Strnadová vyhrála o parník

Strnadová vyhrála o parník
SDÍLEJ:
Michala Strnadová po vítězství v druhém závodě světového poháru ve sjezdu na divoké vodě v Limericku vyhrála i sprint. Druhou závodnici v pořadí rozdrtila rozdílem více než třídy.
Jak na to Z pravidel sjezdu na divoké vodě

Závody ve sjezdu na divoké vodě se jezdí ve sprintu a v dlouhém sjezdu. Sprint se jezdí na dvě kola na trati o délce 400 – 800 metrů. Závodníci v druhém kole startují v pořadí výsledků prvního kola. Časy z obou kol se sečtou. Součet obou kol určí výsledky. Dlouhý sjezd se jede v jedné jízdě. Trať závodu má délku 2 – 7 kilometrů.

V závodech ve sjezdu na divoké vodě nejsou žádné branky a snahou závodníka je projet v co nejkratším čase vymezenou závodní trať.

Každý rok se pořádá šest závodů Světového poháru. Do celkového hodnocení Světového poháru se započítávají čtyři nejlepší výsledky každého závodníka.

Kalendář závodů Světového poháru 2005: 15.5. Notingham (Anglie) – sprint, 18.5. Washburn (Anglie) – dlouhý sjezd, 21.5. Limerick (Irsko) – sprint, 22.5. Limerick (Irsko) – dlouhý sjezd, 28.5. Bala (Wales) – sprint, 29.5. Bala (Wales) – dlouhý sjezd

Vodácké závody 2005 na Horydoly

Přinášíme komentované sportovní výsledky ve sportech, které se do novin a televize obvykle nedostanou.

Sjezd

Labe

Otava

Sjezd pod Čeňkárnou

Tanvaldská Kamenice

Poslední rozloučení s Martinem Koblihou

Slalom

Veltrusy

Rafting

Praha - Trója

Augsburg

Salza

Český pohár v raftingu 2004

Nečekaného úspěchu ve své druhé sezóně dosáhli deblkanoisté Marek Šálek a Jan Říha. Porazili všechny soupeře s výrazným náskokem více než čtyři sekundy.

Famozní žena

"Jsem v životní formě. Strach mám jen, aby moje fazóna vydržela až do konce července. Mistrovství Evropy v polovině prázdnin bude pro mne vrcholem sjezdové sezóny. Čím více kilometrů na sjezdové lodi, tím víc se cítím jistěji. Přece jenom už jsem si zvykla střídat rychlostní a sjezdovou loď. Ráda bych se kvalifikovala i na mistrovství světa v rychlostní kanoistice. Po loňském B finále na Olympijských hrách bych se ráda probojovala do áčka na mistrovství světa," ihned po dojezdu do cíle krotila euforii Míša Strnadová.

Překvapiví mladíci

Ve středu byli poprvé na bedně ve Světovém poháru. O tři dny později vystoupali na stupeň nejvyšší. Marek Šálek a Jan Říha závodníci, kteří spolu na deblkanoi jezdí druhým rokem, ohromili kanoistický svět. Vyhrát sprintový závod o více jak čtyři sekundy dokázali s klidem mistrů. „Po první jízdě jsem nevěřil výsledkům. Vedli jsme o dvě vteřiny a přitom jsme udělali spoustu chyb. Říkal jsem si, že to není možné. Po druhé jízdě stále nevěřím. Je to jako vyhrát ve sportce. Člověk hodně chce a pak nechce věřit,“ skromně a potichu hodnotil Marek Šálek.

Úspěšní kajakáři

Nejnabitější kategorie kajak mužů přinesl pro české barvy další medaili. Tomáš Slovák zopakoval výsledek z loňského mistrovství světa. Bronzová medaile pouhé dvě desetiny vteřiny od druhého místa. Čtvrtý skončil Aleš Marek.

Reprezentace pod mostem

Po středečním závodě ve střední Anglii se sjezdaři přesunuli do západního Irska. Přes moře se přepravili na rychlém katamaránu. Ten zvládl stovku kilometrů dělící Wales od Irska za necelé dvě hodiny. Do místa závodu ale všichni dorazili až po půlnoci.

Kemp, kde se závodníci chtěli ubytovat, byl zavřený. A tak se muselo najít jiné zastřešené místo. Po dlouhém hledání reprezentace musela spát pod mostem. Vedení reprezentace již před odjezdem na závody světového poháru avizovalo, že sjezd na divoké vodě je malý sport bez velkých peněz a závodníci i jejich doprovod budou muset spát v kempech ve vlastních stanech.

Závody v Irsku se jely na tamní největší řece. Shannon river je velmi členitá. V řece je velké množství stromů, které vytvářejí ostrovy. Proud proto kličkuje mezi stromy a ostrovy a je velice náročné najít optimální stopu. Čeští závodníci jejímu hledání věnovali dvě tréninkové fáze. V závodě sprintu jako jediní riskantně projížděli mezi stromy a vyplatilo se jim to. V závodě kajaku žen a deblkanoí neměli konkurenci.

Výsledky

Kajak ženy: 1. Michala Strnadová (CZE) 3:53,17, 2. Nathalie Leclerc (FRA) 4:01,86, 3. Laetitia Parage (FRA)4:03,28, ... 10. Kateřina Vacíková (CZE) 4:12,29

Debl kanoe muži: 1. Marek Šálek – Jan Říha (CZE) 4:03,35, 2. Cyril Leblond – David Silloto (FRA) 4:07,95, 3. Frederic Momot – Michael Didier (FRA) 4:08,94

Kajak muži: 1. Jonnie Schofield (GBR) 3:33,00, 2. Arnaud Hybois (FRA) 3:34,89, 3. Tomáš Slovák (CZE) 3:35,09, 4. Aleš Marek (CZE) 3:35,59, ... 7. Kamil Mrůzek (CZE) 3:37,16, 8. David Knebel (CZE) 3:37,75

"Dvě první místa v dlouhém závodě v Anglii. Dvě první místa ve sprintu v Irsku. Co kategorie, to minimálně jedna medaile. Myslím, že se nedalo čekat více. Zejména, když naši nejlepší singlkanoisté se díky studiu zúčastní až posledních dvou závodů ve Walesu," naznačil ambice do dalších závodů reprezentační trenér Robert Knebel.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Velikonoční Jizera z Malé Skály skrze Turnov do Svijan

Velikonoční Jizera z Malé Skály skrze Turnov do Svijan

Sotva jsme ukončili vodáckou sezonu před Vánoci na Lužické Nise, už ji zase otevíráme o Velikonocích na Jizeře. V neděli vstal Ježíš z hrobu a my se spustili do studené řeky v Malé Skále.... celý článek

Řeky AKTUÁLNĚ 2026

Tanker pro Prahu čeká v Litoměřicích do 1. května

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Tanvaldská Kamenice pro začínající jezdce divokých vod

Tanvaldská Kamenice pro začínající jezdce divokých vod

AKTUALIZACE Začínající jezdci divokých vod a rekreační kajakáři se na dolní Kamenici svezou po ideální vodě. Dvojkové peřejky sice následují jedna za druhou, ale vždycky se mezi nimi najde pár desítek
Řeky AKTUÁLNĚ 2026

Řeky AKTUÁLNĚ 2026

MOHELKA Voda pro vodáky teče jenom někde a někdy. Přinášíme informace, které by vás mohly zajímat, pokud se chystáte na prázdninové putování po řece i víkendové splutí potoka. Přidáváme tipy ze zahraničí.
Velikonoční Jizera z Malé Skály skrze Turnov do Svijan

Velikonoční Jizera z Malé Skály skrze Turnov do Svijan

Sotva jsme ukončili vodáckou sezonu před Vánoci na Lužické Nise, už ji zase otevíráme o Velikonocích na Jizeře. V neděli vstal Ježíš z hrobu a my se spustili do studené řeky v Malé Skále.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Slavnosti svobody Plzeň 1.-6.5. 1.5.
S Vesnou na vodu Váh 1.5.
Ohře - odemykání Kynšperk 2.5.
Orlice - Litický oblouk Bohousová 2.5.
Pilica - vodácký ultramaraton Polsko, Pilica 2.5.
ATM - veletrh Spojené arabské emiráty, Dubai 4.-7.5. 4.5.
Neisse Adventure Race Německo, Rothenburg Survival 4.5.
Lodě na Labi Nymburk 6.-10.5. 6.5.
Mezi jezy Lužnice, Sezimovo Ústí Paddleboard 16.5.
Pilsen Games - kayakcross Plzeň, Kalikovský mlýn Horská kola 16.5.

Diskuse

Burkina Faso CharlesCig, 29.4.2026 19:52, 1 příspěvek
Найкращі архітектурні та ... JamesLiany, 29.4.2026 19:17, 1 příspěvek
legit online pharmacy EdwardSes, 29.4.2026 19:10, 21 příspěvků
shop medicine online RobertDiz, 29.4.2026 19:07, 21 příspěvků
trustworthy online pharmacy ErvinBug, 29.4.2026 18:55, 47 příspěvků
трип сканtripscantripscan... Stevenphips, 29.4.2026 18:40, 13 příspěvků
Lewiskit Lhanebal, 29.4.2026 18:30, 123 příspěvků
express scripts mail orde... Kevindes, 29.4.2026 18:17, 21 příspěvků
international pharmacy Michaelced, 29.4.2026 17:52, 123 příspěvků
no prescription pharmacy ... ErvinBug, 29.4.2026 17:45, 21 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

SkialpujFEST kiheto6821 kiheto6821, 24.4.2026 13:48
Re: Skialpy kiheto6821 kiheto6821, 24.4.2026 13:47
Brýle na jaře Alex Brido, 24.4.2026 8:42
Jarní lyžování v Korutane... Horydoly , 23.4.2026 11:03
Re: v Česku Maria Fixir, 22.4.2026 22:18
skiareály v Česku Alex Brido, 22.4.2026 22:17
Re: CzechTourism Horydoly , 20.4.2026 13:42
Intimní wellness a neinva... Horydoly , 16.4.2026 22:41