VIDEO Elegantní ženy na kolech

VIDEO Elegantní ženy na kolech
Pražská cyklojízda.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Prahou projela další velká cyklojízda. Každý třetí čtvrtek v měsíci sice vyjíždí kolona cyklistů z náměstí Jiřího z Poděbrad do centra metropole, ale jenom dvakrát v roce je akce masová. Jarní cyklojízdy se zúčastnilo přibližně dva tisíce lidí na kolech, koloběžkách, skateboardech, tříkolkách a dalších samohybech, jejichž pohyb zajišťují pouze svaly jejich řidičů.

Dubnovou cyklojízdu podpořilo dánské velvyslanectví.

V čele pelotonu byla vidět rudá trička, postarší úředníci a městské bicykly. Nákladní kolo vezlo dánský chleba.

Sportovci, rodinky i krásky

Ale ani ostatní pravidelní i příležitostní účastníci cyklojízd se nenechali zahanbit. Někdo vyrazil ve sportovním, jiný ve společenském, rodinky táhly za sebou cyklovozíky nebo namontovaly na kola cyklosedačk. Všichni si užívaly Prahu na kole podle libosti.

Elegance sršela ze slečen i dam bez rozdílu věku, které oblékly jarní modely, nasedly na pohodlná městská kola přiměřených parametrů a vyrazily do ulic hlavního města.

Svezli se po Magistrále

Hromadný odjezd ve čtvrtečním odpoledni se zpozdil jen o čtvrt hodiny po šesté hodině, což byl v takové mase cyklistů úctyhodný výkon. Cyklisté sjeli z Náměstí Jiřího z Poděbrad Vinohradskou ulicí k Magistrále.

Po ní to vzali doprava a dlouhým klesáním projeli okolo Státní opery a Hlavního nádraží na Štvanici. Překodrcali přes dlažbu Hlávkova mostu a dálnici uprostřed města opustili za Vltavou doprava do Argentinské ulice.

Tam se napojili na šestiproudou výpadovku směrem na Prosek. Projeli okolo Holešovické tržnice, benzinové pumpy a šlapali přes most Barikádníků. Za ním uhnuli doprava na Povltavskou ulici a dlouze šlapali nejdřív podél Vltavy a potom Rokytky do Libně.

Tam to vzali Čuprovou a Spojovací na velkou křižovatku Balabenka, aby nakonec skončili v kulurním centru nazvaném Hala C v Drahobejlově ulici. Celá Jarní cyklojízda měřila deset kilometrů.

 

Horydoly.cz Reportáže z Cyklojízd na Horydoly 

2. června 2024 (VIDEO)
16. dubna 2015 (VIDEO) 
14. září 2013
 (FOTO) 
20. dubna 2013
 (FOTO)
22. prosince 2012
 (VIDEO)
22. září 2012
 (FOTO) + VIDEO
23. dubna 2012
3. května 2011 (FOTO)
17. června 2010
25. dubna 2010 (VIDEO)
20. září 2009 (VIDEO)
23. září 2008 (FOTO)
23. září 2008 (VIDEO)
17. ledna 2008
22. září 2007 (FOTO)
22. září 2007 (VIDEO)
25. září 2006
19. srpna 2006
16. června 2006
20. dubna 2006 (1)
20. dubna 2006 (2)
31. ledna 2006
18. srpna 2005
21. července 2005
16. června 2005
22. září 2004

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Re: Pochybná akce
Když už se pokoušíte uvádět čísla na pravou míru, kde jste vzal ten milion šikanovaných občanů? Bohužel opravdu existují tupí sobci, kteří neumějí používat ve městě MHD, jezdí autem i na záchod a setkání s cyklisty je pro ně šikanováním. Ale že by jich byl milion v Praze?
  • Autor Michal
  • Datum a čas 4.5.2010 23:51
Reaguj
Re: Re: Re: Pochybná argumentace
Nevím, jak je to s "oficiální" cyklojízdou na podzim, která se pořádá ve spolupráci s městem a Evropskou unií k Týdnu Mobility, ale "obyčejné" cyklojízdy opravdu nevyžadují žádná povolení, protože to je obyčejná projížďka městem. Ostatně dodržují se při ní normální silniční předpisy v měřítku, jakým se dodržují v motorové dopravě. (To říkám jako novinář a ne jako účastník, sympatizant či dokonce organizátor.)
Reaguj
Re: Re: Pochybná argumentace
No, já nemám nic proti cyklojízdám, ale že by je nikdo neorganizoval a že by nepotřebovaly žádné povolení? Jste si tím jist?
  • Autor Anna
  • Datum a čas 29.4.2010 09:58
Reaguj
Re: Pochybná akce
Pokud jsem dobře informován - Cyklojízdy nemají jmenovité organizátory a tedy nepotřebují žádné povolení. Prostě lidi na kolech se seberou a jedou. Pokud mohu posoudit - Když jezdím s foťákem nebo kamerou v cyklojízdách, nepozoruji nijaké zvláštní excesy ohledně dopravních přestupků. Kdyby jela auta místo kol, bylo by to stejné. Pokud se dívám na kola - Nevidím nijak zvláštní porušování zákona ohledně vybavení. Jezdí se většinou za světla, a tak dvě funkční brzdy a odrazné materiály na kole nebo výstroji stačí.
Reaguj
Pochybná akce
Z porovnání různých zdrojů vychází počet účastníků s bídou poloviční. Kdyby Policie České republiky na této akci (dlužno říci vyděračské - tisícovka šikanuje milion obyvatel) vztáhla ústavou danou rovnost občanů před zákonem, tak by se vůbec nekonala. Soudruzi z Ato.Matu a přidružených spolků by seděli za aktivní omezování práv a svobod občanů, 2/3 účastníků by nemohlo jet, protože jejich samohyby nesplňují podmínky pro provoz na veřejných komunikacích a navíc řada účastníků byla "pod vlivem" (jak dokladují porůznu zveřejněné fotky). Organizační zajištění dle tisku pokulhávalo (prý chybělo povolení), došlo k poškozovění veřejné zeleně,a dalším úletům. Pokud akce, tak řádně zajištěné a bez úletů ze strany pořadatelů - aktivistů.
  • Autor Střelec
  • Datum a čas 29.4.2010 07:32
Reaguj
Celkem 5 příspěvků v diskuzi


Jižní Čechy AKTUÁLNĚ 2025

Jižní Čechy AKTUÁLNĚ 2025

TŘEBOŇ Poklidné jižní Čechy ukrývají spoustu zajímavostí. Přinášíme turistické, cyklistické a outdoorové novinky z tohoto kraje.... celý článek

Okolo jižních Čech na silničních kolech

Cyklonovinky 2025

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.







Nejčtenější články

Ralsko AKTUÁLNĚ 2025

Ralsko AKTUÁLNĚ 2025

MUKAŘOV Co je nového na pomezí středních a severních Čech - pod Bezdězem, pod Ralskem a okolo Ploučnice?
Elektrokoloběžky a elektrokola 2025

Elektrokoloběžky a elektrokola 2025

PLZEŇ Krátké ale důležité zprávy o elektrokolech a elektrokoloběžkách.
Hostivařská přehrada 2025

Hostivařská přehrada 2025

Otvírací doba hlavní pláže Hostivařské přehrady v Praze je každý den 9-20 hodin. Letní vstupné 170 Kč/den se platí na hlavní a nudistické pláži. Koupací molo naproti je zdarma a návštěvní doba není
Rauchfuss završil zlatý hattrick na Bike Čeladná. Mezi ženami obhájila titul Tvarůžková

Rauchfuss završil zlatý hattrick na Bike Čeladná. Mezi ženami obhájila titul Tvarůžková

Všichni jezdci se při Bike Čeladná museli vypořádat s chladným a větrným počasím. Hlavní závod na 50 kilometrů ovládl potřetí za sebou Marek Rauchfuss. V kategorii žen se stejně jako loni z prvenství radovala
Příprava na boj o světové medaile vrcholí. Tománek se v generálce představil českým fanouškům, formu doladí v Itálii

Příprava na boj o světové medaile vrcholí. Tománek se v generálce představil českým fanouškům, formu doladí v Itálii

Paratriatlonista Jan Tománek zahájil závěrečnou fázi přípravy na světový šampionát v klasickém ironmanu. V posledním závodním testu před obhajobou titulu mistra se český reprezentant představil domácím fanouškům v Hradci Králové. Následně zamířil na

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Kůň - veletrh Lysá nad Labem 19.-21.9. 19.9.
Pražská 50 - cyklomaraton Praha, Dejvice Horská kola 20.9.
Oderská mlýnice - cyklomaraton Klokočůvek u Oder Horská kola 20.9.
Pohár Plzeňského kraje XCO Plzeň, Božkov Horská kola 20.9.
Zažít město jinak Praha Sousedská slavnost 20.9.
Monaco Yacht Show - veletrh Monte Carlo 24.-27.9. 24.9.
Tourism Expo - veletrh Japonsko, Tokio 25.-28.9. 25.9.
Karpatskými výhledy Nivnická riviéra 26.-28.9. Koloběžky 26.9.
Ralsko Tour - cyklomaraton Hradčany, letiště Horská kola 27.9.
FIT - veletrh Argentina, Buenos Aires 29.-30.9. 27.9.

Diskuse

...a to jsi vynechal Dülf... Kuba Turek, 18.9.2025 12:52, 2 příspěvky
Vy jste rodinka! Novinář, 18.9.2025 9:16, 2 příspěvky
sem asi ne Klekí Petra, 16.9.2025 23:13, 1 příspěvek
Inu Honza, 13.9.2025 20:53, 12 příspěvků
Inu Kuba Turek, 13.9.2025 14:11, 12 příspěvků
Inu Honza, 13.9.2025 12:52, 12 příspěvků
únava a vyčerpání? Lukas B., 12.9.2025 12:22, 12 příspěvků
únava a vyčerpání? Honza, 11.9.2025 14:41, 12 příspěvků
Chyba v článku Ondráčková, 11.9.2025 14:30, 5 příspěvků
Pomoc Horal, 11.9.2025 13:24, 12 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

CzechTourism Horydoly , 18.9.2025 13:44
Zažít město jinak Horydoly Open, 18.9.2025 13:35
Krumlovský vodácký maraton Horydoly , 9.9.2025 22:28
Filmový festival Voda, mo... Horydoly , 9.9.2025 4:03
Re: Galasova cyklojízda Horydoly , 8.9.2025 11:48
Využite priaznivé počasie... Horydoly , 8.9.2025 11:46
Prague Horydoly Open, 8.9.2025 11:34
NN NIGHT RUN Horydoly , 5.9.2025 1:24