Půjčovna lodí Jakubec doporučuje Lužnici, Sázavu, Vltavu a Otavu

Půjčovna lodí Jakubec doporučuje Lužnici, Sázavu, Vltavu a Otavu
Jez na Vltavě.
Autor snímku Půjčovna lodí Dušan Jakubec
SDÍLEJ:

Půjčovna lodí Dušan Jakubec sídlí v Táboře u Lužnici, ale její kanoe a rafty brázdí také Vltavu, Otavu a Sázavu. Majitel je sám nadšený vodák a doporučuje svým klientům nejzajímavější úseky na vybraných řekách. 

Půjčovna lodí Jakubec doporučuje Lužnici, Sázavu, Vltavu a Otavu
Vodácká služba na řece.
Autor snímku Půjčovna lodí Dušan Jakubec

Vodák duší i tělem, a zároveň majitel půjčovny lodí Dušan Jakubec miluje svoji Lužnici. Vždyť se u ní narodil, na jejím břehu žije a pracuje pro vodáky.

Půjčit si od něho můžete nezničitelné plastové kánoe Vydra, Samba a Tukan, kajaky Bert nebo rodinné rafty. K tomu vše potřebné - barely na uložení suchých věcí, pádla a plovací cesty.

Pro vodní turistiku na českých řekách jsou nejvhodnější právě kánoe. Vydra je osvědčená dvoumístná kánoe, která díky své obratnosti spluje téměř cokoliv včetně jezů. Samba je stabilnější a větší, ale poněkud nemotorná. Vejdou se do ní 2-3 dospělí nebo rodiče s jedním či dvěma dětmi. Tukan pobere dva až tři vodáky a velké množství bagáže. Tato loď je oblíbená na několikadenní plavby s dětmi nebo se psy. 

Ceník půjčovného na 3 a více dní

Ceník půjčovného a pojištění lodí je uveden v korunách za den.

Termín 1.1.-31.5.1.6.-14. 6.15.6.-16.8.17.8.-31.8.1.9.-31.12.
Kánoe Vydra 110 125 140 125 110
Kánoe 2-Samba 110 125 140 125 110
Kánoe 3-Samba 160 190 210 190 160
Kánoe Tukan 160 190 210 190 160
Kajak Bert + špricka 110 125 140 125 110
Raft 6-místný + pumpa 600 600 650 600 600
Pádlo 15
Barel 10
Vesta 20
Pádlo - kajak 20
Helma 25
Přídavná sedačka 10
Bar - držák nápojů 10

Při zapůjčení kánoí na 2 dny je v hlavní sezoně 20.6.-15.8. cena půjčovného navýšena o 20 %. Při zapůjčení kánoí na 1 den je cena půjčovného navýšena o 50 %. Při větším množství kanoí se poskytují množstevní slevy.

Dušan Jakubec doporučuje své nejoblíbenější úseky řek: 

Lužnice.

Lužnice

Lužnice na týden 

Plavba po Lužnici obvykle začíná v Suchdole. Vodácký ráj tady představuje příjemně rychlý proud, nádherné meandry, nedotčená příroda na březích a romantická tábořiště. Na Rozvodí se rozmyslíme, zda chceme průjezd pralesní krajinou po Staré řece a pak přejezd největšího rybníka Rožmberk, nebo tento úsek objedeme po Nové řece jednoduchým širokým korytem do Veselí. Následuje série jezů a volejů. Z Tábora do Bechyně se Lužnice rozběhne v peřejkách. Tady většina vodákůl končí po 7 dnech plavby. 

Lužnice na víkend

Dvoudenní vodácký výlet z Tábora do Bechyně vede hlubokým zalesněným údolím. Připravte se na peřeje a také 12 jezů, které jsou téměř všechny sjízdné.

Lužnice na den

Z Tábora od jezu Přibík k hospodě Lužničanka si užijete peřeje a 9 jezů, které jsou za normálního stavu vody téměř všechny sjízdné. Za vyššího stavu vody je tento úsek vhodný jen pro zkušenější vodáky.

Horydoly.cz Pro suchozemské krysy: Navštivte středověké husitské město Tábor, přelezte Bechyňskou ferátu, vykloupejte se ve Veselských pískovnách, v Sezimově Ústí se pokloňte památce prezidenta Beneše, na zřícenině Příběnice vzpomeňte husity a adamity, kteří zde zahynuli a prohlédněte historický Stádlecký řetězový most, který dříve překlenoval Vltavu v Podolsku, než ji zatopil Orlík.

Lužnice.

Vltava

Vltava na týden

Témě každá plavba po Vltavě začíná ve Vyšším Brodě. Za týden se dojíždí do Boršova anebo až do Českých Budějovic. Řeka má po celý rok zaručený dostatečný průtok vody, jak v období sucha, kdy přehrada Lipno upouští vodu, tak i za silných dešťů, kdy přehrada zadržuje vodu. Kvůli tomu bývá o prázdninách plná kanoí, raftů a kajaků. Pádlování je vhodné i pro rodiny s dětmi. Vltava pod Lipnem stále pěkně teče, jezy jsou většinou sjízdné, pluje se historickými městy a na březích je otevřeno spousta hospod, penzionů a kempů.

Vltava na víkend

Romantické meandry vysoko na Šumavě je možné vychutnat nad Lipnem z Horní Vltavice pžes Soumarský mos do Nové Pece. Na plavbu je třeba koupit povolení od Šumavského národního parku a chovat se jak se patří ve vzácné přírodě. Pádlování si užijí především zkušenější vodáci, protože tady následuje jedna zatáčka za druhou a za každým rohem je nutné očekávat překvapení, jako padlý strom, úzký průjezd nebo třeba silný proud.

Vltava na den

Průjezd historickým městem Český Krumlov přes několik dobrodružných jezů je vodácký zážitek na celý život.

Horydoly.cz Pro suchozemské krysy: Podél celé řeky vede cyklistická Vltavská cesta. Přes Lipenskou přehradu si užijte přivozů ve Frymburku a v Černé v Pošumaví. Na Lipně se vykoupejte a užijte vodní sporty. Pak už projíždíte jednu středověkou památku po druhé: zříceninu Vítkův Kámen, klášter Vyšší Brod, hrad Rožmberk, město Český Krumlov, klášter Zlatá Koruna, zříceninu Dívčí Kámen a nakonec velkoměsto České Budějovice.

VIDEO Na jezu v Českém Krumlově

 

Sázava

Sázava na týden

Rozmanitá řeka teče z Vysočiny do středních Čech a vodáci si na ní během sedmi až devíti dnů užijí mohutné peřeje, dlouhé voleje a romantická tábořiště. Slavná Stvořidla slouží jako hodně divoká vstupenka na Sázavu. Ze Světlé proto vyrážejí zdolat nejtěžší sázavské vlny a válce jen zkušení vodáci v prázdných kanoích. Bagáž nakládají až v kempu pod nimi. Následuje několik dní pádlování, kdy se střídá poklidně tekoucí voda s dlouhými úseky klidné vody nad jezy a kličkování v kamenitých zatáčkách. Poslední den túry je znovu vzrušující. Z Týnce do Pikovic si užijete pěkné peřeje a až na jednu výjimku také sjízdné jezy.

Sázava na víkend

Na dvoudenní výlet vodáci obvykle vyplouvají z Čerčan. V sobotu se nováčci naučí pádlovat po klidné vodě, večer táboří v Týnci a v neděli už zvládnou peřeje a jezy do Pikovic. Sázava protéká hlubokým skalnatým údolím, krásnou přírodou, nad hlavou rachotí Posázavský Pacifik, a na březích vidíme trampské osady slavných jmen Ajax, Toronto bratří Nedvědů, Dakota, rodiště mnoha českých reprezentantů Údolí Ticha, Staří Kamarádi a nakonec Poslední peřej.

Sázava na den

Nejkrásnější peřejnatý úsek na českých řekách je dolní Sázava z Krhanic do Pikovic. Doporučujeme ho splouvat jen zkušenějším vodákům. Za nižšího stavu vody si na něj mohou troufnout i nováčci na vodě, ale musejí mít doslova oči na stopkách, každý jez předem prohlédnout ze břehu a počítat s tím, že se nejspíš zvrhnou.

Horydoly.cz Pro suchozemské krysy: Podél Sázavy stojí hrady a zámky s expozicemi, které stojí za návštěvu - Světlá (sklářství a dětské pohádky), Ledeč (řemesla), Zruč (vodácké muzeum), Kácov (motorky a rádia), Český Šternberk (zachovalé interiéry), Rataje (dřevorubectví v zámku a nepřístupný hrad Pirkštejn), zámek Sázava (sklářství) a Sázavský klášter (slovanská liturgie), zříceniny Stará Dubá a Zlenice, Vysoká Lhota (kočáry), zřícenina Zbořený Kostelec a Týnec (archeologie). Na soutoku s Vltavou je nahoře zmizelé město Sekanka a dole Ostrovský klášter. Nezapomeňte na špičkové Vojenské muzeum v Lešanech a středověké zlaté štoly v Kocourské rokli. Skalní lezení nabízí Zbořený Kostelec a Pikovická jehla. 

Lužnice.

Otava

Otava na týden

Klasická vodácká túra po Otavě začíná v Sušici. Pokud máte štěstí na dostatek vody v korytě, umíte pádlovat na velkých vlnách a celá vaše skupina umí v případě potřeba zachránit plavající lidi i lodě, můžete vyvézt prázdné lodě proti proudu do Rejštejna a splout peřejnatý horní tok nazpátek do Sušice. Následující týden pádlujete rovinatým Pošumavím skrze Horažďovice, Strakonice a Písek, ale na řece se budou rychle střídat svižné proudy, poměrně krátké voleje a sjízdné jezy. Čím dál pojedete, tím budou přibývat vysoké nesjízdné jezy, okolo kterých je třeba lodě přenášet. Končí se ve Vrcovicích, kde Otava mizí pod hladinou vltavské přehradní nádrže Orlík.  

Otava na víkend

Esencí otavské krajiny je úsek ze Sušice do Katovic. Řeka tady pěkně teče ani rychle ani pomalu, proplouvá se pod slavnými hrady Rabí a Prácheň, několik kempů nabízí nejen přespání, ale také občerstvení v kioscích a pořádné jídlo v hospodách.

Otava na den

Krátký úsek ze Sušice k hradu Rabí je vhodný na odpolední projížďku pro dospělé nebo celodenní výlet s dětmi na palubě. Na trase není žádný jez ani peřej. Řeka stále příjemně teče.

Horydoly.cz Pro suchozemské krysy: V Sušici prohlédněte nejen hostorické náměstí, ale také vyjděte na některou z rozhleden nad městem. Prohlídka dominantního hradu Rabí je téměř povinná. Městské hrady ve Strakonicích a Písku jsou prvotřídní muzea. V písku zajděte do Křižíkovy elektrárny a hlavně si pořádně prohlédněte druhý nejstarší most v Čechách. 

Lužnice.

Horydoly.czŘEKY: Vodácké průvodce 


Zobrazit místo World of rivers. Světové řeky. na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Bahenní závody 24 hodin na koloběžce

Bahenní závody 24 hodin na koloběžce

Trasa koloběžkářské čtyřiadvacetihodinovky v Divoké Šárce je náročnější na techniku jízdy, než tomu bývalo v rovinaté a plně vyasfaltované Stromovce.... celý článek

Mauthausen - konečná stanice

Himálajské políbení Lobuche East 6119 m

registrovat

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Statistika nehod ve švýcarských horách 2019

Statistika nehod ve švýcarských horách 2019

54 osob zahynulo při vysokohorské turistice ve Švýcarsku, 27 při lyžařské túře, 18 při alpinismu ve vysokých horách. 10 osob zahynulo při lyžařských sjezdech v terénu mimo kontrolované oblasti, 4 se zabili
Valle Bavona je v boulderistickém hledáčku

Valle Bavona je v boulderistickém hledáčku

Třiadvacetiletý švýcarský horolezec Giuliano Cameroni přelezl cestu Baba Yaga 9b ve Valle Bavona / Val Bavona ve švýcarském Tessinu.
Jen tak se proběhnout v Praze

Jen tak se proběhnout v Praze

AKTUALIZACE Milovníci běhání mají v Praze celou řadu míst, kam si chodí udržovat fyzičku. Nabízíme několik tipů na místa, která mají polykači kilometrů nejvíce v oblibě. Zejména v parcích se budete muset obrnit
Skialpinisté se vrátili na sjezdovku Razula

Skialpinisté se vrátili na sjezdovku Razula

Ke Ski areálu Razula v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích se díky sněhové nadílce uplynulých dnů vrátili lyžaři. V sobotu a neděli se tu opět pohybovali skialpinisté a běžkaři, kteří se snažili využít překvapivou
Adam Ondra ovládl boulderingový Světový pohár v Meiringenu

Adam Ondra ovládl boulderingový Světový pohár v Meiringenu

Adam Ondra úspěšně zvládl večerní finále ve švýcarském Meiringenu a z prvního letošního závodu Světového poháru si odváží zlatou medaili. První místo v boulderingu si držel průběžně od kvalifikace a dokázal ho obhájit

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
BTL - veletrh Portugalsko, Lisabon 12.-16.5. 12.5.
Horolezci Českého ráje - fotovýstava Mnichovo Hradiště, zámek 14.5.-27.6 Fotografoval Karel Vlček 14.5.
Trail Running Cup Praha, Petřín 16.5.
Šutr - běh Praha, Divoká Šárka 22.5.
Horolezecká brigáda Adršpach, parkoviště Info: martin.mrazek@centrum.cz 22.5. 09:00
Běhej lesy Karlštejn Mořina 22.5.
Bystřička - splutí Bystřička 29.5.
Valná hromada ČHS Praha 29.5.
Krkonošské cyklobusy - zahájení sezony Krkonoše 29.5.
Horolezecká brigáda Suché skály 29.5. 10:00

Diskuse

Lobuche? KarelM, 15.5.2021 11:58, 1 příspěvek
Labak Kuba Turek, 13.5.2021 18:05, 2 příspěvky
jak posílit imunitu irenaPok, 13.5.2021 14:25, 32 příspěvků
Labak Ales, 13.5.2021 10:26, 2 příspěvky
odlučnění Zdenda, 13.5.2021 9:18, 4 příspěvky
Zmrzne - romrzne Barbucha, 12.5.2021 14:34, 1 příspěvek
Dobré retro KarelM, 12.5.2021 10:40, 1 příspěvek
jak posílit imunitu Horydoly , 6.5.2021 18:25, 32 příspěvků
jak posílit imunitu Martina Skalská, 6.5.2021 14:21, 32 příspěvků
Dálniční známky Marek, 5.5.2021 16:38, 9 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Slovenské lázně po korona... Horydoly , 14.5.2021 20:40
Tajemství čísel odhaluje ... milan šupa, 13.5.2021 19:48
Re: Výstaviště Lysá nad L... Horydoly , 13.5.2021 11:02
Změny ve vedení firem Horydoly , 12.5.2021 16:39
Cookies: co byste o nich ... Horydoly , 11.5.2021 21:51
Omezení sociálních kontak... Horydoly , 11.5.2021 15:22
Outdoor Outlets Říčany Horydoly , 11.5.2021 12:11
Re: Fotopasti v Brdech Horydoly , 9.5.2021 12:06