Časopis Outmag/Outside neskončil

Časopis Outmag/Outside neskončil
SDÍLEJ:
Projekt outdoorového časopisu Outmag západního střihu z nakladatelství Atemi má stále potíže. Původně ohlašovaný měsíčník, poté dvouměsíčník a nakonec čtvrtletník už třikrát změnil název a dvakrát logo.

Časopis postupně změnil název z Outside na Outside Digest a nakonec se jmenoval Outmag. Poslední zpráva od vydavatele zněla, že časopis končí. Teď se však objevilo na stáncích jarní číslo.

10. března 2008
Outmag stále vychází

Přes prohlášení nakladatelství Atemi na veletrhu Holiday World, že časopis Outmag končí, je na stáncích další číslo. Šéfredaktorem je údajně Jiří Vašek.

17. února 2008
Atemi ukončilo vydávání Outmag

Smrtelné křeče outdoorového magazínu Outmag ukončil jeho vydavatel Atemi. Na veletrhu Holiday World už ho ani nevystavoval mezi svými tituly, mezi něž patří například cestovatelský časopis pro horních deset tisíc Travel Digest a fotografický Foto Video. "Už ho nebudeme tisknout," vysvětlovaly pracovnice vydavatelství na výstavním stánku.

13. června 2007
Nový název čtvrtletníku

Pražské vydavatelství Atemi změnilo název časopisu na Outmag a prodloužilo jeho periodicitu na čtvrtletník. Zástupcem šéfredaktora zůstává Pavel Černý. Šéfredaktor stále není jmenován. Tiráž časopisu neuvádí jméno žádném redaktorky či redaktora.

13. dubna 2007
Omluva místo časopisu

Dubnové číslo časopisu Outside Digest nevyšlo. Předplatitelé místo něho dostali dopis a loňské číslo časopisu Travel Digest. "Prosincové číslo Travel Digest, které jsem dostal, bylo od stejné vydavatelské společnosti, ale je úplně o ničem," rozčiluje se Milan Sýkora. "Je to cestovní magazín pro horních deset tisíc o nákupech v Dubai včetně žebříčku nejlepších letišť světa."

Osud Walterova a Havlova outdoorového časopisu má tedy vážné trhliny a připomíná obdobné projekty Daniela Winklera.

26. února 2007
Jakub Havel zůstává

Situace v časopisu Outside se zřejmě neustále mění. Právě jsme dostali zprávu od ředitelky marketingu vydavatele Atemi Jany Patzákové:

"Vážený pane Turku, bohužel jsem neměla k dispozici kompletní informaci, ale pan Jakub Havel je taktéž jmenován a ponechán na pozici zástupce šéfredaktora a bude uveden v tiráži dalšího vydání časopisu Outside Digest."

Třetí číslo časopisu Outside nepřežili ve svých funkcích bývalý šéfredaktor David Walter a jeho zástupce Jakub Havel. Vydavatel Atemi zatím nejmenoval nového šéfredaktora, ale jeho zástupcem se stal Pavel Černý. Jako zástupce šéfredaktora ve čtvrtém čísle už bude Jakub Havel zase uveden.

23. února 2007
Věděli jsme víc než Havel

V reakci na diskusní příspěvky bývalého zástupce šéfredaktora časopisu Outside Jakuba Havla jsme požádali o oficiální vyjádření vydavatelství Atemi. Marketingová ředitelka společnosti Jana Patzáková nám odpověděla zcela jasně:

"Aktuálni vydání, které je v prodeji od 22. února, vyšlo pod názvem Outside Digest. Tento název je nahlášený na Ministerstvu kultury a dalších institucích. Šéfredaktor časopisu bude jmenován do tří měsíců, v současné době časopis zastřešuje zástupce šéfredaktora Pavel Černý."

Ukazuje se tedy, že jsme věděli více, než rozčilený Jakub Havel. Takto zněl jeho diskusní příspěvek pod tímto článkem:

"Jakube Turku, znovu a znovu publikuješ na tomto svém blogu lži, nepravdy a nesmysly. Vůbec se nenamáháš zjistit a jakoli ověřit informace. Kdyby jsi pracoval skutečně jako novinář, jak se sám sebe snažíš prezentovat, stačilo by Ti si jediným telefonem či mailem ověřit pravý stav věcí. Nový šéfredaktor Outside už je téměř dva měsíce znám a já pokračuju nadále jako jeho zástupce. Místo aby jsi pracoval skutečně jako novinář, tak se zákeřně a podle strefuješ do lidí, kteří se Tě někdy odvážili kritizovat za informační zvěrstva, která pácháš."

19. února 2007
Změny v časopise

Časopis Outside zameřený na outdoorové aktivity vložil do hlavičky slovo Digest. Jméno tak mění po třech vydaných číslech.

Tiráž časopisu Outside je jasná. Walter ani Havel v ní již nejsou uvedeni. Nejasná je situace s jejich nástupci. Tiráž uvádí jako zástupce šéfredaktora Pavla Černého, ale internetová stránka vydavatele Atemi o obsazení redakce mlčí. Vedení ostatních časopisů jsou na ní jmenována, pouze Outside Digest má kolonku prázdnou.

16. února 2007
Walter a Havel končí

Pro Jakuba Havla je to typické pokračování kariéry, protože krátká angažmá absolvoval v poslední době například v časopisech Lidé a hory, Everest a také v pozici šéfa prodejny Rock Point.

6. června 2006
Velikášské řeči

Vznikl nový časopis Outside o outdoorových aktivitách v přírodě. Právě je k dostání nulté ukázkové číslo a redakce slibuje první regulérní číslo koncem září.

Podívejte se na americkou předlohu českého časopisu Outside.

Šéfredaktorem se stal David Walter (ex Travel Life) a jeho zástupcem Jakub Havel (ex Lidé a hory). Časopis vydává pražská společnost Atemi.

Podezření vzbuzuje přehánění na straně vydavatele i redakce. Atemi prý "zaujímá přední místo mezi vydavateli časopisů," přičemž tiskne devět okrajových titulů. David Walter má být "jedním ze světových fotografů," ale své snímky tiskne (možná až na výjimky) pouze v tuzemských magazínech.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Tak už skončil...
 • Autor mifr
 • Datum a čas 19.7.2008 22:05
Reaguj
Re: Re: pritel David
Tak to je bajo, tohle taky nekomu ukradl. Nebo si konecne zalozil neco svehO?
 • Autor pritel
 • Datum a čas 7.4.2008 09:53
Reaguj
je to jinak
Casopis OutMAG stale vychazi, predevcirem mi prislo nove cislo...
 • Autor mifr
 • Datum a čas 7.3.2008 14:15
Reaguj
Re: pritel David
David Walter má další časopis Luxury Travel Guide.
Reaguj
pritel David
Spory kolem Jakuba Havla jsou zajimave, ale vic by me zajimalo, co se zase deje kolem Davida Waltera. jsem jeho tajny obdivovatel - od te doby, co si odnesl Travelfocus ve sve aktovce. Zajima me, proc konci v Outside a jestli nekdo nevi, kam miri. Diky
 • Autor pritel
 • Datum a čas 16.3.2007 11:14
Reaguj
Respekt, tolerance, vstřícnost...
... tady přímo překypují! Pokoj v duši všem zúčastněným přeje V. Š. (prej už má přestat pršet!)
Reaguj
Zlatý deník!
Vy tam máte asi pěkný bordel. Nejdřív ho vyhodíte z tiráže a asi i z firmy, potom ho zase vezmete a ještě o tom mluvíte pro šťourala KT. V takovém nakladatelství musí být radost pracovat...
 • Autor Novinář
 • Datum a čas 27.2.2007 11:31
Reaguj
Re: po hlavě
Ajtakrajta ... když dojdou argumenty, jde se do toho zase osobně. Zajímalo by mně, zda bys, Ferdo, byl takovej hrdina a sám od sebe na sebe vykvákal to, co vykvákal Kuba. Mimochodem, jakou souvislost má tento příspěvek s tématem článku "nejasnosti okolo časopisu Outside a působení Davoda Waltera a Jakuba Havla"? :-)
 • Autor OT
 • Datum a čas 27.2.2007 09:01
Reaguj
po hlavě
teda ten bejvalej vojenskej kontrarozvědčík do toho jde fakt po hlavě...
 • Autor Ferda
 • Datum a čas 27.2.2007 08:36
Reaguj
Ach jo...

Jakube, jak můžeš vědět, co jsme si s paní Patzákovou psali? A ještě při tom zkoušíš lhát. Takže přikládám kopii mailů, které jsme si vyměnili. O Tvém dalším působení v Outside v nich není ani slovo.

From: Jakub Turek, Horydoly.cz [mailto:jakub.turek@horydoly.cz]Sent: Friday, February 23, 2007 9:39 PMTo: \'Jana Patzaková\'Subject: RE: Dotaz na Outside

Vážená paní,velmi děkuji za pregnantní vyjádření. Zde je uvedeno v článku: http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=5902S pozdravem Jakub Turekšéfredaktorwww.horydoly.czSněženková 6106 00  Praha 10Czech Republicmobil: +420 728 892 898skype: jakub_turekicq: 344-733-643

From: Jana Patzaková [mailto:j.patzakova@atemi.cz] Sent: Friday, February 23, 2007 3:44 PMTo: jakub.turek@horydoly.czCc: p.cozik@atemi.cz; p.cerny@atemi.czSubject: FW: Dotaz na OutsideDobry den, dekujeme za Vas zajem a spolupraci s casopisem OUTSIDE DIGEST. Timto soucasne odpovidam na Vasi 1.otazku, tykajici se nazvu časopisu. Aktualni vydani, ktere je v prodeji od 22.2., vyslo pod nazvem OUTSIDE DIGEST a tento nazev je nahlaseny i na Ministerstvu kultury a dalsich institucich. K otazce c.2: Sefredaktor časopisu OUTSIDE DIGEST bude jmenovan do 3 mesicu, v soucasne dobe časopis zastresuje zastupce sefredaktora p.Pavel Cerny. V pripade dalsich dotazu me prosim kontaktujte. S pranim hezkeho dneJana Patzakova marketingova reditelka spolecnosti ATEMI s.r.o.

From: Jakub Turek, Horydoly.cz [mailto:jakub.turek@horydoly.cz] Sent: Monday, February 19, 2007 4:15 PMTo: p.cozik@atemi.czSubject: Dotaz na Outside Vážení, připravili jsme pro internetový server Horydoly.cz krátkou zprávu o personálních změnách v časopisu Outside: http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=5902. Mohl bych Vás v této souvislosti požádat o odpovědi na dvě otázky? 1) Jak se nadále bude jmenovat časopis? Outside nebo Outside Digest?2) Kdo bude šéfredaktorem? Rádi bychom tyto informace uvedli v nejbližší době na Horydoly.cz. Předem děkuji za odpovědi. Jakub Turekšéfredaktorwww.horydoly.czSněženková 6106 00  Praha 10Czech Republicmobil: +420 728 892 898skype: jakub_turekicq: 344-733-643

Reaguj
Celkem 23 příspěvků v diskuzi


registrovat

Hledáte ubytování v Česku nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

Karabina Simond Rocky z Decathlonu je vadná

Karabina Simond Rocky z Decathlonu je vadná

Karabina Simond Rocky koupená v Decathlonu měla obráceně namontovanou pojistku! Důsledkem je, že karabina se nemusí zamknout, aniž by to horolezec zjistil.
POC a Volvo vyvinuly crash test cyklisty s automobilem

POC a Volvo vyvinuly crash test cyklisty s automobilem

Automobilka Volvo se spojila s cyklistickou firmou POC a provedly sérii crash testů cyklistické helmy při střetu s automobilem. Partnerství obou švédských značek vychází z bezpečnostní strategie vyvíjené pro automobily Volvo.
Zajímají vás nové způsoby cestování?

Zajímají vás nové způsoby cestování?

Společnost WorldVentures, jejíž začátky sahají do roku 2005, používá techniky síťového marketingu a nabízí svým členům zvýhodněné možnosti cestování. Účastníci tohoto programu (neboli nezávislí zástupci), platí měsíční poplatky, díky kterým se
Projeďte se na elektrokolech. Čím více jich vyzkoušíte, tím lépe si vyberete

Projeďte se na elektrokolech. Čím více jich vyzkoušíte, tím lépe si vyberete

Vyzkoušet 200 elektrokol můžete zdarma ještě dnes do páté hodiny odpolední. Ebike Fest se koná v průmyslovém areálu Zálesí v Praze - Krči. 
Řekněte příbuzným, že Babiš je hajzl!

Řekněte příbuzným, že Babiš je hajzl!

Nejlepší projev na demonstraci za odstoupení premiéra Andreje Babiše a jeho ministryně spravedlnosti Marie Benešové, přednesl na zaplněném Václavském náměstí v Praze Martin Jaroš. 

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Buskers fest - pouliční umění České Budějovice 17.-21.6. 17.6.
Jihlavské havíření Jihlava 21.-23.6. 21.6.
Dny růží
Jindřichův Hradec, Zahradní centrum 21.-30.6. 21.6.
Zvonečkový jarmark Rožnov, skanzen Keramika a hrnčířství  22.6.
Memorial Air Show
Roudnice nad Labem 22.-23.6. 22.6.
Lidová architektura Kokořínska - fotovýstava Mělník, Regionální muzeum 25.6.-25.8. 25.6.
Folklorní festival Strážnice, skanzen 27.-30.6. 27.6.
Bitva u Hradce Králové Hradec Králové 28.-29.6. 28.6.
Múzy na vodě České Budějovice, soutok Malše a Vltavy 1.-6.7. Hudba 1.7.
Slavnosti Pernštejnského panství Pernštejn 5.-7.7. 5.7.

Diskuse

Koleno operace Petr, 17.6.2019 14:38, 8 příspěvků
Dogtra Pathfinder Lenka Novotná, 17.6.2019 14:23, 7 příspěvků
Mravenci v domě Denisa, 17.6.2019 0:41, 3 příspěvky
Mravenci v domě Horydoly , 16.6.2019 12:01, 3 příspěvky
Mravenci v domě Eva, 15.6.2019 9:21, 3 příspěvky
Klasika ale radši ne, 14.6.2019 16:13, 1 příspěvek
jakej Šénflek?? neregistrovaný, 12.6.2019 21:30, 1 příspěvek
Blanice - doprava a uzavírky vodák Marek, 11.6.2019 15:17, 1 příspěvek
Co s sebou Hihoihi, 10.6.2019 9:55, 9 příspěvků
pohory Makara Netopýr, 6.6.2019 13:15, 4 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Odhalení pravdy! Francouz... milan šupa, 14.6.2019 18:35
Údolí salaší: Grossarltal... Horydoly , 12.6.2019 23:10
Bike Valachy Horydoly Open, 12.6.2019 12:00
Na světě je strategie roz... Horydoly , 23.5.2019 23:42
Trail Praha na Petříně dá... Horydoly , 20.5.2019 22:16
Baranie a Priečné Horydoly , 19.5.2019 11:20
Знакомства для секса Raymondset Raymondset, 16.5.2019 18:47
Akce v Praze Horydoly Open, 16.5.2019 12:08