Cyklonovinky 2023

Cyklonovinky 2023
Stoneman Taurista. Horský okruh okolo Radstadtu.
Autor snímku Andreas Meyer
SDÍLEJ:

PRAHA Krátké zprávy ze světa velkých kol, tlustých pneumatik, odrážedel, skládaček, lehokol, koloběžek a cyklostezek.

4. října

PRAHA: Městská policie rezignovala 

V mnoha vyhrazených pruzích pro kola a autobusy v Praze jezdí osobní auta. Městská policie pod vedením Občanské demokratické strany s tím nic nedělá. Podívejte se na běžný obrázek tristní situace na Evropské ulici: strážníci zcela rezignovali na svoji funkci a místo řízení dopravy i rozdávání pokut jen trpně čekají v nezákonném proudu aut.

24. září

PRAHA: Cyklisté v městské hromadné dopravě

Kola a koloběžky pro dospělé lze v rámci hlavního města Prahy vozit bez omezení v metru (první a poslední plošina každého vagonu), ve vlaku (v místě označeném pro přepravu kol), v lanovce na Petřín, autobusu 147 do Suchdola, na přívozech přes Vltavu a v tramvaji (v úsecích od metra na okraj města). V autobusech a trolejbusech se kola v zásadě nepřepravují. Kola se přepravují zdarma.

Z metra a do metra je možné kolo dostat po schodech nebo jezdících schodech podle vybavení stanice, případně výtahem. Výtahy pro cestující jsou v provozu na těchto stanicích:

A: Nemocnice Motol, Petřiny, Bořislavka, Skalka
B: Anděl, Karlovo náměstí, Národní třída, Palmovka, Černý Most
C: Letňany, Prosek, Střížkov, Ládví, Pankrác, Roztyly, Chodov, Opatov, Háje

Praha, metro.

11. září

PRAHA: Hnusný stánek na Kačerově

Hnusný domeček, pokakaný a počůraný od bezdomovců, zapáchající a rozbitý, stále stojí na důležité cyklostezce A42 v Praze na Kačerově u metra. Před mnoha lety byl opuštěn jako kiosek s občerstvením, kuřivem a tiskem. Od té doby ho městská část Praha 4 nedokázala odstranit.

Praha Kačerov.

21. srpna

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Zrušená cyklostezka

Cyklostezka Josefa Cepáka vedoucí po západním břehu Vltavy z Českých Budějovic na sever je velmi vytíženým úsekem. Po stezce je značena cyklotrasa č. 11 a cyklotrasa GreenWay Rožmberského dědictví. Přesto město zakázalo cyklistům po ní jezdit. Postavilo totiž v její trase sportovní areál a umístilo na cyklostezku dopravní značku "cyklisto sesedni z kola".

10. července

RADSTADT: Stoneman Taurista

Velmi náročná trasa pro horská kola Stoneman Taurista měří 123 km a převýšení činí 4500 m. Nabízí jízdu po značených cestách přes alpské výhledy, horská jezera, rustikální chaty a pastviny plné krav, ovcí a koní. Okružní hřebenovka vede v okolí rakouského Radstadtu a projíždí masivem Dachsteinu, Schladmingskými Taurami a Vysokými Taurami

MTB Stoneman Taurista.

26. června

BRANDÝS - STARÁ BOLESLAV: Řešení dopravy na kole

Veřejné projednání cyklogenerelu Brandýs - Boleslav se koná ve středu 28. června od 16 hodin v městském úřadu na ulici Ivana Olbrachta. Zde je pozvánka jako událost na Facebooku, tady informace včetně podkladů ke stažení. Veřejné projednání bude streamováno na Youtube kanálu města.

21. května

PRAHA: Průjezd Smíchovem

Z Kampy k Železničnímu mostu vede souvislý cyklopruh. V květnu byl po mnoha letech doplněn chybějící úsek v ulici Svornosti. Průjezd na kole je tak bezpečně možný proti proudu Vltavy skrze celý Smíchov. 

20. května

ANO tvrdí, že cyklisté srážejí chodce jako kuželky

"Znáte to, když jdete po chodníku a najednou vás srazí kolo či koloběžka. Jiný účastník silničního provozu, než chodec, nesmí chodník užívat. Přesto je zcela standardní, že jsou chodci sráženi jako kuželky jízdními koly či koloběžkami." prohlásila bez jakýchkoliv důkazů na jednání parlamentu poslankyně Zuzana Ožanová (ANO). To považuje za důvod, aby byl zrušen povinný odstup 1,5 m aut, která na ulicích předjíždějí cyklisty.

Zuzana Ožanová.

12. května

BRANDÝS NAD LABEM: Prodejna Kickpoint

Prodejna Koloběžky Brandýs změnila názen na Kickpoint. Stále sídlí Pod Hrádkem 194, Brandýs nad Labem.

11. května

PRAHA: Cyklostezka u Klánovic

Mezi Újezdem nad Lesy a nádražím Praha - Klánovice byla dostavěna cyklostezka podél Staroklánovické ulice. Oficiálně zatím nebylo 600 metrů odděleného asfaltového pruhu otevřeno, ale cyklisté tudy už jezdí. Cyklodoprava tudy byla doposud vedena po silnici s cyklopiktogramy.

15. dubna

RALSKO: Přístřešek za Mukařovem 

Vojenské lesy vybudovaly na křižovatce v sedle mezi Rokytskou horkou a Orlí přístřešek pro turisty, houbaře a cykloturisty. Dá se využít nejen jako ochrana při špatném počasí, ale také na nouzové přespání během cyklistické výpravy.

Odpočívadlo v sedle mezi Orlí a Rokytskou horkou.

9. dubna

Nextbike přidává sdílená kola do 3 měst

Největší firma na půjčování sdílených kol Nextbike od letošního roku pracuje ve 28 městech, kde provozuje více než 7000 kol, z toho 500 elektrokol. Letos přidává do svého portfolia Třebíč, Českou Třebovou a Klášterec nad Ohří.

Koloběžka Yedoo S2016.

24. března

PRAHA: Štefánikův most

Vyhrazený cyklopruh na Štefánikově mostě přestali řidiči respektovat. Policie jim v tom nebrání. Při tom by měla tvrdě vymáhat dodržování dopravních předpisů a pokutovat, protože cyklistům jde pod Letenských tunelem o život. Čtěte také reportáž z těchto míst na koloběžce.

10. března

Mapy.cz zobrazují cykloobousměrky

Portál Mapy.cz  přidal do mapy cykloobousměrky a cyklostojany. Data čerpá z komunitního projektu OpenStreetMap. Obousměrnost jednosměrek pro kola byla integrována také do vyhledávání tras.

9. března

PRAHA: Cyklostezka pod Mánesovým mostem

Oddělená stezka pro pěší a cyklisty byla otevřena pod Mánesovým mostem na páteřní cyklotrase A1 v centru Prahy. Díky tomu se lidé vyhnou složité a nebezpečné křižovatce Klárov na levém břehu Vltavy. Trasa je osvětlená, stezka pro cyklisty je pokryta asfaltem, pěší část je dlážděná. 

18. února

MÁCHOVO JEZERO: Ledoběžka

Ledoběžky, ledové jachty, brusle a drak jezdí na krásně zamrzlém Máchově jezeře.

24. ledna

KITZBÜHEL: Bike Unlimited

Průvodce pro horská kola pro oblast Kitzbühelských Alp a Brixentalu na letošní rok vydal Tourismusverband Kitbüheler Alpen. Brožura obsahuje desítky túr s mapkou, výškovým profilem, základními technickými údaji, fotografií a motivačním popisem. Průvodce je v tamních infocentrech k dostání zdarma.

Bike Unlimited. Kitzbüheler Alpen.

23. ledna

PRAHA: Basilejské náměstí

Velká obnova Basilejského náměstí v Praze na Žižkově vynechala cyklistickou dopravu.

19. ledna

PRAHA: Žižkovský tunel je uzavřen

Tunel pod Vítkovem spojující pražské čtvrtě Žižkov a Karlín je uzavřen do 29. ledna. Důvod pro dočasný zákaz pěší a cyklistické dopravy jsou stavební práce.

Horydoly.cz Cyklonovinky: 20222021 - 2020 - 2019 - 2018 - 2017
2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010 - 2009

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Stoneman Taurista

Taurista se nejezdí za den - teda ne normální bikeři - ale na víkend nebo na prodloužený víkend.

Reaguj
INU

Dobré video. Myslím, že nějakoé to video a zkušenosti s onou elektrickou jednokolkou by nezaškodilo...

  • Autor Honza
  • Datum a čas 26.6.2023 21:34
Reaguj
INU

A také ony zajímavé elektro jednokolky. Má li někdo zkušenosti a jezdí jako onen "Orfanik z Tajemného hradu v Karpatech",může se ozvat.

  • Autor Honza
  • Datum a čas 26.2.2023 21:57
Reaguj
INU

Jaksi se zapomíná na ony ELEKTROBRUSLE.. Asi sem také patří.....

http://www.koleckace.cz/elektrobrusle-uz-se-na-nich-pracuje

https://www.alza.cz/sport/segway-drift-w1-d5362493.htm

  • Autor Honza
  • Datum a čas 24.1.2023 16:33
Reaguj
Celkem 4 příspěvky v diskuzi


Vánoční trhy v Praze

Vánoční trhy v Praze

Pražské vánoční trhy patří k nejzajímavějším v Evropě. Podívejte se, kdy a kam všude můžete zajít a nakoupit tradiční dárky, sváteční drobnosti, anebo si jen užít vánoční atmosféru konce roku 2023. Zima se už... celý článek

Alpy AKTUÁLNĚ 2023

Smartwings opouští Budějovice, Vary a Pardubice

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2023 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Francouzský skiareál La Sambuy se ruší

Francouzský skiareál La Sambuy se ruší

Francouzské město La Sambuy provozovalo malý lyžařský areál v podhůří Savojských Alp od roku 2016. Letos rozhodla městská rada o jeho uzavření. Není dost sněhu.
Kikina tady plácala tenis

Kikina tady plácala tenis

AKTUALIZACE Club Hotel Průhonice býval svědkem fingovaných i opravdových tenisových mačů. Premiér a později prezident Václav Klaus tady vyhrával jedno utkání za druhým v hale i na venkovních kurtech, protože se neslušelo, aby vysoce
Windy je v zisku

Windy je v zisku

Český web a aplikace Windy zaměřené na počasí se vloni poprvé dostal do zisku. Základní předpověď počasí je zdarma a pokročilé funkce se prodávají za předplatné.
Smartwings opouští Budějovice, Vary a Pardubice

Smartwings opouští Budějovice, Vary a Pardubice

Letiště České Budějovice, Karlovy Vary a Pardubice opustí příští rok aerolinky Smartwings. Při tom na jejich charterových letech pro cestovní kanceláře jsou tato regionální letiště závislá.
Skiareál Klínovec není možné udržet bez silného cyklistického léta

Skiareál Klínovec není možné udržet bez silného cyklistického léta

ROZHOVOR Martin Koky, obchodní a strategický manažer Skiareálu Klínovec, vysvětluje, proč je nutné doplnit zimní provoz skiareálu letními cyklistickými aktivitami.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Den architektury Praha 29.9.-5.10. 29.9.
Kávový týden České Budějovice, Piaristické náměstí 1.-8.10. 1.10.
Designblok Praha 4.-8.10. 4.10.
Flora - veletrh Olomouc 5.-8.10. 5.10.
60 let Krkonošského národního parku - výstava Praha, H40 Gallery 15.9.-6.10. 6.10.
Knižní veletrh Havlíčkův Brod 6.-7.10. 6.10.
Vinobraní Valtice 6.-7.10 6.10.
Setkání lokomotiv T478 Lužná, Železniční muzeum 7.-8.10. 7.10.
Velká pardubická Pardubice Steeplechase 8.10.
Den s myslivci Hradec Králové, Stříbrný rybník 14.10.

Diskuse

Hloupá otázka, svědčící, ... Michael Beranek, 3.10.2023 19:17, 4 příspěvky
Hloupá otázka, svědčící, ... Kuba Turek, 3.10.2023 16:53, 4 příspěvky
Hloupá otázka, svědčící, ... Michael Beranek, 3.10.2023 15:22, 4 příspěvky
pytlíkovští mlynáři přitv... Lukas B., 3.10.2023 9:55, 11 příspěvků
INU Honza, 2.10.2023 20:12, 4 příspěvky
pokud někdo nemá zuby Lukas B., 2.10.2023 13:40, 2 příspěvky
Pardubky? Pišišvor, 30.9.2023 22:56, 118 příspěvků
Na okresce je dovoleno je... Michael Beranek, 30.9.2023 13:51, 3 příspěvky
INU Honza, 30.9.2023 10:18, 2 příspěvky
Messner zůstal tím, který... Michael Beranek, 30.9.2023 10:18, 5 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

The North Face - výprodej Horydoly Open, 4.10.2023 11:16
Odstartoval Budějovický t... Horydoly Open, 4.10.2023 11:08
Všemi barvami podzimu zář... Horydoly Open, 4.10.2023 11:05
Běžte, klusejte a jděte s... Horydoly , 12.9.2023 18:41
Re: Krušné hory Kuba Turek, 10.9.2023 15:37
Re: Krušné hory Horydoly Open, 10.9.2023 15:31
Re: Krušné hory Kuba Turek, 10.9.2023 15:30
Re: Krušné hory Horydoly Open, 10.9.2023 15:30