SOUTĚŽ: Najdi si svůj dárek!

SOUTĚŽ: Najdi si svůj dárek!
Kutná Hora.
Autor snímku Jana Bečková
SDÍLEJ:

Vánoční navigační soutěž skončila! Až do Vánoc jsme každý den ukrývali jeden dárek na různých místech v Česku. Některé ještě nikdo nenašel. Přečtěte si nápovědu a zajděte si pro ně! Hledání stále pokračuje. Na Silvestra byl nalezen poklad v Divoké Šárce v Praze a dnes ve Svatém Janu pod Skalou.

Každý dárek je umístěný na jednom určitém místě v Česku.

Jednou za den, v předem neurčenou hodinu, minutu a vteřinu, uveřejníme na portálu www.horydoly.cz a následně na www.facebook.com/horydolycz přesné souřadnice, kde se dárek právě nachází, a krátkou nápovědu.

Můžete si pro něj dojít nebo dojet. Nechystáme na vás žádné chytáky, ale zároveň budou dárky ukryté před zraky cizích lidí, aby vás nepředběhl náhodný kolemjdoucí. Souřadnice můžete zadat nejen do turistické GPS navigace, ale třeba také do autonavigace, na chytrý mobil, na internetovou mapu v Google nebo na Seznamu. Pokud vyznáváte tradiční metody, můžete si souřadnice zakreslit do papírové mapy.

Jestli budete rychlí a orientačně zdatní, dárek najdete a je váš. Prosíme, dejte nám o tom vědět na redakční SMS 728 892 898 a pak nám pošlete fotku s vámi a vaším nálezem na e-mail redakce@horydoly.cz Podívejte se, jak stejná soutěž proběhla vloni.

Velmi nás zajímá, kdo a jak dárek našel :-) Přejeme dobrý lov.

23. prosince 11:35 h
Zahradní domek v klášterní zahradě  N 49°58.180 E 014°08.042

Poslední ukrytý poklad je zajímavý cykloturistický cestopis Kolmo na Moskvu z nakladatelství Cykloknihy. Recenzi si přečtěte ZDE

2.1. "Chtěl bych poděkovat za knihu, která byla ukrytá ve Sv. Janu pod Skalou. Vaše soutěž dokonce ovlivnila výběr naší tradiční výpravy na Silvestra. Původně plánovaný výlet na Sázavu jsme změnili na výlet na Berounku. Krásně jsme se prošli od Karlštejna přes Bubovické vodopády až do Sv. Jana pod Skalou a v klášterní zahradě zahájili pátrání. Úkryt byl dobře popsaný, jen jsem se divil, že knížku již dříve někdo nenašel, protože minimálně 31. prosince se zde pohybovala řada lidí. Asi čekala na nás. O to větší radost mám z této knihy, protože jsem sám cykloturista a knížku jsem si chtěl koupit po Novém roce," píše e-mailem J. Karlec. "Děkuji za zábavu s hledáním spojenou a přeji hodně zdraví a úspěchů v roce 2013."

23.12. Poslední nápověda! Ještě nebylo nalezeno pět dárků. Podívejte, kde jsou: 1) Ode dneška ve Svatém Janu pod Skalou za zahradním domkem v klášterní zahradě v dřevěných paletách. 2) Už dva týdny na posledním štandu horolezecké cesty Kamarádi z Tour ronde (4) na Dušičkové stěně poblíž Svatého Jana. Je zastrčený do spáry u kroužku na velké polici v podvrcholové stěně. 3) Ve skalní spáře u nádherné vyhlídky na Divokou Šárku v Praze kousek od výpadovky na letiště Václava Havla v Praze. 4) Na pražském Zahradním Městě za obchodním domem Květ v křoví jednoho velkého betonového květináče. Pozor! Mají sem dobrý výhled policisté z místní služebny. 5) Ve Kdyni u nádraží v dutém pařezu. Hodně zábavy při hledání! Už žádná nápověda nepřijde. Kdo co najde, to bude jeho. Hezké Vánoce!

Kolmo na Moskvu.

21. prosince 12:35 h
Šárčina spára s dalekým výhledem  N 50°06.037 E 014°19.618

Navigační soutěž se blíží do finále. Dnes jsme schovali poslední "normální" poklad, ve kterém je velké balení sportovního nápoje Smart Energy v prášku, k tomu sportovní triko stejné značky a čepice Era. Zítra bude na závěr něco extra - uveřejníme to až pozdě večer. Zároveň zveřejníme podrobnosti o dosud nenalezených dárcích.   

31.12. Lenka Hrazdilova píše stručný e-mail: "Dnes jsem nasla vanocni darek pod skalou v Divoke Sarce. Mela jsem z toho hroznou radost - bylo to jako najit poklad! Dekuju. To misto, kam jsi to polozil, resp. o jeden kamen dal, je moje oblibeny. Chodim tam, kdyz potrebuju byt sama se sebou, ma to tam urcity kouzlo... Doufam, ze se nebudes zlobit, kdyz ten dres poputuje dal k synovi me kamaradky. Myslim, ze ho vyuzije lepe nez ja. Preju ti vsechno nejlepsi do noveho roku!" 

Sportovní nápoj Smart Energy, běžecké triko a kšiltovka Era.

19. prosince 15:38 
Zelená energie v zeleni  N 50°03.434 E 014°29.831

Stále jsou ukryté dvě knihy (Cyklotoulky v západních Čechách a Klondike ve středních Čechách) a jedno sportovní vybavení (v Praze). Dnes k nim přidáváme třetí knihu Elektrokola, nová dimenze cyklistiky od renomovaného historika jízdních kol Ivo Hrubíška. Dnešní poklad je ukrytý velmi jednoduše. Až k němu se dá přijet na kole. Abyste si pro něj sáhli, nemusíte dokonce ani sesednout ze sedla. Recenzi přečtěte ZDE.

Ivo Hrubíšek: Elektrokola, nová dimenze cyklistiky.

18. prosince 16:17 h
Kanárek ve štole  N 50°02.990 E 014°29.681

Nikdo zatím nenalezl dvě knihy a o jednom batohu se neví, zda je ještě ukrytý, nebo ho už někdo odnesl! Dnes k nim přidáváme další dárek. Je to velké balení sportovního nápoje Smart Energy v prášku, k tomu sportovní triko stejné značky a čepice Era. Nemohli jsme si odpustit, abychom aspoň jeden poklad umístili poblíž redakce Horydoly :-)

21. prosince: Poklad nalezen. Nevíme ale, kdo ho má :-(

17. prosince 19:05 h
Pod poklopem v parku milenců N 50°05.105 E 014°23.705

Dnes můžete najít další velké balení sportovního nápoje Smart Energy v prášku od ultramaratonce René Kujana, který ho používal na své běžecké pouti okolo Islandu. K tomu jsme přidali funkční sportovní triko stejné značky a ručník Era, kdybyste se při zimním běhání zpotili. 

Stav 18.12. "S vytištěnou mapou z Googlemaps a uvedenou indicií to bylo snadné," píše Tereza SMS a upřesňuje: "Chvíli jsme bojovala s poklopem, držet jednou rukou těžké víko a současně druhou rukou vyháknout tašku s dárkem ze šachty tak, abych nespadla dolů, byl oříšek." Tereza přeje pěkné Vánoce všem čtenářům Horydoly.

16. prosince 23:30 h
V pařezu u železné dráhy N 49°23.042 E 013°01.933

Dnešním pokladem je cestopis Cyklotoulky - rumunským rájem a moldavským peklem do neuznaného Podněstří z nakladatelství Cykloknihy. Recenzi si můžete přečíst ZDE

Stav 16.12. K dispozici pro hledače jsou aktuálně dvě knihy a jeden batoh. 

Cyklotoulky II. S dětmi, vozíkem a nočníkem.

15. prosince 19:55 h
U sněhuláka pod kládami N 49°24.643 E 013°05.768

Hledání dárků jsme posunuli ze středních Čech daleko na západ. Dojděte si pro termosku Era, triko s límečkem od stejné značky a pamětní triko bez límečku Around Iceland in 30 Days od René Kujana

Stav 15.12. "Máme to!" píší během půl hodiny od uložení pokladu do terénu členové místního turistického oddílu Tuláci. "Rychlý výběh z blízké chaty. Děti mají radost."

14. prosince 10:49 h
Adopce nad zemí N 50°02.701 E 014°31.783

Poslední poklad pro Pražáky! Běžecký batůžek Era je tak jednoduchý, jak jen batoh může být. Zpevněná záda, zip a ramenní popruhy - to stačí, aby se do něj vešla náhradní bunda, rukavice, pití a svačina, a vy mohli vyrazit na běžky nebo jenom v tretrách na dlouhý běh. Proto v batůžku najdete zimní mapy Jeseníků a Beskyd. Era podpořila legendární maratonský běh René Kujana okolo Islandu. Pozor! Při hledání se vám může hodit krátké horolezecké lano, stačí 15 metrů.  

Stav 19.12. "Hledala jsem batůžek, ale už je pryč. Přišla jsem pozdě," telefonuje Martina Kalinová. "Je jasné, že visel na smyčce ve skalní stěnce asi čtyři metry nad zemí." My dodáváme, že visel v lezecké cestě nazvané Adopce přibližně v polovině šířky celé Hostivařské skalky. 

Stav 17.12. Poklad je už asi pryč. Kdo a jak ho našel, bohužel nevíme. Nebyl však nalezen hledačem. Kdo ví, zda si však nespletl skalku v lesoparku! Za kontrolu by to stálo :-)  

Stav 15.12. Do lesoparku se ve sněhu asi nikomu nechce. Poklad stále nebyl nalezen.

13. prosince 15:04 h
Pod sněhem u kamenu ve křoví N 50°01.220 E 014°29.952

První dva poklady ještě nikdo nenašel, ale už nabízíme třetí. Najděte si sportovní soupravu triko + trenýrky Smart Energy.

Stav 13.12. Poklad byl nalezen. "Bylo to opravdu pěkně zahrabané a nebýt přilehlé větvičky asi bych to vzdal," píše Jakub Šopor. "Děkuji moc za dárek. Sice ještě nevím, co s velikostí S budu dělat, protože špunta ještě nemám, ale myslím, že někdo z mých blízkých to jistě využije."

   

12. prosince 12:42 h
Zvedni kámen za brankou N 50°05.817 E 014°22.602

Ještě nikdo nenašel včerejší dárek a už nabízíme další. Velké balení sportovního nápoje Smart Energy v prášku využívá nejen světová sportovní špička, například fenomenální maratonská běžkyně Paula Radcliffe a fotbalista Cristiano Ronaldo, ale také ultramaratonec René Kujan, který ho používal na svých třiceti maratonech ve třiceti dnech okolo Islandu. Do balíčku jsme tedy stylově přidali také funkční sportovní triko a islandský pamětní odznak   

Stav 14.12. "Poklad jsem našel cestou do práce asi v 7:30 hod. naprosto bez problémů. Jen jsem se přes noc strachoval, zda tam na mě počká,"  píše Roman Löwinger a upřesňuje: "K hledání jsem použil mobilní telefon Nokia E52."

Stav 13.12. Už dva lidé hledali, ale v zanedbaném parku pod stromy zatím marně. "Hledal jsem skoro hodinu, nenašel. Vlezl jsem na cizí pozemek, setkal jsem se s majitelkou," popisuje svůj včerejší pokus Milan. "Nejspíš mě trochu zmátl smart phone, ukázal mi nejbližší objekt, dané souřadnice, vč. streetview, už asi vím kde dárek hledat, snad budu mít štěstí." Horydoly zkontrolovaly, že poklad je stále na svém místě!

 

11. prosince 17:58 h
Kamarádi z Tour ronde N 49°57.983 E 014°07.687

Začínáme stylově a zostra! K tomuto pokladu se nedostanete jinak než s kompletním horolezeckým nebo jeskyňářským vybavením. Hledejte knihu Trvalé bydliště Klondike. Recenzi si přečtěte ZDE

Stav 15.12. Pořád nic. Knížka zatím zůstává na svém místě. Hned vedle horolezedké stěnové knížky.

Stav 13.12. Sem se ještě nikdo neodvážil. Slanění horolezeckou cestou není ve sněhu příliš lákavá akce.

Trvalé bydliště Klondike. 

Ze soutěže jsou vyjmuti pracovníci vydavatelství UpDown Media a inzertního zastoupení Media House. Horydoly spolupracují s Powercaching klan.

Podívejte se, co už bylo nalezeno:


Zobrazit místo SOUTĚŽ: Najdi si svůj dárek! na větší mapě

Horydoly.cz Soutěže na HORYDOLY

Solární nabíječky Powetraveller
Za zážitky do Stubai
Chceš koloběžku pro dospělé?
Najdi vánoční dárky podle souřadnic
Kudy jede tento vlak?
Vyhráli jste permanentky do Snowhillu
Tři trika Craft
Vstupenky na Joyride
Premiéra Robina Hooda
Vstupenky na Echo outdoorových filmů
Jeď s partou do Rakouska
Jak a co vaříte na cestě?
Na kole do Rakouska
Chceš lyžovat?
Každý den novou knihu
Letní kvíz o horách
Chceš běžky, svetr, triko?
Vstupenky na cestovatelský festival
Soukromá dobrodružství 2007
Čtyři roky s Horydoly
Odhadneš pražská čísla?
Margita na Váhu
Znáš skály v Česku?
Znáš české řeky?
Adrenalin plus
Soukromá dobrodružství 2005
Pošli fotku a leť!
Lyžařská čísla
Znáte zasněžené Krkonoše?
Česká a moravská města
Cítíte se na vodě bezpečně?
Jak se vám líbí?
Staří horští vlci 
Oblíbené „české“ hory

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

škoda - vysvětlení

Ahoj Jardo, díky za vzkaz. Jenom bych ráda dodala, co nás k podobným soutěžím vede:

1) Necelá polovina čtenářů Horydoly je z Prahy a nejbližšího okolí. Třetina je z Brna + Ostravy a zbytek porůznu z Česka. Desetina je ze Slovenska. Z tohoto důvodu se orientujeme právě na zájmy největší čtenářské skupiny.

2) Nestíháme všechno, nejsme příliš velká redakce. Proto jsme vloni velmi podobnou soutěž vedli především na ose Praha - Vysočina - Brno. Letos to bylo na ose Praha - Český kras - Český les.

3) Na Vysočinu nezapomínáme. Jednak je většina soutěží na Horydoly bez regionální vazby a druhak máme speciální sekci VYSOČINA

Zdravím Vás na Vysočinu :)

Reaguj
škoda

Opět soutěž v podstatě pouze pro pražáky. Horydoly mají fanoušky a čtenáře také na vysočině, pamatujte na to!

  • Autor jarda
  • Datum a čas 3.1.2013 09:18
Reaguj
Opravdu jsou to ONI?
Proč by ho měli mít na svědomí Horydoly? Je to soutěž a každý se může rozhodnout, jestli tam půjde nebo ne. Je to na vlastní nebezpečí :)
  • Autor Mates
  • Datum a čas 13.12.2012 11:01
Reaguj
Opravdu jsou to ONI?
To jsou TY KAMARÁDI, které myslím? Teď v noci? Jestli tam nahoře někdo sletí, máte ho na svědomí! Je tam led a mokrá tráva od předvčerejška.
  • Autor Novinář
  • Datum a čas 11.12.2012 19:48
Reaguj
Celkem 4 příspěvky v diskuzi


Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2023

Vysoké Tatry AKTUÁLNĚ 2023

LOMNICKÉ SEDLO Zprávy, novinky, aktuality, fotografie a videa z Vysokých Tater, z nejvyššího pohoří Karpat.... celý článek

Moravská Dyje a rakouská Thaya

Pozor lavina! Situace v Alpách se přiostřila

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

15 tipů na zimní lezení u Skalnaté chaty v Tatrách

15 tipů na zimní lezení u Skalnaté chaty v Tatrách

Skalnatá chata ve Vysokých Tatrách se po dlouhých desetiletích otevřela pro normální horolezeckou veřejnost. Před tím fungovala jen ze známosti anebo vůbec. Při tom je to jedna z nejstarších turisticko-lyžařsko-horolezeckých chat
Firemní ubytování v České republice: ubytovny a pokoje

Firemní ubytování v České republice: ubytovny a pokoje

Mnoho lidí, kteří dojíždění za prací do jiného města nebo jezdí dokonce až do ciziny, často dumá nad tím, kde a jak si hledat levné varianty ubytování. Abychom těmto lidem pomohli,
Sněžka (1603 m), nejvyšší česká hora

Sněžka (1603 m), nejvyšší česká hora

Nejvyšší česká hora Sněžka (1603 m n.m.) převyšuje své okolí o dobrých dvě stě metrů a poskytuje dokonalý kruhový rozhled. Několikahodinová pěší túra za dalekými rozhledy se sem za jasných dní vyplatí.
Odhalení tajemství: Jak funguje sportovní sázení v kasinech?

Odhalení tajemství: Jak funguje sportovní sázení v kasinech?

Fascinuje vás myšlenka sportovního sázení v kasinech? Zajímá vás, co se děje v zákulisí? Pokud ano, pak jste na správném místě. V tomto článku vám poodhalíme tajemství, jak funguje sportovní sázení v kasinech.
7 způsobů, jak si v roce 2023 udělat pořádek ve financích

7 způsobů, jak si v roce 2023 udělat pořádek ve financích

Peníze jsou jen prostředkem k dosažení našich cílů a mnoho z nás si s nadcházejícím rokem stanovuje předsevzetí, mezi které mnohdy patří také lepší správa financí nebo šetření. Finanční povědomí je zásadní pro to,

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Batmassan - veletrh Švédsko, Göteborg 4.-12.2. Lodě 4.2.
Grónsko - diashow Domažlice, Čakan Přednáší Martin Loew  7.2. 19:00
13 let na kolech, 2 dcery narozené cestou - diashow Praha, Bio Oko Přednáší Céline a Xavier Pasche 7.2. 20:30
Reisen - veletrh Německo, Hamburg 8.-12.2. Turismus a karavaning 8.2.
Nauticampo - veletrh Portugalsko, Lisabon 8.-12.2. Turismus a karavaning 8.2.
14 nejvyšších vrcholů světa Tábor, Univerzita Přednáší Radek Jaroš 8.2. 19:00
Zapalovač Havlíčkův Brod 9.-12.2. Kurz pro oddílové vedoucí 9.2.
Zimní táboření Plosko, Stolowe Hora 10.-12.2. 10.2.
Zimní táboření na Kozákově Kozákov 10.-12.2. Info: vl.sluka@seznam.cz 10.2.
Masopust Roztoky u Prahy 11.2.

Diskuse

Impregnace Honza, 7.2.2023 16:06, 4 příspěvky
Dobře odvedená práce Adela, 7.2.2023 15:12, 8 příspěvků
Neseriózní text Kuba Turek, 6.2.2023 11:06, 3 příspěvky
Neseriózní text Ondra, 5.2.2023 16:33, 3 příspěvky
Meindl Perfekt Maťo, 4.2.2023 19:40, 14 příspěvků
Nohy v suchu Bretislav, 2.2.2023 18:52, 4 příspěvky
lavina Pišišvor, 2.2.2023 16:14, 2 příspěvky
Článek? Michal, 2.2.2023 13:19, 1 příspěvek
ceny za nocleh Petr, 2.2.2023 12:05, 1 příspěvek
lavina Skiák, 2.2.2023 1:57, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Projekty obnovy mokřadů z... Horydoly , 2.2.2023 17:10
Nový ročník Adapterra Awa... Horydoly , 2.2.2023 16:55
Anytimecar: 7 tipů na top... Horydoly , 2.2.2023 15:53
Běžecké závody 2023 Horydoly , 25.1.2023 20:46
Konvenční turismus je passé Horydoly Open, 20.1.2023 18:30
Pojišťovny varují před vý... Horydoly Open, 20.1.2023 18:23
Re: Pojištění Horydoly Open, 20.1.2023 18:21
Re: Pojištění Horydoly Open, 20.1.2023 18:19