Otava se psem na palubě kanoe

Otava se psem na palubě kanoe
Poprvé v kanoi. Haf, haf!
Autor snímku Opicakuz
SDÍLEJ:

Prší, teče hodně vody v řece, vodáků je na vodě minimum. Je správný okamžik nalodit psa, slečnu, kamarády, zásoby a vyrazit vstříc Otavě. Vodácká sezona konečně začíná!

Pes je na lodi poprvé, když nepočítáme pět minut loni v létě na rybníku. Proto dostává svoji plovací vestu. Usazujeme ho ve špici kanoe, ale tam se bojí a raději se k nám tulí.

Plovací vestu nakonec využil, jenom když jsme ho na konci plavby hodili do vody, aby si užil plavání. Měl to naopak, než kamarádi z druhé lodi, kteří plavali hned pod prvním jezem.

VIDEO Otava ze Sušice do Strakonic

Lodě i veškeré vodácké vybavení jsme měli z Půjčovny lodí Dušan Jakubec. Už jsme ji využili před pár lety na Lužnici, a tak jsme věděli, kdo nás obslouží. Bylo to perfektní jako obvykle.

 

Horydoly.czPůjčovna lodí Jakubec doporučuje Lužnici, Sázavu, Vltavu a Otavu

Kromě půjčených lodí, pádel, vodáckých barelů a plovacích vest jsme si vezli vlastní kempingové vybavení - stany, spacáky, karimatky, náhradní oblečení, jídlo a věci na vaření.

Otava.

Vodácký deníček

Vuřtostánek v Sušici na nádraží dělá super burgery a točí fajn pivko.

Otava.

V kempu potkáváme dva paddleboardisty. Jedou na odpolední vyjížďku do Horažďovic. Dost makali, nebo je unesli ufouni, protože jsme je už nikdy nepotkali. Po celý víkend jsme téměř nepotkali jiné lodě.

Otava.

Otava byla sjízdná po celou dobu a vody bylo vlivem dešťů dost. Pro osvěžení se jedna posádka cvakla hned na prvním jezu pod kempem v Sušici.

Otava.

Vezeme s sebou psa, který kupodivu pouze kouká z kanoe ven, větří kdeco, ale vypadá, že přežije. Když se po nějakém čase rozkňučí, pojímáme podezření, že to bude problém. Problém to byl v tom, že potřeboval kadit. Pak kňučet přestal.

Otava.

Objevili jsme nové tábořiště. Jedná se o jakýsi park s výhledem na hrad Rabí. Bylo to tam krásně posekané, nastálo je zde kontejner na odpad a dokonce lavička a několik ohnišť. Nevím nakolik je povoleno tam být, v mapě to jako kemp není, ale ohniště byly kamenná kolem dokola a trvalá. Vzhledem k nízkému lodnímu provozu na řece jsme tam byli spokojeně sami.

Otava.

Kluci měli tarp / plachtu a my se psem malý skladný stan.

Otava.

Horydoly.czRIVER GUIDE: Divoká i turistická Otava

Otava.

První vuřtostánek a kemp byl otevřen až v Horažďovicích v kempu na Lipkách. Prý otevírají tradičně jako první v sezóně. Pokud má člověk chuť na smažák, doporučuji ale až kemp ve Střelských Hošticích. Mají ho levnější a taky tam dělají langoše. Navíc mají zásuvky na nabíjení telefonů na terase.

Otava.

Všechny jezy jsme mohli pohodlně přetáhnout či skoníčkovat dolů. Některé i sjet. Dokonce už i jez Mrskoš v Horažďovicích má schůdky, po kterých je možné pohodlně sejít a nemusí se skákat z metrové betonové zídky.

Otava.

V sobotu jsme pluli až na okraj Katovic, kde jsme se utábořili na louce. Vzhledem k tomu, že jsme měli v plánu dojet už jen do Strakonic, odkud jezdí autobusy a vlaky relativně dobře, tak jsme proleželi ve stanu déšť, co končil až v poledne.

Otava.

V neděli jsme spluli super peřeje před Podskalím a zkusili, že psa skutečně dokáže unést jeho plovací vestička a taky že umí doplavat na břeh.

Otava.

Půjčovna Dušan Jakubec sbírá lodě buď u kempu Podskalí, nebo u pivovaru ve Strakonicích. A ještě k tomu je řidič ochotný vodáky popovézt až na nádraží autem, což je skvělé.

Otava.

Doporučuji zarezervovat si lístky do autobusu do Prahy předem, protože u nás to už bylo vyprodané beznadějně a museli jsme domů vlakem přes Plzeň, což byly více než 3 hodiny jízdy.

Horydoly.czREPORTÁŽ ZE STEJNÉHO ÚSEKU: Letní pohádka na Otavě

Zobrazit místo World of rivers. Světové řeky. na větší mapě

Doporučené vybavení

Turistická nebo nafukovací kanoepádlo, plovací vesta, házečka, funkční prádlo, vodácká bunda, vodácké boty, neoprenový oblek (na jaře), tmavé brýle, malý lodní pytel na drobnosti, velký lodní pytel nebo barel, repelent, plavky, opalovací krém, chytré hodinky, mapa, lékárnička, outdoorový mobil, outdoorová kamera nebo kompaktní fotoaparát. Peníze, doklady, pojištění. Kempovací potřeby: spací pytel, karimatka, stan, nůž, vařič, nádobí, příbory, zapalovač, termoska, čelovka. Náhradní suché oblečení (hlavně ponožky), sandále. Hygienické potřeby: ručník, mýdlo, zubní kartáček, dámské propriety.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Běhej Valachy vyhráli Čípa a Néč-Lapinová

Běhej Valachy vyhráli Čípa a Néč-Lapinová

Běhej Valachy vyhrál český běžec Jiří Čípa a slovenská triatletka Kristína Néč-Lapinová. Vítězi seriálu Valachy tour jsou Šťastný a Kučerová.... celý článek

Králický maraton: kochání přírodou

Výlovy rybníků 2021 říjen - 2. část

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.czNejčtenější články

Spěcháte-li, nejezděte na Berounku

Spěcháte-li, nejezděte na Berounku

RIVER GUIDE Jestli jste ještě nikdy nebyli na vodě, Berounka je pro vás ideální řekou. Moc rychle neteče, je široká a hladina je dost vysoko po celý rok. Do výčtu superlativů lze
Podchlazení na kole, pozor už v září!

Podchlazení na kole, pozor už v září!

Zdálo by se, že na kole je nejhorší, když mrzne, nebo studeně prší. Jenže plíživý nepřítel se skrývá jinde! Sychravé počasí při teplotách nad nulou hrozí podchlazením.  
5 tyrolských ledovců otevírá náruč lyžařům

5 tyrolských ledovců otevírá náruč lyžařům

Lyžování na ledovcích Kaunertal, Pitztal, Sölden a Stubai začíná na přelomu září a října. Lyžařská sezona na Hintertux trvá celý rok.
Burčák na kole jižní Moravou

Burčák na kole jižní Moravou

Chuť na burčák, volno okolo svatého Václava a pěkné počasí nás přiměly, abychom vyrazili na jižní Moravu. Vzali jsme to na kole z Brna dolů k soutoku Dyje s Moravou a zase nazpátek na horu
Voděradské bučiny pro dívky i klučiny!

Voděradské bučiny pro dívky i klučiny!

Česká kotlina je plná přírodních krás. Stačí si sundat našedlé brýle vnímání, které s sebou přinesly všední dny, a pořádně se podívat. Jeden opravdu pěkný kousek přírody je hned u Prahy. Možná patříte

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Ekofilm - filmový festival Brno 20.-23.10. 20.10.
Houby Blanského lesa - fotovýstava České Budějovice, Jihočeské muzeum 11.9.-21.10. 21.10.
Caravaning - veletrh Brno, BVV 21.-24.10. 21.10.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Ostrava 22.-30.10. 22.10.
Opatovický kanál - splutí Lázně Bohdaneč   23.10.
Malá Kunratická - běh Praha, Kunratický mlýn   23.10. 11:00
Trail Maniacs Slapy 23.10.
IMTM - veletrh Izrael, Tel Aviv 26.-27.10. Cestovní ruch 26.10.
Stíny na hradě - proghlídky Svojanov 29.-30.10. 29.10.
Doubrava - zamykání Ronov 30.10.

Diskuse

TDMB Pivoň, 19.10.2021 12:48, 2 příspěvky
Island Šlojíř, 19.10.2021 11:31, 2 příspěvky
slovenské bonusy ??? Tomáš, 17.10.2021 14:35, 2 příspěvky
Ja len tak trošku rýpnem. Horydoly - Andrea Černá, 13.10.2021 11:09, 2 příspěvky
Ja len tak trošku rýpnem. Borek, 13.10.2021 10:25, 2 příspěvky
Hloupost tady kvete Stix, 12.10.2021 16:15, 1 příspěvek
Další slevy Majka, 12.10.2021 10:05, 2 příspěvky
Slevy na boty Majka, 11.10.2021 12:35, 1 příspěvek
smědava a wellness hotel Lukas B., 8.10.2021 19:26, 1 příspěvek
jíst jako všežravci Lukas B., 8.10.2021 9:23, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Caravaning Brno Horydoly , 20.10.2021 13:25
Festival otevřených sklep... Horydoly , 11.10.2021 13:14
Caravaning Brno - doprovo... Horydoly , 7.10.2021 0:20
Od nevidím do nevidím Horydoly , 5.10.2021 23:24
Caravaning Brno 21.-24.10. Horydoly , 5.10.2021 17:04
Nesprávné testování klien... Horydoly , 4.10.2021 1:25
Concorso d'Eleganza Villa... Horydoly , 29.9.2021 16:00
Střední Čechy turistické Horydoly , 23.9.2021 14:04