Povodně: velká voda 2013

Povodně: velká voda 2013
Praha, Alšovo nábřeží Na Františku během povodní.
Autor snímku Opicakuz
SDÍLEJ:

Protipovodňová opatření jsou k ničemu. Přírodní živly si dělají co chtějí. Voda stoupá na všech českých a moravských řekách. Potoky, říčky i řeky se vracejí do původních přírodních koryt a boří vše, co jim lidé hloupě postavili do cesty.   

11. června

Všeobecný zákaz plavby pro vodáky

Vyšlo najevo, že Povodňová komise vyhlásila 2. povodňový stupeň ve všech českých krajích s výjimkou Pardubického, ačkoliv povodeň je jen na několika řekách a říčkách. Znamená to, že úředníci plošně zakazují vodákům plavbu. Moravy se zákaz netýká. Český svaz kanoistů proti tomu nesmyslnému a nezákonnému rozhodnutí chystá odpor. 

Cyklostezka v Praze - Troji je podemletá a místy se propadá. Je zakázáno na ni vjíždět. Uzavřené jsou i důležité cyklostezky v Hostivaři a Krči, protože na nich prý hrozí pád stromů kvůli promáčené půdě. 

10. června

Čertovy proudy na Vltavě za povodně

Povodňová komise zakázala splouvat řeky s vyhlášeným povodňovým stupněm 2 a 3. Zřejmě tím chce uklidnit rozvášněnou veřejnost, která je naštvaná na vodáky, ale zřejmě zapomněla, že tento zákaz platí podle Vodního zákona už několik let.

V Praze se zvedly hladiny všech toků. Vysoko je Botič a Kunratický potok, ale zatím se ještě drží v korytech. Jejich horní části jsou sjízdné na kajacích, avšak dole se již tvoří nebezpečné válce. Vltava znovu zatápí níže položené oblasti.

Kunratický potok. Praha. Stupeň pod Vídeňskou ulicí za velké vody.

Asociace výrobců a dovozců jízdních kol odložila na neurčito Bike festival. Původně se měl konat 15.-16.6. "Z důvodu úplného zatopení Freestyle Parku Modřany," upřesňuje Kryštov Šabacký z agentury Maxmedia.

Branau, Lužnice,Vltava na kajaku za opravdu velké vody:

9. června

Bleskové povodně přijdou příští týden

Během příštího týdne se očekávají  bleskové povodně po celých Čechách. Nebezpečné budou zřejmě především malé potoky a říčky, které se budou rozvodňovat během minut. Zatím se rozvodnil Zákolanský potok na Kladensku a Rolava v Nejdku.

Botič v Praze je skízdný na kajacích od Průhonic přes Hostivařskou přehradu do Záběhlic. Dál v umělém korytu je jízda už nebezpečná. Přehrada ovšem vypouští stále více vody, a proto je potřeba sjezd na lodi posoudit přímo na místě. Koryto potoke je většinou průjezdné a vyčištěné od největších padlých stromů.

Plicisté honí vodáky na Ohři a Vltavě: Vodáci dělají starost policistům 

7. června

Dva mrtví vodáci na Vltavě

Pět dospělých mužů se vydalo v raftu po Vltavě. Vyjeli z Vyššího Brodu a hned na druhém jezu v Herbertově se převrátili. Dva se utopili přímo na jezu.

Hloupost, chlast a smrt na Herbertově

Plavba po povodni? Riziko a nebezpečí

Na periferiích severočeských měst a v malých vesnicích ve středních Čechách se objevilo několik případů rabování v domácnostech.

Pražská Muzejní noc byla zrušena. Uvažuje se o přesunu na září. O víkendu se naopak otevře pražský Anežský klášter. Vstupné se v sobotu a neděli nebude platit.

Ohře prorazila na dolním toku několik sypaných hrází. Ústí ohře do Labe je teď velmi nepřehledné, proud je nejasný a při tom velmi silný. Ohře si prorazila cestu okolo Terezína přes obytnou a zahrádkářskou oblast.

Jezy na střední Sázavě téměř zmizely pod vodou, ale jsou o to nebezpečnější:

6. června

Zaplavené cyklostezky

Páteřní cyklostezky podél všech velkých řek v Čechách zůstávají zaplavené. Upozorňuje na to cyklokoordinátor. 

Vltava, Praha. Povodně 2013. 

Zákaz vstupu do parků vyhlásila Praha a Plzeň. Důvodem je obava, že stromy budou padat samovolně z podmáčené půdy. V Průhonicích u Prahy tímto způsobem zemřela mladá žena. Nerespektovala zákaz vstupu, šla si zaběhat se  svým psem, nasadila si sluchátka a pustila si do nich hudbu. Neslyšela tedy, jak na ni spadnul statný dub.

Velké evropské řeky mají s vodou problémy

Záplavy se přesunují na sever a jih. Ničí břehy Dunaje na Slovensku, zaplavují celé povodí Visly v Polsku. Ohroženo je víkendové mistrovství světa ve slalomu na divoké vodě v Krakově.

Povodně v Praze konečně končí (FOTO)

Na Váhu, Dunajci i Oravě byla zastavena komerční plavba na pltích.

Peřej Margita na Váhu má vysoký nadstav vody. O povodeň se ovšem nejedná:Váh. Peřej Margita nad Stračnem za velké vody.

5. června

Víkendové sportovní akce se přesouvají

Manipulativní obrázek ovládl český Facebook. Jako by v Rakousku chytili všechnu vodu mezi hráze a v Česku se všechna rozlila do měst. Podle internetové spodiny za to mohou politici (nespíš Kalousek a Nečas, možná také Hudeček), jednotlivá Povodí nebo Cikáni

Veletrh Rodina a volný čas v Lounech se přesouvá na pozdější termín 13.-15. září. Skautské setkání Obrok na Švihově se pro letošek ruší. Víkendové závody dračích lodí v Třeboni možná budou zrušeny. Maratonský vodácký závod  Pádluj o106 na Vltavě se přesouvá na 7. září. Veslařské Primátorky byly přeloženy na 22. září. Všechny změny najdete v KALENDÁŘI na Horydoly.cz 

4. června

Povodně se přesouvají na sever 

Pražské čtvrti Záběhlice a Hostivař se pomalu vzpamatovávají z velké vody v Botiči. Rokytka se spojila ve svém ústí s Vltavou a nepomáhají ani obrovská betonová protipovodňová vrata. U Vltavy se zachraňuje, co se dá, třeba i zahradnictví. Za povodně v Praze může ČEZ. Tady je překvapivě jednoduché vysvětlení i s tabulkou a grafem. 

Botič neochrání ani Hostivařská přehrada

Povodeň na Botiči (VIDEO)

Velká voda na Rokytce

Velká voda na dolní Berounce.

Berounka zaplavuje Beroun včetně náměstí. Ačkoliv vypadá, že se po ní dá plout, je to nebezpečné - řeka je silná, široká, případná vodácká záchrana by byla velmi obtížná. Navíc v ní plavou větve i celé kmeny a další velké předměty.

Berounka se plíží do Berouna

Praskla hráz Komárovského rybníka a voda zaplavila okolí říčky Mrliny.

Komárovský rybník přeplnil Mrlinu

Vodáci se jistě vydají na rozvodněnou Sázavu. Čeká je velké nebezpečí.

Sázava za povodně? Pro vodáky žádná sranda!

Velká voda vyhnala v Kralupech obyvatele ze sídlišť u Vltavy. Zálezlice na soutoku Vltavy a Labe se připravují na zátopu. Tentýž osud zítra potká Hřensko. Na Otavě v Písku se proháněla po sídlišti wakeboardistka. Podívejte se na VIDEO.  

3. června

Vltava v Praze

Pozornost veřejnosti se spolu s přílivovou vlnou na českých řekách přesouvá na Vltavu do Prahy. Za další den či dva budou trpět lidé v Ústí nad Labem, Děčíně, Hřensku a Drážďanech.

Veslařský závod Pražské Primátorky bude přeložen na pozdější termín. Karlův most je uzavřen. Uzavírají se i další mosty. Loď Port62 v Modřanech odplula i s restaurací a firemními kancelářemi do chráněného přístavu na Smíchově. Cyklomaraton Okoloplzně byl přeložen na 28. srpna.

Horydoly.czČtěte rozbor nehod: Čtyři mrtví vodáci za povodňový víkend

Botič sice od včerejška pomalu klesá, ale neví se, co s ním udělá dnešní déšť.
Botič z Hostivaře do Záběhlic:

Rokytka v Praze zatím výrazně neohrožuje žádné stavby, ale koryto je zcela plné. Podívejte se aktuální fotografie: Velká voda na Rokytce.

Rokytka v Libni se vylila z břehů.

Vodákům hrozí na rozvodněných řekách akutní nebezpečí. Podívejte se na nejdůležitější rizika:

Základy bezpečného vodáctví
Stupnice obtížnosti řek
Vodáci na Horydoly.cz

Vodácký kanál na Štvanici

2. června

Premiér Petr Nečas varuje vodáky, aby neriskovali své životy na rozvodněných řekách.

Přehrada Nýrsko je plná. Do Úhlavy pouští všechni vodu, která do ní přitéká.

Berounka zabíjí a také poskytuje radost

Hledá se několik vodáků. Není jasné, zda někam odpluli, vrátili se domů, nebo se zachránili někde na březích. Zatím jsou s velkou pravděpodobností potvrzeny tři oběti.

Na Berounce splouvali dva mladíci jez v Hlásné Třebáni, jenže je válec stáhnul nazpátek pod padající vodu a nikdo je již neviděl. Na Metuji se převrátily u Bartoňova mostu dvě kanoe, které pluly z Pekla do Nového Města. Jeden vodák zmizel v peřejích a nebyl nalezen.

Berounka má v současné době čtyři metry nad běžný stav. Na některých jezu Hýskov se dá surfovat jako na mořských vlnách.

Botič je sjízdný nahoře a dole se mění v zabijáka

Botič v Průhonickém parku. Vodopád Labeška.

Nejhořejší Botič je sjízdný na kajaku od Radějovic přes Průhonice do Petrovic. Je samozřejmě nutná velká opatrnost, zkušenosti a spolupráce vodácké skupiny na vodě. Končit je nutné bezpodmínečně již na Hostivařské přehradě, protože pod ní je populární potok životu nebezpečný.

Botič. Lávka pod Radějovicemi.

V Praze na Vltavě se válec pod Staroměstským jezem změnil na známou vlnu Karlovku, kde jezdí vodaci na rodeových kajacích. Naopak oba umělé vodácké kanály na Štvanici a v Troji jsou absolutně nesjízdné.

1. června

Klabava stále stoupá

V jižních a západních Čechách se vylévají řeky z břehů. Na Klabavě je už nejvyšší povodňový stupeň. Pod Brdy vypouštějí vodohospodáři a rybáři rybníky. Dolní toky Blanice a Lužnice se vylily z břehů.

31. května

Na Úslavě se utopil vodák

Na Úslavě se utopil osamělý kajakář mezi Starým Plzencem a Koterovem.

30. května

Evropa se bojí Rýna a Dunaje

Povodně ve střední Evropě jsou vážné. Očekávají se dlouhodobé problémy na Dunaji a Rýnu po celé délce jejich toku. Německá Lužice je pod vodou a Lipsko vyhlásilo stav ohrožení.

27. května

Spousta vody na Plzeňsku

Voda stoupá na řekách v okolí Plzně. Ještě se dají splouvat na lodích.

Radbuza. Klidná hladina nad Pančavou.

Horydoly.czSledujte vodácké zprávy: Řeky AKTUÁLNĚ 2013

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Katastrální území města Ústí nad Labem

katastrální území města Ústí nad Labem

  • Autor Lubomír
  • Datum a čas 20.4.2016 11:29
Reaguj
Celkem 1 příspěvek v diskuzi


Na kajaku z Prahy do Severního moře

Na kajaku z Prahy do Severního moře

RECENZE Zdeněk Lyčka sedl do kajaku v Praze a vystoupil z něj u majáku Kugelbake, kde Labe ústí do Severního moře. Sepsal o tom slabou knížku, které sice vyšla už v roce 2015, ale stále je k dostání... celý článek

Poznejte hlavní typy bolesti zad

Poľský turista neprežil pád na Gerlachu

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Hüttengrat na Hochwiesler nad Gimpelhaus

Hüttengrat na Hochwiesler nad Gimpelhaus

CLIMBING GUIDE Hüttengrat je ideální cesta na první nebo poslední lezení horolezeckého zájezdu do Tannheimerských Alp. Od chaty Gimpel dojdeme na nástup za 20 minut a od vedlejší chaty Tannheimer jen
Nejvánočnější Bar 1931 ve zlínském obchodním domě

Nejvánočnější Bar 1931 ve zlínském obchodním domě

Dvanáct tisíc baněk zdobí prostory Baru 1931 v Obchodním domě Zlín. Unikátní výzdoba vznikla ve spolupráci s tuzemským výrobcem baněk Irisa z nedalekého Vsetína. Ozdoby v jemných odstínech hnědé, opálové a stříbrné barvy v kombinaci s lustry,
Stěhování firmy je citlivá logistická operace

Stěhování firmy je citlivá logistická operace

Stěhovací službu obvykle vnímáme, jen když se stěhujeme do nového bytu. Jenže daleko více se stěhují firmy. Do nových objektů se přesouvají kanceláře, dílny, obchody i celé továrny.
Kurzy kryptoměn: Kdy je nejlepší čas na nákup kryptoměn?

Kurzy kryptoměn: Kdy je nejlepší čas na nákup kryptoměn?

Chcete-li investovat se ziskem, nakupujte, když jsou ceny nízké, a prodávejte, když jsou ceny vysoké.
Jak vsadit Fantom (FTM)?

Jak vsadit Fantom (FTM)?

Fantom je alternativou k Ethereu a představuje blockchain první vrstvy, na kterém můžete vsadit Fantom (FTM) a vydělávat pasivní příjem z kryptoměn.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Salon Nautique - veletrh Francie, Paříž 3.-10.12. Lodě 3.12.
ILTM - veletrh luxusního cestování Francie, Cannes 5.-8.12. 5.12.
Vánoce v hornickém domku Příbram, muzeum 5.-16.12. 5.12.
Vánoční výstava Kyjov 6.-9.12. 6.12.
Nepál- diashow Brno, Klub cestovatelů Přednáší Standa Dadák 7.12. 18:30
Americký severozápad - diashow Dobřany, Káčko Přednáší Martin Loew 8.12. 19:00
ISPO China - veletrh Čína, Peking 9.-11.12. 9.12.
Albánie a Kosovo - diashow Ostravice, PePe bakery Přednáší David Hainall 9.12. 19:00
CNAWR - výroční schůze Praha, Boulder v síti 9.12. 19:00
Mysterium hvězdy betlémské Praha, Planetarium 10.12. 19:30

Diskuse

Hehe Drak, 7.12.2022 12:19, 4 příspěvky
kup si brašny Horydoly, 7.12.2022 10:46, 4 příspěvky
kup si brašny Lukas B., 7.12.2022 10:12, 4 příspěvky
kup si brašny Lukas B., 7.12.2022 9:19, 4 příspěvky
kup si brašny Pavka, 6.12.2022 14:15, 4 příspěvky
zima Lukas B., 5.12.2022 13:04, 5 příspěvků
zima Kuba Turek, 5.12.2022 11:44, 5 příspěvků
Apache Kuba Turek, 5.12.2022 11:35, 2 příspěvky
zima Lukas B., 5.12.2022 11:25, 5 příspěvků
Apache Michal, 5.12.2022 7:05, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Minimalistická lehká obuv... Horydoly , 18.11.2022 15:18
Jak se chodí naboso? Horydoly , 18.11.2022 15:16
Re: Barefoot Horydoly , 18.11.2022 15:13
Naboso i v zimě? Horydoly , 18.11.2022 15:12
Barefoot Horydoly , 18.11.2022 15:09
Bruslení Horydoly , 15.11.2022 16:37
Zvedněte hlavy vzhůru! Sv... milan šupa, 10.11.2022 19:47
Horská střediska se těší ... Horydoly , 8.11.2022 23:38