Vlakem do Chorvatska

Vlakem do Chorvatska
RegioJet, cestujete rádi vlakem?
Autor snímku RegioJet
SDÍLEJ:

AKTUALIZACE Každý rok sledujeme, zda je vlakové spojení z Česka do Chorvatska v provozu, kolik stojí jízdenka a jak dlouho trvá rychlíku, než dojede z Prahy do Rijeky či Splitu. Přidáváme základní údaje o autobusových spojích.

CHORVATSKO 2023 Levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.

21. května

Autobusy do istrie a Splitu

FlixBus spouští dva sezonní autobusové spoje z Prahy do Chorvatska. První míří do Istrie a druhý do Splitu. Autobus ve směru Pula odjíždí z pražské Florence v 18:20 h od středy do neděle a od 28. června do 3. září bude jezdit denně. V Česku staví v Táboře, Českých Budějovicích a Českém Krumlově. Na konečnou dojede v 9:10 h. V opačném směru jede z Puly ve 21:35 h a na Florenc přijíždí ve 12:55 h.

Do Dalmácie jede autobus od čtvrtka do neděle a od 22. června do 18. září každý den. Z Florence vyjíždí v 16:50 h, do Splitu dorazí v 9:05 h. Opačným směrem se vydá ve 21:15 a vrací se ve 13:45 h. "Cesta do Chorvatska se od letošního ledna výrazně zjednodušila přistoupením státu do eurozóny a do Schengenského prostoru. Odpadá tak čekání na hranici," připomíná mluvčí české pobočky FlixBusu Tomáš Beránek.

16. května 2023

Vlaky do Chorvatska pojedou jen 3x týdně

Společnost RegioJet spustila již 15. března prodej jízdenek na své noční vlakové spoje do chorvatské Rijeky, včetně návazných autobusů do desítek destinací na celém pobřeží Jadranu. Za jednosměrnou jízdenku včetně rezervace a všech služeb pro cestu ve voze se sedačkami zaplatí cestující na trase do Rijeky cenu od 690 Kč; za jízdenku ve spacím voze od 890 Kč. Vlaky pojedou z České republiky do Rijeky od 16. června do 30. září v režimu 3x týdně.

Důvodem omezení jsou výluky na chorvatském území, kvůli kterým bylo třeba změnit trasu spojů. Pozitivním faktorem letošní sezóny je vstup Chorvatska do Schengenského prostoru. Již nebudou probíhat hraniční pasové kontroly, které v předchozích letech budily cestující a prodlužovaly délku cestování.

Návaznými autobusy z Ogulinu a Rijeky se mohou cestující dostat na celé jadranské pobřeží. Cestovní doba mezi Ogulinem a Splitem se zkrátí, protože návazné autobusy nemusí na rozdíl od vlaků překonávat komplikovaný horský terén. "Chceme lidem nabídnout možnost každodenního spojení s Chorvatskem stejně, jako byli zvyklí v předchozích letech. Proto rozšiřujeme autobusovou linku Praha-Split, která obslouží zákazníky během hlavní sezony v červenci a srpnu každý den, a to za velmi příjemnou cenu od 999 Kč," říká Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet.

Kapacita vlaku je kolem 600 cestujících. K dispozici je servis včetně kávy a vody zdarma, snídaně zdarma v ceně jízdenky, připojení k internetu, možnosti rezervace celého lůžkového kupé pro uzavřenou skupinu cestujících, rezervace do tichých kupé vhodných pro rodiny s dětmi a přeprava jízdních kol.

"Letos jsme se rozhodli, že spoje mezi Českem, potažmo Slovenskem, a Chorvatskem pojmenujeme. Vybrali jsme název, který linku vtipně a s nadsázkou vystihuje - Jadran Rijekovič," vysvětluje Tereza Ptáčková, projektová manažerka RegioJet.

 

Vlaky RegioJet

* Z Prahy vyjíždějí každé úterý, pátek a neděli. Z Rijeky se vrací v pondělí, středu a sobotu.
* Návazné autobusy napojí celé jadranské pobřeží - Makarskou, Krk, Pulu, Zadar, Split a další letoviska.
* Cena jízdenky na sedačce začíná na 690 Kč / 28,90 EUR, v lůžkovém kupé na 890 Kč / 36,90 EUR.
* Kromě Prahy a Brna vlaky zastaví pro nástup a výstup cestujících také v Břeclavi, v Bratislavě a v Celje.

Autobusy RegioJet

* Přímé autobusy jezdí od 26. června do 31. srpna z Prahy do Splitu denně, v červnu a září jednou týdně vždy v pátek a zpět v sobotu. Autobusy spojí Prahu, Brno a Bratislavu s chorvatskými městy Zadar, Sukošan, Biograd na Moru, Pakoštane, Vodice, Šibenik, Primošten, Trogir a Split. Cena za jednosměrnou jízdenku začíná na 999 Kč / 41,90 EUR.

Horydoly.cz CHORVATSKÉ NOVINKY: Lodiloď - kajak a jachta a Most na Pelješac a Euro nahradilo kunu

Seakayaking Chorvatsko.

25. května 2022

VLAK: Regiojet a Rakouské dráhy

První letošní vlak RegioJet z Prahy do Splitu vyjede v pátek 3. června v 16:38 h. Ceny jednosměrných jízdenek začínají na 590 Kč, za jízdenky ve spacím voze se platí od 790 Kč. Do Splitu se platí od 890 Kč za sedačku a od 1090 Kč za lehátko. Za jízdní kolo se platí 300 Kč. Vlaky budou jezdit do 26. září. V červnu a září pojedou třikrát týdně, o prázdninách každý den.  Kromě Prahy a Brna vlaky staví také ve Žďáru nad Sázavou a Havlíčkově Brodě, v Kolíně, Břeclavi a v Bratislavě. Letos se nestaví v Maďarsku. Kapacita vlaku je přes šest stovek cestujících. RegioJet již teď ohlásil výrazně větší zájem o jízdenky než loni

Doba jízdy Praha - Split je 21:05 h. Návazné autobusy do letovisek se platí zvlášť. Při zpoždění vlaku autobusové spoje čekají.

Regiojet nabízí kromě dopravy také celé zájezdy. V jednom balíčku je jízdenka na vlak i autobus a zároveň ubytování. Ceny týdenních pobytů s dopravou začínají na šesti tisících korunách za osobu.

Rakouské dráhy ÖBB vypravují noční autovlaky Nightjet z Bratislavy do Splitu. K vlaku se připojují vagóny pro přepravu automobilů. Spoje pojedou od poloviny června do poloviny září vždy v úterý a pátek ve směru do Chorvatska, a zpět ve středu a sobotu. Jednosměrná jízdenka do Splitu na sezení začíná od 29,90 EUR, na ležení od 69,90 EUR, jízdné za auto přijde na 109,90 EUR.

Jízdní řády všech spojů: Bratislava 15:51 - Split 9:50 a Split 16:48 - Bratislava 10:49 h.

Autovlak z Česka do Chrovatska letos nepojede. 

RegioJet.

23. května 2022

AUTOBUS: FlixBus

Pokud jedete na chorvatské hory do vnitrozemí, je už v provozu autobusová linka do Slavonského Brodu. Spoj FlixBus jezdí Praha 9:05 - Slavonský Brod 00:15 každý čtvrtek, pátek, sobotu a neděli. Zastavují v Brně, Bratislavě, na letišti v Budapešti a Osijeku. Nazpátek jede autobus od pátku do pondělí v 5:15 a vrací se do Prahy v 19:55 h.

Horydoly.cz CHORVATSKÉ HORY: pěšky Velebit, Biokovo, Dinara, Mosor a na kole tři nejvyšší vrcholy

Sveti Jure (1762 m). Biokovo, Chorvatsko.

FlixBus spouští tři autobusové linky z Česka do Chorvatska k moři. "Již nyní vidíme zvýšenou poptávku po přímých spojích do Chorvatska. Z toho důvodu jsme uspíšili start sezonních spojů na Jadran," uvádí šéf české pobočky FlixBusu Pavel Prouza.

Z Prahy do Splitu se jezdí od 2. června. Zelené autobusy staví ve Vídni, Štýrském Hradci, Zadaru, Biogradu na Moru, Pirovaci, Šibeniku a Trogiru. Z Florence se vyjíždí každý den 16:55, příjezd do Zadaru 6:05 a do Splitu 9:10 h. Nazpět ze Splitu se jede ve 21:10, ze Zadaru v 00:15 a do Prahy se přijíždí ve 13:45 h.

Z Prahy do Rijeky pojedou přímé spoje od 30. května pětkrát týdně od čtvrtka do pondělí. Praha 8:50 - Opatije 21:10 - Rijeka 21:35 h. Nazpátek jedou autobusy od středy do neděle v 7:20 z Rijeky a přijedou do Prahy ve 20:05 h. Od 13. června začnou jezdit ještě k tomu noční spoje Praha - Rijeky každý den.

Další spoje vyšle FlixBus z Prahy přes jižní Čechy. Od středy do neděle vyjedou z Florence 18:20, pojedou přes Tábor 20:00, České Budějovice 21:00 a Český Krumlov 21:30. Pokračují přes Linec, Salzburk, Terst, Koper a na slovinské pobřeží do Portorože. V Chorvatsku staví v Umagu 7:00. Další zastávky jsou Poreč 7:40, Rovinj 8:25 a Pula v 9:10. Nazpět pojedou tyto spoje od čtvrtka do pondělí ve 21:35 z Puly a přijedou do Prahy 12:55.

FlixBus.

6. srpna 2021

Autobusy FlixBus pojedou každý den

"FlixBus vychází vstříc zájmu cestujících a posiluje spoj z Prahy do Splitu," uvádí mluvčí FlixBusu Eva Krejčí. Autobus bude od 9. srpna vyjíždět z Prahy do Splitu každý den v 16:55 h. Zastavuje ve Vídni, Štýrském Hradci, Mariboru, Zadaru, Biogradu na Moru, Vodici, Šibeniku a Trogiru. Do Splitu dorazí v 9:10 h. Zpáteční spoj jede ve 21:10 h a do Prahy přijíždí ve 13:45 h. Ve Splitu lze přestoupit na jednu autobusovou jízdenku do dalších dovolenkových destinací. Nejlevnější jednosměrné jízdné Praha - Split je 1249 Kč.

21. března 2021

Vlakem ze Slovenska do Chorvatska

Rakouské spolkové dráhy letos poprvé začnou provozovat noční spojení z Bratislavy do Chorvatska. Vlak Nightjet jede přes Vídeň a Štýrský Hradec do Splitu od 18. června do 11. září. Kromě osob a jízdních kol je možné převážet také automobily a motocykly. Vlak vyjíždí z Bratislavy dvakrát týdně v 15:51 h a ve Splitu je ráno v 9:50 h. Nazpátek pojede v 16:48 h a do Bratislavy se vrátí v 10:49 h. Cena jednosměrné jízdenky začíná na 30 eurech za sedadlo a na 70 eurech za lůžko.

19. února 2021

RegioJet prodává jízdenky na Jadran, České dráhy zvažují návrat

RegioJet začal prodávat jízdenky do Chorvatska. První vlakový spoj by měl vyrazit v 28. května. O prázdninách budou vlaky jezdit denně. Pojedou po trase Praha – Brno – Bratislava – Budapešť – Záhřeb – Rijeka / Split. Návazné autobusové spoje ze stanic Rijeka, Split a Gračac obslouží všechny dovolenkové destinace na chorvatském pobřeží od Istrie až po Dubrovník. Letos začnou jezdit nové návazné autobusové spoje do letovisek Kotor v Černé Hoře a Neum v Bosně a Hercegovině.

Ceny za jednosměrnou jízdenku budou začínat na 590 Kč za sedadlo a 790 Kč za lehátko. V nabídce je přeprava jízdního kola za 300 Kč. Přitvrzují se storno podmínky: při zrušení do 60 dní před odjezdem vrací RegioJet 100 % jízdného, do měsíce je storno poplatek 25 %, do dvou týdnů 50 % a v kratším termínu se peníze nevracejí. "Pokud nebude možné vlak vypravit kvůli epidemiologickým opatřením, samozřejmě budeme vracet vždy 100 % ceny," uvádí mluvčí dopravce Aleš Ondrůj.

O možném návratu Český drah na linku k Jadranu hovoří ředitel Ivan Bednárik v podcastu webu Zdopravy.cz

13. července 2020

RegioJet jezdí do Chorvatska denně

Vlaky RegioJet do Chorvatska jezdí denně. Dopravce navíc zavádí tiché vozy s lůžkovými vozy a navyšuje počty míst pro přepravu jízdních kol, tedy 30 kol na vlak. Spoje staví v Praze, Pardubicích, Brně, Břeclavi, Lublani a Rijece. Jízdenky začínají na 590 Kč za jednosměrnou jízdenku pro dospělého ve voze se sedačkami a 790 Kč ve voze s lůžkovými kupé.

Horydoly.czPOKUD POJEDETE AUTEM: Tři hlavní trasy do Chorvatska a Zastávky na cestě do Chorvatska

RegioJet.

6. června 2020

Nejlevnější jízdenka za 590 korun

RegioJet nabízí jednosměrné jízdenky na přímý vlak z Prahy do Rijeky za ceny od 590 do 790 korun. K tomu musí cestující připočítat ješte 200-300 Kč za autobus, který ho z nádraří v Rijece odveze do vybraného letoviska na jaderském pobřeží. Po celé prázdniny budou spoje vyjíždět z Prahy v 17:20 h a do Chorvatska přijedou v 8 hodin ráno. Jízda vlaku trvá zhruba čtrnáct hodin. Prodávají se jízdenky na sedadla k sezení.

V minulosti jezdil do Chorvatska autovlak s lehátky a lůžky, později jen přímý lůžkový vagón vypravovaný Českými dráhami. Letos národní dopravce žádné přímé spoje nevypraví.  

Booking.com

1. června 2020

RegioJet pojede 3x týdne do Chorvatska

RegioJet vypraví vlaky z Česka do Chorvatska a zpět od 30. června do poloviny října. Spoje pojednou nejméně třikrát týdně z Prahy přes Brno do chorvatské Rijeky. Tam budou navazovat autobusy přímo do jednotlivých jadranských letovisek. "Veškeré detaily plánujeme upřesnit v následujících dnech, kdy také zahájíme prodej jízdenek," uvádí Aleš Ondrůj, tiskový mluvčí RegioJet. 

Vlak bude zastavovat v Praze, Pardubicích a Brně. Nejlevnější jednosměrné jízdenky by měly začínat pod 1000 Kč.

Soukromý přepravce tedy přebírá linku, kterou v minulých desetiletích provozovaly České dráhy, ale postupně ji opustily kvůli ekonomické rentabilitě.

Horydoly.czSEZNAM: Naturistické / nudistické pláže v Chorvatsku

Horydoly.czSEZNAM: Pláže pro psy v Chorvatsku

2. července 2019

Autovlak ani lehátkový vlak České dráhy nevypravují

České dráhy ani letos neobnovily přímý spoj z Prahy do Splitu. Nejjednodušší cesta po kolejích z Čech do Chorvatska teď  vede přes Budapešť nebo Mnichov.

Maďarský dopravce MÁV-Start vypravuje přes prázdniny noční vlak Adria Express z Budapešti do Splitu. Jízdenky lze koupit na mezinárodních pokladnách Českých drah a také na webu MÁV-Start, ale je pak nutné je osobně vyzvednout na nádraží v Budapešti. Spoj odjíždí z nádraží Budapest-Keleti v 18:55 h a přijíždí do Splitu v 8:37 h.  Zpět jede v 18:30 h a , do Budapešti přijíždí v 9:09 h. Jednosměrná jízdenka stojí 72,60 E, lehátko 13,40 E a lůžko 33 E.

Vlaky z Budapešti do Prahy odjíždí ze stanice Nyugati. Včasná jízdenka z Prahy do Budapešti stojí 526 Kč a je potřeba od jíždět v 9:50 z Prahy. Spojení mezi oběma budapešťskými nádražími obstarává metro, autobus a také taxi, které vyjde v přepočtu na 100 Kč.

Noční lehátkové vlaky se vypravují z Mnichova do Rijeky od 25. května do 29. září. Vlak jede přes Salcburk. Z Českých Budějovic je lepší přijet do Salcburku a z Prahy je výhodnější dorazit do Mnichova. Z Prahy odjíždí vlak v 15:33 h a v Rijece se vystupuje druhý den kolem půl desáté.

Autobus RegioJet jezdí z Prahy přes Brno a Bratislavu do Splitu každé úterý a pátek v 16:00 h a přijíždí v 9:30 h. Nazpátek jede ve středu a v sobotu ve 20:30 h. Jednosměrná jízdenka stojí 1450 Kč, za kolo se připlácí 300 Kč. 

Další autobusové spoje do Chorvatska bez přestupů vypravuje Flixbus a Eurolines za podobné ceny jako RegioJet.

Sveti Jure (1762 m). Biokovo, Chorvatsko.  

18. dubna 2018

Přímý vlak do Chorvatska letos nepojede

Přímý lůžkový vůz Českých drah z Prahy a Brna přes Budapešť do Splitu v roce 2018 jezdit nebude. 

Vlakem do Chorvatska lze jet denně z Prahy, Plzně a Domažlic na Istrii do Rijeky a Opatije přes Mnichov. Jednosměrná jízdenka Praha – Rijeka přes Mnichov stojí cca 1200 Kč (do Mnichova 367 Kč/ČD nebo 20 E/bus DB, dále 33 E/sedadlo nebo 49 E/lehátko). 

V Praze autobusy odjíždějí ze zastávky na magistrále před Hlavním nádražím. V Mnichově bus končí na autobusovém nádraží Hackerbrücke, které leží 700 m od Hlavního nádraží.

Praha – Mnichov – Rijeka

  Ex 352 IC bus Ex 350
Praha hl.n. 15:33 17:15 17:33
Plzeň hl.n. 17:10 | 19:10
München Hbf 21:18 21:53 23:20
přestup     EN 60463
München Hbf     23:35
Opatija Matulji     9:08
Rijeka     9:25

Rijeka – Mnichov – Praha

  EN 480  
Rijeka 20:50  
Opatija Matulji 21:07  
München Hbf 6:10  
přestup ALX 353 IC bus
München Hbf 6:42 7:15
Plzeň hl.n. 10:50 |
Praha hl.n. 12:31 11:53

V letní sezóně 2018 lze denně cestovat z Prahy nebo Brna do Splitu přes Vídeň. Mimo sezónu jen v pracovní dny. Cena jednosměrné jízdenky začíná na 1900 Kč (do Vídně z Prahy 364 Kč/ČD nebo z Brna 182 Kč/ČD, dále 59 E/sedadlo).

Praha - Vídeň - Záhřeb

odjezd příjezd  
Praha hl.n. 10:51
Brno hl.n. 13:23
Wien Hbf. 14:49 RJ
Wien Hbf. 15:58 Zagreb 22:41 EC 159
Zagreb 23:00 Split 6:45 NZ 821

Nebo lze jet s přestupem v Budapešti. Na spoj Praha - Split s přestupy v Budapešti a Záhřebu prodávají České dráhy zpáteční jízdenku City Star za 4794 Kč (případně za 3773 Kč s In Kartou s RailPlus). K tomj je třeba doplatit místenku 79 Kč nebo lůžko 395 Kč. Od 15. června do 7. září bude v provozu přímý vlak Adria z Budapešti do Splitu.

Celoročně lze cestovat z Prahy, Plzně a Domažlic přes Mnichov do Záhřebu nebo slovinské Lublaně vlakem za cenu od 1200 Kč (do Mnichova 367 Kč/ČD nebo 20 E/bus DB, dále 33 E/noční vlak nebo 50 E/denní vlak). 

Praha – Záhřeb

  Ex 362 Ex 352 IC bus Ex 350
Praha hl.n. 5:33 15:33 17:15 17:33
Plzeň hl.n. 7:10 17:10 | 19:10
München Hbf 11:18 21:18 21:53 23:20
přestup EC 113     EN 50463
München Hbf 12:17     23:35
Ljubljana 18:32     5:57
Zagreb 20:51     8:35

Záhřeb – Praha

  EC 212 EN 498  
Zagreb 7:00 21:20  
Ljubljana 9:23 23:55  
München Hbf 15:41 6:10  
přestup ALX 363 ALX 353 IC bus
München Hbf 16:44 6:42 7:15
Plzeň hl.n. 20:50 10:50 |
Praha hl.n. 22:31 12:31 11:53

Horydoly.czKDY JE VOLNO: Státní svátky v Chorvatsku

Chorvatsko. Námořník má v přístavu mnoho povinností.

10. února 2017

V létě jezdí přímý vlak do Splitu

V roce 2017 bude zajištěno spojení z Česka do Chorvatska přímým lůžkovým vozem. Od poloviny června do začátku září bude jezdit dvakrát týdně z Prahy do Splitu. Dopoledne vyjede z Prahy a druhý den bude u Jadranu.

Do celého Chorvatska je možné cestovat na zvýhodněné zpáteční jízdenky City Star. Např. dvě dospělé osoby zaplatí za jízdenku z Brna do Splitu (přes Budapešť a Záhřeb) a zpět s využitím slevy CityStar cca 6574 Kč (238,20 eur) podle aktuálního kurzu koruny. Pokud budete cestovat v letní sezóně přímým vozem, je nutné přikoupit si lůžkový příplatek pro každou osobu a směr. Cenové nabídky Českých drah prostudujte zde.

↓ EC 277 / 1204 Stanice ↑ 1205 / EC 276
9:52 Praha hl.n. 18:06
12:23 Brno hl.n. 15:36
16:35 Budapest-Keleti pu 11:25
7:57 Split 18:17

Z Prahy do Splitu jezdí přímý vagon od 20.6. do 1.9. každé úterý a pátek. Ze Splitu do Prahy od 21.6. do 2.9. ve středu a sobotu.

Pro cesty vlakem do Chorvatska mimo letní sezonu lze využít spojení z Prahy nebo Brna, s přestupem ve Vídni, do Záhřebu.

12. dubna 2016

Přímý lůžkový vůz Slovan do Splitu

Do Chorvatska bude jezdit přímý lůžkový vůz také během letošního léta. Rychlík nazvaný Slovan jede z Prahy přes Bratislavu a Budapešť do Splitu. Vlaky jezdí dvakrát týdně od 17. června do 27. srpna.  

Úterý a pátek: Praha hl.n. (9:52) – Brno hl.n. (12:24) – Budapest-Keleti pu. (16:35) - Split (8:09).
Středa a sobota: Split (19:12) - Budapest-Keleti pu. (11:25) – Brno hl.n. (15:36) – Praha hl.n. (18:08).

Cenu za cestování vlakem do Chorvatska České dráhy na svém webu nesdělují. Zákazník se jí dozví pouze na přímý dotaz. "Jednosměrná jízdenka Praha - Split pro dospělého stojí 4328 Kč, pro dítě do 6 let stojí 2164 Kč, pro dítě do 14 let pak 3607 Kč. Pokud pojedete přímým lůžkovým vlakem, příplatek například za 2 lůžka do 2-lůžkového oddílu Double je celkem 1738 Kč. Jestliže během 30 dnů jedete stejnou trasou i zpět, lze na mezinárodní pokladně ČD zakoupit nejpozději 3 dny před odjezdem rovnou zpáteční jízdenku Praha - Split - Praha se slevou City Star pro 1 dospělého a 1 dítě maximálně 14 let za celkem 6776 Kč. K tomu příplatky za 2 lůžka do oddílu Double pro cestu tam a zpět za celkem 3476 Kč. Předprodej jízdních dokladů již probíhá na mezinárodních pokladnách ČD do 1. dubna," uvádí Irena Odehnalová z Kontaktního centra Českých drah.

Ceřejně je uváděna cena s využitím komplikovaného systému slev. Do celého Chorvatska je možné cestovat na zvýhodněné zpáteční jízdenky City Star. Například dvě dospělé osoby a jedno dítě do 15 let zaplatí za jízdenku z Brna přes Budapešť a Záhřeb do Splitu  a zpět 282,70 E (cca 7803 Kč). Pokud alespoň jeden z cestujících využije In Kartu / Rail plus, cena se sníží na 225 E (cca 6210 Kč). Za lůžkový příplatek platí každá osoba navíc 42 E (cca 1160 Kč).

Do Záhřebu je možné cestovat z Prahy nebo z Brna s přestupem ve Vídni. Jezdí tam vlaky Railjet a EuroCity.

Dubrovník.

5. března 2015

Lůžkový vůz z Prahy do Splitu

České dráhy zajišťují přímé spojení Česka a Chorvatska po železnici lůžkovým vozem. Spoj bude jezdit od poloviny června do konce srpna dvakrát týdně z Prahy do Splitu. Dopoledne vyrazíte z Prahy, v poledne jste v Brně a druhý den ráno se probudíte u Jadranu. Jízda trvá téměř 23 hodin.

Jízdní řád Praha - Split
↓ TAM Stanice ↑ ZPĚT
9:42 Praha hl.n. 18:18
12:21 Brno hl.n. 15:39
0:11 Zagreb Glavni Kolodvor 2:48
8:24 Split 18:50

Z Prahy do Splitu jezdí přímý spoj 12.6. - 28.8. v úterý a pátek. Ze Splitu do Prahy 13.6. - 29.8. ve středu a sobotu.

Mimo letní sezonu je nejrychlejší vlakové spojení z Prahy do Splitu s přestupy ve Štýrském Hradci (Graz) a Záhřebu (Zagreb) a jízda trvá přes 20 hodin.

Do celého Chorvatska je možné cestovat na zvýhodněné zpáteční jízdenky City Star. Např. dvě osoby zaplatí za jízdenku z Prahy do Záhřebu přes Vídeň a zpět s využitím slevy CityStar cca 8417 Kč (297,40 eur). Pokud budete cestovat lůžkovým či lehátkovým vozem, je nutno připočítat příslušné příplatky.

Horydoly.czPodívejte se do speciální sekce CHORVATSKO

Chorvatko, Korčula.

9. července 2014

Přímé vlakové spojení do Chorvatska

Do chorvatského Splitu jezdí z Prahy klimatizované lůžkové vozy. Po celou dobu lůžkový vůz doprovází stevard, u kterého je možné objednat občerstvení, teplé a studené nápoje.

Lůžkové vozy nabízejí tři kategorie: Tourist je oddíl uspořádaný pro 3 cestující (oddíly jsou rozděleny na mužské a ženské, v případě že cestují společně 3 spolucestující různého pohlaví, zakoupí si ubytovací příplatky společně do jednoho oddílu). Double je určena pro dvojice. Kdo požaduje vyšší standard a soukromí, může využít nabídky uspořádání Single, v tomto případě musí mít cestující platné jízdní doklady 1. třídy. Dítě do 6 let může v lůžkovém voze cestovat zdarma v doprovodu dospělé osoby bez nároku na vlastní lůžko. Děti od 6 do 15 let cestují na samostatném lůžku s jízdenkou se slevou pro dítě ve výši 50 %.

Pro malé skupiny 2-5 cestujících je nejvhodnější jízdenka se slevou CityStar (doporučujeme ještě kombinovat s In-kartou Rail plus). Větší skupiny od 6 osob se odbavují standardní mezinárodní skupinovou jízdenkou. Spoje do Splitu jedou 2x týdně, od 13. června do 29. srpna. Ve směru na Jadran spoj jede v úterý a v pátek, zpět se vrací ve středu a sobotu.

 Jízdní řád Praha – Split
StaniceTAMZPĚT
Praha hl.n. 9:39 18:21
Pardubice hl.n. 10:41 17:17
Brno hl.n. 12:22 15:37
Budapest-Kel. 16:35 - 17:57 9:35 - 11:25
Zabreb GI. Kol. 0:15 3:19
Knin 6:23 20:48
Split 8:48 18:37

Příklady cen ubytovacích příplatků do lůžkového vozu:

relaceTouristDoubleSingle
Praha – Split 21,00 E (588 Kč) 31,50 E (882 Kč) 73,50 E (2058 Kč)
Uvedené ceny jsou za jeden směr. 

Příklady cen jízdních dokladů:

Zpáteční jízdenka CityStarPraha – Split a zpět
CityStar 2.třída – 1 osoba 180,40 E (5051 Kč)
CityStar 2.třída – 1 osoba s In Kartou 142,10 E (3976 Kč)
CityStar 2.třída – 2 osoby 293,60 E (8221 Kč)
CityStar 2.třída – 2 osoby* 230,50 E (6455 Kč)
CityStar 2.třída – 5 osob 633,20 E (17730 Kč)
CityStar 2.třída – 5 osob* 495,60 E (13877 Kč)
Uvedené ceny jsou za oba směry. *minimálně 1 osoba s In Kartou

Chorvatsko, ostrov Vis, přístav Komiža.

8. dubna 2013

Split: 22 hodin a dva přestupy

Nejjednodušší cesta vlakem z Prahy do chorvatského Splitu trvá skoro 22 hodin a přestupuje se ve Vídni a Záhřebu. Další spoje přes Villach nebo Salzburg jsou ještě o několik hodin delší a více se na nich přestupuje. V létě každé úterý létají z Prahy do Dubrovníku letadla SmartWings a do Splitu se chystají z Ostravy aerolinky TravelService. Od konce května jezdí do Chorvatska přímé autobusové linky více dopravců. Cesta trvá okolo patnácti hodin.  

Horydoly.czAKTUÁLNÍ ZPRÁVY: Hum je nejvyšší hora na ostrově Vis, Návštěva chorvatského lékaře stojí 10 kun

Chorvatsko. Přístav Komiža.

3. června 2012

Do Chorvatska nejede žádný přímý spoj

České dráhy letos nevypraví do Chorvatska žádný přímý spoj a ani autovlak tedy nepojede. Turisté bezu auta mohou využít spojů EuroCity do Vídně a tam přestoupit.

Lanový park Glavani, Chorvatsko.

27. dubna 2011

Jadran ani letos nepojede

Autovlak Jadran z Česka do Chorvatska není v jízdním řádu ani na letošní rok. Tento dříve oblíbené rychlík částečně nahrazují linkové autobusy anebo vlastní osobní auta.

Krka.

10. května 2010

Jadran letos zase nepojede

Letos autovlak z Česka do Chorvatska nepojede. Bez auta je možné využít přímé spojení denně od 2. května do 12. září rychlíkem Matthias Braun. Přímý lůžkový vagon jede po trase Praha - České Budějovice - Salcburk - Lublaň - Záhřeb a zpět. Z Prahy hl.n. odjíždí v 17:16 h a zpět ze Záhřebu je odjezd ve 21:15 hod.

Chorvatsko, ostrov Vis. Silnička na horu Hum.

19. června 2009

Komplikované ceny za cestování

Dnes vyrazil první Jadranský expres letošní sezony. Vlak jede po trati Praha - Split. Jsou v něm zařazené přímé lehátkové a lůžkové vozy a také vůz pro přepravu automobilů a motocyklů. Jadranský expres jezdí každý den až do 4. září. Poslední spoj se vrací 5. září.

Jízdenky a rezervace mohou cestující koupit na nádražích v mezinárodních pokladnách, v ČD centrech a v některých cestovních kancelářích. Jadran jede po trase Praha (9:18) - Brno (12:16) - Bratislava (14:47) - Záhřeb (21:45) - Split (5:54). Ze Splitu se vrací ve 20:50 a do Prahy přijíždí v 18:40. Cestující tedy stráví ve vlaku při každé jízdě téměř jedenadvacet hodin.

Cenu za cestování vlakem do Chorvatska je velmi komplikované určit. České dráhy doporučují všem zájemcům o cestu rychlíkem Jadran do Chorvatska využít výhodnou slevu City Star Chorvatsko – produkt určený pro jednotlivce a skupiny od 2 do 5 cestujících. Jízdenku je třeba koupit nejpozději 3 dny před odjezdem a vydává se vždy jako zpáteční s platností jeden měsíc. Podmínkou pro uznání slevy je strávení alespoň jedné noci ze soboty na neděli v Chorvatsku. Pokud jede z Prahy do Splitu a zpět skupina čtyř osob a koupí si zpáteční jízdenku City Star, každý z cestujících zaplatí za obě cesty 3143 korun. Pokud je alespoň jeden z nich držitelem In-karty/Rail plus, zaplatí každý ze skupiny jen 2459 korun. Pokud cestuje na Jadran rodina o dvou dospělých a dvou dětech od 6 do 15 let, zaplatí za zpáteční jízdenku CityStar s In-kartou ještě méně, konkrétně 1926 korun na osobu. K jízdence je možné dokoupit lehátkový nebo lůžkový příplatek. Pokud cestující zvolí cestu v šestimístném lehátkovém oddílu, zaplatí za obě cesty 512 korun, ve čtyřmístném oddílu pak 762 korun. Zpáteční cesta v lůžkovém oddílu vyjde na 992 korun. Za přepravu automobilu zaplatí cestující jedním směrem 1537 korun, přeprava motocyklu stojí 1075 Kč. Pokud si chce cestující vzít do Chorvatska své jízdní kolo, musí mít pro kolo rezervaci, za kterou zaplatí jedním směrem 136 Kč.

Horydoly.czLetošní Chorvatsko: Zprávy ze Středomoří, Chorvaté nás lákají k nim domů, VIDEO Život na lodi a na kole, VIDEO Vis, ostrov krvavého Tita

Chorvatsko, ostrov Vis. Koně se pasou na svazích hory Hum.

19. června 2008

Chorvaté přitvrdili, vlak je pro řidiče bezpečnější

Zítra vyjede první autovlak do Chorvatska v této sezóně. Jadran Expres pojede z Prahy do Splitu každý den od 20. června do 5. září. Jízdenky se dají koupit na nádražích v mezinárodních pokladnách, informačních centrech Českých drah a v některých cestovních kancelářích.

Zpáteční jízdenka stojí při použití slevy City Star něco málo přes dva tisíce korun za osobu. Auto se veze za 2800 Kč, motorka za 2000 Kč a kolo za 260 Kč. Aktuální cny závisí na kurzu koruny. Jízdní řád: Praha 7:47 - Brno 11:40 - Bratislava 13:40 - Záhřeb 21:45 - Split 5:54. Split 21:00 - Záhřeb 6:40 - Bratislava 14:44 - Brno 16:21 - Praha 20:09.

Horydoly.czLetošní Chorvatsko: Chorvaté zavedli tvrdé pokuty, Pojeďme jinam než do Chorvatska, Balkánské státy natahují turisty, Od notáře do Chorvatska, Patnáct let na kole a na moři, Slovinské dálniční známky

Chorvatsko, ostrov Vis, hora Hum, kaple svatého Ducha.

1. února 2007

Návrat k osvědčenému

Ve vlaku budou lehátkové a lůžkové vozy, restaurační vůz a je možné naložit s sebou i osobní automobil, přívěs či motocykl. Pro cestující na dovolenou k moři tak odpadá celodenní únavná cesta za volantem. Jedna jízda automobilu stojí ve vlaku 1610 korun.

1. května 2006

Autovlak Jadran končí

Letos autovlak do Chorvatska nepojede. Oznámily to České dráhy.

4. dubna 2005

Na Jadran Express již lze kupovat jízdenky

České dráhy začaly prodávat jízdenky na Jadran Express, který bude jezdit z Prahy před Brno do chorvatského Splitu od 17. června do 17. září. Nejlevnější zpáteční jízdenka stojí 2200 korun, s lehátkem přijde na 4000 korun a za auto se platí 2200 korun.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

KONEČNĚ

Konečně se někdo rpzhoupal a začal s ekologičtější a i levnější přepravou. On vývoj vc zaměstnáních konečně směřuje k tomu, že nebude kam spěchat a výhodnější budou delší pobyty, jako tomu bylo dřív. a jen škoda, že "Autovlak ani lehátkový vlak České dráhy nevypravují" ..,. Na delší cesty případně noční cestování to bylo a je ideální. (Viz dříve ...večer na nádraží a ráno v Tatrách).A o těch delších cestách ani nemluvě. Rusko,Indie i Amerika o tom ví své. 

 • Autor Zan
 • Datum a čas 4.6.2020 20:20
Reaguj
Chorvatsko autem

Všechno důležité najdeš na https://www.google.cz/maps 

Reaguj
Chorvatsko autem
Dobrý den, chystáme se letos do Chorvatska autem, minulý rok jsme jeli vlakem. Mátě nějaké tipy na cestu? Děkuji mnokhrát
 • Autor Radim
 • Datum a čas 21.2.2018 21:35
Reaguj
vlaková spojení a ceny do Splitu, Opatije, Rijeky a Zagrebu

aktuální vlaková spojení 2017 vč. tipů jak koupit levné jízdenky do chorvatských měst Split, Opatija, Rijeka, Zagreb http://www.vysokorychlostni-zeleznice.cz/vlakem-do-chorvatska/

 • Autor Luboš
 • Datum a čas 9.6.2017 14:14
Reaguj
Cena listku

Jestli počítáš jenom benál tak to jo. Jízda normálním autem ale stojí ca 5-7Kč/km. Já jsem tím ještě nejel, ale určitě je to příjemnější než letadlo. 

 • Autor Patrik
 • Datum a čas 22.7.2015 18:15
Reaguj
Cena listku

Clanek me po pravde dost zaujal, mame dve deti, rikal jsem si, ze by to nemuselo byt spatne, lepsi nez se kodrcat autem. Ale kdyz jsem si zacal neco zjistovat, tak je to uplna blbost. Vyplati se to maximalne v pripade, ze jede clovek sam jeden. Od dvou lidi vyse (i kdyz to druhe je dite) uz se cenove vyplati jet autem. Pro rodinu se dvema detmi nemluve. Az budou listky ve spacim vagonu do Splitu za dvojku pro dospeleho, tak se muzeme zacit bavit.

 • Autor Honza
 • Datum a čas 22.7.2015 18:04
Reaguj
Ceny kufrů

Výborné postřehy. Děkuju za všechny.

Reaguj
Ceny kufrů

Obecně vzato se ve vlacích za zavazadla neplatí. Měla by nicméně být umístitelná nad cestujícího na poličku nebo pod nohy. Každopádně něco jako velký batoh+lyže je v pohodě akceptovatelné. S tou potápěčskou bombou ovšem nevím, aby se nějaký blbeček nebál výbuchu a nespustil poprask.

Směr Balkán jsou celkem přijatelné cenové poměry při cestě přes Maďarsko (hromadná jízdenka k české hranici nebo akční jízdenka (např. Praha-Brno)+hromadná jízdenka k české hranici + zpáteční jízdenka CityStar z české hranice do cíle cesty). Ve 2 lidech to vychází kolem 4000 na osobu (z Prahy), moc se neliší, jestli je to do Splitu, Baru nebo Thessaloniki, ve 4 nebo 5 lidech cca 3600 na osobu. Lehátka, např. Bělehrad-Thessaloniki stojí 9 EUR a dají se zakoupit i u české pokladny. 2014 v září jel sice do Thessaloniky jediný lehátkový vůz, ale obsazen byl tak ze čtvrtiny, takže lehátka by se dala koupit v pohodě asi i v Bělehradě. I přes Makedonii lze v pohodě na občanku. Nesmíte se ale divit, že důležitý makedonský celník si ji někam tak na hodinu odnese (ale pas taky).

Problém je počínaje maďarsko-srbskou hranicí neskutečně řídká (např. 2 přeshraniční rychlíky z Maďarska denně, jediný noční do Baru nebo do Thessaloniki) a pomalá doprava a obrovská zpoždění. Hodina na přestup je hodně riskantní. Tak tři hodiny se dají považovat za přijatelnou rezervu (mezi rychlíky; mezi osobáky by hodina měla stačit).

Takže když to vezmete jako součást dovolené, příležitost popít několik hodin rakiji nebo víno o stánku na nádraží, okukovat místní život,.. tak to lze. Ale jestli cestu chápete jako - okamžitě být v cíli, jinak jsem totálně naštvaný - tak to přijatelné není.

 • Autor Mirek
 • Datum a čas 27.4.2015 16:07
Reaguj
Ceny kufrů

Dobrý den,

ráda bych se zeptala ohledně cesty vlakem do Chorvatska.

Našli jsme si s manželem last minute do Chorvatska na příští měsíc a rádi bychom jeli vlakem, chtěli bychom se potápět, ale vybavení (plotve, bomba apod) jsou docela velké, nevíte jaké jsou poplatky za převoz větších zavazedel? 

Děkuji, už se těšíme na romantickou cestu vlakem :)

 • Autor Monca
 • Datum a čas 15.3.2015 19:28
Reaguj
Praha - Split
Tento článek mě opravdu zaujal. V Chorvatsku už jsem byla autobusem i autem, několikrát. Ale nad vlakovou dopravou, jsem popravdě, zatím ještě neuvažovala. Teď, když to čtu, si říkám, že bys to mohl být skvělý zážitek. Cestování vlakem totiž zbožňuji, zatím jsem byla nejdále vlakem ve Vídni. Už teď plánu dovolenou a líbí se mi plán: Praha - Split vlakem viz. výše a pak pravděpodobně nějaký apartmán. Nebo pak možná ještě trajektem, někam dál. Jeli jste už někdo tuto trasu vlakem? Jaké to bylo?
 • Autor Simona
 • Datum a čas 14.12.2014 22:26
Reaguj
Celkem 34 příspěvků v diskuzi


Praha AKTUÁLNĚ 2024

Praha AKTUÁLNĚ 2024

SJEZDOVKA RADOTÍN Malé zprávy z velkého města přinášíme pro turisty a návštěvníky.... celý článek

Cyklomaratony pro každé kolo 2024

Šumava AKTUÁLNĚ 2024

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Plisované sukně pro každou příležitost od značky Medicine

Plisované sukně pro každou příležitost od značky Medicine

Plisovaná sukně od Medicine je kvintesencí stylu, který oslovuje každého, kdo si cení rafinovanosti s nádechem svobody. Bez ohledu na příležitost, tato sukně dokáže proměnit jakýkoliv outfit v něco výjimečného, přidává mu
Těchto 5 kusů oblečení od značky TATUUM se osvědčí ve skříni každé minimalistky

Těchto 5 kusů oblečení od značky TATUUM se osvědčí ve skříni každé minimalistky

Minimalismus v módě není jen trend, je to životní styl, který umožňuje vyjádřit sebe skrze jednoduchost, funkčnost a stálou eleganci. Ve skříni minimalistky má každý prvek své místo a význam, a klíčem k úspěchu je
Výhody přes nejlepší zahraniční online casina v České republice 2024

Výhody přes nejlepší zahraniční online casina v České republice 2024

Svět herních kasin můžeme z pohledu českého hráče jednoduše rozdělit na dva základní tábory, a to česká kasina, která disponují přímo českou licencí, a zahraniční kasina, která nedisponují licencí od Ministerstva financí, zároveň
4 horolezecké čtyřky na pravém břehu Bielatal

4 horolezecké čtyřky na pravém břehu Bielatal

Bielatal je doporučován jako cíl prvního lezení v Sasku. V minulém díle jsme zavítali na levý břeh potoku Biela, abychom našli pár cest pro méně výkonné a více bojácné lezce. Nyní pojďme dát dohromady
Palán vyhrál stříbro a bronz ve speed skiing

Palán vyhrál stříbro a bronz ve speed skiing

Fantastický úspěch vybojoval rychlostní lyžař Radim Palán. Na mistrovství světa ve Vars získal stříbrnou medaili a na stejném místě potom ještě bronzovou ve světovém poháru. Je to nejlepší výsledek v disciplině speed

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Regenerace po zátěži běh/trek - přednáška Praha, Klub cestovatelů Přednáší Dagmar Lisá 24.4. 18:30
Argentina - diashow Praha, Klub cestovatelů Přednáší Karel Štěpánek 25.4. 18:30
Padání - bouldering Žihle 26.-28.4. 26.4.
Černobylské deníky - diashow Brno, základní škola Svážná 26.4. 16:00
Prague Bike Fest Praha, Výstaviště Holešovice 27.-28.4. 27.4.
Beroun bikemaraton Beroun Cyklomaraton MTB 27.4. 19:00
Malše - splutí Římov   27.4.
Valné zhromaždenie JAMES Žilina, Dom techniky   27.4.
Krakonošovo Labíčko Labe, Vrchlabí ZRUŠENO! 27.-28.4. Divoká voda 27.4.
Porubajk - cyklomaraton Ostrava, Poruba Horská kola 27.4.

Diskuse

uboonnyv canadian pharmacy no rx needed, 24.4.2024 1:36, 119 příspěvků
ltbwhcwl canadian pharmacy in canada, 24.4.2024 1:17, 119 příspěvků
qequgdsu cost of brand name glucophage, 24.4.2024 1:09, 119 příspěvků
V Říčanech nejezděte rych... Michael Beranek, 21.4.2024 18:21, 3 příspěvky
Bernina strašný news, 20.4.2024 11:13, 1 příspěvek
Nedej na nějaké rádobychy... Michael Beranek, 18.4.2024 17:34, 10 příspěvků
Prostě nehoda Horydoly, 18.4.2024 11:52, 10 příspěvků
Prostě nehoda EH, 18.4.2024 11:41, 10 příspěvků
Marťan se zastyděl? Lyžař, 18.4.2024 10:27, 10 příspěvků
Marťan se zastyděl? Prkoš, 18.4.2024 10:16, 10 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

135 let turistického značení Horydoly , 20.4.2024 19:20
EXPEDÍCIE (jar 2024) Horydoly , 20.4.2024 17:50
ČSK media - změny na PR p... Horydoly , 19.4.2024 12:00
S Winterbergem na Dobešku Horydoly , 11.4.2024 0:02
Re: Praha Horydoly Open, 10.4.2024 10:32
Tipy na dámské běžecké bo... Horydoly Open, 10.4.2024 10:11
Zákolany Horydoly , 8.4.2024 18:24
Lojzovka Horydoly , 8.4.2024 18:23