Houby AKTUÁLNĚ 2012

Houby AKTUÁLNĚ 2012
Jevanské lesy 29.11.2012.
Autor snímku Zdena Kmenová
SDÍLEJ:

PRAHA. Přinášíme zprávy z lesů a luk. Přejeme dobrou chuť, ať už připravujete smaženici, sušíte nebo nakládáte jakékoliv jedlé houby!

Jak na to

Pokud nám chcete napsat nebo poslat fotky či video, co kde roste, případně se pochlubit houbařskými úlovky, dejte nám vědět: redakce@horydoly.cz

9. prosince
Praha
Hlíva ústřičná je pořád v dobré kondici. Roste na pařezech v parku podél Rokytky ve Vysočanech a Libni.
(Zdena Kmenová)

Hlíva ústřičná u Rokytky v Praze.

3. prosince
Praha
Je první adventní neděle a stále nám rostou houby. Jsou sice dnešním mrazem v Praze zmrzlé, ale když houbař ví, kde rostou... Jidášovo ucho mráz zničil, ale čirůvku dvoubarevnou jenom pohladil.
(Zdena Kmenová)

Čirůvka dvoubarevná v Praze - Libni 2.12.2012.

Jidášovo ucho v Praze - Libni 2.12.2012.

31. listopadu
Praha
Houbaři u Botiče ještě neupadli do zimního spánku. Jedlé houby sbírají u bývalého Fantova mlýna v Praze-Petrovicích.
(Horydoly)

4. listopadu
Jižní Čechy
Podzimní procházka v lese.
(Miloslava Nohelová)

Jižní Čechy.

30. října
Jevanské lesy
Byla jsem se jako houbařka rozloučit s lesem. Dělám to každý rok, jdu pozdravit ty krásné paloučky, které za slunce i deště voní, lesy smíšené, borové a smrkové. Mám tam i kančíky, ale bohužel se mi je nepodařilo dostat do objektivu - když je slyším, mám strach, a když už je vidím běžet, nestačím udělat fotku. Věřte, že okolo vesnice Bohumil blízko Jevan jich je spousta, protože je tam chovají v ohradě, ale houbaři ji ničí a kančíci utíkají a ryjí v lese o sto šest. Kdyby tak někdy po nich zůstal lanýž, to by byl nález! Posílám poslední letošní úlovky. Dnes už jsou z nich tři sklenky v láku a stromy si mohou do příští sezony odpočinout. Zdravím všechny ukázněné houbaře.
(Zdena Kmenová)

Jevanské lesy 29.11.2012.

29. října
Vogézy
Už je to tu definitivně. Houby mají sněhové čepičky. Ve francouzských Vogézách si musíme počkat pár měsiců na nějakou čerstvě vyrostlou houbičku. Za to brzy vytáhneme lyže a běžky a roztočí se kola vleků. Ke kuchyňským aktivitám v těchto zimních měsících použijeme tedy jenom houby nasušené anebo zmražené.
(Michael Beránek)

      

28. října
Ralsko
Z bývalého vojenského prostoru Ralsko si místní lidé odnášejí houby ať sněží nebo leží studená mlha. "Za dvě hodiny se dá nasbírat koš sladkého," říká houbař z Mukařova. Pořád rostou v lesích nad horní Zábrdkou, nad Mukařovským potokem a pod vrchem Orlí. "Sladké tady říkáme hřibu hnědému." 
(Horydoly)

První sníh v Mukařově u Mnichova Hradiště.

25. října
Houbaři se ztratili v lese a zemřeli
Hasiči a policisté varují před podzimním houbařením. Senioři se ztrácejí v lesích, prochládají a umírají. Letos již tímto způsobem přišlo o život několik starých lidí. Prevence je teplé oblečení a mobilní telefon s sebou. 
(MF Dnes)

24. října
Podještědí
Přes chladné noci a mlžná rána je v okolí Hodkovic v lese sucho. Podél skalního hřbetu mezi Bezděkovem a Hodkovicemi přesto stále rostou houby. Hřibovité ale skoro vymizely a k nalezení je jen pár václavek a další nepříliš známé druhy.
(Horydoly)

Hodkovická kvočna v podzimním podvečeru.

22. října
Kostelec nad Černými lesy
Houby v okolí Kostelce nad Černými lesy stále rostou a budou růst do zámrazu. Ještě jsem se s lesem nerozloučila, to bude někdy kolem listopadu. I v říjnu houby rostou, třeba čirůvky fialové nebo dvoubarevné, strmělky mlženky a samozřejmě spousta jiných, ale už je v lese klid, protože jen málo houbařů tyto houby sbírá.
(Zdena Kmenová)

Kostelec nad Černými lesy 21.10.2012.

21. října
Jižní Čechy
Tak nám v sobotu vysvitlo říjnové sluníčko a měli jsme v lese pořádné štěstíčko.
(Martin Petroušek)

Houbařské štěstí u Tábora v jižních Čechách 20.10.2012.

18. října
Střední Čechy
Kolem Vyžlovky konečně začaly růst václavky obecné. Už jsem ani nedoufala, že kolem Prahy vyrostou, když Šumaváci  je sbírali už před měsícem. Stále ještě rostou houby hřibovité, klouzci, kozáčci břízové a v lese, kde je tak krásně roste tolik podzimních hub, že musíte dávat pozor, abyste nezašlápli houbu, kterou chcete. Přece jen s podzimem ztrácejí barvu a již nejsou tak hezky zbarvené jako v létě. Houbaři, vyrazte, tento týden má být hezké počasí, přímo babí léto.
(Zdena Kmenová)

     

15. října
Střední Čechy
Co se všechno dá vidět v lese poblíž Kostelce nad Černými lesy. Co to může být?
(Zdena Kmenová)

Kostelec nad Černými lesy. Co to je?

12. října
Jeseníky
Ze Zábřehu na Moravě se zpod Jeseníků znovu ozval Bořivoj Sklenář. Tentokrát se ptá na neobvyklé druhy hub, které našel: "Posílám tři druhy hub na určení - bádám, abych se stoprocentně ujistil, o jaké houby jde."
(Bohumil Sklenář)

   

11. října
Vogézy
Po houbové sezóně už je v polovině října ve francouzských Vogézách. Teploty se v noci pohybují kolem nuly, v létě příliš nepršelo a do nedávna byly lesy suché jako troud. Za takovýchto podmínek houby příliš nerostou. Poddubáky, sem tam křemenáč, na lesních mýtinách pár bedel jedlých a ti pilní najdou i pravého hřiba.
(Michael Beránek)

Houbařská sezona ve Vogézách končí v polovině října.

9. října
Střední Čechy
V neděli dosti hojně napršelo a přišla druhá vlna růstu hub. Byla jsem se včera provětrat do mého oblíbeného Kostelce nad Černými lesy a ejhle, na parkovišti ani jedno auto a krásný den začal ihned po vstupu do lesa. Uvítal mě bílý hřib a to byla jasná zpráva, že rostou. Houbaři běžte do lesa, neničte krásné muchomůrky červené ani jiné a sbírejte, co znáte. Já sbírám vše a v octě jsou nejlepší takové, co se usmívají i na oči. Lakovky ametystové, šafránky, slizák mazlavý (ale pozor, musí se sloupnout hlavička ), liška nálevkovitá a další. Přeji velký úlovek, jako jsem měla já. Běžte brzy, než houby umrznou.
(Zdena Kmenová)

7. října
Český kras
V dubových lesích nad obcí Srbsko je poměrně sucho, ale houby rostou - především hřibovité a holubinky. Je však nutné chodit do lesa po ránu, protože později jsou houby vysbírané houbaři před námi. Naopak v údolí Radotínského potoka je na houby příliš chladno a vlhko. Dají se nalézt až ve smrkových lesích nad údolím. V okolí Karlického údolí neroste hub přehršel, ale hřiby různých druhů se při troše trpělivosti dají nasbírat.
(Horydoly)

Srbsko, lokalita V boroví 7.10.2012.

4. října
Jeseníky
V okolí Zábřeha na Moravě roste letos kvantum hub (viz série fotografií). Mohlo by jít o čechratku, ale ne hnědohuňatou - a byla by potom jedovatá, ale nejsem si jistý. Můžete mi poradit, nejsem si jistý?
(Bořivoj Sklenář)

Poznámka Horyddoly: Podle Zdeny Kmenové se jedná o jedovatou čechratku podvinutou!

1. října
Peníze z lesa
V lese se finančně vyplatí víc lesní plody a houby než dřevo.
(Ekolist)

30. září
Vysočina
V okolí Žďáru nad Sázavou rostou houby ve velkém množství, stále především hřibovité. V místních restauracích se proto podává mnoho pokrmů na houbách.
(Horydoly)

Bedla u Orlíku.

25. září
Polabí
Přednáška nazvaná Jehličnaté stromy a houby se koná v Regionálním muzeu Mělník ve středu 26. září od 17 hodin. Navazuje na ni houbařská exkurze v sobotu 29. září. Sraz účastníku je v 8:30 před supermarketem Eva v Mělníku.
(Česká mykologická společnost)

22. září
Orlík
Houbařská sezona zuří už týden na obou březích Orlické přehrady podél Vltavy i Otavy. Největší množství hub se dá najít na pravém břehu Vltavy pod Zvíkovským mostem ve vlhkých zastíněných svazích nad řekou.
(Horydoly)

Muchomůrka tygrovatá u Orlíku pod Jickovicemi.

18. září
Ralsko
Mezi Mukařovem a Vicmanovem západně od Mnichova Hradiště se už konečně dobře houbaří. Rostou hřiby (především poddubáky a kozáci), růžovky (masáky), klouzky a lišky.
(Milan Suchý)

17. září
Brdy
V Brdech stále skoro nic neroste.
(Horydoly)

17. září
Jevany
V okolí Jevan ve středních Čechách se pořádně rozeběhla houbařská sezona. 
(Zdena Kmenová)

16. září
USA
Sierra u Tahoe.
(Slávka Sieber)

 

14. září
Krušné hory
Na úpatí Krušných hor od Ústí nad Labem k Chebu začínají růst hřibovité houby, lišky a klouzky. Zatím je najdete hlavně ve smíšených lesích.
(Horydoly)

12. září
Plzeňsko
Hřibová sezona konečně začala v okolí Nezvěstic.
(Mykologický kroužek Nezvěstice)

Jevanský les.

9. září
Ralsko
V lesích mezi Ralskem a Českým rájem je sucho a houby téměř nerostou. Raritní je velký výskyt kotrčů na nových pasekách nad potokem Zábrdka.
(Horydoly)

7. září
Vysočina
Na Vysočině je stále sucho jako ostatně v celém Česku. "Ve větším množství nacházím jenom pýchavky a kuřátka," informuje Radan Suchý z Jihlavy.
(Horydoly)

1. září
Výstavy hub
Po celé české republice se budou v září a říjnu konat výstavy hub. Zde jsou termíny:
TEPLICE nad METUJÍ 31. 08. - 02. 09., PRAHA 01. - 02. 09., HLINSKO 07. - 08. 09., CHÝŠE 07. - 08. 09., MĚLNÍK 07. - 09. 09., MARIÁNSKÉ LÁZNĚ 08. - 09. 09., TACHOV 09. 09., KLATOVY 14. - 16. 09., LOMNICE nad POPELKOU 15. - 17. 09., PŘEROV 21. - 22. 09, ŠLUKNOV 21. - 22. 09., ŽATEC 21. - 22. 09., ČELÁKOVICE 21. - 23. 09., CHOCEŇ 21. - 23. 09., JIHLAVA 21. - 23. 09., RATÍŠKOVICE 22. - 24. 09., VYSOKÉ MÝTO 24. - 26. 09., ŽLUTICE 27. - 28. 09.,  BROUMOV 27. - 29. 09., PARDUBICE 28. - 30. 09., VELKÉ HAMRY 29. 09., BRNO 29. 09. - 01. 10., RYCHNOV nad KNĚŽNOU 29. 09. - 01. 10., NEZVĚSTICE 30. 09. - 01. 10. , HRADEC KRÁLOVÉ 04. - 07. 10., ČESKÁ TŘEBOVÁ 05. - 07. 10. , HOŘOVICE 6. 10. , PLZEŇ 08. - 10. 10. , HORNÍ BŘÍZA 13. 10. 
(Česká mykologická společnost)

30. srpna
Kapitální kotrč
Rekordní kotrč kadeřavý letos váží deset a půl kilogramu.
(Česká mykologická společnost) 

 

21. srpna
Kokořínsko
Dlouhodobé sucho a horko zasáhlo také Kokořínsko. Jindy houbařsky úrodná údolí mezi skalami trápí nedostatek hub. V Planém dole a okolí Vojtěchova jsme našli jen občas zaschlou holubinku. 
(Horydoly)

Holubinka ve vyschlém lese. Planý důl na Kokořínsku 20.8.2012

18. srpna
Slavkovský les
Západočeský Slavkovský les je plný hub. Podívejte se, co zdejší houbaři v srpnu našli a vyfotografovali.
(Mykologický klub Slavkovský les)

17. srpna
Hradec Králové
Mykologický klub Hradec Králové se schází  v Gayerových kasárnách každé pondělí od 15:30 do 18 hodin. V tu dobu je k dispozici veřejnosti také mykologická poradna.
(Horydoly)

15. srpna
Květnatec Archeův
Květnatec Archeův je nejedlá houba a zároveň květina zavlečená do Evropy z Austrálie. Na povrchu červených ramen vylučuje hnilobně páchnoucí sliz. Našla jsem ji na zahradě, bohužel do druhého dne nevydržela, postarali se o ni slimáci.
(Julka Slavíková)

Květnatec Archeův 15.8.2012.

12. srpna
Kokořínsko
V okolí Zakšína, Bukovce, Rače a Nedvězí není po houbách ani památky. Našli jsme jen pár zaschlých holubinek.
(Horydoly)

10. srpna
Výstavy hub v září
Tradičný výstavy hub se budou konat v Čelákovicích 21.-23. září, ve Šluknově 21.-22. září a v Praze na Vysoké škole umělecko-průmyslové 1.-2. září.
(Horydoly)

9. srpna
České Švýcarsko
Houbařskou poradnu ve Šluknově provozuje Spolek mykologů Šluknov každou sobotu a neděli 11-13 hodin.
(Horydoly)

8. srpna
Morava
Na celé Moravě je sucho a po houbách ani památky. Houbaři mohou mít více štěstí snad jen ve vlhčích oblastech Čech na Plzeňsku a Českobudějovicku.
(Nahouby)

7. srpna
Vysočina
Mykologická poradna v Jihlavě je přes prázdniny uzavřená. Podzimní provoz bude zahájen 3. září a ukončen 29. října, každé pondělí od 16 do 17 hodin v předsálí Muzea Vysočiny. Provozuje ji Mykologický klub Jihlava.
(Horydoly)

6. srpna
Vysočina
Prášivka černající roste na Hlinecku.
(Kudlacek.estranky)

6. srpna
Smrčiny
Mírně dementní senior odešel z Lužné u Chebu na houby. Našli ho až o dva dny později němečtí policicté u Bad Brambach.
(iDnes)

5. srpna
Brno
Mykologická poradna funguje v Brně v Moravském muzeu na adrese Zelný trh 6 každé pondělí 9-18 hodin a úterý 9-16 hodin.

4. srpna
Praha
Hostivařský lesopark a nedaleké Trojmezí jsou od hub jako vymetené. Ani nedávné deště a bouřky neumožnily houbám růst.
(Horydoly)

Cyklostezka u Hostivařské přehrady.

3. srpna
České Budějovice
Poradna pro houbaře v Českých Budějovicích je přemístěna do budovy Stavounionu (bývalé Pozemní stavby), Čechova 1, 6. patro. Poradnu provozuje Jihočeské muzeum každé pracovní pondělí od května do listopadu 14:30-16:30 h. Poradenská služba je poskytována bezplatně mykologem Jihočeského muzea Miroslavem Beranem. V případě jeho nepřítomnosti je zastoupen některým členem Mykologického klubu.
(Horydoly)

2. srpna
Mariánské Lázně
Podívejte se na první hřiby ve Slavkovském lese.
(František Skorunka) 

Mariánské Lázně 28.7.2012

1. srpna
Toxikologické středisko
České toxikologické středisko je medicínsko-chemické zařízení, které má nejlepší informace o jedech, včetně těch obsažených v houbách. Poslední pomoc při podezření na otravu tedy hledejte vy nebo váš lékař na telefonech 224 919 293 či 224 915 402. 

30. července
Zavařovačky v Tesku
Výprodej zavařovacích sklenic a zavařovacích potřeb právě běží v obchodní síti Tesco.
(Horydoly)

Zavařovací sklenice a náčiní v Tesku.

29. července
Ralsko
Hub roste v bývalém vojenském prostoru Ralsko pomálu. "Rostou daleko od sebe," uvádí tamní houbař Milan Suchý. "Kdo má svoje místečka, jako třeba zdejší nimrodi, hub nosí domů dost, ale ostatní se po lesích nachodí a nemají skoro nic." Oproti minulým letům se objevilo dost lišek.
(Horydoly)

28. července
Dolní Pojizeří
Na loukách a u okrajů lesů podél dolní Jizery, kde obvykle rostou žampiony, letos zatím neroste skoro nic. Zavinilo to dlouhodobé sucho od Mnichova Hradiště přes Benátky až po soutok Jizery s Labem.
(Horydoly)

27. července
Střední Čechy
Hříbková a klouzková úroda v lesích kolem Kostelce nad Černými lesy.
(Zdena Kmenová)

   

26. července
Střední Čechy
Houby rostou také na Vyžlovce mezi Jevany a Mukařovem u Prahy. Když nejsou pravé hřiby, křemenáče a další, tak najdu holunky, muchomůrku šedivku a jiné, do kterých lidé kopou, a při tom jsou to květiny lesa. Tak prosím lidičky, nekopejte do hub, jsou tací kteří je sbírají...
(Zdena Kmenová)

Na Vyžlovce 26.7.2012

25. července
Rakovicko
Houby začaly růst na Rakovnicku poblíž Řevničova. Lidí bylo všední den jako mraků, ne hub, ale kdo umí hledat, houby najde, i když přijede do lesa až po desáté jako já.
(Zdena Kmenová)

24. července
Praha
Česká mykologická společnost provozuje houbařskou poradnu ve svém sídle na adrese Praha 1, Karmelitská 14. Pracovní dobe je v pondělí 9-12 a 14-16 h, v úterý a ve čtvrtek 9-12 h. Rady jsou zdarma.
(Horydoly)

23. července
Plzeňsko
Včerejší zprávy o hřibech na Plzeňsku dnes potvrzují nálezy poddubáků, křemenáčů a masáků v okolí Radyně. V terénu se pohybuje velké množství houbařů.
(Houbaření.cz)

22. července
Plzeň a okolí
V okolí Plzně začaly růst konečně houby. Zatím převažují hřiby - babka (žlutomasý), suchohřib (hnědý), borový, smrkový a dubový.
(Nahouby.cz)Berounka pod Berounem.

20. července
Středočeský kraj
V nižších polohách Mladoboleslavska a Nymburska jsou hlášené hřiby dubové a bedly jedlé.
(Česká mykologická společnost)

17. července
Houby za šest miliard korun v roce 2011
Téměř padesát tisíc tun hub nasbírali lidé v minulém roce v Česku a jejich cena by byla na trhu šest miliard korun. Uvádí to Zpráva o stavu lesa a lesního hospodářství 2011, kterou minulý týden schválila vláda.
(Ministerstvo zemědělství)

17. července
Houbařská příloha MF Dnes
Dnes vyšla v deníku MF Dnes třístránková příloha pro houbaře.
(Horydoly)

11. července
Slovenské Rudohorie
Skupina hubárov sa nachádzala v lokalite Čierny Balog - Vydrovo, kde sa jeden zo skupiny do zotmenia nevrátil. V nočných hodinách odišli psovodi Horske záchrannej služby so psami na pomoc pri pátraní po nezvestnom 64- ročnom hubárovi z Brezna. Dňa 11. 7. v dopoludňajších hodinách bol hubár náhodnými turistami nájdený, no žiaľ už bez známok života. Záchranári transportovali telo nebohého pomocou nosidiel z nedostupného terénu k ústiu doliny, kde ho odovzdali privolanej pohrebnej službe.
(Horská záchranná služba)

8. července
Gesäuse
Na jižních svazích pohoří Gesäuse v Rakousku rostou hřiby smrkové v nadmořské výšce 1000-1200 metrů.
(Horydoly)

10. června
Podkrkonoší
Jedovaté vláknice se poprvé objevily v Podkrkonoší.
(Česká mykologická společnost)

18. května
Praha
"Na Balabence v pražské Libni zmizel strom, na kterém vloni vyrostl nádherný jedlý sírovec žlutooranžový," oznamuje Zdena Kmenová. "Už nevyroste, nevím komu strom vadil, byl skoro dva metry od silnice a myslím, že nebyl zrovna nemocný, když vedle stojí stromy stejně staré a zdravé. Že by vadil ten sírovec, který nevypadal uschlý zrovna vábně, ale stačilo jej srazit aby bylo místo pro nový?" 
(Horydoly)

16. května
Vysočina
Mykologický klub Jihlava pořádá Odemykání lesa v sobotu 26. května od 8 hodin. Jde se z Přísek do Puklic. Vstup je pro čeleny i veřejnost. Houby prý už rostou.
(Horydoly)

15. května
Podkrkonoší
Česká mykologická společnost hlásí první letošní hřiby z okolí velkých Hamrů.
(Česká mykologická společnost)

22. ledna
Praha
V Praze právě rostou hlíva ústřičnápenízovka sametová a čirůvka. Naopak vůbec nerostou jedovaté houby. Důvodem je teplé počasí.
(MF Dnes)

2. ledna
Česká republika
V Česku rostou vzácné houby, které jsou obvykle k nalezení jen na jaře.
(Ceská televize)

1. ledna
Ralsko
V obci Mukařov u Jiviny na okraji bývalého vojenského pásma Ralsko rostou žampiony.
(Horydoly)

Horydoly.cz Houby AKTUÁLNĚ na HORYDOLY
2011 - 2010 - 2009 - 2008 - 2007 - 2006

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Den trifidů

přes moře přišli nebo přiletěli?

  • Autor JN
  • Datum a čas 15.8.2012 14:56
Reaguj
Celkem 1 příspěvek v diskuzi


Mlékojedy - první koupání v Polabí

Mlékojedy - první koupání v Polabí

Letní počasí umožnilo koupání v přírodě. Až na otužilce mohli plavci skočit do vody poprvé o uplynulém víkendu. Vyrazili jsme z Prahy na kole do pískovny Mlékojedy u Neratovic. ... celý článek

Co si vzít na sebe pro pohodlnou turistiku? Několik tipů na oblečení

Haus Schminke, funkcionalistický klenot v Löbau kousek za hranicemi

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2023 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Technická vychytávka: kladkostroj

Technická vychytávka: kladkostroj

Kladka je jeden z nejjednodušších a nejstarších strojů, které lidstvo vymyslelo. Používá se tisíce let a i dnes patří mezi základní vybavení dílen, továren, dolů, přístavů, divadel, ale třeba také záchranářských týmů, horolezců
Chcete využít sílu jarní detoxikace? Zkuste si zajezdit na kole!

Chcete využít sílu jarní detoxikace? Zkuste si zajezdit na kole!

K příjemným jarním aktivitám patří pobyt a sportování v přírodě na čerstvém vzduchu. Rozkvetlá zeleň, hřejivé sluneční paprsky, čerstvý vzduch a pohyb vzpruží celý organismus. Příroda a sport, to je ten pravý balzám na tělo
Obrana před medvědy a vlky

Obrana před medvědy a vlky

AKTUALIZACE Medvěd napadne člověka jen velmi zřídka a vlk se mu vždy zdaleka vyhne. Od 2. světové války je na Slovensku znám pouze jediný případ, kdy medvěd zabil člověka. Bohužel to
Bike&Ice (cream): nejlepší zmrzlinárny Via dell'Acqua

Bike&Ice (cream): nejlepší zmrzlinárny Via dell'Acqua

Via dell'Acqua se v roce 2021 stala nejlepší zelenou cestou. v Itálii. 140 kilometrů cyklostezky je propojených modrou nití vody, po kterých můžete šlapat na trase vedoucí podél řek až k nejkrásnějším jezerům
Emericyho nářek na Lomnický štít

Emericyho nářek na Lomnický štít

CLIMBING GUIDE Normální cesta na Lomnický štít vede z Lomnického sedla. Od lanovky ji zkušený turista nebo horolezec zvládne za dvě hodiny. Bohužel je dovoleno lézt pouze s horským vůdcem.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
O poklad zubaté Žáby
Česko 1.-4.6. Etapový koloběžkový závod 1.6.
Primátorky Praha 2.-4.6. Veslařský závod 2.6.
Setkání čtenářů časopisu Turista Prášily, chata KČT 2.-4.6. 2.6.
Bouldering - světový pohár Praha, Letná 2.-4.6. 2.6.
Kaktusy a sukulenty - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 2.-18.6. 2.6.
Dračí lodě Kadaň 2.-3.6. 2.6.
Noc kostelů Česko 2.6.
Bikefest Kálnica 2.-3.6. 2.6.
Budějovický půlmaraton České Budějovice 3.6.
Orlík Tour - cyklomaraton Orlík, Vystrkov Horská kola 3.6.

Diskuse

Clovece. . . . Michael Beranek, 3.6.2023 21:23, 12 příspěvků
V Kanadě je kolem 22 000 ... Andy, 3.6.2023 18:54, 12 příspěvků
pechanhaiskopp mehag9 mehag9, 3.6.2023 8:31, 1 příspěvek
aayhihalpoddd mehag9 mehag9, 3.6.2023 8:30, 1 příspěvek
How secure is the MetaMas... Chris, 3.6.2023 6:15, 117 příspěvků
V Kanadě je kolem 22 000 ... Michael Beranek, 2.6.2023 21:35, 12 příspěvků
V Kanadě je kolem 22 000 ... Honza, 2.6.2023 21:02, 12 příspěvků
tusapyatdddd mehag9 mehag9, 2.6.2023 20:45, 1 příspěvek
barstakjaisdsdd mehag9 mehag9, 2.6.2023 20:44, 1 příspěvek
V Kanadě je kolem 22 000 ... Michael Beranek, 2.6.2023 17:05, 12 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Emirates rekordní zisk Horydoly , 16.5.2023 11:17
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 15.5.2023 18:52
Cyklistické kempy na FTV... Horydoly , 15.5.2023 18:47
Passkey technology Google Horydoly Open, 9.5.2023 23:26
Správci ctností žalují li... milan šupa, 27.4.2023 19:47
Holubi představují riziko... Horydoly Open, 21.4.2023 11:46
Re: Střední Čechy turistické Horydoly , 7.4.2023 12:10
RunTour Kopřivnice Horydoly , 7.4.2023 12:05