Nice Surprise, koš plný překvapení v Nassfeldu

Nice Surprise, koš plný překvapení v Nassfeldu
Nassfeld, snowboardová radost.
Autor snímku Kärnten Werbung
SDÍLEJ:

Nassfeld, největší a nejmodernější lyžařská oblast Korutan a jedna z TOP 10 lyžařských oblastí Rakouska, se zcela upsala kvalitě služeb, tak aby hostům nabídla ve "sněžné jámě" příjemnou dovolenou. V rámci služeb Nice Surprise na hosty čeká koš plný překvapení.

Jak na to

Nassfeld v kostce

110 km sjezdů všech stupňů obtížnosti, které jsou 100 % zasněžovány

30 moderních lanovek a vleků – z toho 5 kabinových lanovek, 4 šestisedačky, 4 čtyřsedačky

25 horských chat a restaurací v lyžařské oblasti

Sníh, jistě... 

Nassfeld neboduje jenom svým působivým panoramatem hor, ale jaké jistotou sněhu. Korutanská „sněžná jáma“ těží se svého mikroklimatu, který díky častému vlivu jaderské tlakové níže zahalí od začátku prosince do poloviny dubna celou lyžařskou oblast do bílé nádhery. A pokud by se snad paní zimě nedostávalo velkorysosti, postarají se nejmodernější zasněžovací zařízení po celou sezónu o ničím nezkalený zážitek z lyžování na 110 km sjezdovek.

Nassfeld.

Sonnen-Hotspots - lyžujte tam, kde svítí slunce!

Jedinečné panorama hor, jistota sněhu a mnoho hodin slunečního svitu. "To je zimní dovolená přesně podle našich představ," říkají mnozí spokojení návštěvníci Nassfeldu. Vzhledem k tomu, že Nassfeld patří k oblastem s největším počtem hodin slunečního svitu v celých Alpách (ročně tam svítí slunce o 100 hodin více než v severnějších regionech) a také díky topografii je možné po celý den lyžovat na sjezdovkách, kde svítí sluníčko. S využitím příslušné aplikace a za pomoci informačních tabulí v lyžařské oblasti najdou hosté pokaždé ty nejlepší a nejslunečnější sjezdovky v celém Nassfeldu. 

Nová místa odpočinku na sjezdovkách 

Kromě toho nabízí Nassfeld širokou paletu služeb, které se postarají o velkou porci pohodlí a zábavy na sjezdovce: Letos jsou nově v sortimentu služeb Nice Surprise dvě oázy odpočinku s pohodlnými lehátky, která zvou ke kochání se panoramatem hor.

Abyste se mohli o velkolepý výhled až k Vysokým Taurám s Großglocknerem na severu, s Karnskými a s Dolomity na západě a s Julskými Alpami na jihu podělit s přáteli, kteří zůstali doma, nabízejí tyto oázy odpočinku W-LAN- připojení zdarma. Fotografie pořízené na Smartphonu můžete hned poslat. Velký fotorám se postará o vytvoření báječných fotografií. Vhodná místa k fotografování s krásným výhledem na Alpy se nacházejí u horních stanic lanovek Millenium Express i Gartnerkofel-Sesselbahn.

K tomu doporučujeme zdarma ke stažení z www.nassfeld.at/apps aplikaci Augmented-Reality-Apps, s jejíž pomocí se okolní vrcholky dají také pojmenovat. Jednoduše svůj mobil s fotoaparátem namíříte na hory a aplikace přiřadí jednotlivým vrcholkům jejich jména.

Nejrychlejší jazykový kurz v Alpách

Kromě toho Nassfeld překvapuje své hosty nejrychlejším jazykovým kurzem Alp: Ještě v kabinách lanovky Millennium-Express, která lyžaře za 17 minut vyveze z údolí do výšky 2000 metrů, obdrží mezinárodní hosté rychlé seznámení s korutanštinou, aby se lépe vyznali v lyžařské oblasti i na horských chatách.

V programu výuky v němčině nebo angličtině jsou uvedeny výrazy jako Pfiateich, Jagatee nebo Kasnudeln. Při opuštění kabinky v horní stanici lanovky se dostává diplom, na jehož zadní straně žáči jazykového kurzu najdou pro připomenutí deset nejdůležitějších pojmů korutanské lyžařské němčiny.

 

Expresní servis lyží za cenu nejnižší v celých Alpách

Při zahájení nové lyžařské sezóny je potřeba servis lyží. V korutanském Nassfeldu se to dá rychle vyřídit přímo na sjezdovce. Broušení hran, úprava i voskování lyží se v servisním centru u horní stanice lanovky Millenium Express dá pořídit za nejnižší cenu v celých Alpách. I doba čekání na servis lyží Vás překvapí. Za 5 až 10 minut jsou lyže připravené pro lepší jízdu, optimální bezpečnost a maximální požitek z lyžování.

Lyžařské depo zdarma je také milým překvapením

V Nassfeldu uloží milovník zimních sportů své vybavení do lyžařského depa, které je zdarma k dispozici u spodní stanice lanovky Millenium Express nebo u Tressdorfer Alm, čímž skončilo únavné nošení lyží. Za malý poplatek lze do depa uložit i lyžáky.

Výhodné zapůjčení lyží už od 1 € / den

Pro děti nebo lépe řečeno pro jejich rodiče má Nassfeld připravenou zvláštní nabídku: Mladí hosté do 15 let zaplatí za půjčení lyží ve všech vedlejších sezónách jenom jedno EUR. Cena půjčovného pro dospělé činí deset eur denně, což je výrazně méně než obvyklá cena na trhu.

Booking.com

Nejdelší lyžařský závod světa 

Pod heslem Poraž ASSe se 17. a 18. ledna 2014 koná v Nassfeldu nejdelší lyžařský závod světa. Rekreační sportovci při tomto prvotřídním závodu, který je již zapsán v Guinessově knize rekordů, zdolávají senzačních 25,6 km sjezdů a 6.000 m převýšení. Cílem účastníků je: Překonat čas bývalé sjezdařské hvězdy Armina Assingera, který převzal patronát nad závodem a který jde sám také na start. www.schlagdasass.at

Největší slunečná terasa v Alpách 

Při jarním lyžování se Nassfeld promění v největší slunečnou terasu Alp: Horské chaty a restaurace v lyžařské oblasti vytvoří ve volném prostoru prostředí, které zve k relaxaci: Budou na Vás čekat oázy odpočinku s 1000 lehátky a houpacími sítěmi. Cool hudba, originální nápoje a pochoutky se spolu s domácími specialitami na horských chatách postarají o dobrou náladu lyžařů. Neobvyklé zábavní akce jako Snowbeach am Berg, největší módní přehlídka na sněhu v Alpách, akce Water Slide Contest a Festa de Cuba přinesou do zasněžené zimní krajny v Nassfeldu žhavou náladu Karibiku. 

Děti jednoduše zveme

Milé překvapení pro děti, promiňte, vlastně toto překvapení Nassfeld připravuje pro rodiče. Děti do 8 let Nassfeld jednoduše zve na lyžování. Lyžaři junioři jsou ubytováni zdarma v pokoji rodičů či prarodičů (včetně stravy) a dostanou skipas, lyžařskou školu a vybavení včetně helmy. Tato nabídka platí od poloviny března do konce sezóny v dubnu.

Kromě toho děti do 15 let věku zaplatí pouze polovinu za všechny nabízené balíčky Ski Hit, mládež do 18 let obdrží 20% slevu. 

Miniclub s kompletním hlídáním dětí

Pro rodiče, kteří chtějí mít dobře postaráno o své nejmenší, je připraven BOBO-MINI-CLUB, jehož sympatickým maskotem je velký tučňák BOBO. Ve zvláštním prostoru pro děti u Tressdorfer Alm v Nassfeldu je připravena celodenní zábava s hlídáním pro děti od tří do pěti let, m. j. se stavěním sněhuláka, sáňkováním, prvním seznámením s lyžováním, loutkovým divadlem, klouzáním na duši, kompletním lyžařským vybavením, obědem, svačinou a mnoha dalšími věcmi. Balíček BOBO MINI-CLUB je možno domluvit jeden den dopředu v lyžařské škole Sölle www.soelle.at 

Být cool v chladivém sněhu

Carving, Skifox, Airboard, Snowbike a Snowskate – seznam těchto trendových druhů sportů se nyní významně prodloužil. Jak mají teenageři vědět, co je opravdová zábava a co je na sněhu opravdu cool? Centrum NTC-Center na Tressdorfer Alm má pro teenagery připraven startovní balíček NTC Blue Day. Mladí mohou vyzkoušet různé druhy trendových sportů ve sněhu. Pro snažší začátky je k dispozici Smart Terrain, na kterém se první pokusy o sklouznutí pod oborným dohledem určitě vydaří.

Ráj pro snowboardisty

Také milovníky snowboardingu Nassfeld rád uvítá. Ve snow parcích a prostorech pro freeride, kde letos čekají nové atrakce, to opravdu frčí: V prostoru pro snowboarding najdete High Jumps, rails a také Snow-Cross-Park, které se postarají o zábavu a dobrodružství.

Nassfeld, závody ve snowboardcrossu.

Mimo sjezdovku

Také běžkaři si přijdou na své: V Nassfeldu na Vás čeká 80 km běžeckých tratí v Gailtalu a dvě stopy s naprostou jistotou sněhu, které umožňují výlety na území Itálie. Nahoře i v údolích se nabízejí upravené zimní turistické cesty. Úchvatnou zimní krajinu s jejími idylickými údolímí a zasněženými vrcholky můžete objevovat také na sněžnicích.

Pressegger See u Hermagoru zve k rychlobruslení, metané a lednímu hokeji. Zábavu na sáňkách pro velké i malé nabízí 5 přírodních sáňkařských drah, ze kterých jsou 3 večer osvětleny. O ozdravné uvolnění po zimních sportech se postarají wellness procedury v místních hotelech a také vodní svět Aquarena v Kötschach-Mauthen.

Horydoly.czČtěte více o regionu KORUTANY / KÄRNTEN

Nassfeld.

Propojená oblast

Mnohá ubytovací zařízení leží přímo na sjezdovce. Ale všechny hosty, kteří nebydlí přímo v Nassfeldu, na Sonnleitn popř. v blízkosti spodní stanice lanovky Millennium-Express, tam doveze zdarma skibus. Lze ho také využít k výletům do dalších míst, např. k jezeru Weissensee s největší přírodní ledovou plochou v Evropě.

INFO: Nassfeld


Zobrazit místo Skiareály - Skiarea na větší mapě

Horydoly.cz Nassfeld - Hermagor na Horydoly

ZÁVODY Schlag das Ass! Nassfeld

SKITOURING VIDEO Nassfeld Watschiger Tour

KOMFORT Nassfeld myslí na pohodlí

SJEZDOVÉ LYŽOVÁNÍ VIDEO Nassfeld se raduje ze tří metrů sněhu

UBYTOVÁNÍ Hotel Carinzia v rakouském Nassfeld 

JÍDLO A PITÍ VIDEO Láskyplné video o špeku z Gailtalu 

PĚŠÍ TURISTIKA Přírodní atrakce zadarmo v Nassfeldu 

CYKLOTURISTIKA Do pokoje na kole

PĚŠÍ TURISTIKA Nassfeld, Presseger See, Weissensee 

SJEZDOVÉ LYŽOVÁNÍ Nassfeld má dost sněhu 

SJEZDOVÉ LYŽOVÁNÍ Nassfeld na rakousko-italském pomezí

POČASÍ V ZIMĚ Na slunci s dětmi

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Batohy: kolik jich potřebujete?

Batohy: kolik jich potřebujete?

Každý z nás potřebuje několik batohů. Nejméně jeden městský batůžek, druhý sportovní batoh podle svého zaměření a třetí velký batoh na cestování.... celý článek

Lyžařská dovolená v létě

Svatý Bernard střeží horolezce a lyžaře

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Svatý Bernard střeží horolezce a lyžaře

Svatý Bernard střeží horolezce a lyžaře

15. června slaví katolická církev svátek ochránce horolezců, lyžařů a obyvatel Alp. Svatý Bernard de Menthone, též zvaný Svatý Bernard z Aosty či Svatý Bernard z Mont-Joux se angažoval v christianizaci zapadlých alpských údolí. Jeho
Krkonoše AKTUÁLNĚ 2022

Krkonoše AKTUÁLNĚ 2022

KRKONOŠSKÁ KAUZA Přinášíme turistické novinky z Krkonoš - nejvyšších českých hor, národního parku a eldoráda outdoorových nadšenců.
Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2022

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2022

NEMECKÝ REBRÍK Zprávy, novinky, aktuality, fotografie a videa z Vysokých Tater, z nejvyššího pohoří Karpat.
Batohy: kolik jich potřebujete?

Batohy: kolik jich potřebujete?

Každý z nás potřebuje několik batohů. Nejméně jeden městský batůžek, druhý sportovní batoh podle svého zaměření a třetí velký batoh na cestování.
Lyžařská dovolená v létě

Lyžařská dovolená v létě

Rádi lyžujete? Svého oblíbeného sportu se nemusíte vzdávat ani v létě. Na některých ledovcích se totiž dá lyžovat po celý rok. A nemusíte ani jezdit mimo Evropu. Letní lyžování totiž nabízí hned

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Smetanova Litomyšl Litomyšl 9.6.-5.7. Hudba 5.7.
Eurobike - veletrh Německo, Frankfurt 13.-17.7. Cyklistika 13.7.
Zahrada Čech - veletrh Litoměřice 9.-14.9. 9.9.
Kůň - veletrh Lysá nad Labem 16.-18.9. 16.9.
GO a Regiontour - veletrh Brno, Výstaviště 20.-23.10. 20.10.
Touristik a Caravaning - veletrh Německo, Lipsko 16.-20.11. 16.11.
Vertical Pro - veletrh Německo, Friedrichshafen 25.-26.11. 25.11.
Polabské vánoční trhy Lysá nad Labem 2.-18.12. 2.12.
Lyžařský přejezd Krkonoš Vítkovice v Krkonoších 26.-29.12. Běžky 26.12.
Hoga - veletrh Německo, Norimberk 15.-17.1. 15.1.

Diskuse

Potřebuješ půjčku? Petr Buzek, 28.6.2022 11:50, 1 příspěvek
Obnovené rybníky na koupání Šlojíř, 28.6.2022 11:15, 2 příspěvky
pp široký kámen Lukas B., 28.6.2022 10:33, 2 příspěvky
Botič Novinář, 27.6.2022 11:48, 1 příspěvek
ODS z Prahy 1, ne Piráti ... Kája, 23.6.2022 10:04, 6 příspěvků
ODS z Prahy 1, ne Piráti ... Pavka, 23.6.2022 0:23, 6 příspěvků
ODS z Prahy 1, ne Piráti ... Kája, 22.6.2022 19:11, 6 příspěvků
ODS z Prahy 1, ne Piráti ... Pavka, 22.6.2022 19:04, 6 příspěvků
ODS z Prahy 1, ne Piráti ... Lukáš, 22.6.2022 12:25, 6 příspěvků
Autoři vlasta, 21.6.2022 11:00, 10 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Svět se klame! Chybí mu p... milan šupa, 9.6.2022 18:49
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 7.6.2022 11:57
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 7.6.2022 11:54
Vesmír na dosah ruky Horydoly , 7.6.2022 11:51
Zveme vás na koloběžkový ... Horydoly , 7.6.2022 11:45
Elektrokoloběžky Horydoly Open, 24.5.2022 9:52
Adam Ondra v magazínu Sport Petr Šlajer, 20.5.2022 7:45
Táborisko pod Vysokou Horydoly , 19.5.2022 22:48