Největší firma v cestovním ruchu v Čechách a na Slovensku propustí 260 zaměstnanců. Společnost Tatry mountain resorts avizuje hromadné propouštění. Firma, která patří mezi top provozovatele horských středisek a turistických služeb v regionu střední a východní Evropy, tak reaguje na koronakrizí zavřené provozy a složitou situaci v cestovním ruchu.
Cestovní ruch patří mezi odvětví hospodářství, které pandemie COVID-19 zasáhla nejvíce.
Omezení, zavřené provozy, různý přístup státních autorit k pomoci subjektům cestovního ruchu nutí provozovatele působící v tomto segmentu v celé Evropě dělat všechno proto, aby přežili a co nejlépe se připravili na jeho opětovný restart. Výjimkou není ani společnost TMR, která působí v České republice, na Slovensku, v Polsku a Rakousku.
Po zeštíhlování a zefektivňování struktur, které firma absolvovala na jaře 2020, přišlo v pondělí 25. ledna 2021 rozhodnutí představenstva společnosti a hromadném propouštění. "V situaci, kdy jsou naše provozy zavřené a některé i několik měsíců, nemůžeme dále sedět, čekat a doufat. O to více, že působíme ve čtyřech zemích Evropy a vidíme, jak se různě staví jejich vlády k podpoře cestovního ruchu. Někde se nastaví opatření, které platí a fungují, někde se mění pravidla každou chvíli. Jejich zajištění vás stojí mnoho peněz, které vám nikdo nevrátí, a nakonec vás stejně vypnou. Musíme se proto chovat co nejzodpovědněji, šetřit na nákladech, a to i za cenu nepopulárních opatření. Když stabilizujeme firmu nyní, jednodušeji se nadýchneme do doby a projektů, které přijdou po koronakrizi," uvedl Igor Rataj, předseda představenstva akciové společnosti Tatry mountain resorts.
Hromadné propouštění ve slovenských provozech TMR by se mělo dotknout 180 zaměstnanců. "Jedná se o lidi pracující v horských střediscích, akvaparku a v managementu. Další skupinu představuje 80 zaměstnanců, kteří ve společnosti končí svoje působení z důvodu ukončení pracovní smlouvy na dobu určitou, ukončení zkušební doby nebo odchodu do důchodu," informoval Marek Schwarz, ředitel lidských zdrojů TMR.
Společnost Tatry mountain resorts zaměstnávala před příchodem koronakrize ve všech zemích téměř 3500 lidí. Dosavadní zeštíhlování struktur se dotklo všech středisek a pozic – od sezónních zaměstnanců až po management. Po avizovaném hromadném propouštění na Slovensku by v TMR mělo pracovat 1100 zaměstnanců, z toho 785 ve slovenských provozech.
Veletrhy Holiday World v Praze a GO/Regiontour v Brně byly přesunuty na říjen a listopad. Jisté ovšem není nic, protože všechno závisí na tom, zda Andrej Babiš ve funkci předsedy vlády zvládne pandemii koronaviru.... celý článek
AKTUALIZACE Švýcarská dálniční známka stojí 40 švýcarských franků i v roce 2021. Její cena se nezměnila od roku 1995. Dálniční známka - vignette, jak se jí říká ve Švýcarsku, platí čtrnáct měsíců
ROZHOVOR Stejně jako Česká republika i sousední Německo počítá díky pandemii covidu 19 ztráty v cestovním ruchu na miliardy. U sousedů odhadují, že se na úroveň před koronavirovou krizí vrátí nejdříve roku 2024. Ovšem
Koloběžková firma Kostka pohltila konkurenční značku Morxes. "Značka Morxes zůstává zachovaná, stejně jako charakteristický design a konstrukce koloběžek," píše Marek Kostka na firemním facebookovém profilu.
Největší firma v cestovním ruchu v Čechách a na Slovensku propustí 260 zaměstnanců. Společnost Tatry mountain resorts avizuje hromadné propouštění. Firma, která patří mezi top provozovatele horských středisek a turistických služeb v regionu střední a východní Evropy, tak
Vlekaři v Čenkovicích a Výprachticích se vzbouřili proti Andreji Babišovi. Spustili vleky přes nařízení vlády, že od 27. prosince musejí být uzavřeny všechny skiareály kvůli pandemii koronaviru.