Cyklonovinky 2022

Cyklonovinky 2022
Cyklojízdu v Praze tradičně podporovalo Dánské velvyslanectví.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

JIHLAVA Krátké zprávy ze světa velkých kol, tlustých pneumatik, odrážedel, skládaček, lehokol, koloběžek a cyklostezek.

19. listopadu

Jihlava: cyklostezka přes Třebíč do Rakouska je hotová

Cyklostezka v Jihlavě byla dokončena podél řeky na úseku mezi ulicemi Mlýnská a Helenínská. Proti kilometru asfaltu na břehu řeky bojovali místní zahrádkáři, kteří si v průběhu desetiletí zabrali neoprávněně přístup až k vodě. Úsek je součástí městské cyklotrasy G04 a hlavně doplňuje poslední část cyklostezky podél řeky Jihlavy, která vede přes Třebíč k hranicím s Rakouskem. 

Jihlava, Malý Beranov, skála u cyklostezky.

9. listopadu

Praha: nová cyklostezka ze Slivence do Lochkova

Nepříjemnou silnici mezi Lochkovem a Slivencem na okraji Prahy lemuje nová cyklostezka. V délce jednoho kilometru vede ulicí K Lochkovu. Umožňuje bezpečnou jízdu cyklistů do školy, do kostela i na rekreační výlety po cyklotrase A114. V obou obcích však cyklostezka nepokračuje a cyklisté se musejí vrátit na silnici. Dodejme, že je to tak v Praze skoro vždy. Cyklostezky vedou odnikud nikam.

3. listopadu

Praha: zarostlá cyklostezka v Letňanech

Že se Praha nedostatečně stará o průjezdnost mnohých cyklostezek, je vidět na první pohled. Zarůstají křovím nejen okraje asfaltových pruhů, ale i celé průjezdné profily. Zde je ukázka z frekventované cyklostezky č.A266 v Letňanech nedaleko od metra.

Cyklostezka v Praze - Letňanech.

22. října

Velká Británie: Motoristé se staví za cyklisty

"Cyklopruhy jsou dobré pro řidiče a potřebujeme jich více," říká prezident britské Automobilové asociace Edmund King. Doporučuje, aby se nesnižovaly veřejné výdaje na pěší a cyklistickou dopravu.

29. září

Německo: Spezi se stěhuje

Veletrh alternativní cyklistiky Spezialradmesse se stěhuje do nového působiště v německém Lachringen v termínu 29.-30. dubna 2023. Po dvou kovidových sezonách se zároveň změnil pořadatel veletrhu.

27. září

Praha: cyklostezka Jahodnice

Nová smíšená cyklostezka z Malešic do Jahodnice vede odnikud nikam, protože Praha nevyznačila příjezdové chodníky.

23. září

Kladno: Traily Mayrau

Ve Vinařicích na okraji Kladna byly oficiálně otevřené traily Mayrau pro horská kola. Nacházejí se vedle hornického skanzenu Mayrau. Vjezd na tratě se neplatí. Je zakázáno vjíždět do areálu skanzenu.

22. září

Mělník: Labská stezka

Labská stezka se staví na pravém břehu v úseku Kly - Mělník. "Do konce roku 2022 bude cyklotrasa v tomto úseku neprůjezdná a cyklistům se doporučuje využít objízdnou trasu," uvádí Pavel Klimeš z odboru veřejné mobility Středočeského kraje.

27. srpna

Na kole umírají hlavně staří lidé

Podle policejní statistiky zemřelo roku 2021 na českých silnicích 43 cyklistů, z toho 27 bylo starších než pětapadesát let.

31. července

Praha: Ďáblická cyklostezka zarůstá

Asfaltová cyklostezka na periferii Prahy ze starých Ďáblic do Březiněvsi zarůstá křovím a stromy. Podél Ďáblické ulice se už téměř nedá projet na kole ani koloběžce.  

22. července

Tour de France: kolik energie vydá vítěz?

Vítěz třítýdenního etapového cyklistického závodu Tour de France vydá energii, jako by snědl 210 BigMaců. Čtěte podrobnosti

9. července

Uničov: cyklostezka do Litovle

Poslední úsek cyklostezky mezi Uničovem a Litovlí byl otevřen. Cyklistické spojení je hotovo.

18. června

Beskydy: cyklobusy vyjíždějí

Z Přerova vyráží letos poprvé dnes v sobotu cyklobus na Bumbálku v Beskydech. V neděli jede cyklobus z Přerova na Bouzov. Budou v provozu do začátku října. Cyklobusy změnily název z původní Bečvy na Přerov. Dva roky kvůli koronaviru nejezdily. Kapacita vleku je 40 jízdních kol. Je nutné si zajistit jízdenku předem přes objednávkový systém dopravce na internetu nebo na informační přepážce autobusového nádraží. Jízdné na Bumbálku stojí 120 korun, za kolo se platí 20 Kč a za elektrokolo 30 Kč. Z Prostějova od jara jezdí cyklobus také na Drahanskou vrchovinu.

14. června

Jižní Čechy: kousek cyklostezky z Budějovic 

4 kilometry asfaltové cyklostezky byly uvedeny do provozu jižně od Českých Budějovic. Kombinovaná stezka pro pěší a cyklisty propojuje Boršov nad Vltavou, Homoli a Planou po levém břehu Vltavy. Je to součást plánované cyklostezky jižními Čechami v délce 150 km z Nové Pece, kolem Lipenské přehrady, přes Vyšší Brod, Rožmberk nad Vltavou, Český Krumlov, Boršov nad Vltavou, České Budějovice do Týna nad Vltavou. Tam by se měla napojit na Vltavskou cyklostezku přes Prahu do Mělníka, případně dál na Labskou cyklostezku do Hamburku.

12. května

Malé Karpaty: cyklobus z Trnavy

Opäť začal premávať cyklobus na trase Trnava - Horné Orešany - Dobrá Voda - Piešťany - Vrbové - Brezová pod Bradlom - Prietrž a späť. Cyklobus odvezie 24 cyklistov alebo peších turistov a 20 bicyklov.

6. dubna

Dopravní nehody cyklistů

V roce 2021 došlo v Česku ke 173 vzájemným kolizím motoristů s cyklisty, které měly za následek smrt nebo těžké zranění. Z toho 114 (66 %) bylo zaviněno motoristou a 59 (34 %) cyklistou. Čísla pocházejí ze statistiky dopravní policie. Popisy tragických nehod najdete v rubrice Černá vdova.

Netolice nehoda.

3. dubna 

České dráhy: půjčovny kol a elektrokol

70 půjčoven kol provozují České dráhy na nádražích od dubna do října. Z toho počtu jsou ve 23 půjčovnách elektrokola a ve 20 půjčovnách koloběžky.

11. března

Praha: Počet cyklistů se rychle zvyšuje

Počet cyklistů v Praze se od roku 2019 zvýšil o 73 %. Alespoň jednou za měsíc přitom v Praze na kole vyjede každý druhý dospělý člověk, tedy 456 tisíc Pražanů.

Praha, tunel Blanka. Cyklojízda v dubnu 2015.  

7. března

Cyklostezky po zrušených železnicích

Přehled cyklostezek v Evropě i na celém světě, které vedou po zrušených železničních tratích, najdete na německém webu Bahnstrassenradeln.de.

13. února

Peloton propustil pětinu zaměstnanců

Peloton propustil 2800 zaměstnanců, což je přibližně pětina současného stavu. Dostali zároveň členství na jeden rok. Peloton vyrábí cyklistické a další sportovní trenažéry a prodává také simulátory a tréninkové programy. Ve čtvrtém čtvrtletí měla společnost čistou ztrátu 439,4 milionu dolarů. O firmu projevily nezávazný zájem Amazon a Niké.

10. února

Brandýs nad Labem: kryté parkoviště pro auta i kola

Kryté parkoviště pro osobní auta, motocykly a jízdní kola bylo otevřeno v Brandýse nad Labem u nádraží. K dispozici jsou stojany na kola, 76 cykloboxů a 316 míst pro auta. Všechny jsou hlídané kamerou. Parkování bicyklu na den stojí 5 Kč. Vybudování parkoviště stálo 140,3 milionu korun.

2. února

Velká Británie uzákonila holandský chvat

Řidič auta, který zaparkuje u chodníku, by měl otevřít dveře tzv. holandským chvatem, neboli protilehlou rukou. To samé se týká zrcadlově obráceně i spolujezdce. Toto opatření se vyučuje v autoškolách po celé Evropě a teď ho zavedla Velká Brtánie do dopravních předpisů. Kdo otevře dveře bez otočení, dostane pokutu. Důvodem je ochrana cyklistů, kterým řidiči často otevřou dveře přímo před jedoucím bicyklem a srazí je na silnici.

26. ledna

Bohumín: Zaplněné cykloboxy

Nové cykloboxy před nádražím Bohumín jsou k použití zdarma. Okamžitě je proto zaplnili bezdomovci a na cyklisty se nedostalo. Kdyby se bohumínští zastupitelé poučili jinde, věděli by, že to všude proběhlo stejně. Například Praha 10 nechala cykloboxy odstranit u metra Strašnická.

21. ledna

Ostrov nad Ohří: Cyklostezka do Jáchymova

Firma Panattoni se chlubí, že vybudovala cyklostezku podél svého průmyslového areálu v Ostrově pod Krušnými horami. Pravda ovšem je, cyklostezku Ostrov - Jáchymov postavila místní samospráva roku 2013, ale od roku 2019 do 2022 ji zabrala Panattoni a teď ji teprve vrátila do provozu.

Co se píše v tiskové zprávě: "Stavitel Panattoni v rámci výstavby průmyslové zóny Panattoni Park Ostrov North vybudoval na své náklady pro město Ostrov na Karlovarsku novou cyklostezku podél bývalého areálu Škody Ostrov. ... Společnost Panattoni investovala do její výstavby dosud přes 4 miliony korun. Do majetku města však cyklostezku předává jen za symbolickou cenu."

Jak to bylo opravdu:

Horydoly.cz Cyklonovinky2021 - 2020 - 2019 - 2018 - 2017
2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010 - 2009

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Dolomity a Julské Alpy AKTUÁLNĚ 2022

Dolomity a Julské Alpy AKTUÁLNĚ 2022

MARMOLADA Přinášíme aktuální zprávy z Dolomit - Trentina a Jižního Tyrolska. Doplňujeme je o novinky z italských i slovinských Julských Alp.... celý článek

Alpy AKTUÁLNĚ 2022

Levit dříve Apache krachuje

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Jeseníky AKTUÁLNĚ 2022

Jeseníky AKTUÁLNĚ 2022

CYKLOSTEZKY Nejvyšší bod Česka je kde? Na vrcholu vysílače Praděd! Kam se hrabe Sněžka... Čtěte aktuální zprávy z Jeseníků, Hrubého a Nízkého Jeseníku a Jesenicka.
Polabí AKTUÁLNĚ 2022

Polabí AKTUÁLNĚ 2022

GUSTÍK V HRADCI KRÁLOVÉ Rovinaté Polabí skrývá, poodhaluje a někdy dokonce nestydatě ukazuje svoji krásu. Přinášíme krátké zprávy z tohoto úrodného a zajímavého kraje.
Krkonoše AKTUÁLNĚ 2022

Krkonoše AKTUÁLNĚ 2022

ŠPINDLERŮV MLÝN Přinášíme turistické novinky z Krkonoš - nejvyšších českých hor, národního parku a eldoráda outdoorových nadšenců.
Cyklonovinky 2022

Cyklonovinky 2022

JIHLAVA Krátké zprávy ze světa velkých kol, tlustých pneumatik, odrážedel, skládaček, lehokol, koloběžek a cyklostezek.
Podzimní vyjížďka na horském kole na Šemberu

Podzimní vyjížďka na horském kole na Šemberu

BIKE GUIDE Říčka Šembera připomíná kamenitou Vydru. Zatímco na Šumavě už sněží, ve středních Čechách ještě vládne krásný podzim. Pravý čas vyrazit na horském kole!  

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Salon Nautique - veletrh Francie, Paříž 3.-10.12. Lodě 3.12.
ISPO China - veletrh Čína, Peking 9.-11.12. 9.12.
Polabské vánoční trhy Lysá nad Labem 2.-18.12. 18.12.
Reisemarkt - veletrh Německo, Mannheim 6.-8.1. 6.1.
Snow Show - veletrh USA, Denver 10.-12.1. 10.1.
Pro Winter - veletrh Itálie, Bolzano 11.-12.1. Horské technologie 11.1.
Vakantie - veletrh Nizozemsko, Utrecht 12.-15.1. 12.1.
CMT - veletrh Německo, Stuttgart 14.-22.1. 14.1.
Hoga - veletrh Německo, Norimberk 15.-17.1. 15.1.
Fitur - veletrh Španělsko, Madrid 18.-22.1. 18.1.

Diskuse

Yedoo Dragstr Šlojíř, 8.12.2022 10:46, 1 příspěvek
Hehe Drak, 7.12.2022 12:19, 4 příspěvky
kup si brašny Horydoly, 7.12.2022 10:46, 4 příspěvky
kup si brašny Lukas B., 7.12.2022 10:12, 4 příspěvky
kup si brašny Lukas B., 7.12.2022 9:19, 4 příspěvky
kup si brašny Pavka, 6.12.2022 14:15, 4 příspěvky
zima Lukas B., 5.12.2022 13:04, 5 příspěvků
zima Kuba Turek, 5.12.2022 11:44, 5 příspěvků
Apache Kuba Turek, 5.12.2022 11:35, 2 příspěvky
zima Lukas B., 5.12.2022 11:25, 5 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Je tady adventní maraton Horydoly , 9.12.2022 23:23
Minimalistická lehká obuv... Horydoly , 18.11.2022 15:18
Jak se chodí naboso? Horydoly , 18.11.2022 15:16
Re: Barefoot Horydoly , 18.11.2022 15:13
Naboso i v zimě? Horydoly , 18.11.2022 15:12
Barefoot Horydoly , 18.11.2022 15:09
Bruslení Horydoly , 15.11.2022 16:37
Zvedněte hlavy vzhůru! Sv... milan šupa, 10.11.2022 19:47