TOP turistické cíle Slovenska představuje veletrh Holiday World

TOP turistické cíle Slovenska představuje veletrh Holiday World
Vysoké Tatry, Popradské pleso.
Autor snímku Slovakia Travel
SDÍLEJ:

Veletrhy Holiday World a Region World, které probíhají od 17. do 19. března v areálu PVA EXPO Praha, mají za partnerskou zemi pro letošní ročník Slovensko Poutavou expozici představuje vládní agentura na podporu cestovního ruchu Slovakia Travel. Vybírá největší turistické atraktivity, které rozhodně stojí za poznání.

Slovensko představuje mnoho turistických lákadel a unikátních destinací, které mají Češi doslova za humny. Účastníci veletrhů se seznamují s krásami přírody, cennými památkami i s turistickými atrakcemi v blízkosti hlavního města. Na veletrhu se dozví také zajímavosti o Vysokých Tatrách, regionech Liptov a Orava nebo o resortu Thermalpark Dunajská Streda. Jaké turistické cíle Slovenska patří k nejkrásnějším?

Spišský hrad.

Bratislava – perla na Dunaji

Hlavní město Slovenska Bratislava je unikátní tím, že leží na hranici tří států. Městem protéká Dunaj, který spojuje slovenskou metropoli s Budapeští a Vídní. Své návštěvníky si Bratislava okamžitě získá svým kompaktním historickým centrem, malebnými zákoutími, množstvím zeleně, ale i eklekticky ladícími architektonickými kontrasty.

Prohlédněte si zblízka výraznou siluetu Bratislavského hradu, přímo z hradního kopce se kdysi kochala panoramatem města i Marie Terezie, nejmocnější panovnice Evropy. Projděte se uličkami Starého Města až ke gotickému Dómu sv. Martina. Objevte Starou radnici, Rolandovu fontánu, Modrý kostelík a další. K dominantám města patří i unikátní Most SNP přes Dunaj s restaurací a vyhlídkovou věží ve tvaru létajícího talíře. Milovníci adrenalinu si mohou užít procházku po venkovní římse restaurace v doprovodu instruktora, tzv. skywalk.

Nezapomenutelné zážitky slibují i výlety v blízkém okolí Bratislavy, které nadchnou rodiny s dětmi, gurmány i milovníky adrenalinu. Za pár minut jste v úplně jiném světě! Rájem pro sportovce je x-bionic® sphere v Šamoríně, kam se z Bratislavy dostanete za půl hodiny. Najdete tu kromě profesionálních podmínek pro 26 olympijských disciplín i špičkové restaurace a možnosti relaxace pro celou rodinu. Než se dospělí zregenerují v exkluzivním wellness centru, děti se mohou pod dohledem animátorů vyřádit ve vodním světě nebo na hřišti Adventureland.

Skvělé spojení cyklistiky s adrenalinem na divoké vodě a s uměleckým zážitkem nabízí slovenský úsek trasy EuroVelo6 se startem v Bratislavě. Pokud chcete trasu absolvovat celou až do Štúrova, čeká vás 168 km dlouhá výzva. Už po 20 kilometrech si můžete udělat zastávku v Areálu vodních sportů v Čunově. Na umělém vodním kanále vás čekají divoké kaskády, na kterých si můžete vyzkoušet rafting, wakeboarding, hydrospeeding nebo aquazorbing. Na nedalekém poloostrově se pak nachází jedno z nejrozmanitějších muzeí moderního umění v Evropě – Danubiana. K dalším zajímavostem na cyklotrase patří vodní dílo v Gabčíkovo, Nádvoří Evropy v Komárně. Nedaleko obce Iža najdete zbytky římského systému Limes Romanus se značkou UNESCO a ve Štúrovu se vám z mostu Marie Valerie naskytne výhled na kopuli zdejší baziliky.

Slovensko, Bratislava, Danubiana.

Na slovenskou Saharu

Na půl cesty mezi Plaveckým Mikulášem a Lakšárskou Novou Vsí se rozléhají stovky hektarů slovenské Sahary – Šraneckých písků. Tato lokalita je využívána na vojenský výcvik, proto se sem vydejte o víkendu. Užijete si tu kousek záhorské exotiky s výhledem na Malé Karpaty a Plavecký hrad ze 13. století. Vydat se můžete i za tajemstvím Malých Karpat. Od jihu na sever vás povede 100 km Štefánikova cyklomagistrála spojující Bratislavu s rodištěm M. R. Štefánika – Košariskami. Vyjet na ni můžete z bratislavské Koliby.

Nezapomenutelný zážitek slibuje splav Malého Dunaje s Žitným ostrovem, kolovými vodními mlýny, panenskou přírodou. Pouhých 25 km od Bratislavy se nachází tzv. slovenské Tahiti – Sluneční jezera v Senci, kde si i bez moře užijete vodu na tisíc způsobů. A tip pro gurmány? Ze západního Slovenska nemůžete odjet bez návštěvy Slovenského Grobu, který je vyhlášený husími specialitami.

Via ferrata Skalka pri Kremnici.

Pulzující Košice

Vydejte se do metropole východního Slovenska, která nikdy nespí. Široká Hlavní ulice je lemovaná restauračními terasami, lákavými výklady větších i menších obchodů a zavede vás přímo k Dómu sv. Alžběty. Ze severní věže největšího kostela na Slovensku je nádherný výhled na centrum města. Vše o městě a regionu se dozvíte ve Východoslovenském muzeu, kde objevíte i Košický zlatý poklad. Košice mají i svůj most lásky. K zábradlí posetému zámky zamilovaných vás dovede tyrkysově zelená střecha neogotického Jakaboho paláce, který byl určitý čas sídlem československého prezidenta Eduarda Beneše.

Košický maraton Mieru 2012.

Lázeňské Piešťany

Lázeňské městečko Piešťany leží v jihozápadní části Slovenska. Lázeňský komplex, který disponuje léčivými prameny sirné termální vody a unikátním léčivým bahnem, patří k evropské špičce v léčbě revmatických nemocí a pohybového aparátu. V Piešťanech si ale přijdou na své všichni, kteří hledají odpočinek a atmosféru dovolenkové destinace. Zpestřete si pobyt korzováním po kolonádě u Labutího jezera, ochutnejte gurmánské pochoutky, které nabízí secesní restaurace hotelu Thermia Palace, zavítat můžete i do rezortu Golf & Country Club Piešťany. Příjemné jsou i turistické vycházky do okolí s množstvím cyklistických tras a in-line bruslení podél vodní nádrže Slňava.

Horydoly.czLÁZNĚ: Piešťany lámou berle 

Piešťany.

Královský Bardějov

Objevte gotickou perlu severovýchodního Slovenska, královské město Bardějov. Jeho historické jádro se společně s židovským suburbiem dostalo na seznam UNESCO. Radničnímu náměstí dominuje středověká Bazilika sv. Egídia, z jejíž vyhlídkové věže dohlédnete až na zachovalý systém opevnění. Dobře si všimněte i městské radnice, jde totiž o první renesančně-gotikou stavbu na území Slovenska. Bardějov se ve světě proslavil i lázeňstvím, které využívá účinky přírodních minerálních vod.

Horydoly.czMĚSTO: Bardejov - perla východu 

Bardejov.

Živý skanzen Vlkolínec

Živý skanzen, osada, která se stala symbolem původního slovenského venkova, a které se dodnes nedotkla moderní zástavba. Okouzlí vás svou barevnou hravou architekturou i horskou polohou s výhledy na Velkou Fatru. Vydejte se na cestu do minulosti – ve vísce Vlkolínec v regionu Liptov, kterou založili dřevorubci a uhlíři ve 14. století. Skanzen je významnou památkou UNESCO.

Horydoly.czVESNICE: Vlkolínec, pamiatrka UNESCO 

Vlkolínec.

Vysoké Tatry

Region Vysoké Tatry je snad nejznámější turistickou lokalitou na Slovensku. Od turistiky či cykloturistiky, přes pobyt v AquaCity, klimatické lázně či wellness, až po adrenalinové sporty a zimní radovánky na sněhu, to vše z něj činí celoročně atraktivní destinaci pro jednotlivce i rodiny s dětmi. Vysoké Tatry jsou jedinečným místem s 25 štíty vyššími než 2500 metrů nad mořem, unikátními ledovcovými plesy, chráněnými rostlinami a ojedinělou faunou. Pro návštěvníky je připraveno více než 600 km značkovaných chodníků. Vysoké Tatry jsou ideální také pro milovníky cykloturistiky, najdeme zde totiž více než 300 km cyklostezek různých obtížností určených pro všechny – rodiny s dětmi, nadšence horské a silniční cyklistiky, sportovce i začínající cyklisty.

Horydoly.czVELEHORY: Vysoké Tatry 

Popradské pleso, Vysoké Tatry.

Liptov

Liptov patří k nejkrásnějším regionům Slovenska. Kromě populární vodní nádrže Liptovská Mara se zde nachází mnoho termálních a minerálních pramenů vhodných k pití i ke koupání. K nejznámějším lokalitám s přírodními termálními prameny patří Liptovský Ján. Na opačné straně Liptova lákají Lázně Lúčky s léčivou vodou. Snad nejoblíbenější liptovské vodní parky jsou Tatralandia v Liptovském Mikuláši a Bešeňová. Liptov obklopují Nízké Tatry, Západní Tatry, Chočské vrchy a Velká Fatra.

Bachledova dolina.

Co ještě navštívit?

Kousek od Bratislavy leží malebné vinařské městečko Modra, které je domovem jednoho z nejpopulárnějších suvenýrů ze Slovenska – modranské keramiky. Nejnavštěvovanější zoo, zámek, koupele s léčivou vodou a termální koupaliště najdete v Bojnicích. V předstihu můžete poznat také Evropské hlavní město kultury 2026 – Trenčín a jeho starobylý hrad, bronzovou fontánu Marca Aurelia či piaristický kostel ze 17. století. V Trnavě si pak přijdou na své kavárenští fajnšmekři, znalci kvalitního vína a milovníci živé kultury. Za návštěvu stojí také například region Nitra nebo resort Maladinovo.

Zámok Bojnice.

Horydoly.cz Holiday World 2023

Holiday World, Caravan a Boat: cestovatelské trendy? 
TOP turistické cíle Slovenska představuje Holiday World
Příjmy z cestovního ruchu loni dosáhly 118 miliard korun 
Střední Čechy ukazují své krásy na veletrhu Holiday World
Poutní místa středních Čech zachycuje nová brožura 
Slovensko je hlavní zemí veletrhu Holiday World

Veletrh cestovního ruchu Holiday World nabírá na síle
 
Forum cestovního ruchu bude řešit udržitelný turismus

Holiday World 2022
Holiday World 2020

Holiday World 2019

Holiday World 2017
Holiday World 2014
Holiday World 2013

Holiday World 2012

Holiday World 2010
Holiday World 2009
Holiday World 2007
Holiday World 2006
Holiday World 2005
Holiday World 2004

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Polabí AKTUÁLNĚ 2024

Polabí AKTUÁLNĚ 2024

PARDUBICE Rovinaté Polabí skrývá, poodhaluje a někdy dokonce nestydatě ukazuje svoji krásu. Přinášíme krátké zprávy z tohoto úrodného a zajímavého kraje.... celý článek

Jak umělá inteligence mění outdoorové aktivity a cestování?

Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Krkonoše AKTUÁLNĚ 2024

Krkonoše AKTUÁLNĚ 2024

ŠPINDLERŮV MLÝN Přinášíme turistické novinky z Krkonoš - nejvyšších českých hor, národního parku a eldoráda outdoorových nadšenců.
Šetrný cestovní ruch v Kodani

Šetrný cestovní ruch v Kodani

Dánské národní turistické sdružení podporuje udržitelný cestovní ruch. Odměňuje turisty přijíždějící do Dánska za šetrný turismus.
Jak umělá inteligence mění outdoorové aktivity a cestování?

Jak umělá inteligence mění outdoorové aktivity a cestování?

Umělá inteligence mění svět outdoorových aktivit a cestování mnoha způsoby. Uvádíme inspirativní příklady.
Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

AKTUALIZACE Největší seznam půjčoven lodí na českých a slovenských řekách. Přidáváme významné půjčovny v dalších vodácky atraktivních zemích. Půjčit si můžete kánoe, kajaky, rafty, nafukovací kánoe, nebo třeba pramice.
Polabí AKTUÁLNĚ 2024

Polabí AKTUÁLNĚ 2024

PARDUBICE Rovinaté Polabí skrývá, poodhaluje a někdy dokonce nestydatě ukazuje svoji krásu. Přinášíme krátké zprávy z tohoto úrodného a zajímavého kraje.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Zubačka - modelová sobota Tanvald Nostalgický vlak 3.8.
Bezdružické parní léto Bezdružice, nádraží 3.-4.8. Nostalgický vlak 3.8.
Hradní slavnost Pirkštejn 3.8.
Prague Pride Praha 5.-11.8. Festival homosexuálů 5.8.
Yachtfestival - veletrh Německo, Hamburg 6.-8.8. Lodě a čluny 6.8.
Hodokvas rytíře Kobylky Sovinec 10.-11.8. Středověký jarmark 10.8.
Polovníctvo a rybárstvo - veletrh Nitra, Agrokomplex 15.-18.8. 15.8.
Napoleonské dny Slavkov 16.-18.8. 16.8.
Země živitelka - veletrh České Budějovice, výstaviště 22.-27.8. 22.8.
Soumrak nad Sovincem Sovinec 24.-25.8. 24.8.

Diskuse

skkkthax pills, 25.7.2024 7:59, 1 příspěvek
Уголовное дело №121014000... Jeffreyseift, 25.7.2024 7:56, 15 příspěvků
ygmvogld generic, 25.7.2024 5:49, 12 příspěvků
dzsxi yoxgs qzbrs ivermectin cheap, 25.7.2024 5:42, 118 příspěvků
cdbturjj medication, 25.7.2024 3:03, 118 příspěvků
Klasiky dobře Kladivo, 24.7.2024 11:24, 1 příspěvek
INU Honza, 24.7.2024 8:44, 1 příspěvek
Zapomenutá celebrita Michael Beránek, 22.7.2024 22:06, 1 příspěvek
INU Honza, 19.7.2024 14:00, 8 příspěvků
Zajímavé novinky. Honza, 18.7.2024 10:05, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Dovolená na vodě ve střed... Horydoly Open, 21.7.2024 2:16
Zpravodaj akcí ve střední... Horydoly Open, 21.7.2024 2:07
Opět bude vyprodáno Horydoly , 16.7.2024 12:52
Příroda jako lék Horydoly , 16.7.2024 2:25
Cestování zvyšuje rizikov... Horydoly , 11.7.2024 13:53
Parním vlakem Českým rájem Horydoly , 9.7.2024 23:09
Sex ve třech zažívá boom Horydoly , 27.6.2024 13:58
Barefoot pro volný čas Horydoly , 26.6.2024 12:38