Časopis Outmag/Outside neskončil

Časopis Outmag/Outside neskončil
SDÍLEJ:
Projekt outdoorového časopisu Outmag západního střihu z nakladatelství Atemi má stále potíže. Původně ohlašovaný měsíčník, poté dvouměsíčník a nakonec čtvrtletník už třikrát změnil název a dvakrát logo.

Časopis postupně změnil název z Outside na Outside Digest a nakonec se jmenoval Outmag. Poslední zpráva od vydavatele zněla, že časopis končí. Teď se však objevilo na stáncích jarní číslo.

10. března 2008
Outmag stále vychází

Přes prohlášení nakladatelství Atemi na veletrhu Holiday World, že časopis Outmag končí, je na stáncích další číslo. Šéfredaktorem je údajně Jiří Vašek.

17. února 2008
Atemi ukončilo vydávání Outmag

Smrtelné křeče outdoorového magazínu Outmag ukončil jeho vydavatel Atemi. Na veletrhu Holiday World už ho ani nevystavoval mezi svými tituly, mezi něž patří například cestovatelský časopis pro horních deset tisíc Travel Digest a fotografický Foto Video. "Už ho nebudeme tisknout," vysvětlovaly pracovnice vydavatelství na výstavním stánku.

13. června 2007
Nový název čtvrtletníku

Pražské vydavatelství Atemi změnilo název časopisu na Outmag a prodloužilo jeho periodicitu na čtvrtletník. Zástupcem šéfredaktora zůstává Pavel Černý. Šéfredaktor stále není jmenován. Tiráž časopisu neuvádí jméno žádném redaktorky či redaktora.

13. dubna 2007
Omluva místo časopisu

Dubnové číslo časopisu Outside Digest nevyšlo. Předplatitelé místo něho dostali dopis a loňské číslo časopisu Travel Digest. "Prosincové číslo Travel Digest, které jsem dostal, bylo od stejné vydavatelské společnosti, ale je úplně o ničem," rozčiluje se Milan Sýkora. "Je to cestovní magazín pro horních deset tisíc o nákupech v Dubai včetně žebříčku nejlepších letišť světa."

Osud Walterova a Havlova outdoorového časopisu má tedy vážné trhliny a připomíná obdobné projekty Daniela Winklera.

26. února 2007
Jakub Havel zůstává

Situace v časopisu Outside se zřejmě neustále mění. Právě jsme dostali zprávu od ředitelky marketingu vydavatele Atemi Jany Patzákové:

"Vážený pane Turku, bohužel jsem neměla k dispozici kompletní informaci, ale pan Jakub Havel je taktéž jmenován a ponechán na pozici zástupce šéfredaktora a bude uveden v tiráži dalšího vydání časopisu Outside Digest."

Třetí číslo časopisu Outside nepřežili ve svých funkcích bývalý šéfredaktor David Walter a jeho zástupce Jakub Havel. Vydavatel Atemi zatím nejmenoval nového šéfredaktora, ale jeho zástupcem se stal Pavel Černý. Jako zástupce šéfredaktora ve čtvrtém čísle už bude Jakub Havel zase uveden.

23. února 2007
Věděli jsme víc než Havel

V reakci na diskusní příspěvky bývalého zástupce šéfredaktora časopisu Outside Jakuba Havla jsme požádali o oficiální vyjádření vydavatelství Atemi. Marketingová ředitelka společnosti Jana Patzáková nám odpověděla zcela jasně:

"Aktuálni vydání, které je v prodeji od 22. února, vyšlo pod názvem Outside Digest. Tento název je nahlášený na Ministerstvu kultury a dalších institucích. Šéfredaktor časopisu bude jmenován do tří měsíců, v současné době časopis zastřešuje zástupce šéfredaktora Pavel Černý."

Ukazuje se tedy, že jsme věděli více, než rozčilený Jakub Havel. Takto zněl jeho diskusní příspěvek pod tímto článkem:

"Jakube Turku, znovu a znovu publikuješ na tomto svém blogu lži, nepravdy a nesmysly. Vůbec se nenamáháš zjistit a jakoli ověřit informace. Kdyby jsi pracoval skutečně jako novinář, jak se sám sebe snažíš prezentovat, stačilo by Ti si jediným telefonem či mailem ověřit pravý stav věcí. Nový šéfredaktor Outside už je téměř dva měsíce znám a já pokračuju nadále jako jeho zástupce. Místo aby jsi pracoval skutečně jako novinář, tak se zákeřně a podle strefuješ do lidí, kteří se Tě někdy odvážili kritizovat za informační zvěrstva, která pácháš."

19. února 2007
Změny v časopise

Časopis Outside zameřený na outdoorové aktivity vložil do hlavičky slovo Digest. Jméno tak mění po třech vydaných číslech.

Tiráž časopisu Outside je jasná. Walter ani Havel v ní již nejsou uvedeni. Nejasná je situace s jejich nástupci. Tiráž uvádí jako zástupce šéfredaktora Pavla Černého, ale internetová stránka vydavatele Atemi o obsazení redakce mlčí. Vedení ostatních časopisů jsou na ní jmenována, pouze Outside Digest má kolonku prázdnou.

16. února 2007
Walter a Havel končí

Pro Jakuba Havla je to typické pokračování kariéry, protože krátká angažmá absolvoval v poslední době například v časopisech Lidé a hory, Everest a také v pozici šéfa prodejny Rock Point.

6. června 2006
Velikášské řeči

Vznikl nový časopis Outside o outdoorových aktivitách v přírodě. Právě je k dostání nulté ukázkové číslo a redakce slibuje první regulérní číslo koncem září.

Podívejte se na americkou předlohu českého časopisu Outside.

Šéfredaktorem se stal David Walter (ex Travel Life) a jeho zástupcem Jakub Havel (ex Lidé a hory). Časopis vydává pražská společnost Atemi.

Podezření vzbuzuje přehánění na straně vydavatele i redakce. Atemi prý "zaujímá přední místo mezi vydavateli časopisů," přičemž tiskne devět okrajových titulů. David Walter má být "jedním ze světových fotografů," ale své snímky tiskne (možná až na výjimky) pouze v tuzemských magazínech.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Tak už skončil...
  • Autor mifr
  • Datum a čas 19.7.2008 22:05
Reaguj
Re: Re: pritel David
Tak to je bajo, tohle taky nekomu ukradl. Nebo si konecne zalozil neco svehO?
  • Autor pritel
  • Datum a čas 7.4.2008 09:53
Reaguj
je to jinak
Casopis OutMAG stale vychazi, predevcirem mi prislo nove cislo...
  • Autor mifr
  • Datum a čas 7.3.2008 14:15
Reaguj
Re: pritel David
David Walter má další časopis Luxury Travel Guide.
Reaguj
pritel David
Spory kolem Jakuba Havla jsou zajimave, ale vic by me zajimalo, co se zase deje kolem Davida Waltera. jsem jeho tajny obdivovatel - od te doby, co si odnesl Travelfocus ve sve aktovce. Zajima me, proc konci v Outside a jestli nekdo nevi, kam miri. Diky
  • Autor pritel
  • Datum a čas 16.3.2007 11:14
Reaguj
Respekt, tolerance, vstřícnost...
... tady přímo překypují! Pokoj v duši všem zúčastněným přeje V. Š. (prej už má přestat pršet!)
Reaguj
Zlatý deník!
Vy tam máte asi pěkný bordel. Nejdřív ho vyhodíte z tiráže a asi i z firmy, potom ho zase vezmete a ještě o tom mluvíte pro šťourala KT. V takovém nakladatelství musí být radost pracovat...
  • Autor Novinář
  • Datum a čas 27.2.2007 11:31
Reaguj
Re: po hlavě
Ajtakrajta ... když dojdou argumenty, jde se do toho zase osobně. Zajímalo by mně, zda bys, Ferdo, byl takovej hrdina a sám od sebe na sebe vykvákal to, co vykvákal Kuba. Mimochodem, jakou souvislost má tento příspěvek s tématem článku "nejasnosti okolo časopisu Outside a působení Davoda Waltera a Jakuba Havla"? :-)
  • Autor OT
  • Datum a čas 27.2.2007 09:01
Reaguj
po hlavě
teda ten bejvalej vojenskej kontrarozvědčík do toho jde fakt po hlavě...
  • Autor Ferda
  • Datum a čas 27.2.2007 08:36
Reaguj
Ach jo...

Jakube, jak můžeš vědět, co jsme si s paní Patzákovou psali? A ještě při tom zkoušíš lhát. Takže přikládám kopii mailů, které jsme si vyměnili. O Tvém dalším působení v Outside v nich není ani slovo.

From: Jakub Turek, Horydoly.cz [mailto:jakub.turek@horydoly.cz]Sent: Friday, February 23, 2007 9:39 PMTo: \'Jana Patzaková\'Subject: RE: Dotaz na Outside

Vážená paní,velmi děkuji za pregnantní vyjádření. Zde je uvedeno v článku: http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=5902S pozdravem Jakub Turekšéfredaktorwww.horydoly.czSněženková 6106 00  Praha 10Czech Republicmobil: +420 728 892 898skype: jakub_turekicq: 344-733-643

From: Jana Patzaková [mailto:j.patzakova@atemi.cz] Sent: Friday, February 23, 2007 3:44 PMTo: jakub.turek@horydoly.czCc: p.cozik@atemi.cz; p.cerny@atemi.czSubject: FW: Dotaz na OutsideDobry den, dekujeme za Vas zajem a spolupraci s casopisem OUTSIDE DIGEST. Timto soucasne odpovidam na Vasi 1.otazku, tykajici se nazvu časopisu. Aktualni vydani, ktere je v prodeji od 22.2., vyslo pod nazvem OUTSIDE DIGEST a tento nazev je nahlaseny i na Ministerstvu kultury a dalsich institucich. K otazce c.2: Sefredaktor časopisu OUTSIDE DIGEST bude jmenovan do 3 mesicu, v soucasne dobe časopis zastresuje zastupce sefredaktora p.Pavel Cerny. V pripade dalsich dotazu me prosim kontaktujte. S pranim hezkeho dneJana Patzakova marketingova reditelka spolecnosti ATEMI s.r.o.

From: Jakub Turek, Horydoly.cz [mailto:jakub.turek@horydoly.cz] Sent: Monday, February 19, 2007 4:15 PMTo: p.cozik@atemi.czSubject: Dotaz na Outside Vážení, připravili jsme pro internetový server Horydoly.cz krátkou zprávu o personálních změnách v časopisu Outside: http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=5902. Mohl bych Vás v této souvislosti požádat o odpovědi na dvě otázky? 1) Jak se nadále bude jmenovat časopis? Outside nebo Outside Digest?2) Kdo bude šéfredaktorem? Rádi bychom tyto informace uvedli v nejbližší době na Horydoly.cz. Předem děkuji za odpovědi. Jakub Turekšéfredaktorwww.horydoly.czSněženková 6106 00  Praha 10Czech Republicmobil: +420 728 892 898skype: jakub_turekicq: 344-733-643

Reaguj
Celkem 23 příspěvků v diskuzi


České hory AKTUÁLNĚ 2025/2026

České hory AKTUÁLNĚ 2025/2026

KRKONOŠE Hory a doly v Čechách i na Moravě nabízejí pohádkové terény pro milovníky všech zimních dobrodružství. Sníh a led láká nejenom na běžky, sjezdovky a snowboard, ale také na sněžnice nebo ledové lezení.... celý článek

Balkán AKTUÁLNĚ 2026

Alpy AKTUÁLNĚ 2026

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Dolomity a Julské Alpy 2025

Dolomity a Julské Alpy 2025

MADONNA DI CAMPIGLIO Přinášíme aktuální zprávy z Dolomit - Trentina a Jižního Tyrolska. Doplňujeme je o novinky z italských i slovinských Julských Alp.
Jen pro Američany! Cizinci, plaťte za americkou přírodu

Jen pro Američany! Cizinci, plaťte za americkou přírodu

Národní parky ve Spojených státech amerických oznamují zvýšení poplatků pro zahraniční návštěvníky v rámci politiky America first.
Zimní dovolená v Česku: kratší pobyty a vyšší útraty

Zimní dovolená v Česku: kratší pobyty a vyšší útraty

Zimní dovolenou v tuzemsku letos plánuje 44 % Čechů, což je o tři procentní body méně než loni. Průměrně zde chtějí strávit šest dní – o den méně než v minulé sezóně.
Rekordní Black Friday přinesl prodeje v miliardách dolarů, ale obsah košíků se zmenšil

Rekordní Black Friday přinesl prodeje v miliardách dolarů, ale obsah košíků se zmenšil

Listopadový nákupní šílenství známé jako Black Friday opět ukázalo svou sílu největší události roku, ale také poukázalo na změnu spotřebitelského chování. Online nakupování nahradilo typické dlouhé stání před obchody a tlačenice,
Turecký Pegasus kupuje českou leteckou společnost Smartwings

Turecký Pegasus kupuje českou leteckou společnost Smartwings

České aerolinky Smartwings a potažmo ekonomicky mrtvé ČSA (bývalý národní letecký dopravce České aerolinie) kupuje turecký Pegasus.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Vakantie - veletrh Nizozemsko, Utrecht 8.-11.1. 8.1.
Eisfestival - ledové lezení Rakousko, Matrei 10.-12.1. 10.1.
Pro Winter - veletrh Itálie, Bolzano 11.-13.1. Horské technologie 11.1.
Ferienmesse - veletrh Rakousko, Vídeň 15.-18.1. 15.1.
Matka - veletrh Finsko, Helsinky 16.-18.1. Cestovní ruch 16.1.
Steel Kladno, Polygon 16.-18.1. Průmyslové lezení 16.1.
Boot - veletrh Německo, Düsseldorf 17.-25.1. 17.1.
CMT - veletrh Německo, Stuttgart 17.-25.1. 17.1.
Den otevřených dveří Praha, SPŠ zeměměřická 17.1. 09:00
Alpin Ballooning Rakousko, Kaiserwinkl 18.-23.1. 18.1.

Diskuse

Zahraniční casina pro čes... Vladimir Bartol, 8.1.2026 15:08, 1 příspěvek
St Lucia excursions guide JamesAlews, 8.1.2026 11:41, 1 příspěvek
GFH Ledger.com/start, 8.1.2026 8:04, 122 příspěvků
lezecká stěna v Trutnově Trezoriostarrt, 8.1.2026 6:47, 122 příspěvků
Trezor.io/Start samara, 8.1.2026 5:30, 122 příspěvků
průvodce Nobody, 7.1.2026 2:56, 2 příspěvky
Inu Honza, 6.1.2026 14:52, 6 příspěvků
Chyba Andrea Černá - editorka Horydoly.cz, 5.1.2026 17:51, 3 příspěvky
Chyba Petr, 5.1.2026 16:25, 3 příspěvky
Steiner.Meer Nobody, 2.1.2026 10:44, 3 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Sexuální trendy roku 2026 Horydoly , 6.1.2026 11:06
Loď i loď Horydoly , 2.1.2026 13:40
Advent v Livignu Horydoly , 30.12.2025 13:00
Poutní místo Neratov roze... Horydoly , 19.12.2025 1:43
S.Pellegrino oznamuje dlo... Horydoly , 15.12.2025 20:21
Jižní Čechy nabízí origin... Horydoly , 15.12.2025 12:49
Třeboňská nocturna Horydoly Open, 10.12.2025 11:14
Advent v Muzeu Olomouckýc... Horydoly , 9.12.2025 23:04