Objevujte Čechy na elektrokolech - Brno, Praha a Český ráj

Objevujte Čechy na elektrokolech - Brno, Praha a Český ráj
Elektrokolo Apache Hawk 29 E5.
Autor snímku Apache
SDÍLEJ:

Elektrokola prostě jedou. Baví mladé i staré, ženy i muže, ačkoliv každý z nich má trochu jiné představy o pojetí svých cyklistických výletů. Někdo preferuje výlety v terénu, jiný holduje městským vyjížďkám, pro jiného je kolo dopravním prostředkem a to nejen na cesty do práce, ale třeba i při návštěvě nových měst v rámci dovolené. Dnes můžeme vybírat z různých typů elektrokol stejně tak, jako je tomu u klasického kola: horská, crossová, městská a skládací. Kam se ale dle svého kola s pohonem vydat? Doporučujeme trasy pro výlety na elektrokolech, neboť Čechy jsou protkány místy jako stvořenými pro elektrojízdu.

Jak na to

Apache doporučuje:

MĚSTO: ELITE (GENT/LADY)
TERÉN: MTB - HAWK E5, MANITOU E5 / CROSS - ELBA, ELBRUS (případně MTB - HAWK A MANITOU BOSCH / CROSS - KOLLA BOSCH)
SKLÁDAČKA: Apache ENERGY

INFO: Apache elektrokola

Elektrokola prostě jedou. Baví mladé i starší, ženy i muže, ačkoliv každý z nich má trochu jiné představy o pojetí svých cyklistických výletů. Někdo preferuje výlety v terénu, jiný holduje městským vyjížďkám, pro jiného je kolo dopravním prostředkem a to nejen na cesty do práce, ale třeba i při návštěvě nových měst v rámci dovolené. Dnes můžeme vybírat z různých typů elektrokol stejně tak, jako je tomu u klasického kola: horská, crossová, městská a skládací. Kam se ale dle svého kola s pohonem vydat? Doporučujeme trasy pro výlety na elektrokolech, neboť Čechy jsou protkány místy jako stvořenými pro elektrojízdu.

ElektroBOOM

„Elektrokola jsou stále více populární,“ říká Lukáš Bárta ze značky Apache, která vyrábí elektrokola hned v několika kategoriích podle toho, jaké terény lidé rádi zdolávají. Elektrokola jsou podle něho ale i zlatou střední cestou za dobrou fyzickou kondicí. Jistě nám dáte za pravdu, že leckdy naše fyzická kondice není právě optimální, jsme často unavení a máme třeba i pár kilo navíc. Chceme to však změnit, ale nevíme, jaký druh pohybové aktivity je pro vás vhodný. Elektro cyklistika by mohla být tím příhodným sportem, jelikož v případě vyšší váhy nadměrně nezatíží naše klouby. Další možností je, že na elektrokole můžeme dojet bez potu i do práce a neničíme životní prostředí, nebo se na něm po úrazu a operaci lehce vrátíme do formy. Najdou se mezi námi i tací, kteří zase potřebují stačit svým hbitějším přátelům, když se jedou nekonečné cyklotúry. Za zmínku stojí doporučení pro seniory, pro které je pohyb důležitý, ale nemají už tolik sil na velké závodění. Pokud jste se v těchto řádkách našli a elektrokolo ještě nevlastníte, zkuste se dozvědět více na www.apache-elektrokola.cz a FB profilu facebook.com/ApacheElektrokola.

Spanilé ElektroJÍZDY

V podstatě existuje mnoho důvodů, proč si kolo s pohonem pořídit, ale kam pak vyrazit za těmi nejkrásnějšími trasami? Poradíme Vám pár tipů, kde prohnat sebe i elektrokolo podle toho, jakému typu jízdy dáváte přednost.

Apache-elektrokola.cz  radí:

Městské poježdění

Městská elektrokola jsou určená zejména pro jízdu po zpevněných komunikacích, můžete s nimi však vjet i do lehčího terénu, jako jsou lesní a polní cesty. Jsou vybavena jednopřevodníkem a vícerychlostním nábojem nebo přehazovačkou. Všechny modely jsou vybaveny odrazkami, osvětlením, blatníky a nosičem. Některé modely mají rám s nízkým nástupem určený pro lidi s pohybovým omezením nebo na využití v městksém oblečení. Na výběr máte mezi dámskými a pánskými verzemi s velikostmi kol 26“ nebo 28“.

TRASA: Brněnské kolečko

Brněnská trasa číslo 5005, s názvem Brněnské kolečko, je dlouhá asi 70 kilometrů a krouží kolem dokola brněnské metropole. Díky dobrému terénu na ní můžete vyrazit klidně na městském kole s elektropohonem. Cyklotrasa je značená žlutým pásem a vede rozličným terénem. Kopcům se sice nevyhnete, ale užijete si i odlehčené šlapání na dlouhých rovinkách. Na trase vás čeká spousty zážitků. Příroda, památky, muzea i rybníky.

Za start Brněnského kolečka doporučujeme zvolit Bílovice nad Svitavou, ležící 8 km severně od brněnského centra, kam se dostanete pohodlně vlakem či autem. V Bílovicích naleznete např. památník S. K. Neumanna, který v této malebné vesničce trvale pobýval. Cesta pokračuje stoupáním k hájovně Lišky Bystroušky a dále ubíhá v příjemné rovince podél Resslovy hájenky, která nese jméno slavného vynálezce lodního šroubu.

Cesta vede např. sjezdem do staré Líšně, kde naleznete Muzeum dopravy, kam tehdy vedla z Brna stará železnice. V muzeu jsou shromážděny především vysloužilé autobusy, trolejbusy a tramvaje. Některé z nich určitě budete i pamatovat.

Po dlouhém klesání do Mariánského údolí se dostanete do města Šlapanice, které jsou dobrým výchozím bodem do oblasti slavkovského bojiště. Za Šlapanicemi nás čeká příjemná dlouhá cesta kolem brněnských polí a lánů.  Po chvíli míjíme Tuřany, kde se skví barokní poutní kostel, jež je trochu v kontrastu s místním brněnským letištěm. Na trase projedete obcí Holásky k nejnižšímu místu Brněnského kolečka při soutoku Svratky se Svitavou poblíž hypermarketu Olympia.

Za vsí Popůvky si to namiřte do lesa směrem do přírodního parku Podkomorské lesy. Cestou vás mine hlučné překvapení v podobě automotodromu Masarykův okruh, který od roku 1987 přes marné protesty ochránců přírody nahrazuje 173 ha lesa.

Cestou k Brněnské přehradě neboli Prýglu narazíte na Lipový vrch (479 m). Krásný dlouhý sjezd ústí u břehu přehrady, kde Brněnské kolečko křižuje dálkovou cyklotrasu číslo 1. Po 8 km ne tolik záživné trasy vystoupáte po lesních serpentýnách do Soběšic, kde vlevo odbočíte na poslední sjezd do cílové stanice Bílovice nad Svitavou, odkud vaše pouť začínala. Nemusíte se bát, že by elektrokolo takový úsek neujelo. S nabitou baterií má dojezd až 100 kilometrů.

Horydoly.czBrno, okolí Brna a Moravský kras

Spielberk Tower Brno.

Jízda v terénu

V nabídce naleznete elektrokola crossová i horská. Jsou vhodná pro jízdu v náročnějším terénu, ale bez problému s nimi můžete jezdit i po městě. Jsou vybavena trojpřevodníkem a přehazovačkou, všechny modely mají odpruženou vidlici, některé pak kotoučové brzdy. Tato elektrokola mají také většinou baterie s vyšší kapacitou pro delší dojezdy.

TRASA: Do Českého ráje, cesta na elektrokole příjemná je…

Rozkvetlá příroda, nebeské výhledy, zelená údolí a stíny starých zřícenin a hradů. To vše můžete objevovat v rámci jednoho dne. Cesty mezi skalami, dobývání vrcholků nebo koupačka v rybníku.

Na tuto trasu vyražte přímo ze srdce Českého ráje, z města Turnova a hned pro začátek se rozhodněte, jaký typ tréninku si vaše tělo žádá.

Pro odpočinkový výlet se vydejte jižně směrem k Branžeži a hradu Kost, kde je povrch rovinatý. Sporťáci to mohou vzít rovnou na Kozákov, dominantní horu celého kraje. Následujte tedy zelenou značku podél řeky Jizery kolem restaurace Zrcadlová koza po silnici, kterou za moment opustíte. Po delším stoupání do Besedic, odbočte po žlutě označené trase. Až minete rozcestník, čeká vás rychlý sjezd po asfaltce přímo na Koberov.

Pokud jste opravdu zkušenější jezdci, vyhněte se silnici a vydejte se po modré značce. Po Hamštejnském hřebeni Suchých skal následuje perfektní technický single track, který zkušené určitě nadchne. Po příjezdu do Koberov jeďte směrem nahoru po červené značce, která už je součástí Zlaté stezky Českého ráje a vede až na jeden z jeho symbolů, horu Kozákov.

Tady vás čeká zasloužený relax v podobě příjemného občerstvení a nezapomenutelných výhledů na celý kraj. Z jedné strany uvidíte Trosky, Bezděz a České středohoří, z druhé zase hřebeny Krkonoš, Harrachov a Jizerské hory.

Horydoly.czČeský ráj

Český ráj, rybník Vidlák.

Složit, rozložit a vyrazit

Skládací elektrokolo je vhodné pro ty, kteří ho chtějí převážet v autě, veřejnou dopravou nebo výtahem a ideální jsou také do karavanu nebo na loď. Složené elektrokolo je velice skladné i v bytě. Skládačky mají velikost kol 20“. Jezdit na něm můžete ve městě i v lehkém terénu.

TRASA: Pražská náladička na cyklostezce A2 Vltavská

Jedna z nejoblíbenějších pražských cyklostezek vás zavede okolo pravého břehu Vltavy z Mánesa kolem Podolské vodárny, nádraží Praha - Modřany až ke Zbraslavskému mostu. Zvládnete ji hravě za tři hodiny i s celou rodinou. Na trase je spousta míst, kde se dá udělat příjemný nedělní brunch, nebo kde doplníte ztracené tekutiny.

Modřanská cyklostezka byla vždy hojně využívána nejen cyklisté, ale také milovníky in-line bruslí. Stezka (označována jako A2 Vltavská) vede z centra Prahy od Mánesa po Smetanově, Masarykově a Rašínově nábřeží okolo Výtoně pod Vyšehrad a dále Podolským nábřežím kolem Podolské vodárny pod Barrandovský most a ke kempu TJ Kotva Braník. Od Mostu inteligence pokračuje okolo golfového hřiště Hodkovičky a Freestyle parku Modřany  dále ulicí Vltavanů k nádraží Praha-Modřany a Praha-Komořany. Nedaleko Radotínského mostu míjí stezka kynologické cvičiště a podél železniční trati pokračuje na Zbraslav k mostu Závodu míru.   

Cyklisté mohou u Zbraslavi  podél řeky pokračovat dále až do Vraného nad Vltavou. Povrch terénu se různí, ale na městském elektrokole jej hravě zvládnete.

Na trase vás čekají jedinečné pohledy na Prahu a to zejména na nejkrásnější část Vltavské cyklostezky od Modřanské laguny kolem zahradní osady v Komořanech až ke Zbraslavskému mostu, kde můžete využít k občerstvení stánků a kiosků. Na stezce se pohybují společně cyklisté, bruslaři i chodci, proto je třeba dbát zvýšené opatrnosti a ohleduplnosti.

Horydoly.czPraha outdoorová

Praha, vltavská cyklostezka do Modřan.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

PR články - OZNAČOVAT

Pane Bastle, když ono to opravdu doporučují lidé od Apačů :-) Pro představu, o čem píšou, jsme přidali také konkrétné modely elektrokol, které se na jednotlivé typy ježdění hodí. 

Další značky můžete zkouknout na Horydoly například zde: 

Agogs TEST: http://www.horydoly.cz/cykliste/test-elektrokola-agogs.html

Agogs TÚRA: http://www.horydoly.cz/cykliste/koupani-v-piskovnach-podebrady-a-sadska.html

Agogs MĚSTO: http://www.horydoly.cz/cykliste/soukromy-zavod-elektrokolo-a-autobus.html 

Giant TEST: http://www.horydoly.cz/cykliste/test-dve-elektrokola-giant.html 

Giant TÚRA: http://www.horydoly.cz/cykliste/vikendovy-vylet-na-elektrokolech-giant.html 

PG Bikes: http://www.horydoly.cz/cykliste/pg-bikes-ukaze-kolo-za-2-5-milionu.html 

Komerční nebo PR články najdete v této rubrice: http://www.horydoly.cz/firemni-clanky.html

Reaguj
PR články - OZNAČOVAT

Myslím, že i na serveru jako je H-D by se měli PR články odlišovat od redakčních. 

Tohle "Apache radí a doporučuje" je směšný. 

Reaguj
Celkem 2 příspěvky v diskuzi


Elektrokola v Krkonoších: Uvidíte nepoznané!

Elektrokola v Krkonoších: Uvidíte nepoznané!

AKTUALIZACE Nemusíte mít fyzičku jako světové cyklistické hvězdy, abyste si užili cyklistický výlet v nejvyšších českých horách. Na stále populárnějších elektrokolech může vyrazit každý. Skvělé trasy najedete po krkonošských hřebenech v okolí... celý článek

Říční břehy jsou veřejně přístupné

Brno a Moravský kras AKTUÁLNĚ 2022

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Polman oznámil, že vyhrál nejdelší cyklistický závod, ale byl diskvalifikován

Polman oznámil, že vyhrál nejdelší cyklistický závod, ale byl diskvalifikován

Daniel Polman oznámil, že zvítězil v nejdelším závodě na světě, který vede od nejsevernějšího k nejjižnějšímu bodu Evropy. Organizátoři ho ovšem vyloučili za nepovolenou pomoc a vyjádřili pochybnosti o jeho výkonu.
Stezkou orlích hnízd od hradu ke hradu v Dolním Slezsku

Stezkou orlích hnízd od hradu ke hradu v Dolním Slezsku

Hrady v Dolním Slezsku vznikaly ve 13. století a byly posíleny za Kazimíra Velikého. Dějiny tomu chtěly, že na obranu proti Čechům, které dnes Poláci zvou k návštěvě. Měla to být neprostupná hráz.
Praha AKTUÁLNĚ 2022

Praha AKTUÁLNĚ 2022

HISTORICKÁ TRAMVAJ Malé zprávy z velkého města přinášíme pro turisty a návštěvníky.
Rozhledna Nová Ves u Rýmařova

Rozhledna Nová Ves u Rýmařova

Na rozhlednu Nová Ves v Jeseníkách dorazí jen třetina návštěvníků po svých nebo na kole. Ostatní přijedou autem. Doporučujeme proto krásnou okružní trasu jako stvořenou pro elektrokola. Nahoru vede dlouhé stoupání
První dojmy: GT Avalanche Elite

První dojmy: GT Avalanche Elite

Horské kolo GT Avalanche Elite jede jako tank. 29palcová kola se odvalují přes kameny i kořeny, řídit není moc třeba, stačí pravidelně šlapat. Hardtail spolu s odpruženou vidlicí je pohodlný.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Čochtanova Třboň Třeboň 12.-14.8. 12.8.
Vysočina arena tour - cyklomaraton Nové Město na Moravě 13.-14.8. Horská kola 13.8.
Železné hory - cyklomaraton Chrudim Horská kola 20.8.
Cestovatelská Střela - festival Dolní Hradiště 26.-28..8. 26.8.
Burčák Tour - cyklomaraton Znojmo 3.-4.9. Horská kola 3.9.
Zahrada Čech - veletrh Litoměřice 9.-14.9. 9.9.
Bike Maraton Vysočina Kněžice Cyklomaraton 10.9.
Plzeňská 50 - cyklomaraton Plzeň Horská kola 10.9.
Kůň - veletrh Lysá nad Labem 16.-18.9. 16.9.
Svatohorský Downtown Příbram, Svatá hora Sjezd na horských kolech 17.9.

Diskuse

Myslím si, že Jeňýk je tr... Michael Beranek, 13.8.2022 15:52, 22 příspěvků
Spojené státy evropské Piký, 13.8.2022 10:27, 22 příspěvků
Spojené státy evropské Honza, 13.8.2022 9:42, 22 příspěvků
Spojené státy evropské Kuba Turek, 12.8.2022 15:04, 22 příspěvků
RE Honza, 12.8.2022 14:08, 22 příspěvků
RE Kuba Turek, 12.8.2022 1:07, 22 příspěvků
RE Honza, 11.8.2022 20:14, 22 příspěvků
RE Kuba Turek, 11.8.2022 16:55, 22 příspěvků
RE Honza, 11.8.2022 14:54, 22 příspěvků
RE Kuba Turek, 11.8.2022 11:31, 22 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Veteran Rallye Kutná Hora Horydoly , 13.8.2022 11:40
Autism & Asperger's are T... leanne pen56, 30.7.2022 17:09
Nebřenice Horydoly , 29.7.2022 14:39
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 18.7.2022 21:43
. Prodeje pohorek vzrostl... Horydoly , 18.7.2022 21:23
Re: Regionální muzeum Mělník Horydoly , 11.7.2022 15:14
Re: Pojištění Horydoly Open, 9.7.2022 11:02
Cyklistické závody 2022 Horydoly Open, 7.7.2022 18:53