Kanoista Ježek skončil v Londýně na pátém místě, stejně jako v Pekingu

Kanoista Ježek skončil v Londýně na pátém místě, stejně jako v Pekingu
Odlet vodáků - olympioniků do Londýna.
Autor snímku Petr Skála
SDÍLEJ:

Čeští sportovci na olympiáděv Londýně ještě nezískali medaili. Naději žhavil singlkanoista Stanislav Ježek, leč skončil stejně jako před čtyřmi lety v Pekingu pátý.

Olympijským šampionem na slalomové singlkanoi se potřetí v kariéře stal Francouz Tony Estanguet. Druhou bronzovou medaili pro Slovensko získal Michal Martikán

 Pětatřicetiletý Stanislav Ježek se ve finále stejně jako v semifinále nevyvaroval doteku branky. Ve finále dostal jen dvě trestné sekundy za jeden šťouch.  Přesto zaostal za svým předešlým časem a hned po dojezdu bylo jasné, že na vytouženou medaili nedosáhne. Na medaili měl nakonec manko skoro sedm a půl sekundy, na zlato dokonce 8,67 sekundy. 

Naděje umírá poslední

Když Stanislav Ježek projel cílem po finále,  sice průběžně vedl,  ale patrně tušil, že medaili mít nebude. Na startu totiž ještě bylo šest kanoistů.

"Chvíli jsem si říkal, že bych mohl být aspoň čtvrtý, když mám číslo čtyři," žertoval s ohledem  na své startovní číslo v rozhovoru pro televizi. V Pekingu měl totiž číslo pět a byl pátý. Nakonec se mu přání nesplnilo. 

Francouz a Slovák kralují na kanoi už léta

Své zkušenosti dokonale předvedli  dvojnásobní olympijští šampioni Slovák Martikán a Francouz Estanguet, vítěz z Atén a Sydney. Úspěch čtyřiatřicetiletého Francouze byl také hlavní událostí francouzských televizních programů. Pozornost si zasloužil za zlatou medaili, kterou získal za nejrychlejší jízdu dne, při níž nechyboval.

Slovenský pretekár Michal Martikán má další medaili a úžasnou olympijskou bilanci. Pětkrát na olympiádě, pět medailí!  

Vodní slalom C1, finále muži:

1. Estanguet (Francie) 97,06 (0 tr. vt.), 2. Tasiadis (Německo) 98,09 (0), 3. Martikán (Slovensko) 98,31 (0), 4. Elosegi (Španělsko) 102,61 (0), 5. Ježek (ČR) 105,73 (2).

INFO: Stanislav Ježek a Olympiáda Londýn

Kajkář Vavřinec Hradilek jede dnes ve středu 1. srpna od 14:30 h. Kajakářka Štěpánka Hilgertová bude závodit o mediale zítra ve čtvrtek 2. srpna  v 15:10 h. Semifinále deblkanoí, kam se probojovaly dvě české lodě Štěpánek-Volf a Hradilek-Ježek, startuje  také ve čtvrtek ve 14:30 a finále v 16:15 h.

Vodácké závody na HORYDOLY 2012

Slalom: Seu d´Urqell

Slalom: Cardiff

Slalom: Augsburg

Sjezd: Kamenice

Sjezd: České Vrbné

Slalom: České Vrbné

Sjezd: Otava

Extrém: Snow Kajak Cross Herlíkovice

Slalom: Mistrovství Oceánie

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Mlýnská stoka v Třeboňské pánvi

Mlýnská stoka v Třeboňské pánvi

Mlýnská stoka je menší sestra Zlaté stoky. Teče z lesů u Majdaleny, napájí Stupský a Mlýnský rybník u svatého Víta, a svoji pouť končí v obrovském rybníku Rožmberk.... celý článek

A znovu Rio Botičo

Přes 3 jezy napříč Prahou. Skauti zařídili nádherné počasí

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Řeky AKTUÁLNĚ 2025

Řeky AKTUÁLNĚ 2025

VLTAVA Voda pro vodáky teče jenom někde a někdy. Přinášíme informace, které by vás mohly zajímat, pokud se chystáte na prázdninové putování po řece i víkendové splutí potoka. Přidáváme tipy ze zahraničí.
Rybník Rožmberk, největší v Čechách a nejspíš i na světě

Rybník Rožmberk, největší v Čechách a nejspíš i na světě

Traduje se, že jihočeský rybník Rožmberk je tak velký, aby bylo možné na hladině pozorovat zakřivení zemského povrchu.
Jak vybrat správné vybavení pro kajakové výlety a usnadnit si cestu

Jak vybrat správné vybavení pro kajakové výlety a usnadnit si cestu

Plánujete první nebo už několikátý kajakový výlet a přemýšlíte, jaké vybavení by vám nemělo chybět? Správná volba výbavy je klíčem k pohodě, bezpečí i radosti z pádlování.
Olawa, nejhezčí podzimní plavba u Vratislavi

Olawa, nejhezčí podzimní plavba u Vratislavi

Vratislav / Breslau / Wroclaw bývalo české město, potom německé průmyslové centrum a v současnosti je polským velkoměstem. Proto nám Čechům zní povědomě název nejhezčí řeky Olawa. Teď na podzim si užijeme krásné
Parníkem z Prahy na Slapy

Parníkem z Prahy na Slapy

AKTUALIZACE 2025 Parníkem z Prahy na Slapy je možné plout od 7. června do 27. září každý víkend. Na lodní lince slouží historický kolesový parník Vltava. Celodenní výlet je plný přírodních a historických zajímavostí.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Klenoty pralesa - výstava Olomouc 17.10.-2.11. 17.10.
Packraft Meet Up Sázava, Sluneční zátoka 17.-19.10. 17.10.
Spree-Marathon Německo, Spremberger Stausee 18.-19.10. Vodácký maraton 18.10.
Opatovický kanál - splutí Lázně Bohdaneč   19.10.
Rio Botičo Praha, Hostivař Splutí Botiče 19.10.
Czech Travel Market Praha, Letňany Veletrh cestovního ruchu 21.10.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Frýdlant nad Ostravicí, kulturní centrum 21.-23.10. 21.10.
Zprůchodnění migračních překážek ve vodních tocích - seminář Praha, Povodí Vltava 22.10. 09:00
ITEP - veletrh Plzeň, Lokomotiva 24.-26.10. 24.10.
Doubrava - zamykání Pařížov 25.10.

Diskuse

Rysy - smrtelné úseky Kuba Turek, 19.10.2025 0:11, 2 příspěvky
??? Honza, 18.10.2025 10:59, 2 příspěvky
Inu Kuba Turek, 17.10.2025 13:32, 6 příspěvků
Inu Honza, 17.10.2025 13:03, 6 příspěvků
Mlýnská Třeboň vodák Marek, 17.10.2025 11:30, 1 příspěvek
??? normální horolezecké ... Tom, 17.10.2025 10:45, 6 příspěvků
na rysy Dědek, 17.10.2025 9:57, 2 příspěvky
Inu Honza, 16.10.2025 19:23, 2 příspěvky
Inu Honza, 16.10.2025 14:25, 1 příspěvek
vánoční atmoška Andreas, 16.10.2025 7:17, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Podzimní výlovy Horydoly , 17.10.2025 19:45
Jižní Čechy Horydoly , 15.10.2025 1:17
Czech Travel Press Horydoly , 12.10.2025 18:41
Zanzibar Horydoly , 8.10.2025 0:03
Z celého světa na Vltavu Horydoly , 7.10.2025 23:57
FUNGI FEST 2025 Horydoly , 3.10.2025 1:51
577 tisíc návštěvníků za ... Horydoly , 3.10.2025 1:48
One Week Left to Enter th... Horydoly , 23.9.2025 18:48