorový web informoval, jak to byla velká a významná kritika. Co byste si přál více?

PRAHA Táhni domů Babiši, už ti to jede

PRAHA Babišův Ken šel do Mrtvé ryby

PRAHA Den boje za svobodu a demokracii se slavil na Letné

PRAHA Milion chvilek poro demokracii na Letné

PRAHA Nepochopitelná normalizace? Vzpomeň na 69. rok

PRAHA 300 000 lidé na Letné nechce Babiše a Zemana

PRAHA Třetí demonstrace proti Babišovi

PRAHA 120 000 demonstruje proti Babišovi na Václavském náměstí

OLOMOUC Povstání proti buranům

PRAHA Řekněte příbuzným, že Babiš je hajzl

PRAHA Demonstrace proti Babišovi na Václavském náměstí

ZBIROH Demonstrace proti Babišovi ve Zbirohu

PRAHA 70 000 lidí nechce Andreje Babiše

ENGLISH 70.000 people are demonstrating against prime minister

PRAHA Josef Brady na Staroměstském náměstí

FILM Selský rozum, pravda o Andreji Babišovi

VÝCHOVA Babiš bere peníze dětem

CZECHTOURISM Dalších 5 milionů si vzal Babiš z turistiky

    

Reaguj
Estabilishment

Nepochopeno. Tu nejde o nějaký současný trend fandění jedněm či druhým, jak je to dnes všeobecně chápáno, ale o odvahu kritiky právě vládnoucího establišmentu, kam pochopitelně patří i onen hradní, ovšem nejen toho . A pochopitelně nejen dnes, ale po celé minulé období. (Nemuselo dojít k oné spoustě přešlapů, které postupně  vyplouvají).  Ta jakás takás byla i za onoho totáče, byť byla stíhána a své Havlíčky měla. Ale dnes? Ticho po téhle novinářské pěšince a člověk se více dozví z ciziny. Spíše novodobí Sedlničtí začínaj vystrkovat růžky.

 • Autor Honza
 • Datum a čas 12.12.2022 04:07
Reaguj
Estabilishment
Aniž bych srovnával autora s protiruským novinářem K.H. Borovským nebo jinými politickými žurnalisty: On není Zeman a jeho kamarila nejvyšší špičkou současného estabilishmentu?
Reaguj
Inu

Nevím. Možná je vše pravda. Ale stále čekám, kdy se ozvou od podobných aktivistů podobné příspěvky i na členy dnešní vlády a koalice.. Svatí a bez problémů jistě nejsou - viz problémy STAN. Ale jaksi nám chybí oni novináři stylu Havlíčka Borovského, aby si troufali něco i proti soudobému establišmentu, a nejen ve stylu oněch obehrávaných štvanic Zeman, Babiš, Okamura. Jinak by člověk musel podobné autory oprávněně kritizovat. (Tvrdě jednostrannou linii ve stylu nedotknutelných jsme tu už měli).Už pro ty kontraverzní diskuze by to stálo za to.

 • Autor Honza
 • Datum a čas 11.12.2022 11:22
Reaguj
Celkem 10 příspěvků v diskuzi


Veszprém a 116 obcí kolem Balatonu je Evropské hlavní město kultury 2023

Veszprém a 116 obcí kolem Balatonu je Evropské hlavní město kultury 2023

Evropské hlavní město kultury pro rok 2023 nezahrnuje jen jednu metropoli, ale zapojuje celý region, populární na dovolenkové pobyty. Město Veszprém s tisíciletou tradicí se spojili na tuto akci se 116... celý článek

Pět způsobů, jak se zlepšit v Texas Hold'em Poker

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2023

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

15 tipů na zimní lezení u Skalnaté chaty v Tatrách

15 tipů na zimní lezení u Skalnaté chaty v Tatrách

Skalnatá chata ve Vysokých Tatrách se po dlouhých desetiletích otevřela pro normální horolezeckou veřejnost. Před tím fungovala jen ze známosti anebo vůbec. Při tom je to jedna z nejstarších turisticko-lyžařsko-horolezeckých chat
Firemní ubytování v České republice: ubytovny a pokoje

Firemní ubytování v České republice: ubytovny a pokoje

Mnoho lidí, kteří dojíždění za prací do jiného města nebo jezdí dokonce až do ciziny, často dumá nad tím, kde a jak si hledat levné varianty ubytování. Abychom těmto lidem pomohli,
Sněžka (1603 m), nejvyšší česká hora

Sněžka (1603 m), nejvyšší česká hora

Nejvyšší česká hora Sněžka (1603 m n.m.) převyšuje své okolí o dobrých dvě stě metrů a poskytuje dokonalý kruhový rozhled. Několikahodinová pěší túra za dalekými rozhledy se sem za jasných dní vyplatí.
Odhalení tajemství: Jak funguje sportovní sázení v kasinech?

Odhalení tajemství: Jak funguje sportovní sázení v kasinech?

Fascinuje vás myšlenka sportovního sázení v kasinech? Zajímá vás, co se děje v zákulisí? Pokud ano, pak jste na správném místě. V tomto článku vám poodhalíme tajemství, jak funguje sportovní sázení v kasinech.
7 způsobů, jak si v roce 2023 udělat pořádek ve financích

7 způsobů, jak si v roce 2023 udělat pořádek ve financích

Peníze jsou jen prostředkem k dosažení našich cílů a mnoho z nás si s nadcházejícím rokem stanovuje předsevzetí, mezi které mnohdy patří také lepší správa financí nebo šetření. Finanční povědomí je zásadní pro to,

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Batmassan - veletrh Švédsko, Göteborg 4.-12.2. Lodě 4.2.
Reisen - veletrh Německo, Hamburg 8.-12.2. Turismus a karavaning 8.2.
Nauticampo - veletrh Portugalsko, Lisabon 8.-12.2. Turismus a karavaning 8.2.
14 nejvyšších vrcholů světa Tábor, Univerzita Přednáší Radek Jaroš 8.2. 19:00
Zapalovač Havlíčkův Brod 9.-12.2. Kurz pro oddílové vedoucí 9.2.
Zimní táboření Plosko, Stolowe Hora 10.-12.2. 10.2.
Zimní táboření na Kozákově Kozákov 10.-12.2. Info: vl.sluka@seznam.cz 10.2.
Masopust Roztoky u Prahy 11.2.
Brněnský kilometr - otužilci Brno, Bystrc, Svratka   11.2.
Jennerstier - skialpinismus Německo, Königsssee   11.2.

Diskuse

Půjčit peníze na 2 měsíce Lukáš Mertan, 9.2.2023 2:09, 9 příspěvků
What all you can get with... Martin, 8.2.2023 5:55, 117 příspěvků
Impregnace Honza, 7.2.2023 16:06, 4 příspěvky
Dobře odvedená práce Adela, 7.2.2023 15:12, 8 příspěvků
Neseriózní text Kuba Turek, 6.2.2023 11:06, 3 příspěvky
Neseriózní text Ondra, 5.2.2023 16:33, 3 příspěvky
Meindl Perfekt Maťo, 4.2.2023 19:40, 14 příspěvků
Nohy v suchu Bretislav, 2.2.2023 18:52, 4 příspěvky
lavina Pišišvor, 2.2.2023 16:14, 2 příspěvky
Článek? Michal, 2.2.2023 13:19, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

LEJDIS za darmo wazzBal wazzBal, 8.2.2023 21:13
Projekty obnovy mokřadů z... Horydoly , 2.2.2023 17:10
Nový ročník Adapterra Awa... Horydoly , 2.2.2023 16:55
Anytimecar: 7 tipů na top... Horydoly , 2.2.2023 15:53
Běžecké závody 2023 Horydoly , 25.1.2023 20:46
Konvenční turismus je passé Horydoly Open, 20.1.2023 18:30
Pojišťovny varují před vý... Horydoly Open, 20.1.2023 18:23
Re: Pojištění Horydoly Open, 20.1.2023 18:21