Revizní komise ČHS: nebylo to tak a čísla také nesedí

Revizní komise ČHS: nebylo to tak a čísla také nesedí
Český horolezecký svaz.
Autor snímku ČHS
SDÍLEJ:

Emocemi těhotná Valná hromada Českého horolezeckého svazu, která se konala v březnu, byla usnášení schopná, ačkoliv v hlasování se udály zmatky. Tak skončilo vyšetřování Revizní komise ČHS, která přezkoumala počet účastníků a výsledky hlasování.  

Jak na to

Podnět k revizní komisi ČHS

V Praze, 31. 3. 2017

Věc: přezkoumání počtu účastníků VH ČHS, konané 25. 3. 2017

Podávám podnět k přezkoumání počtu účastníků s hlasovacím právem na konání VH ČHS dne 25. 3. 2017.

Podnět se skládá z těchto otázek:

a) počet členů ČHS s volebním právem ke dni konání VH 

b) počet členů ČHS fyzicky přítomných na VH
 
c) počet zastoupených členů ČHS na VH a to včetně počtu členů v jednotlivých, na VH předsedou či zástupcem zastoupených, oddílů ČHS

d) možný vliv úpravy počtu účastníků VH během zasedání na jednotlivá usnesení VH

V návaznosti na výše uvedené otázky chci dále požádat o nahlédnutí do prezenčních listin z VH ČHS. Jako člen ČHS mám právní zájem na přezkumu této záležitosti, která vrhá špatné světlo na Český horolezecký svaz.

Radim Brom

Vyjádření Revizní komise ČHS k podnětu Radima Broma ze dne 3. 4. 2017

V rámci kontrolního dne v sídle ČHS revizní komise zjistila následující:

Ad a) Dle exportu z databáze členů provedeného v den předcházející dni konání valné hromady ČHS konané 25. 3. 2017 (dále jen „Valné hromady“), tedy k 24. 3. 2017, byl počet členů s hlasovacím právem, tedy členů A (členové sdružení v oddílech a členové individuální) a členů B (členové spolků) celkem 15 129.

Dále bylo k tomuto dni evidováno 52 členských spolků (á 1 hlas plus hlasy za členy B).

Celkem tak disponovala členská základna počtem 15 181 hlasů. Minimální kvorum pro usnášeníschopnost Valné hromady (20 %) tedy činilo 3037 hlasů.

Ad b a c) Revizní komise provedla kontrolu prezenčních listin z Valné hromady. Za zastoupený oddíl nebo spolek byl považován takový oddíl nebo spolek, který byl označen Mandátovou komisí jakožto přítomný na Valné hromadě a zároveň byl v prezenční listině podpis zastupujícího a/nebo byla doložena plná moc znějící na jméno jiného člena, který byl na Valné hromadě přítomen (tj. opět podepsán na prezenční listině).

Kontrolou prezenčních listin Revizní komise zjistila, že na Valné hromadě bylo zastoupeno celkem 76 oddílů bez právní subjektivity a 32 členské spolky. Z toho 63 oddílů a spolků bylo zastoupeno na základě plné moci, přičemž v šestnácti případech se jednalo o zastoupení předsedy oddílu jiným členem oddílu (oddíl měl tedy na VH svého fyzického zástupce).

Dále bylo na Valné hromadě pět samostatně hlasujících členů – 1 hlasoval osobně, 4 v zastoupení. Celkem tedy bylo na Valné hromadě fyzicky přítomno 62 hlasujících členů.

Celkový počet zastoupených členů jednotlivých oddílů činil 3174, celkový počet zastoupených členů členských spolků činil 1318. Celkový počet hlasů na Valné hromadě tedy spolu s 32 hlasy členských spolků a pěti hlasy samostatně hlasujících členů činil 4529 hlasů (3174 + 1318 + 32 + 5).

Rozdíl 92 hlasů oproti počtu přítomných nebo zastoupených členů dle zápisu Mandátové komise (4 437 hlasů) vznikl v důsledku dvou nedopatření:

1) Jak zjistila RK, zástupce oddílu 158 Vítkovice (73 hlasů), zastupující na základě plné moci, se omylem podepsal ke spolku 151 Horolezecký klub HOKOK Kladno z.s. (19 hlasů). Mandátová komise proto omylem započetla o 54 hlasů méně.

2) Mandátová komise rovněž nezapočetla 38 hlasů za spolek 542 HK LANŠKROUN z.s., který byl zastoupený svým předsedou, jelikož chyběl jeho podpis. Nicméně jak zjistila RK, přítomnost předsedy HK LANŠKROUN z.s. na Valné hromadě lze prokázat jeho podpisem u oddílu 278 Lezecký klub Svitavy, který tentýž předseda zastupoval na základě plné moci. Navíc předseda HK LANŠKROUN z.s. potvrdil svou přítomnost na Valné hromadě následně emailem adresovaným Revizní komisi.

Revizní komise navíc ještě zjistila další nedostatek, kdy na prezenční listině rovněž chyběl podpis zástupce spolku 2 Tělovýchovná jednota Český Ráj. Tento zástupce rovněž potvrdil svou přítomnost na Valné hromadě následně emailem adresovaným Revizní komisi.

Ad d) Výše uvedená zjištění nemají vliv na usnášeníschopnost Valné hromady. Minimální kvorum nebylo podkročeno a nebylo by podkročeno ani v případě neuznání účasti zástupců HK LANŠKROUN a TJ Český Ráj. Zároveň tato zjištění nemají a neměla by ani v případě neuznání účasti zástupců HK LANŠKROUN a TJ Český Ráj vliv na platnost proběhlých hlasování. Nejtěsnější výsledek hlasování dle zápisu Mandátové komise byl 3 806 pro vs. 631 proti. Rovněž zjištění nemají a neměla by v návaznosti na zápis Volební komise vliv na výsledky voleb.

Přesto samozřejmě tato zjištění nevrhají na ČHS dobré světlo. Rovněž tak chybné součty, které byly původně oznámeny v průběhu Valné hromady (nejprve 7781 a poté 6360 členů). Tyto chybné součty byly způsobeny zejména některými záměnami mezi číslem oddílu / spolku a počtem jeho členů.

Revizní komisi je známo, že Výkonný výbor se bude situací zabývat. Proto nepovažuje za nutné navrhovat opatření. Revizní komise apeluje na sekretariát, aby zabezpečil do budoucna lepší organizaci valných hromad, a zároveň na členskou základnu, aby v rámci možností členové nabídli při zabezpečení valných hromad dobrovolnickou pomoc ve větším počtu, než dosud.

Revizní komise nemá námitek ohledně nahlédnutí předkladatele do prezenčních listin z VH ČHS. Toto je nutné domluvit na sekretariátu.

V Praze, dne 19. května 2017
zapsal Martin Mašát předseda Revizní komise ČHS

Horydoly.cz Valná hromada ČHS 2017

PROBLÉM Opakujeme volby, dokud neodvolíme správně

REPORTÁŽ Valná hromada odkývala, co si předseda přál

PŘEDVOLEBNÍ BOJ Předseda posílá členstvo k soudu

POLITIKA Zajímavé "odposlechy" v ČHS

VIDEO Valná hromada Českého horolezeckého svazu 2017

AUDIO 3 velké problémy Českého horolezeckého svazu

ANALÝZA Horolezci znovu požadují otevřené jednání ČHS

ROČENKA Český horolezecký svaz 2017

Horydoly.cz Valná hromada Českého horolezeckého svazu

2015 2015 2014 2013 2012 2011 2010 
2009 (řádná) 2009 (mimořádná) 2008 2007 
2006 (Kuba Turek) 2006 (Jan Puš) 2006 (Martin Otta) 
2005 2004 2003

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Kam nelézt 2026

Kam nelézt 2026

POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU Které skály vynechat z horolezeckých plánů? V této rubrice zveřejňujeme zprávy o aktuálním ohrožení zvířat či rostlin a případně jiných problémech v lezeckých terénech.... celý článek

Petzl stahuje z trhu špičkové cepíny Nomic a Ergonomic

Lezci pustili Rusáky na olympiádu

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Skalní plotna pod Štěchovickou přehradou

Skalní plotna pod Štěchovickou přehradou

KICK&CLIMB Přelom zimy a jara je čas, kdy splácíme dávné dluhy. Lezeme na zapadlé skalky ve středních Čechách, na které dlouhé roky nebyl čas. Tentokrát jsme se vydali na Štěchovickou přehradu.
Chyby na Grossglockneru = zabití z hrubé nedbalosti = 5 měsíců v podmínce

Chyby na Grossglockneru = zabití z hrubé nedbalosti = 5 měsíců v podmínce

Horolezec Thomas Plamberger nechal zemřít přítelkyni Kerstin Gurtner na hřebeni Stüdlgrat na Grossglockner (3798 m) 18. - 19. ledna 2025. Soud v Innsbrucku ho odsoudil za zabití z hrubé nedbalosti. Rozsudek zní na 5 měsíců odnětí svobody s podmínkou.
Ledopády ve Štolpichu v Jizerských horách nabízejí podmínky pro horolezectví

Ledopády ve Štolpichu v Jizerských horách nabízejí podmínky pro horolezectví

VIDEO Ledové náteky v údolí Velkého Štolpichu jsou ve slušné kondici. Lezli jsme spodní bariéru ledopádů nad silnicí. 
Vojenský Winter Survival vyhráli hasiči

Vojenský Winter Survival vyhráli hasiči

Mezinárodního mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji Winter Survival se letos zúčastnila pouze tuzemská tříčlenná družstva vojáků, které na startovní listině doplnili hasiči a policisté. Přesvědčivě zvítězili hasiči z Moravskoslezského kraje.  
Lavinové sondy Simond vraťte Decathlonu!

Lavinové sondy Simond vraťte Decathlonu!

RECALL Obchody Decathlon a potažmo výrobce Simond stahují z trhu lavinové sondy. Zákazníci, kteří si je již koupili, je mohou vrátit v jakémkoliv Decathlonu. 

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
BTL - veletrh Portugalsko, Lisabon 25.2.-1.3. 25.2.
Reise Camping - veletrh Německo, Essen 25.2.-1.3. 25.2.
IWA - veletrh Německo, Norimberk 26.2.-1.3. Lovecké potřeby 26.2.
Caravan, bike, travel Nitra 27.2.-1.3. Veletrh 27.2.
ITB - veletrh Německo, Berlín 3.-5.3. 3.3.
Bouldering Session Praha, Lokalblok Lezecké závody 3.3. 18:00
Bike Show - veletrh Dánsko, Kodaň 7.-8.3.. 7.3.
Kanumesse - veletrh Německo, Konstanz 7.3.
Pierra Menta Francie, Beaufort 11.-14.3. Skialpinismus 11.3.
Holiday World - veletrh Praha, Letňany 12.-14.3. 12.3.

Diskuse

Intractable dates; stoppi... gatolobijaruv, 1.3.2026 10:53, 2 příspěvky
Что нужно знать о доступе... KrakGam, 1.3.2026 10:51, 2 příspěvky
Доставка цветов Томск RichardSlora, 1.3.2026 10:36, 13 příspěvků
Inu Honza, 1.3.2026 9:36, 2 příspěvky
??? Jarda si umí vybrat! Kuba Turek, 28.2.2026 18:59, 12 příspěvků
??? Jarda si umí vybrat! Honza, 28.2.2026 18:38, 12 příspěvků
??? Jarda si umí vybrat! Kuba Turek, 27.2.2026 23:01, 12 příspěvků
??? Jarda si umí vybrat! Honza, 27.2.2026 22:59, 12 příspěvků
??? Jarda si umí vybrat! Kuba Turek, 27.2.2026 19:21, 12 příspěvků
??? Jarda si umí vybrat! Honza, 27.2.2026 18:53, 12 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Pražský veletržní areál v... Horydoly , 28.2.2026 17:46
Znovínský košt v Louckém ... Horydoly , 28.2.2026 17:44
Re: Textilky Slezan ve Fr... Horydoly , 17.2.2026 11:37
Re: Textilky Slezan ve Fr... Kuba Turek, 16.2.2026 22:26
Textilky Slezan ve Frýdku... Horydoly , 16.2.2026 22:25
Vloni prošlo českými leti... Horydoly , 16.2.2026 12:05
Re: Mirabaud - požadavky ... uxeuen@mailto.plus, 13.2.2026 20:42
Mirabaud - požadavky pro ... uxeuen@mailto.plus, 13.2.2026 20:41