Panoramatická stezka Hohe Tauern Panorama Trail

Panoramatická stezka Hohe Tauern Panorama Trail
Hohe Tauern Panorama Trail.
Autor snímku Daniel Kogler
SDÍLEJ:

Dálková vyhlídková turistická Hohe Tauern Panorama Trail je dlouhá 270 kilometrů. Vede střídavě horskými pastvinami a přes vrcholy zpět do údolí. Stezka spojuje to nejlepší, co Národní park Vysoké Taury nabízí.

Panoramatická stezka Hohe Tauern Panorama Trail
Hohe Tauern, Hundstein-See.
Autor snímku Gerald Demolsky

Kulturní krajinu bohatou na tradice, které utvářela lidská ruka, a nedotčenou přírodu, jejíž krása bere dech. Každý, kdo se zadívá na špičky ledovců, létající orly nebo orlosupy bradaté, přivoní ke kvetoucím pryskyřníkům či hořcům, osvěží se v křišťálově čistých horských bystřinách, pozná jedinečnost a vzácnost nejen této krajiny, ale i naší planety.

Túra po Panoramatické stezce ve Vysokých Taurách zanechá jen malou ekologickou stopu a je proto ideální formou klimaticky šetrné a po všech stránkách naplňující dovolené.

Mezi bubláním horského potoka a zpěvem ptáků, s vůní prastarých borovic a ledovcovým vánkem na vrcholu si ani nevzpomenete na shon všedního dne. Tělo, mysl a duše se dostávají s každým krokem do harmonie. Dálková turistika probouzí smysly a ve všech ohledech uklidňuje, a to zejména v tak působivém prostředí, jakým je Národní park Vysoké Taury.

Výhledy na horské velikány

Prázdninový region Vysoké Taury se nachází ve spolkové zemi Salcbursko a se svými 266 třítisícovkami, 342 ledovci, vodopády, soutěskami, potoky, alpskými pastvinami, kary a lesy poskytuje naprostý relax. Co se však může na první pohled jevit jako obrovské a nepřekonatelné, by nemělo odradit ani turisty začátečníky. Trasa plná výhledů na Vysoké Taury vede v mírné nadmořské výšce od 1000 do maximálně 2400 metrů nad mořem. Nešlapete přímo po úbočích horských velikánů, ale s menším odstupem, takže se jejich mohutné siluety na obzoru stanou stálými společníky na vaší cestě. 

Daleké cesty a široké výhledy

Hohe Tauern Panorama Trail nabízí výhledy hned několika způsoby. Úchvatné třítisícovky jako Großvenediger, Großglockner, Große Wiesbachhorn nebo Hoher Sonnblick zaručují fantastické panorama. Nejvyšší body stezky jsou však všechny poměrně snadno schůdné: Kröndlhorn (2444 m) ve 3. etapě, Hundstein (2117 m) ve 12. etapě, Grubereck (2167 m) ve 14. etapě nebo Miesbichlscharte (2238 m) v 15. etapě. Každá ze sedmnácti denních etap trvá tři až osm hodin chůze.

Horydoly.czJINÁ TURISTIKA: Salcburská salašnická cesta

Hohe Tauern Panorama Trail

Délka trasy: 267,4 km
Celková čas: 98:25 h
Převýšení: 13 812 m
Sestup: 13 863 m
Nejvyšší bod: 2456 m n.m.
Nejnižší bod: 692 m n.m.

Dálková turistika prohloubí povědomí o rakouských horských pokladech, jako jsou průzračná voda, nedotčené lesy, čistý vzduch a přátelská atmosféra, s níž se můžete setkat v rodinných podnicích, na alpských pastvinách nebo u svých hostitelů. Uprostřed přírody uvidíte mimořádné hodnoty, které je třeba chránit.

Vybrané turistické balíčky Hohe Tauern Panorama Trail na léto 2024:

Turistika v národním parku a vyhlídková trasa

Národní park Vysoké Taury je největší chráněná oblast ve střední Evropě. Nový nový turistický balíček nabízí jedinečný zážitek v podobě putování tímto alpským rájem. Od léta 2024 si jej lze rezervovat ve dvou verzích, přičemž každá zahrnuje jednu výraznou dominantu národního parku.

• Varianta I: Od Krimmelských vodopádů k muzeu Nationalparkwelten v Mittersillu

Od nejvyšších vodopádů ve střední Evropě (oficiální výchozí bod vyhlídkové trasy Krimmler Wasserfälle) vede cesta na Hochkrimml a Königsleiten až do Neukirchenu. Tři nejzápadnější stupně (1 až 3) nabízejí několik specialit. Například památkově chráněnou usedlost Hinterlehengut, túru přes údol Wildgerlostal se soutěskou Leitenkammerklamm včetně vyhlídkových plošin na skalních útvarech a výstup na 2444 metrů vysoký Kröndlhorn. Odtud se otevírá fantastické panorama s ledovcovou skupinou Venedigergruppe a výhledem na 70 třítisícovek. Předposlední den se vyráží z Hollersbachu do Mittersillu. Návštěva nově otevřeného muzea Nationalparkwelten je součástí turistického balíčku jako poslední bod programu.

K objednání na 6 dní/5 nocí/4 etapy.

• Varianta II: Okouzlení Zlatými horami z údolí Raurisertal do města Bad Gastein

Tato trasa zahrnuje etapy 14 až 16, které vedou z obce Embach, která spadá pod národní park, přes celé údolí Raurisertal až na jeho konec a odtud do sousedního údolí Gasteinertal. První den se turistům naskytne nádherný výhled na skupinu Goldberggruppe s vrcholy Hocharn (3254 m), Schareck (3123 m) a Hoher Sonnblick (3106 m), které jsou s každým krokem víc a víc na dosah. Na konci druhého dne dorazíte na konec údolí Kolm Saigurn, kde využijete celý následující den k ponoření se do přírody a historie národního parku. Program zahrnuje túru Rauriský prales a prozkoumání míst, kde se dříve těžilo zlato. Poslední den vede trasa přes bývalou oblast těžby zlata do údolí Gasteinertal, kde výprava končí.

K objednání na 6 dní/5 nocí/4 etapy

Horydoly.czMEZI MITTERSIL. A ZELL AM SEE: Pinzgauer Spaziergang

Hohe Tauern Panorama Trail.

Green Spirit: Pěší turistika a příjezd vlakem

Dálková turistika je způsob cestování, který je z klimatického a ekologického hlediska velmi šetrný. Turistická dovolená se navíc stává ještě udržitelnější, pokud cestujete veřejnou dopravou. Turistický balíček Green Spirit zahrnuje mimo jiné veškerou potřebnou kyvadlovou dopravu a služby mobility pro dny bez aut a stresu, konkrétně pak transfer v den příjezdu z nádraží pro IC/EC vlaky (Zell am See, Bad Gastein nebo St. Johann im Pongau) k výchozímu bodu túry a dále zpáteční dopravu na konci trasy. Individuální cestování vlakem není v ceně balíčku zahrnuto, ale na vyžádání může být zorganizováno oficiálním informačním a rezervačním centrem.

Balíček Green Spirit je nabízen pro tři různé úseky stezky:

Varianta I: Od Krimmelských vodopádů v Krimmlu do Mittersillu (etapa 1 až 6)

Varianta II: Z Mittersillu do Bruck an der Glocknerstraße (etapa 7 až 12)

Varianta III: Z Bruck an der Glocknerstraße do Hüttschlagu (etapa 12 až 17).

K objednání na 8 dní/7 nocí/6 etap

INFO: Hohe Tauern Panorama Trail


Zobrazit místo Mountains - hory - skály - rocks na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Glocknerrunde

Hezčí ale taky náročnější je v těchto horách Glocknerrunde. Doporučuju nádherné výhledy ale až v létě, teď je tam ještě moc sněhu.

  • Autor PK
  • Datum a čas 21.6.2024 13:04
Reaguj
Celkem 1 příspěvek v diskuzi


Krušné hory AKTUÁLNĚ 2024

Krušné hory AKTUÁLNĚ 2024

JULIUS MEINL Nejdelší a nejrozlehlejší hory v České republice najdete na severozápadě. Přečtěte si krátké zprávy z Krušných hor, Krušnohoří a Podkrušnohoří.... celý článek

Chromá v Řeži, tradiční lezecká linka za Prahou

Olympiáda na míru: Warner Bros. Discovery představila novinky v aplikacích a slibuje nevídané možnosti personalizace

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Digitální nomádi: 12 tipů, jak pracovat z dodávky

Digitální nomádi: 12 tipů, jak pracovat z dodávky

Digitální nomádství je stále oblíbenější způsob života lidí, kteří chtějí kombinovat práci s cestováním. Pro dobrodruhy může být zpracování zakázky z dodávky skvělým jobem, protože nabízí flexibilitu a svobodu. Je to jejich životní
Jak vybrat správné výživové doplňky

Jak vybrat správné výživové doplňky

V posledních letech se zájem o zdravý životní styl výrazně zvýšil. Lidé se více zaměřují na prevenci a hledají optimální způsoby, jak podpořit své zdraví a vitalitu. V tomto kontextu hrají výživové doplňky klíčovou roli.
Sirupy do koktejlů snadno připravíte doma

Sirupy do koktejlů snadno připravíte doma

Ve spoustě koktejlových receptur se objevují sirupy. Nejčastěji ten základní, z cukru a bez další příchuti, ale některé koktejly můžete oživit i ochucenými sirupy. Pokud rádi dotahujete své mixologické umění do posledního detailu
TEST Barefootové pohorky Xero Scrambler Mid II

TEST Barefootové pohorky Xero Scrambler Mid II

Kotníčkové barefootové boty Xero Scrambler Mid dobře poslouží jako pohorky ve středních horách typu Fagaráš, Vysoké Tatry nebo Severní Vápencové Alpy, a také jako obuv pro volný čas v chladnějším jaru či
Tandemový seskok: Jak probíhá a proč ho zažít

Tandemový seskok: Jak probíhá a proč ho zažít

Představte si, jaký to je pocit, když stojíte na okraji letadla, cítíte adrenalin proudící celým tělem a vítr se vám opírá do tváře. A pak najednou vyrazíte volným pádem vstříc oblakům.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Sudety MTB - cyklomaraton Polsko, Karpacz 22.-26.7. Horská kola 22.7.
Kanufest Roudnice, vodácký kanál 26.-28.7. 26.7.
Šumavský cyklomaraton Zadov Horská kola 27.7.
Za čest krále Sovinec 27.-28.7. Hradní slavnost 27.7.
Pohár povodí Ohře Doubí Vodácký maraton 27.7.
Pojizerský kros Bradlec Běh 27.7.
Parním vlakem Českým rájem Turnov Nostalgický vlak 27.7.
Den Ohře Kadaň, Střelnice 27.7.
Krušnoman Triatlon Most, Matylda   28.7.
High Jump Hřiměždice 2.-3.8. Skoky do vody 2.8.

Diskuse

Klasiky dobře Kladivo, 24.7.2024 11:24, 1 příspěvek
INU Honza, 24.7.2024 8:44, 1 příspěvek
Zapomenutá celebrita Michael Beránek, 22.7.2024 22:06, 1 příspěvek
INU Honza, 19.7.2024 14:00, 8 příspěvků
Zajímavé novinky. Honza, 18.7.2024 10:05, 1 příspěvek
Nehody automobilistů s cy... Horydoly, 18.7.2024 9:37, 7 příspěvků
INU Honza, 17.7.2024 21:06, 1 příspěvek
anet anet, 17.7.2024 8:57, 2 příspěvky
INU Honza, 16.7.2024 19:49, 7 příspěvků
INU Honza, 15.7.2024 20:48, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Dovolená na vodě ve střed... Horydoly Open, 21.7.2024 2:16
Zpravodaj akcí ve střední... Horydoly Open, 21.7.2024 2:07
Opět bude vyprodáno Horydoly , 16.7.2024 12:52
Příroda jako lék Horydoly , 16.7.2024 2:25
Cestování zvyšuje rizikov... Horydoly , 11.7.2024 13:53
Parním vlakem Českým rájem Horydoly , 9.7.2024 23:09
Sex ve třech zažívá boom Horydoly , 27.6.2024 13:58
Barefoot pro volný čas Horydoly , 26.6.2024 12:38