Běchovice: staré a mládnoucí

Běchovice: staré a mládnoucí
Vítejte v Běchovicích. Mýtickém místě českého běhu.
Autor snímku Jirka Ransdorf
SDÍLEJ:

119 je houby věk! Zase u patníku! Nejsme pověrčiví, tak nás ta třináctka neděsí. Naopak, ještě si ho pohladíme, pocicmáme se s ním a pak už se běží. Jenže ještě před tím se pokecá, pobude se spolu, poslechnou se rozhovory borců… BĚCHOVICE ve vší kráse! 

Běchovice: staré a mládnoucí
Než to začne.
Autor snímku Jirka Ransdorf
Jak na to

…po stodevatenácté u patníku!

Klasika nestárne

Tentokrát jsme si ještě před hymnou vychutnali na pódiu Jarmilu Kratochvílovou, Vítka Pavlištu a mladou, krásnou a rychlou Anežku Drahotovou…a další a další. No a na trati bojovala i Ivana Sekyrová, Eva Vrabcová – Nývltová a… a přes 3000 dalších. Jenže já bych se rád zastavil u jednoho pána ve věku požehnaném. To jsou ti chlapi, před kterými bych si radši ukousl jazyk než bych prozradil, po kolikáté běžím Běchovice. On po dvaapadesáté! To není překlep: 52x Hrdlořezák! Byl fantastickej! A mimochodem, tak trochu mi připomněl žokeje Váňu. Ne figurou, ale tím, že se vyjádřil, že Běchovice běží už asi naposled. No – znáte to Váňovo povídání o "letos už fakt poslední" Velké Pardubické. Jenže tenhle chlapík to měl vyfutrované přesvědčivou argumentací. Ptali se ho na půlmaratón, který běžel nedávno. Odpověď byla dokonalá: "No, první desítku jsem zaběhl asi za hodinu deset, další byla ještě pomalejší a já si říkal, že už je to tak nějak celý v prdeli…" Sklidil potlesk na otevřené scéně, ale nevěřil mu nikdo – takže za rok zase u patníku, jo?

Běchovice.

Bacha měřej!

Nevím, jak v juniorské a elite kategorii, ale na startu veteránů je sranda. A nejen na startu, i na trati. Byli jsme tak nějak na čtvrtém a tam stál policajt, Pomáhal, chránil – fakt, beze srandy, dohlížel na to, aby nám tam z boční silnice nevjela auta. A nejen to – asi to byl běžec, tak si nás i fotil. "Bacha, měřej," zafuněl chlapík vedle mě. No a běžte v tom! Sranda holt bejt musí. Aspoň zatím, v Hrdlořezáku přejde!

Občerstvovačka a dobrý muž

Občerstvovačka na pátém potěšila, tak jako loni. Dobrý muž, který se zjevoval na různých kilometrech se stopkami v ruce a hlásil časy, taky. Nevím, jak ostatní, já na stopky koukám po prvním a na pátém a pak…Pak se už děj vůle Páně. Když mi ale na devátém hlásil mezičas, pochopil jsem, že spěju za svým traťovým rekordem. Svým – zdůrazňuji! Jenže to předbíhám a vrátím se na úpatí Hrdlořezáku. Seběh z Táboráku dobrej jako vždycky, a jako vždycky se tam člověk vydusí místo, aby se šetřil. Jenže:

Technopárty na Mount Hrdlořezák

Za poslední zatáčkou toho šííííleně oblíbeného kopce zaduněla muzika. Rachot jako na Love parade, ale, přiznám, my veteráni, po osmi kilákách jsme asi byli méně sexy než polonahé slečny na té Love parade. Jenže dýdžej to rval na plný pecky a navíc nás i dobře koučoval! „Nezastavuj, nezastavuj, zpomalit můžeš, zastavit ne, už je to kousek, pojď, pojď, dávej…!“ No jo, už to byl fakt kousek – jenže ten zrádnej –táhlé stoupání až na zlom nad Pražačkou. Jenže - čtyřista před cílem jsme dostali doping!


Sára - povolený doping

No jo, kdo jiný než Sára?! I tentokrát s sebou vzala Evžena, a když jsem si ji pohladil, tak mi zobákem požužlala ruku a dala taktickou radu: "Makej, už jen čtyřista!" Tak jsem holt makal. Ono se to už těch posledních dvě stě metrů kutálí spíš samo. A cíl! Můj osobní rekord trati padl. Čas? Bez detailů! Prostě, doběhl jsem v geologicky krátké době a bylo mi krásně jako vždycky v cíli. Cíli zdar a tomu na Běchovicích zvlášť!

INFO: Běchovice-Praha

Běchovice.

Horydoly.cz Běchovice na Horydoly

2014 Běchovice L.P. 118

2012 Varování: Běchovice jsou návykové!

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Nejlepší běžecké boty pro silnici, stezky a cvičení v posilovně

Nejlepší běžecké boty pro silnici, stezky a cvičení v posilovně

Vybrat ty nejlepší běžecké boty není jen o značce nebo barvě. Je to větší rozhodnutí, které závisí na tom, kde a jak budete běhat nebo cvičit a co od toho čekáte. Jedna bota,... celý článek

Na Konopišti se závodilo v triatlonu

Triatlonista Korous se uvařil v teplé vodě a poté absolvoval pochod mrtvol

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Jak se správně starat o kola, elektrokola, paddleboardy či sportovní kočárky?

Jak se správně starat o kola, elektrokola, paddleboardy či sportovní kočárky?

Letní sporty ničí vybavení více než zima. Nepřítelem bývá nejen slunce a teplo, ale i prach, pot i špatné čištění.
Na Konopišti se závodilo v triatlonu

Na Konopišti se závodilo v triatlonu

Konopiště hostilo další díl Českého poháru v krátkém triatlonu. Ve sprintovém závodě na tratích 750 metrů plavání, 20 kilometrů cyklistiky a 5,4 kilometru běhu zvítězili David Korous a Dana Přikrylová. Závodní den nabídl
Nejlepší běžecké boty pro silnici, stezky a cvičení v posilovně

Nejlepší běžecké boty pro silnici, stezky a cvičení v posilovně

Vybrat ty nejlepší běžecké boty není jen o značce nebo barvě. Je to větší rozhodnutí, které závisí na tom, kde a jak budete běhat nebo cvičit a co od toho čekáte. Jedna bota,

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Zugspitz Extremberglauf Německo, Garmisch-Partenkirchen 18.-20.6. Horský běh 18.6.
Moravia Sport Expo - veletrh Olomouc, Flora 19.-20.6. 19.6.
Krakonošova 100 Vrchlabí 19.-20.6. 19.6.
Pojizerský triatlon Bakov nad Jizerou, koupaliště Plavání, kolo, běh 21.6. 10:00
Letní slunovrat Česko 21.6.
Eurobike - veletrh Německo, Frankfurt 24.-28.6. Cyklistika 24.6.
Urban Challenge - překážkový běh
Praha, Kongresové centrum 26.-27.6. 26.6.
Malofatranská 100 Terchová 27.-28.6. Běh a trekking 27.6.
1000 miles Nová Sedlica Ultramaraton kola, koloběžky, běh 5.7.
Nízkotatranská stíhačka - běh Telgárt 11.-12.7. 11.7.

Diskuse

apotek kvГ¤llsГ¶ppet Raymondblunk, 19.6.2026 17:21, 19 příspěvků
ashwagandha gravid EdwinThosy, 19.6.2026 16:42, 19 příspěvků
Odkaz na další článek Petr Skála, 18.6.2026 22:44, 1 příspěvek
Inu kolik stály boty ve s... Honza, 17.6.2026 21:30, 3 příspěvky
Inu kolik stály boty ve s... Horydoly, 17.6.2026 19:00, 3 příspěvky
Diky Kuba Turek, 17.6.2026 18:48, 2 příspěvky
Diky Tichacek, 17.6.2026 18:12, 2 příspěvky
Inu Honza, 16.6.2026 8:10, 3 příspěvky
toto \"umění\" je vandali... Lada Krausová, 14.6.2026 23:18, 3 příspěvky
Inu Pišišvor, 14.6.2026 19:58, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Combo ski febit61013 febit61013, 19.6.2026 16:49
Skialpy v Krkonoších William Whitfield, 17.6.2026 11:44
Re: Combo ski - hloupost febit61013 febit61013, 17.6.2026 11:25
Re: Monolyže kiheto6821 kiheto6821, 16.6.2026 14:14
Ženy v běhu Horydoly , 11.6.2026 10:30
Zdravotní pojišťovna mini... Horydoly , 5.6.2026 23:08
HERO SÜDTIROL DOLOMITES Horydoly , 4.6.2026 9:56
Prokletije febit61013 febit61013, 25.5.2026 19:01