Himálaje AKTUÁLNĚ 2014

Himálaje AKTUÁLNĚ 2014
Tibet. Flame of Truth.
Autor snímku Pavel Fojtík
SDÍLEJ:

346 TURISTŮ JE V POŘÁDKU. Malé zprávy z nejvyšších hor naší planety.

21. října

Všichni Češi jsou v pořádku

Všech 346 českých turistů v Himálaji je v pořádku. Ministerstvo zahraničních věcí České republiky je kontaktovalo po sněhové bouři, která zabila mnoho návštěvníků Nepálu především v okolí osmitisícových vrcholů Annapurny a Dhaulagiri.

Horydoly.czBasecamp pod Dhaulagiri zasáhla lavina a zabíjela

1. října

Záchranné SIM karty jsou v Nepálu zdarma

Népálské úřady začaly osamělé turisty vybavovat zdarma speciálními SIM kartami do mobilů. Pokud se dostanou do potíží, mohou zavolat o pomoc. Opatření se týká ročně asi třiceti tisíc turistů, kteří nevyužívají služeb agentur a nosičů, ale cestují na vlastní pěst do odlehlých hor.

18. června

Prachov ukončil Holečkovi himálajskou sezonu

Marek Holeček se zranil při pádu z těžké pískovcové cesty v Prachovských skalách. Po operaci má v patě sedm šroubů. Expedici na Gasherbrum s Tomášem Petrečkem tedy pro letošek zrušil.

29. dubna

Zaorálek prodal Číňanům Tibet

Český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) a jeho čínský protějšek Wang I přijali prohlášení, že Tibet je neoddělitelnou součástí Číny. Socialista a komunista tak popřeli veškerou dosavadní českou podporu Tibetu a jeho občanům v boji za lidská práva a právo na seberurčení národa.

Horydoly.czTibet a Tibeťané

Tibet: co znamená vlajka? (2014)
DNES: Vlajka pro Tibet (2014)
Vlajka pro Tibet (2013)
Plamen pravdy pro Tibet (2012)
Divoké matky, koně a Tibet v Libni (2012)
Jezdí na stejné místo do Tibetu (2011)
Podpořme Tibeťany (2009)
Svobodu pro Tibeťany (2008)
Načerno do Tibetu (2006)

23. dubna

Dvě česká letadla létají do Lukly

Nepálské aerolinie koupily po čtyřiceti letech dvě zahraniční letadla. Jsou to u nás dobře známé turbolety L 410 z Kunovic. Himálajská Lukla je považována za jedno z deseti nejnebezpečnějších letišť světa. Letiště Edmunda Hillaryho a Tenzinga Norgaye v Nepálu měří pouze 480 metrů se sklonem 12 stupňů a navíc se tam velmi často mění počasí. Přistává se proti strmým horám a start je dramatický přepad přes terénní hranu do hlubokého údolí. Nepálské aerolinie měly dosud zákaz přistání na evropských letištích kvůli zastaralému leteckému parku.

1. března

Nardi končí na Nanga Parbat

Italský skialpinista a horolezec Daniele Nardi vzdal pokus o zimní výstup na Naga Parbat Kinshoferovou cestou. Ve svém blogu popisuje padající séraky, spousty sněhu a obrovské nebezpečí, které ho odradilo od výstupu. Stejně tak se nedařilo ani adalším expedicím v této zimní sezoně.

16. ledna

Shořela tibetská památková vesnice

Několik set tradičních dřevěných domků zničil požár v tibetské vesnici Jün-nan v Číně. Obec byla pokládána kvůli své architektuře sedmi set domů starých 1300 let za památkovou rezervaci.

Horydoly.czHimálaj AKTUÁLNĚ: 20132012 - 2011 - 2010 - 2007/2009


Zobrazit místo Mountains - hory na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

není Turbolet, jako Turbolet

Milí Honzo ...... :-)

 

Kde začít. Tatra a Liaz sice vyhrávala závody jako Dakar, ale ten dnes vyhrávají vozy Kamaz a kolik jsi jich viděl na vlastní oči ??? To, že továrna vyrobí závodní speciál, nemá s její technologickou vyspělostí nic společného.

Liaz byl šrot, který nevydržel 200 000km. Liazku, která jezdila bez poruch, najdeš leda v hračkářství, v reálu rozhodně ne.  Do 200 000km musela být provedena generální oprava motoru a podvozku. Naproti tomu hojně dovážené Volvo F89 mělo GO motoru po nájezdu 1 000 000km !!! Lidově řečeno. Liaz prodělal 5 generálních oprav, kdežto Volvo čekala teprve první. A to mělo Volvo o polovinu větší výkon, než Liaz.

Tatra na tom nebyla o moc lépe, ale ta byla vyrobena čistě jako terénní náklaďák. Ovšem čistě pro socialistické hospodářství, protože v tom dnešním si na sebe nedokáže vydělat. 12ti válec má spotřebu jako T-72 a 10ti válec na tom není o mnoho lépe. Stejně tak cena za sadu pneumatik (na 1 auto 10Ks+rezerva) je naprosto astronomická. Ekonomicky je Tatra bezedná díra na peníze.

Takže asi tak, co se týče kvality našich nákladních aut :-)

Co se týče Zetoru, tak ten byl špičkou tak do poloviny 70tých let, pak už rozhodně ne. Na začátku 90tých let už byl pravěkem. Zetor nebyl schopen dodnes zhruba od roku 1980 vyrobit traktor o síle 250 koní. Nejsilnější Zetor měl 160 koní a spotřebu, jako 250 od MF.

A nakonec bezkonkurenčně NEJVĚTŠÍ NOVINÁŘSKÁ KACHNA 90tých let, která u pár jedinců vydržela až do dneška - radiolokátory Tamara a Věra !!! :-))))))

Tamara byla v době ukončení výroby v roce 1985 totálně zastaralá. To věděli všichni, kdo jí vyráběli - proto se také přestala dělat. Vývoj v oblasti vojenské technologie šel rychle dopředu a Tamara, ale i její novější sestra Věra nezachytí nic, ani když to poletí 50m na ní !!!

On to totiž není žádný radar, ale pasivní radar. Svoji funkci plní pouze za předpokladu, kdy letící letadlo vysílá nějaký signál. V momentě, kdy nic nevysílá, tak je Tamara i Věra hromada nepotřebného šrotu. Na tom byla také postavena schopnost zachytit "neviditelné" letouny. Jenže od poloviny 80tých let už útočící moderní letadla nepotřebovala nic vysílat, nepotřebovala používat své přehledové radary, protože létala podle přesně naplánovaných tras.

Co se kolem Tamary v 90tých letech zrodilo za naprosto nesmyslnou legendu, se diví i samotní lidé z Pardubické Tesly (dnes ERA). Ti ovšem neměli potřebu, idem tuto pohádku vyvracet.To, že se jednalo o naprostý nesmysl dokazuje fakt, že si tento "zázračný" radiolokátor nikdo na západě nekoupil !!!

PROČ ?????

Protože byl dávnbo překonán a byl de facto k ničemu.

Není tedy nutné, lézt někomu do análu, úplně stačí, když použiješ svůj mozek. Pokud tyto informace nemáš, lze použít internet ..... :-)

Je třeba se ke všemu postavit čelem a né, že si budeme nalhávat, jaká jsme to byla průmyslová velmoc. Průmyslová  a vyspělá velmoc, jsme byli ještě v roce 1938, pak už NIKDY NE !!!!!!!

 • Autor Petr
 • Datum a čas 30.4.2014 16:19
Reaguj
není Turbolet, jako Turbolet

Něco jiného je postavit speciál na jeden závod a úplně něco jiného provozovat továrnu a HLAVNĚ!!!!!! celosvětovou servisní síť na náklaďáky, které musí být neustále v provozu, jinak prodělávají. A ještě k tomu náklaďáky do těžkého terénu, kterých v Evropě není potřeba až zase tak moc.

Reaguj
není Turbolet, jako Turbolet

Jo. Zastaralý šmejdy Tatry vyhrávaly závody, Liazky sloužily celý roky bez poruch, a Zetory byly takový šmejdy, že se o závod, stejně jako o spoustu jinejch  zajímali oni "vyspělí a pokrokoví průmyslníci" ze západu. Stejně jako o lokátory Věra, Tamara, a t.d. Ono, když někdo chce mocí mermo lozit někomu do análu, ať si tam leze. Dělo se tomu tak v historii česka, děje se i dnes. Ale hádejte, kdo pak smdí????

 • Autor Honza
 • Datum a čas 30.4.2014 10:18
Reaguj
není Turbolet, jako Turbolet

Tento se s tím z roku 1989-1990 nedá vůbec srovnávat. To jsou dvě naprosto odlišná letadla, to za prvé.

A za druhé. Havla ani Klause opravdu nemusím, ale oni dva opravdu nemohli za krach našich továren. Za jejich krachem byla totální zaostalost a nekonkurenceschopnost. V momentě, kdy se položil kontrolovaný trh v RVHP, nebylo komu ty zastaralá šmejdy prodávat. Od Škodovek, Avii přes Tatru, Liaz, Zetor až po to příšerné umělé oblečení z Krasu !!!

Nevím kde se pořád bere ta fáma, že náš průmysl byl na úrovni !!!????

Pamatuji si, jak se v Motorpalu a Jihlavanu dělalo na strojích, které soudruzi ukradli soukromníkům v roce 48. Soustruh "Svoboda" z roku 1931. Na něm jsem dělal v roce 1993 v továrně Motorpalu kontrolní práci.

Bytex - dřevěná člunkové stavy z roku 1929 !!!!! Tam dělat bylo vysloveně o život. Kolem každého stroje musela být ochranná ocelová síť, protože ty člunky se běžně vydávali na letecký výlet dílnou a pokud by tam ty sítě nebyli, tak by byla vysoká úmrtnost dělnic. Na těchto stavech se tam dělalo ještě v roce 1992 !!!!

 • Autor Petr
 • Datum a čas 24.4.2014 12:59
Reaguj
inside informace?

????? Havel moc tržní nebyl a Klaus je socialista - kapitalismus prosazují jiní lidi než zrovna tyhle dva........ Ale že by zrovna L410 byla zhrábnutá konkurencí když se právě prodali dvě letadla do prestižního letiště o kterém kolují legendy a každý si ho fotí???? 
 

 • Autor P.K.
 • Datum a čas 24.4.2014 10:47
Reaguj
trhUCYKU

Jak vidět ono co je dobré se prosadí samo. Bohužel až po tom, co to za babku shrábne "konkurence" ..........

Inu - onen Havlův a Klausův "tržní system" neexistuje. Vše je to jen šachová hra mocnejch a kšeftařů.......

 • Autor Honza
 • Datum a čas 24.4.2014 09:42
Reaguj
Celkem 6 příspěvků v diskuzi


V horách sNím Pacific Crest Trail

V horách sNím Pacific Crest Trail

RECENZE Převést cestovatelský deník do čtivé formy není jednoduché. V případě Terezy Kopecké se to nepovedlo. Pro autorku je kniha jistě hezkou vzpomínkou na několikaměsíční trek, čtenáře však po prvních několika... celý článek

10 rad pro cestování s dětmi

Turkey Tourism Covid-19 Information

registrovat

Ubytovaní Velký Meder vám nabízí tu nejlepší letní dovolenou.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

10 rad pro cestování s dětmi

10 rad pro cestování s dětmi

AKTUALIZACE Na podzim cestuje mnoho rodičů s malými dětmi k moři nebo na hory. Hlavní důvody jsou tři: Na plážích se koupe méně lidí, ve městech je klid, zmizely největší dopravní zácpy,
Emirates vrátila peníze pasažérům

Emirates vrátila peníze pasažérům

Letecká společnost Emirates splnila svůj závazek a kompletně dokončila refundační proces, v němž bylo vráceno zákazníkům 6,3 miliard AED (zhruba 40 mld. Kč). Celkem bylo v souvislosti s pandemií Covid-19 vyřízeno 1,7 milionu žádostí.
V horách sNím Pacific Crest Trail

V horách sNím Pacific Crest Trail

RECENZE Převést cestovatelský deník do čtivé formy není jednoduché. V případě Terezy Kopecké se to nepovedlo. Pro autorku je kniha jistě hezkou vzpomínkou na několikaměsíční trek, čtenáře však po prvních několika
Libérie: černoši utlačují černochy

Libérie: černoši utlačují černochy

Libérie (Liberijská republika), země svobody, byla založena roku 1847 osvobozenými americkými otroky. Místo svobody ovšem přišel útlak ze strany nových osadníků, kteří byli díky svému dřívějšímu pobytu v Severní a Střední Americe
Turkey Tourism Covid-19 Information

Turkey Tourism Covid-19 Information

We would like to update you on the information of Turkey Tourism Industry during the Covid-19 Pandemic. In order to provide a safe and sound travel for all our guests, we

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
IBTM - veletrh Španělsko, Barcelona 1.-3.12. 1.12.
Jak postavit bambusový dům v Indonésii - diashow on-line Přednáší Dana Bartošová 4.12. 20:00
ILTM - veletrh luxusního cestování Francie, Cannes 7.-10.12. 7.12.
Hoga - veletrh Německo, Norimberk 7.-9.2. 7.2.
Ples sportovců Teplice, Krušnohorské divadlo 27.2.
EurAsia Rail - veletrh Turecko, Istanbul 3.-5.3. Železnice 3.3.
BTL - veletrh Portugalsko, Lisabon 3.-7.3. 3.3.
Bike Show - veletrh Velká Británie, Londýn 5.-7.3. 5.3.
UITT - veletrh Ukrajina, Kyjev 24.-26.3. 24.3.
Silva Regina - veletrh Brno, Výstaviště 11.-15.4. Myslivost a lesnictví 11.4.

Diskuse

Zima Lucie, 29.11.2020 16:32, 8 příspěvků
Max Kvido, 28.11.2020 9:47, 3 příspěvky
eshrdsed Tadeáš Gau, 26.11.2020 20:43, 1 příspěvek
Dovolená Jana33ma, 26.11.2020 13:10, 7 příspěvků
čurimurifuk Jana, 26.11.2020 11:57, 2 příspěvky
čurimurifuk Pišišvor, 25.11.2020 15:16, 2 příspěvky
Mastná pokuta Skiák, 22.11.2020 22:19, 17 příspěvků
Mastná pokuta Anonym, 21.11.2020 18:11, 17 příspěvků
Akné Petra, 20.11.2020 9:36, 1 příspěvek
Courmayeur vypadá strašid... Kuba Turek, 19.11.2020 12:33, 3 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Virtuální galerie Kutná Hora Horydoly , 27.11.2020 22:47
Mistrovství ČR v lezení n... Horydoly , 27.11.2020 11:59
Maraton Praha - Dobříš Horydoly , 25.11.2020 1:23
GO a Regiontour 2021 Horydoly , 24.11.2020 15:43
Re: Dotaz na možnost zveř... Horydoly Open, 24.11.2020 11:38
Re: Dotaz na možnost zveř... Kuba Turek, 24.11.2020 11:36
Re: Dotaz na možnost zveř... Horydoly Open, 24.11.2020 11:34
Re: Dotaz na možnost zveř... Kuba Turek, 24.11.2020 11:24