Čtvrtý kanoista Vítězslav Gebas

Čtvrtý kanoista Vítězslav Gebas
Kanoista Vítězslav Gebas.
Autor snímku Kanoe.cz
SDÍLEJ:

Životní úspěch včera dosáhl český kanoista Vítězslav Gebas na Olympijských hrách v Rio de Janeiro. Po tom, co se kvalifikoval z posledního 14. místa, v semifinále vybojoval páté místo, které ve finále proměnil v bramborovou medaili. "Pocity mám hrozně smíšené. Když se na to podívám za čas, asi budu rád. Ale medaile - dneska na ni bylo. Fakt. Je to škoda," řekl Vítězslav Gebas těsně po své jízdě.

Jak na to

Booking.com

Chybělo skutečně malinko – jen 13 setin dělilo českou výpravu od zisku prvního kovu z letošní olympiády.

Kolik je vlastně 13 setin na délku v cíli? "To je nic, zkus si vzít stopky, udělej start/stop a je to vždycky 15. Rychleji nemůžu. Bylo to o štěstí, to neovlivníš, štěstí tam nebylo," zesmutní náš aktuálně nejlepší kanoista, který vylepšil poslední dvě umístění z olympiád kolegy Stanislava Ježka. Ten vybojoval v Pekingu i Londýně pátou příčku.

Medaile podle svěřence Jiřího Rohana uplavala v první protivodě. "Přišel proud, já musel o jeden záběr ještě nahoru, dole mi to pak chybělo. Ještě přes ruku, byl jsem úplně na levé tyči, musel jsem něco vymyslet, jinak by byl šťouch. Dvě vteřiny by v tomhle závodě byly hodně. Myslím, že jsem to vyřešil dobře," popsal rozhodující detail Vítězslav Gebas.

Svoje první olympijské finále si i přes náročný výkon dokázal kanoista a podnikatel Vítězslav Gebas užít. "Hrozně moc jsem si to finále užil, jako všechno tady. Bavilo mě to tu od začátku a chtělo to medaili, abych to ještě okořenil. Ale v klidu, půjdu zase do práce a nic se nezmění, když mě to bude bavit, budu dál jezdit na vodě." Na další olympiádu v Tokiu zatím nemyslí. "Na to je brzy, záleží na spoustě věcech hlavně zdraví. Tím neříkám, že končím, vůbec ne. Nakonec jsem se naučil dobře závodit a baví mě to o to víc. Poslední roky jsem klidný a na závodech je to vidět. Nakonec to třeba vyhodnotím tak, že mám na čem stavět, a posunu se ještě dál."

Vydržet do 48 let, jako kolegyně kajakářka Štěpánka Hilgertová, ale neplánuje. ""Ty jo no, to je šílený, určitě vím, že jako ona nevydržím. To je obdivuhodný, to smekám klobouk co nejníž, co to jde, to je rarita," vzdává holt dvojnásobné olympijské vítězce.

Doma čekají čtvrtého z olympiády zasloužené oslavy. "Za chvíli zjistím, co se doma děje. Asi mi budou gratulovat a říkat to, co vždycky: Nevěš hlavu, to bude dobrý, vidím to pozitivně. Zkušenost z tohoto závodu je obrovská, bavilo mě to a jsem rád."

 

Horydoly.cz Vodáci na Olympijských hrách

Model slalomového kanálu pro Rio byl postaven v Praze

Pultera: Olympiádu bereme jako jakýkoliv jiný závod

V otcově pekelně těžké trati se kvalifikoval Prskavec na olympiádu

Pojede Hradilek pádlovat do Ria? To se ještě neví

Ve Veltrusech se bojovalo o Rio

2012 LONDÝN Stříbrný kajakář Vařinec Hradilek

2012 LONDÝN Hilgertová závodí na šestých olympijských hrách


Zobrazit místo World of rivers. Světové, české a slovenské řeky. na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Řeky AKTUÁLNĚ 2026

Řeky AKTUÁLNĚ 2026

Voda pro vodáky teče jenom někde a někdy. Přinášíme informace, které by vás mohly zajímat, pokud se chystáte na prázdninové putování po řece i víkendové splutí potoka. Přidáváme tipy ze zahraničí.... celý článek

Vzpomínka na barevný Botič

Klasické vodácké maratony 2026

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Studená Lužická Nisa: na kajaku z Chrastavy do Hrádku

Studená Lužická Nisa: na kajaku z Chrastavy do Hrádku

Letošní prosinec přeje horolezectví, vodáctví a cyklistice. Na lyžování a bruslení si musíme počkat. Když nesněží, tak aspoň prší. Vyrazili jsme proto na Lužickou Nisu, které se plní koryto vodou, než opustí
Vánoční vodácké akce 2025

Vánoční vodácké akce 2025

PODCAST Vodáci slaví Vánoce a Nový rok po svém. Plují po svých domovských řekách. Vyberte si ze 7 akcí pro vodáckou veřejnost.
Klasické vodácké maratony 2026

Klasické vodácké maratony 2026

AKTUALIZACE Vodácké maratony se konají na řekách po celém světě. Přinášíme přehled nejdůležitějších závodů, které jsou otevřené pro výkonnostní sportovce i rekreační amatéry. Podívejte se na termíny roku 2026.
Sedmidenní cesta: Omišská riviéra, spojení moře, přírody a zážitků

Sedmidenní cesta: Omišská riviéra, spojení moře, přírody a zážitků

Chorvatsko, země tisíce ostrovů a sluncem zalitých pobřeží, ukrývá v samotném srdci střední Dalmácie jedno z nejpůsobivějších míst pro dovolenou: Omišskou riviéru. Tato oblast není jen dalším krásným úsekem Jadranu. Je to jedinečné
Vzpomínka na barevný Botič

Vzpomínka na barevný Botič

Letošní splutí Botiče bylo reklamou na krásný podzim. Ranní mrazík, dopolední opar, polední slunce. Studená voda, teplé sluneční paprsky a jiskřivý vzduch. A barvy, ach překrásné barvy...

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Vakantie - veletrh Nizozemsko, Utrecht 8.-11.1. 8.1.
Kurz první pomoci Praha, Toulcův dvůr 10.1. 09:00
Pro Winter - veletrh Itálie, Bolzano 11.-13.1. Horské technologie 11.1.
Ferienmesse - veletrh Rakousko, Vídeň 15.-18.1. 15.1.
Matka - veletrh Finsko, Helsinky 16.-18.1. Cestovní ruch 16.1.
Boot - veletrh Německo, Düsseldorf 17.-25.1. 17.1.
CMT - veletrh Německo, Stuttgart 17.-25.1. 17.1.
Den otevřených dveří Praha, SPŠ zeměměřická 17.1. 09:00
Fitur - veletrh Španělsko, Madrid 21.-25.1. 21.1.
Vodácký bál Plzeň, Pod Kopcem 23.1. 18:30

Diskuse

Inu Honza, 9.1.2026 19:54, 1 příspěvek
Ochlazení trhu Šlojíř, 9.1.2026 15:25, 1 příspěvek
Zahraniční casina pro čes... Vladimir Bartol, 8.1.2026 15:08, 1 příspěvek
průvodce Nobody, 7.1.2026 2:56, 2 příspěvky
Inu Honza, 6.1.2026 14:52, 6 příspěvků
Chyba Andrea Černá - editorka Horydoly.cz, 5.1.2026 17:51, 3 příspěvky
Chyba Petr, 5.1.2026 16:25, 3 příspěvky
Steiner.Meer Nobody, 2.1.2026 10:44, 3 příspěvky
YouTube Horydoly Horydoly, 29.12.2025 11:13, 2 příspěvky
to jste si vymysleli kotrik, 28.12.2025 17:42, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Proč většina lidí nepozná... milan šupa, 9.1.2026 19:49
Sexuální trendy roku 2026 Horydoly , 6.1.2026 11:06
Loď i loď Horydoly , 2.1.2026 13:40
Advent v Livignu Horydoly , 30.12.2025 13:00
Poutní místo Neratov roze... Horydoly , 19.12.2025 1:43
S.Pellegrino oznamuje dlo... Horydoly , 15.12.2025 20:21
Jižní Čechy nabízí origin... Horydoly , 15.12.2025 12:49
Třeboňská nocturna Horydoly Open, 10.12.2025 11:14