Povodně: velká voda 2013

Povodně: velká voda 2013
Praha, Alšovo nábřeží Na Františku během povodní.
Autor snímku Opicakuz
SDÍLEJ:

Protipovodňová opatření jsou k ničemu. Přírodní živly si dělají co chtějí. Voda stoupá na všech českých a moravských řekách. Potoky, říčky i řeky se vracejí do původních přírodních koryt a boří vše, co jim lidé hloupě postavili do cesty.   

11. června

Všeobecný zákaz plavby pro vodáky

Vyšlo najevo, že Povodňová komise vyhlásila 2. povodňový stupeň ve všech českých krajích s výjimkou Pardubického, ačkoliv povodeň je jen na několika řekách a říčkách. Znamená to, že úředníci plošně zakazují vodákům plavbu. Moravy se zákaz netýká. Český svaz kanoistů proti tomu nesmyslnému a nezákonnému rozhodnutí chystá odpor. 

Cyklostezka v Praze - Troji je podemletá a místy se propadá. Je zakázáno na ni vjíždět. Uzavřené jsou i důležité cyklostezky v Hostivaři a Krči, protože na nich prý hrozí pád stromů kvůli promáčené půdě. 

10. června

Čertovy proudy na Vltavě za povodně

Povodňová komise zakázala splouvat řeky s vyhlášeným povodňovým stupněm 2 a 3. Zřejmě tím chce uklidnit rozvášněnou veřejnost, která je naštvaná na vodáky, ale zřejmě zapomněla, že tento zákaz platí podle Vodního zákona už několik let.

V Praze se zvedly hladiny všech toků. Vysoko je Botič a Kunratický potok, ale zatím se ještě drží v korytech. Jejich horní části jsou sjízdné na kajacích, avšak dole se již tvoří nebezpečné válce. Vltava znovu zatápí níže položené oblasti.

Kunratický potok. Praha. Stupeň pod Vídeňskou ulicí za velké vody.

Asociace výrobců a dovozců jízdních kol odložila na neurčito Bike festival. Původně se měl konat 15.-16.6. "Z důvodu úplného zatopení Freestyle Parku Modřany," upřesňuje Kryštov Šabacký z agentury Maxmedia.

Branau, Lužnice,Vltava na kajaku za opravdu velké vody:

9. června

Bleskové povodně přijdou příští týden

Během příštího týdne se očekávají  bleskové povodně po celých Čechách. Nebezpečné budou zřejmě především malé potoky a říčky, které se budou rozvodňovat během minut. Zatím se rozvodnil Zákolanský potok na Kladensku a Rolava v Nejdku.

Botič v Praze je skízdný na kajacích od Průhonic přes Hostivařskou přehradu do Záběhlic. Dál v umělém korytu je jízda už nebezpečná. Přehrada ovšem vypouští stále více vody, a proto je potřeba sjezd na lodi posoudit přímo na místě. Koryto potoke je většinou průjezdné a vyčištěné od největších padlých stromů.

Plicisté honí vodáky na Ohři a Vltavě: Vodáci dělají starost policistům 

7. června

Dva mrtví vodáci na Vltavě

Pět dospělých mužů se vydalo v raftu po Vltavě. Vyjeli z Vyššího Brodu a hned na druhém jezu v Herbertově se převrátili. Dva se utopili přímo na jezu.

Hloupost, chlast a smrt na Herbertově

Plavba po povodni? Riziko a nebezpečí

Na periferiích severočeských měst a v malých vesnicích ve středních Čechách se objevilo několik případů rabování v domácnostech.

Pražská Muzejní noc byla zrušena. Uvažuje se o přesunu na září. O víkendu se naopak otevře pražský Anežský klášter. Vstupné se v sobotu a neděli nebude platit.

Ohře prorazila na dolním toku několik sypaných hrází. Ústí ohře do Labe je teď velmi nepřehledné, proud je nejasný a při tom velmi silný. Ohře si prorazila cestu okolo Terezína přes obytnou a zahrádkářskou oblast.

Jezy na střední Sázavě téměř zmizely pod vodou, ale jsou o to nebezpečnější:

6. června

Zaplavené cyklostezky

Páteřní cyklostezky podél všech velkých řek v Čechách zůstávají zaplavené. Upozorňuje na to cyklokoordinátor. 

Vltava, Praha. Povodně 2013. 

Zákaz vstupu do parků vyhlásila Praha a Plzeň. Důvodem je obava, že stromy budou padat samovolně z podmáčené půdy. V Průhonicích u Prahy tímto způsobem zemřela mladá žena. Nerespektovala zákaz vstupu, šla si zaběhat se  svým psem, nasadila si sluchátka a pustila si do nich hudbu. Neslyšela tedy, jak na ni spadnul statný dub.

Velké evropské řeky mají s vodou problémy

Záplavy se přesunují na sever a jih. Ničí břehy Dunaje na Slovensku, zaplavují celé povodí Visly v Polsku. Ohroženo je víkendové mistrovství světa ve slalomu na divoké vodě v Krakově.

Povodně v Praze konečně končí (FOTO)

Na Váhu, Dunajci i Oravě byla zastavena komerční plavba na pltích.

Peřej Margita na Váhu má vysoký nadstav vody. O povodeň se ovšem nejedná:Váh. Peřej Margita nad Stračnem za velké vody.

5. června

Víkendové sportovní akce se přesouvají

Manipulativní obrázek ovládl český Facebook. Jako by v Rakousku chytili všechnu vodu mezi hráze a v Česku se všechna rozlila do měst. Podle internetové spodiny za to mohou politici (nespíš Kalousek a Nečas, možná také Hudeček), jednotlivá Povodí nebo Cikáni

Veletrh Rodina a volný čas v Lounech se přesouvá na pozdější termín 13.-15. září. Skautské setkání Obrok na Švihově se pro letošek ruší. Víkendové závody dračích lodí v Třeboni možná budou zrušeny. Maratonský vodácký závod  Pádluj o106 na Vltavě se přesouvá na 7. září. Veslařské Primátorky byly přeloženy na 22. září. Všechny změny najdete v KALENDÁŘI na Horydoly.cz 

4. června

Povodně se přesouvají na sever 

Pražské čtvrti Záběhlice a Hostivař se pomalu vzpamatovávají z velké vody v Botiči. Rokytka se spojila ve svém ústí s Vltavou a nepomáhají ani obrovská betonová protipovodňová vrata. U Vltavy se zachraňuje, co se dá, třeba i zahradnictví. Za povodně v Praze může ČEZ. Tady je překvapivě jednoduché vysvětlení i s tabulkou a grafem. 

Botič neochrání ani Hostivařská přehrada

Povodeň na Botiči (VIDEO)

Velká voda na Rokytce

Velká voda na dolní Berounce.

Berounka zaplavuje Beroun včetně náměstí. Ačkoliv vypadá, že se po ní dá plout, je to nebezpečné - řeka je silná, široká, případná vodácká záchrana by byla velmi obtížná. Navíc v ní plavou větve i celé kmeny a další velké předměty.

Berounka se plíží do Berouna

Praskla hráz Komárovského rybníka a voda zaplavila okolí říčky Mrliny.

Komárovský rybník přeplnil Mrlinu

Vodáci se jistě vydají na rozvodněnou Sázavu. Čeká je velké nebezpečí.

Sázava za povodně? Pro vodáky žádná sranda!

Velká voda vyhnala v Kralupech obyvatele ze sídlišť u Vltavy. Zálezlice na soutoku Vltavy a Labe se připravují na zátopu. Tentýž osud zítra potká Hřensko. Na Otavě v Písku se proháněla po sídlišti wakeboardistka. Podívejte se na VIDEO.  

3. června

Vltava v Praze

Pozornost veřejnosti se spolu s přílivovou vlnou na českých řekách přesouvá na Vltavu do Prahy. Za další den či dva budou trpět lidé v Ústí nad Labem, Děčíně, Hřensku a Drážďanech.

Veslařský závod Pražské Primátorky bude přeložen na pozdější termín. Karlův most je uzavřen. Uzavírají se i další mosty. Loď Port62 v Modřanech odplula i s restaurací a firemními kancelářemi do chráněného přístavu na Smíchově. Cyklomaraton Okoloplzně byl přeložen na 28. srpna.

Horydoly.czČtěte rozbor nehod: Čtyři mrtví vodáci za povodňový víkend

Botič sice od včerejška pomalu klesá, ale neví se, co s ním udělá dnešní déšť.
Botič z Hostivaře do Záběhlic:

Rokytka v Praze zatím výrazně neohrožuje žádné stavby, ale koryto je zcela plné. Podívejte se aktuální fotografie: Velká voda na Rokytce.

Rokytka v Libni se vylila z břehů.

Vodákům hrozí na rozvodněných řekách akutní nebezpečí. Podívejte se na nejdůležitější rizika:

Základy bezpečného vodáctví
Stupnice obtížnosti řek
Vodáci na Horydoly.cz

Vodácký kanál na Štvanici

2. června

Premiér Petr Nečas varuje vodáky, aby neriskovali své životy na rozvodněných řekách.

Přehrada Nýrsko je plná. Do Úhlavy pouští všechni vodu, která do ní přitéká.

Berounka zabíjí a také poskytuje radost

Hledá se několik vodáků. Není jasné, zda někam odpluli, vrátili se domů, nebo se zachránili někde na březích. Zatím jsou s velkou pravděpodobností potvrzeny tři oběti.

Na Berounce splouvali dva mladíci jez v Hlásné Třebáni, jenže je válec stáhnul nazpátek pod padající vodu a nikdo je již neviděl. Na Metuji se převrátily u Bartoňova mostu dvě kanoe, které pluly z Pekla do Nového Města. Jeden vodák zmizel v peřejích a nebyl nalezen.

Berounka má v současné době čtyři metry nad běžný stav. Na některých jezu Hýskov se dá surfovat jako na mořských vlnách.

Botič je sjízdný nahoře a dole se mění v zabijáka

Botič v Průhonickém parku. Vodopád Labeška.

Nejhořejší Botič je sjízdný na kajaku od Radějovic přes Průhonice do Petrovic. Je samozřejmě nutná velká opatrnost, zkušenosti a spolupráce vodácké skupiny na vodě. Končit je nutné bezpodmínečně již na Hostivařské přehradě, protože pod ní je populární potok životu nebezpečný.

Botič. Lávka pod Radějovicemi.

V Praze na Vltavě se válec pod Staroměstským jezem změnil na známou vlnu Karlovku, kde jezdí vodaci na rodeových kajacích. Naopak oba umělé vodácké kanály na Štvanici a v Troji jsou absolutně nesjízdné.

1. června

Klabava stále stoupá

V jižních a západních Čechách se vylévají řeky z břehů. Na Klabavě je už nejvyšší povodňový stupeň. Pod Brdy vypouštějí vodohospodáři a rybáři rybníky. Dolní toky Blanice a Lužnice se vylily z břehů.

31. května

Na Úslavě se utopil vodák

Na Úslavě se utopil osamělý kajakář mezi Starým Plzencem a Koterovem.

30. května

Evropa se bojí Rýna a Dunaje

Povodně ve střední Evropě jsou vážné. Očekávají se dlouhodobé problémy na Dunaji a Rýnu po celé délce jejich toku. Německá Lužice je pod vodou a Lipsko vyhlásilo stav ohrožení.

27. května

Spousta vody na Plzeňsku

Voda stoupá na řekách v okolí Plzně. Ještě se dají splouvat na lodích.

Radbuza. Klidná hladina nad Pančavou.

Horydoly.czSledujte vodácké zprávy: Řeky AKTUÁLNĚ 2013

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Katastrální území města Ústí nad Labem

katastrální území města Ústí nad Labem

  • Autor Lubomír
  • Datum a čas 20.4.2016 11:29
Reaguj
Celkem 1 příspěvek v diskuzi


Zpod Ihly v Patrii se zřítil horolezec

Zpod Ihly v Patrii se zřítil horolezec

ČERNÁ VDOVA Během sestupu zpod Ihly v Patrii do Mengusovské doliny spadl slovenský horolezec. Padesátimetrový pád mu byl osudný. Zemřel na místě.... celý článek

Zprávy od horolezců 2022

Hoch-Tirol trail: vysoko v horách z Itálie do Rakouska

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Dolní Ohře: překvapivě rychlá kráska

Dolní Ohře: překvapivě rychlá kráska

AKTUALIZACE Když v Čechách neprší, tak je největší sucho pod Krušnými horami a ve Středohoří. Přesto tudy protéká Ohře, která má dost vody po celý rok. Její střední tok zná každý vodák,
Stezkou orlích hnízd od hradu ke hradu v Dolním Slezsku

Stezkou orlích hnízd od hradu ke hradu v Dolním Slezsku

Hrady v Dolním Slezsku vznikaly ve 13. století a byly posíleny za Kazimíra Velikého. Dějiny tomu chtěly, že na obranu proti Čechům, které dnes Poláci zvou k návštěvě. Měla to být neprostupná hráz.
Horoskop pro hráče online hazardních her

Horoskop pro hráče online hazardních her

Hazardní hry by každému vnějšímu pozorovateli mohly zpočátku připadat, že jsou založeny pouze na štěstí a ničem jiném. Pokud však pronikneme hlouběji do světa štěstí, zjistíme, že na výsledcích hazardních her
Rozhledna Nová Ves u Rýmařova

Rozhledna Nová Ves u Rýmařova

Na rozhlednu Nová Ves v Jeseníkách dorazí jen třetina návštěvníků po svých nebo na kole. Ostatní přijedou autem. Doporučujeme proto krásnou okružní trasu jako stvořenou pro elektrokola. Nahoru vede dlouhé stoupání
První dojmy: GT Avalanche Elite

První dojmy: GT Avalanche Elite

Horské kolo GT Avalanche Elite jede jako tank. 29palcová kola se odvalují přes kameny i kořeny, řídit není moc třeba, stačí pravidelně šlapat. Hardtail spolu s odpruženou vidlicí je pohodlný.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Letní Letná - cirkus Praha, Letná 11.-31.8. Vizuální pohybové umění 11.8.
Sraz packrafterů České Budějovice, vodácký areál České Vrbné 19.-21.8. 19.8.
Matterhorn Ultraks Švýcarsko, Zermatt 19.-21.8. 19.8.
Vltava - Čertovy proudy Lipno 20.-21.8. Vypouštění přehrady a závody 20.8.
Železné hory - cyklomaraton Chrudim Horská kola 20.8.
Putování za světlem - fotovýstava Praha, Neobyčejná klubovna Fotografoval Vojtěch Suchý 20.8. 17:00
Olympijský šplh Libčice nad Vltavou, koupaliště 20.8.
Vasaloppet - běh Švédsko, Mora 20.8.
Putování za světlem - fotovýstava Praha, Neobyčejná klubovna 20.-24.8. Fotografoval Vojtěch Suchý 20.8. 17:00
Mezinárodní horolezecký filmový festival Teplice nad Metují 25.-28.8. 25.8.

Diskuse

Inu Honza, 17.8.2022 20:51, 1 příspěvek
Návrh PK, 17.8.2022 10:34, 1 příspěvek
Myslím si, že Jeňýk je tr... Michael Beranek, 13.8.2022 15:52, 22 příspěvků
Spojené státy evropské Piký, 13.8.2022 10:27, 22 příspěvků
Spojené státy evropské Honza, 13.8.2022 9:42, 22 příspěvků
Spojené státy evropské Kuba Turek, 12.8.2022 15:04, 22 příspěvků
RE Honza, 12.8.2022 14:08, 22 příspěvků
RE Kuba Turek, 12.8.2022 1:07, 22 příspěvků
RE Honza, 11.8.2022 20:14, 22 příspěvků
RE Kuba Turek, 11.8.2022 16:55, 22 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Veteran Rallye Kutná Hora Horydoly , 13.8.2022 11:40
Autism & Asperger's are T... leanne pen56, 30.7.2022 17:09
Nebřenice Horydoly , 29.7.2022 14:39
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 18.7.2022 21:43
. Prodeje pohorek vzrostl... Horydoly , 18.7.2022 21:23
Re: Regionální muzeum Mělník Horydoly , 11.7.2022 15:14
Re: Pojištění Horydoly Open, 9.7.2022 11:02
Cyklistické závody 2022 Horydoly Open, 7.7.2022 18:53