Hrubý žene Hrozu k disciplinární komisi

Hrubý žene Hrozu k disciplinární komisi
Libor Hroza starší ve svém lezeckém centru v Holešovicích.
Autor snímku Ondřej Turek
SDÍLEJ:

Dlouholetý funkcionář, provozovatel oblíbené lezecké stěny a trenér dvou ze tří aktuálně nejúspěšnějších českých sportovních lezců Libor Hroza bude povolán před disciplinární komisi Českého horolezeckého svazu. Důvodem jsou jeho výroky na specializovaném webu Lezec.cz.

Usnesl se na tom Výkonný výbor Českého horolezeckého svazu pod vedením předsedy Zdeňka Hrubého

Situace je komplikovaná v tom, že jádrem Hrozova sdělení je oprávněná a fundovaná kritika poměrů v tuzemském závodním lezení, kterou popisuje na webu, který je sice nezávislý a respektovaný v horolezecké komunitě, ale zároveň je mediálním partnerem svazu. Navíc se do toho míchají osobní nepříliš dobré vztahy mezi funcionáři navzájem.

Horydoly.cz Co je potřeba na zimní tatranskou hřebenovku

 

Tato výbušná směs zřejmě neskončí dobře, protože vedení Českého horolezeckého svazu není v tomto ohledu transparentní a každý trenér i závodní funkcionář kope za své svěřence.

INFO: Zápis z jednání výkonného výboru Českého horolezeckého svazu

Horydoly.cz Špinavý sponzoring v lezení

Zdeněk Hrubý.

Poznámka Horydoly: Za své výroky a názory se ocitl před disciplinární komisí Českého  horolezeckého svazu také šéfredaktor Horydoly (tehdy ve funkci editora) Kuba Turek. 

Absurdní obvinění výkonného výboru tehdy vedeného Alenou Čepelkovou musel smést ze stolu až jeho mateřský oddíl Humanita Praha.

To ovšem ještě nebyl konec, protože Alena Čepelkové se pokusila následně pomstít. Sama od sebe poslala udavačský dopis soudci Janu Sváčkovi, který soudil spor mezi Romanem Kamlerem (Tilak) a Kubou Turkem (Horydoly). Soudce na něj nebral zřetel.

Protože však šlo o trestní kausu se sazbou až dva roky vězení nepodmíněně, musel Alena Čepelková při psaní svého pafletu vědět, že se pokouší dostat Kubu Turka do tepláků.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

Co je na tom divného?

A ještě jedno pro Petra Resche. Taky jsi v tom komentáři napsal tohle tvrzení.

"Tvá obvinění se téměř vždy zakládají na polopravdách či pouze z kontextu vytržených informací. Byl to případ jak tvé poslední návštěvy na VV, kdy se ukázalo, jaký je poměr mezi čerpáním tvé dcery a ostatních závodníků v drytoolu."

Poměr čerpání finanční podpory Lucky a ostatních závodníků v drytoolu byl přesně podle pravidel Zobana! A že byl velký? Jasně ostatní nedostali nic, protože nesplnili Zobanova tvrdá kritéria, která jsem kritizoval a všude na webech psal, že jsou špatná! Proto jsem byl taky na tom VV ! Říct vám, že ta pravidla  jsou špatná! !

Ale tvůj komentář o poměru čerpání lucky a ostatních je napsán tak, aby pošpinil mne a Lucku. A ten poměr? Lucka ten rok dovezla čtyři medaile a celkově druhé místo ze SP. Z ostatních závodníků se nikdo nedostal ani do semifinále! Tak proto ten velký poměr.

 • Autor Libor rebel Hroza
 • Datum a čas 4.9.2012 10:33
Reaguj
Co je na tom divného?

A když už jsem se zase rozepsal. Petře víš co je na tvém zde zmiňovaném komentáři ještě zajímavé? Petru Adámkovi jsi se mailem omluvil za to, že jsi zneužil jeho stížnost na Zobana  proti Hrozovi. Ale nějak si se zapoměl omluvit hlavně Hrozovi za to, že jsi ho tím komentářem špinil.

 • Autor Libor rebel Hroza
 • Datum a čas 4.9.2012 07:58
Reaguj
Co je na tom divného?

Tohle jsem si dnes přečetl na oficiálních stránkách Čhs.

Tvrzení L. Hrozy st. v článcích a diskusích na Lezci týkající se
ČHS

VV se seznámil s výroky L. Hrozy st. uvedenými v článcích a
následných diskusích na Lezci. Mnohá z těchto tvrzení jsou
nepravdivá, zpochybňují činnost některých funkcionářů ČHS a dobré
jméno ČHS a proto VV dává podnět Revizní komisi k jejich
prošetření. VV současně předpokládá, že dotčení předsedové
komisí podají stížnost k Disciplinární komisi. Předání podkladů
Revizní komisi zajistí B. Valentová.

 

Hlavně mne zaujal moment, kdy VV píše " Mnohá z těchto tvrzení jsou nepravdivá". Proč je tedy chce dát k přeskoumání revizní komisi? Nepředběhl VV v tom to postup, který by měl být takový, že nejdřívwe dá VV podnět revizní komisi a ta po prozkoumání věci řekne , zda jsou výroky pravdivé či ne.  V tenhle okamžik ze mne VV dělá někoho kdo mluví nepravdu, špiní tím mé dobré jméno na oficielních stránkách Čhs.Zhodnotím celou situaci a nejpravděpodobnější řešení z mé strany bude to, že já podám podnět na celý VV k disciplinární komisi.

A ještě něco pro Petra Resche.: Není to tak dávno, kdy jsi mě na Lezci opět zařadil mezi ty "špatné" . A bylo to takhle, :

Cituji dopis Petra Adámka adresovaný Petru Reschovi, po té co mě Petr Resch opět zařadil do kolonky nepravd.

Dobrý den   chtěl bych se vyjádřit, k jednomu z příspěvku od Petra Resche v jednom z předchozích článků o valné hromadě ČHS. kde bylo ač anonymně mluveno o mé osobě a e-mailu, který jsem posílal na sekretariát ČHS (jeho kopie bude níže). V příspěvku stálo toto:   "Libore, dobře víš, v čem je základní problém tvé absolutní nedůvěryhodnosti. Tvá obvinění se téměř vždy zakládají na polopravdách či pouze z kontextu vytržených informací. Byl to případ jak tvé poslední návštěvy na VV, kdy se ukázalo, jaký je poměr mezi čerpáním tvé dcery a ostatních závodníků v drytoolu a stejně tak posledních obvinění (ač částečně se zakládajících na pravdě) v souvislosti s nezvládnutým přihlašováním na závody v drytoolu, kdy nejdřív pod tíhou tvé demagogie tě někdo z reprezentantů podpoří a poté, co se dozví úplnou pravdu, tak své výtky stáhne. Bohužel jsem přesvědčen o tom, že tvé jednání není motivováno snahou o lepší fungování čehokoli, ale je (na rozdíl od ostatních lidí, kteří mají své děti v reprezentačních družstvech) motivováno pouze snahou o osobní prospěch (v drtivé většině případů a jsou-li výjimky, tvá povaha a pověst - viz výše - je dopředu zazdí).
Petr Resch"
Citováno 10.02.2012   Jde mi o větu, ve které se pan Resch vyjadřuje, že pod tíhou Hrozovy demagogie byl mnou napsán e-mail, ve kterém vznáším několik požadavků a stěžuji si na nezaplacené licence na závody v Saas-fee. Pan Resch si buďto domýšlí skrytou či takřka konceptuální rovinu čtení kontextu, ve kterém jsem e-mail psal, nebo mi vidí do hlavy. Na tomto základě pak interpretuje pohnutky, jež mne k napsání dle jeho slov vedly. Svůj e-mail jsem odvolal po telefonickém rozhovoru s Radkem Linerthem, ve kterém mi vysvětlil, proč nemohu dostat příspěvek místo Lukáše Pálky, který na další závody MS nepojede. Radek Linerth mi však navrhl, že pokud vyjdou peníze, tak mi možná proplatí startovné ze závodů v Rabensteinu (28.-29.1.2012). K mé stížnosti ohledně nezaplacených licencí (šlo mi hlavně o to, že pokud bychom byli diskvalifikováni, cestovní náklady by mi asi nikdo nevrátil a navíc bychom nemohli ani závodit) mi podal vysvětlení ohledně změny v registračním systému na závody MS a připustil svou chybu. Po tomto rozhovoru jsme se s Radkem Linerthem dohodli, že nebudeme situaci dále řešit a necháme ji být (proto to odvolání mé předchozí stížnosti), Dostalo se mi totiž z jeho strany řádného a uspokojivého vysvětlení. S Liborem Hrozou celá záležitost neměla nic společného a přijde mi dosti divné pokud pan Petr Resch dedukuje jiné závěry a navíc je bez mého vědomí používá jako argument proti jinému člověku. Mrzí mě, že z mého e-mailu mohly vzniknout hádky a například obvinění, že Libor Hroza je nedůvěryhodný. Prosím, aby tato záležitost byla uzavřena a já osobně se nechci v celé věci dále angažovat. Musel jsem se však tentokrát vyjádřit. Děkuji a doufám, že tímto nerozdmýchám žádnou další diskuzi a ani neurazím žádnou ze zúčastněných stran.   S pozdravem Petr Adámek   Zde ještě připojuji svůj dopis ČHS:   Český horolezecký svaz,
Zátopkova 100/2,
160 17 Praha 6 - Břevnov  
Pokud si čtenář pozorně přečte zde citované fakta udělá si obrázek jak to chodí " s prravdou v Čhs" sám.
 • Autor Libor rebel Hroza
 • Datum a čas 3.9.2012 12:25
Reaguj
Co je na tom divného?

Ale vždyť na to upozorňuje Hroza na Lezci.cz i tady Horydoly už několik let!!!!!!! To o tom revizní komise nevěděla?

Mě to přijde jako v korupci-politice. Když L.H. na něco špatnýho ukáže, tak ho napřed sejmete za to, že to vůbec řek.

Nebo je to jinak a já do toho nevidím? Děkuju za odpověď.

 • Autor Nobody
 • Datum a čas 3.9.2012 11:26
Reaguj
Co je na tom divného?

Nehledáš blbě, to podání k revizní komisi je staré ani ne týden, takže výsledky doposud nejsou.  Nechme pracovat dotčené orgány a uvidíme výsledek.

Reaguj
Co je na tom divného?

Jaké jsou výsledky revizní komise a s nima dělá VV? Nikde jsem to nečetl (ale možná jenom blbě hledám)

Nakládal Zoban neoprávněně s penězmi? 

Byly všechny nominace na závody v souladu s pravidly určenými na začátku roku?

Byly peníze za cestovné a startovné zaplaceny hospodárně a v souladu s určenými pravidly dejme tomu za poslední tři roky?

O tom Libor pořád mluví. Podle jeho argumentů to vypadá, že ne a vlastně to nikdo nezpochybnil. 

Děkuji za vyjádření. Až se totiž tohle rozhlouskne, tak má smysl se dohadovat jestli někdo někoho jiného urazil a použil při tom zbytečný sprosťárny.

Hore zdar a hodně síli Petře!

 • Autor Nobody
 • Datum a čas 3.9.2012 09:31
Reaguj
Co je na tom divného?

Ahoj,

co je na tom divného? Jestliže se jedna strana cítí být poškozena výroky, které považuje za nepravdivé (nikoli například "oprávněnou a fundovanou kritikou"), tak se logicky brání. Stejného prostředku nakonec použil i Libor Hroza starší v nedávné době a uspěl s ním. Alespoň se dozvíme pravdu, například o tom, zda "vedení Českého horolezeckého svazu není v tomto ohledu transparentní a každý trenér i závodní funkcionář kope za své svěřence". Nakonec také proto nechal VV přezkoumat výroky LH nejprve komisi revizní.

Dávat tento případ do spojitosti s něčím, co udělalo již neexistující vedení Svazu je poněkud zavádějící, a to bez ohledu na výsledek.

Reaguj
Trest za názor!

fuj - ještě že tam nejsem

 • Autor Karel
 • Datum a čas 2.9.2012 10:42
Reaguj
Celkem 8 příspěvků v diskuzi


Baranie a Priečné sedlo, jarní skialpinistická klasika v Tatrách

Baranie a Priečné sedlo, jarní skialpinistická klasika v Tatrách

SKI GUIDE Prodloužený víkend, spousty sněhu, slunce a také rychlé zvraty májového počasí. Jdeme na klasický skialpový přechod ve Vysokých Tatrách - ani těžký ani lehký, ani dlouhý ani krátký. Užíváme si... celý článek

Kam nelézt 2019

Šéfredaktor Lezec.cz a autor lezeckých průvodců Jiří Sika je absolutní nula, myslí si Wikipedie

registrovat

Hledáte ubytování v Česku nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

Horolezecký časopis Mantana

Horolezecký časopis Mantana

ARCHIV. Horolezecký časopis Mantana vydával Horoklub Chomutov do konce roku 2018. Stáhněte si všechna čísla.
Dolomity a Julské Alpy 2019

Dolomity a Julské Alpy 2019

STEZKA KORUNAMI STROMŮ Přinášíme aktuální zprávy z Dolomit - Trentina a Jižního Tyrolska. Doplňujeme je o novinky z italských i slovinských Julských Alp.
Slovensko AKTUÁLNĚ 2019

Slovensko AKTUÁLNĚ 2019

ČERVENÝ KLÁŠTOR Zajímá vás, kde se dá projet na lyžích, kde se leze po skalách, jaké podmínky vládnou na hřebenech, jak jsou nateklé ledopády, nebo jaká chata je otevřená? Přinášíme aktuální
SEZNAM: Umělé lezecké stěny

SEZNAM: Umělé lezecké stěny

AKTUALIZACE Přinášíme nejobsažnější přehled umělých horolezeckých stěn v Čechách, na Moravě a na Slovensku. V seznamu najdete spojení a adresy velkých stěn i malých boulderovek, které jsou přístupné pro veřejnost.
Jižním pilířem na Východní Žeruchovku

Jižním pilířem na Východní Žeruchovku

CLIMBING GUIDE Jižní pilíř na Východní Žeruchovou věž je odpočinková túra pro zkušenější horolezce. Nováčkům otevírá dveře do vyšších obtížností ve Vysokých Tatrách. Celou dobu se leze v trojkové obtížnosti, což

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Hanseboot - veletrh Německo, Neustadt in Holstein 24.-26.5. Lodě a čluny 24.5.
EPO Survival Polevsko 24.-25.5. 24.5.
Horolezecký metodický den Drátník 25.5.
Ratolest Fest Praha, Rašínovo nábřeží 25.5.
Výstava stanů Praha, Letňany 31.5.-25.8. 31.5.
Haimaom boulder cup Olomouc, letní kino Lezecké závody 1.6.
Veletrh vědy Praha, Letňany 6.-8.6. 6.6.
Česko-slovenský ženský horolezecký sraz Dreveník 6.-9.6. 6.6.
Rodina a volný čas - veletrh Louny 7.-9.6. 7.6.
Muzejní noc Praha   8.6.

Diskuse

1211 českých novinářů vodák Marek, 21.5.2019 14:53, 16 příspěvků
Autor Horydoly - Andrea Černá, 20.5.2019 17:43, 16 příspěvků
Autor Vrf, 20.5.2019 14:42, 16 příspěvků
Autor Dvojí metr?, 20.5.2019 8:58, 16 příspěvků
Název článku janbery, 19.5.2019 22:42, 16 příspěvků
Autor Jan Vokounek (Vokoun), 19.5.2019 21:24, 16 příspěvků
Autor Vrf, 19.5.2019 20:46, 16 příspěvků
rok 1968 Rudoarmejec Kuba Turek, 19.5.2019 19:46, 83 příspěvků
Název článku Kuba Turek, 19.5.2019 19:32, 16 příspěvků
Název článku janbery, 19.5.2019 18:50, 16 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Trail Praha na Petříně dá... Horydoly , 20.5.2019 22:16
Baranie a Priečné Horydoly , 19.5.2019 11:20
Знакомства для секса Raymondset Raymondset, 16.5.2019 18:47
Akce v Praze Horydoly Open, 16.5.2019 12:08
Re: Články, vysvětlení a ... Kuba Turek, 16.5.2019 11:13
Haimaom boulder cup 2019 Horydoly Open, 14.5.2019 12:02
Alkohol Horydoly Open, 14.5.2019 11:25
Je možné chodit po vodě? ... milan šupa, 10.5.2019 18:39