Další oprava ulice, kde se vykašlali na cyklisty: ze Zahradního Města do Strašnic

Další oprava ulice, kde se vykašlali na cyklisty: ze Zahradního Města do Strašnic
Koloběžka u tramvaje v Průběžné ulici, Praha 10.
Autor snímku Kuba Turek
SDÍLEJ:

Jedem ze tří směrů, jak se dostat ze Zahradního Města do Strašnic, čili z komplexu několika sídlišť do centra Prahy, je pro cyklisty a koloběžkáře velmi nebezpečný. Stejně jako ostatní dva na Bohdalci a ve Švehlově ulici. Ačkoliv všechny tři podjezdy pod železniční tratí prošly rekonstrukcí minulý rok.

VIDEO Jabloňová - V Korytech - Průběžná ulice v Praze 

Projeli jsme na koloběžce pod dálniční Jižní spojkou a železniční tratí do Benešova. Podívejte se, jak je nebezpečné tudy jezdit, pokud nesedíte za volantem. Shlédněte místa, kde hrozí největší riziko pro cyklisty a konec konců pro automobilisty a motorkáře. 

Jeli jsme od Polikliniky Zahradní Město po Jabloňové ulici, sjeli dolů ulicí V Korytech, odbočili podél tramvaje do Průběžné ulice a skončili v ulici V Olšinách za komplikovanou křižovatkou s Ruskou ulicí. Nazpátek jsme jeli po stejné trase.

Horydoly.czSTEJNÁ TRASA 2015: 15 minut hrůzy v pražské dopravě

 

Úplně nejhorší je to pod železničním a dálničním mostem. Paradoxní je, že vedle vozovky a chodníku zůstalo spousta nevyužitého místa. Tudy by mohla vést bezpečně oddělená cyklostezka. Smutně zábavné na tom je, že po zrušené železnici, která vede hned vedle stávající, bude postavena cyklistická magistrála, ale nepostaví se na ní odtud nájezd a nepovede pod ní cyklostezka.

Úředníci a samospráva Prahy 10 neoficiálně uvádějí, že je to oběť za samotnou cyklomagistrálu. Schválení jednoduché cyklostezky podél ulice V Korytech by prý zpozdilo výstavbu cyklomagistrály o několik let.

1:35 V Korytech

Cyklisté najíždějí na křižovatce z poklidného sídlištního provozu do divokého kolotoče.

2:15 Žirovnická

Na přechodu pro chodce se střetávají chodci, auta pomalu vyjíždějící od supermarketu Penny a rychle jedoucí auta zespodu i seshora po hlavní ulici. Cyklisté si nemohou být jisti, jak který z účastníků silničního provozu.

2:40 Želivecká

Komplikovaná křižovatka pro řidiče i cyklisty. Občas zde nedá v protisměru auto přednost při odbočování doleva a zablokuje rozjetého cyklistu. 

3:05 Jižní spojka 

Úzká silnice přerušená semaforem. Pokud tady padne červená, nebo se vytvoří dopravní zácpa, cyklista se následně přes křižovatku rozjede pomaleji než auta a způsobí komplikace v následujícím úseku.

3:15 Průhonická

Podjezdy pod železnicí vedou úzkou, mírně stoupající ulicí, navíc při pravém obrubníku rozbitou. Cyklista tedy nemůže jet úplně vpravo a zdržuje auta za sebou. Někteří řidiči proto riskantně předjíždějí přes plnou čáru do zatáčky, kam nevidí.

4:25 Korytná 

Cyklista se z pravého pruhu řadí do levého pruhu v okamžiku, kdy se on i auta rozjeli a míří do pravotočivé zatáčky. Je to nepříjemná a nebezpečná situace, kdy se pozornost účastníků silničního provozu zaměřuje jinam.

5:20 Průběžná

Frekventovaná křižovatka s předsunutým boxem pro cyklisty na semaforu. Ne každý se se tam odváží najet mezi čekajícími auty. 

6:05 Čestlická

Uměle zúžená dvouproudová ulice. Vpravo parkovací stání, vlevo vystrčené ostrůvky pro chodce tvoří smrtelnou kombinace pro cyklisty a automobilisty. Na kole je nutné se bát omylem otevřených dveří parkujících vozidel a v autě se jen těžko předjíždí cyklista v úzkém a klikatém jízdním pruhu.

7:05 V Olšinách

Frekventovaná křižovatka s předsunutým boxem pro cyklisty na semaforu. Ne každý se se tam odváží najet mezi čekajícími auty. Kdo odbočuje doleva do centra Prahy, řadí se do levého pruhu. Při vjezdu do komplikované křižovatky musí neustále kontrolovat auta odbočující do jeho směru, tramvaje po levé ruce, auta jedoucí rovně po pravé ruce a kamennou dlažbu s kolejemi, aby do nich nezapadl svými pneumatikami.

7:30 Pod Rapidem

Cyklopruh vede středem trojpruhové vozovky. Zleva doprava přes něj přejíždějí automobily odbočující doprava.

Horydoly.cz5 ZLATÝCH PRAVIDEL: Ve městě bezpečně na koloběžce

 


Jízda zpět do kopce je horší 

Podotýkáme, že nazpátek se cyklisté a koloběžkáři potýkají se stejnými problémy a navíc se pohybují do kopce pomaleji. Speciálně hnusný je úsek od supermarketu Lidl úzkým podjezdem pod železnicí a následně strmě stoupající k odbočení na Jižní spojku, kde musí jet cyklista velmi dlouho středem čtyřpruhové vozovky, a dál okolo autobusové zastávky k supermarkety Penny. Na videu je to jízda 10:50 - 13:50 h.

Horydoly.czZAČÍNÁ ZIMA: Teple se oblékněte na koloběžku

Celková délka spojnice městských čtvrtí je 2,5 km. Na kole se dá ujet dolů za 10 min, nahoru za 15 - 20 min. Sjezd se jezdí rychlostí okolo 50 km/h.

Kdyby tudy byla vyřešená bezpečná trasa pro cyklisty, dalo by se využít metro dál pro dopravu do centra hlavního města, případně pokračovat do Malešic a Hrdlořez, nebo do Strašnic, Vršovic a na Vinohrady.

STRAVA.com: stáhněte záznam trasy ve formátu GPX Tam jsme jeli odpoledne za dobré viditelnosti, zpět jsme jeli večer už za tmy.


Zobrazit místo Koloběžka - Scooter na větší mapě 

Horydoly.cz Reportáže z pražských cyklostezek

JAK NA TO: Ve městě bezpečně na koloběžce

Kde se vykašlali na cyklisty (Zahradní Město, Strašnice) VIDEO 

Rekonstrukce nádraží zapomněla na cyklisty (Strašnice, Zahradní Město) VIDEO

Zoufalá snaha Prahy o cyklostezky (Žižkov, Libeň, Holešovice) VIDEO

Jakou cyklostezku postavi Strabag do Běchovic? (Běchovice, Počernice) VIDEO

15 minut hrůzy v pražské dopravě (Strašnice, Vršovice) VIDEO

Z Anděla na Výtoň (Smíchov, Nové Město) VIDEO

Z Vypichu do Motola (Bílá Hora, Motol) VIDEO

Plzeňská ulice, trasa pro kamikaze (Motol, Košíře, Smíchov) VIDEO

Francouzská a Moskevská ulice (Vinohrady, Vršovice) VIDEO

První jarní koloběžka (Štěrboholy)

Pražská nábřeží na elektrokole (Holešovice, Malá Strana, Staré Město) VIDEO

Z Flory do Edenu (Vršovice) VIDEO

Noční pražské periferie (Dejvice, Bubeneč, Vysočany, Hrdlořezy)

Noční Prahou přes Karlův most (Malá Strana, Staré Město) VIDEO

Jedné noci v jednom městě (Nusle, Záběhlice)

Po nejdražší české cyklostezce (Vysočany)

Cyklostezka Rokytka (Hrdlořezy, Hloubětín, Libeň, Karlín)

Cyklisté na libeňské cyklostezce jezdí ohleduplně (Libeň)

Nebojím se. Snad mě nezajedou! (Vinohrady)

Cyklopruh: poukázka na smrt (Vršovice)

Lžou, lžou, až se jim od pusy kouří (Záběhlice)

Smog dusí Botič (Záběhlice) VIDEO

Rohanské nábřeží během sněhové kalamity (Karlín)

Karlínská cyklostezka v zimě (Karlín)

Zklidněný Karlín? Je to jenom bouda (Karlín) VIDEO

První sníh na kole v Praze (Strašnice, Zahradní Město)

Prokopské údolí na kole (Hlubočepy)

Tichá Šárka (Dejvice) VIDEO

Horydoly.czZASE ŠPATNĚ: Rekonstrukce nádraží Zahradní Město zapomněla na cyklisty

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

tak už mu tu stezku postavte:-)

Souvislost je společensky jasná. Už s tebou nebudu diskutovat. Slušní lidé to chápou.

 • Autor Standa Krob
 • Datum a čas 26.2.2022 09:20
Reaguj
tak už mu tu stezku postavte:-)

Tak ještě jednou: 

1) Popíral jsem to někdy?
2) Souvislost StB s podjezdy bez cyklostezek?

Reaguj
tak už mu tu stezku postavte:-)

Jsi nějak zmatenej:-))) 

 • Autor Standa Krob
 • Datum a čas 25.2.2022 15:44
Reaguj
tak už mu tu stezku postavte:-)

Milý Gastone alias Stando alias Petře alias Hary, popíral jsem to snad někdy?

Jenom by mě zajímalo, jakou to má v Tvých očích souvislost s faktem, že se při rekonstrukcích železničních a dálničních podjezdů v Praze nemyslelo na cyklisty. 

Reaguj
tak už mu tu stezku postavte:-)

Nech toho, proste si podepsal spolupraci. Pres to vlak nejede. Tak to neokecavej.

 • Autor Standa Krob
 • Datum a čas 25.2.2022 13:33
Reaguj
tak už mu tu stezku postavte:-)

Drahý pane Gastone, pokud se představíte reálným jménem, rád s Vámi proberu, jaké okolnosti mě vedly k podpisu, na nějž nejsem vůbec hrdý. Sice jsem to již mnohokrát veřejně říkal a konec konců i veřejně psal a diskutoval, ale rád to pro Vás udělám znovu. Pokládám totiž za důležité, aby se komunismus do Čech nevrátil.

Také proto všichni čtenáři Horydoly vědí, do čeho jsem byl komunisty zapleten. I proto můžete číst článek, na který odkazujete. Posouzení nepřísluší mě, ale nechávám to na ostatních.

Ještě pár poznámek k této diskusi: 

1) Gramatický rozbor jsem nepsal osobně já, ačkoliv s ním souhlasím, ale editorka, která má na starosti zdejší diskuse. Takže se mýlíte.

2) Na Wikipedii nikdo nemůže psát sám o sobě. Pokud jste editorem nebo správcem, jistě to dobře víte. Takže se mýlíte. 

3) Zůstaň při zemi. Mlč. Nepoučuj. ...atd. To byla typická slova komunistických pohlavárů. Moc dobře si na to pamatuji. Takže se  prosím těchto příkazů zdržte.

4) Hrubián je ten, kdo hrubě okřikuje ostatní. Takže si pořádně přečtěte diskusi. 

Prosím dodržujte pravidla slušného chování a úcty k ostatním diskutérům i autorům. Pokud Vám takové chování není přirozené, řiďte se podle závazných Podmínek užíváni služeb Horydoly Vás se týká především toto:

Nepřípustné jsou také vulgární a urážlivé materiály textové, obrazové i filmové podoby. Za vrcholně nevhodné se považují příspěvky útočící na osobní vlastnosti, zkušenosti a jednání ostatních diskutujících nebo autorů uveřejněných materiálů, které nesouvisí s diskutovanými tématy. 

Reaguj
tak už mu tu stezku postavte:-)

Pane Turku, vy se nestydíte za to, že jste na vojně podepsal dobrovolně toto? ...podepsal spolupráci vojenské kontrarozvědce, neboli pobočce komunistické Státní bezpečnosti v ozbrojených složkách. .. Sám to tu na těchto stránkách o sobě píšete. To vám opravdu není trapné se tady exponovat? Proč o této vaší životní anabázi nepíšete o sobě na wikipedii? Nebo někdo jiný to tam napsal. Tam se za to stydíte? Tak prosím zůstaňte při zemi,i tady, ve veřejném prostoru a zbytečně se tu nesnažte lidi poučovat, byť o pravopisu, a nenazývejte je zbytečně hrubiány.

https://www.horydoly.cz/horolezci/kuba-turek-ptejte-se-polemizujte-nesouhlaste.html

 • Autor Gaston
 • Datum a čas 25.2.2022 10:15
Reaguj
tak už mu tu stezku postavte:-)

Tak nic, drahý Hary. Argumenty se od Vás zřejmě nikdy nedozvím a teď už jste přešel k hrubiánským výkřikům.

Reaguj
Grammar Nazi

Tak potřetí: Gramatického rozboru oponentova textu se nedočkáte, protože on s ničím takovým neoperuje. Na rozdíl od Vás.

Reaguj
tak už mu tu stezku postavte:-)

Mlč, Turku

 • Autor Hary Stolkwisr
 • Datum a čas 24.2.2022 21:55
Reaguj
Celkem 31 příspěvků v diskuzi


Cyklomaratony pro každé kolo 2024

Cyklomaratony pro každé kolo 2024

AKTUALIZACE S dlouhými závody na horských kolech se doslova roztrhl pytel. Bikemaratony jsou stále populární nejen mezi profesionálními závodníky, ale přijíždějí na ně i tisíce amatérů. Od března do října si lze... celý článek

Reflexní trička - bezpečné oblečení pro cyklistiku a běhání

Cyklonovinky 2024

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Elektrokoloběžky a elektrokola 2024

Elektrokoloběžky a elektrokola 2024

NIZOZEMSKO Krátké ale důležité zprávy o elektrokolech a elektrokoloběžkách.
Vasův běh na lyžích, kole i pěšky

Vasův běh na lyžích, kole i pěšky

AKTUALIZACE Nejslavnější běžkařský závod světa Vasův běh má letní varianty na horském kole a běžecky po vlastních. Délka všech tras je 90 kilometrů. Zájem je obrovský. Přečtěte si, kdy se na
BikeXzone Sušice - traily pro horská kola

BikeXzone Sušice - traily pro horská kola

Tři flow traily s přídavkem kamenných sekcí vedou z kopců nad Sušicí. Vyšlápnout si nahoru musíte sami, abyste se dolů spustili s větrem o závod. 
Reflexní trička - bezpečné oblečení pro cyklistiku a běhání

Reflexní trička - bezpečné oblečení pro cyklistiku a běhání

Chcete-li si běhání a cyklistiku užívat plnými doušky, bude dobré, když se na tyto sporty i vhodně oblečete. Na následujících řádcích pro vás máme zajímavé tipy na to, jak by takové oblečení
Cyklonovinky 2024

Cyklonovinky 2024

PRAHA Krátké zprávy ze světa velkých kol, tlustých pneumatik, odrážedel, skládaček, lehokol, koloběžek a cyklostezek.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
For Fishing - veletrh Praha, Letňany 22.-25.2. Rybářství a myslivost 22.2.
Hohe Jagd und Fischerei - veletrh Rakousko, Salzburg 22.-25.2. Lov a rybářství 22.2.
Ferie - veletrh Dánsko, Kodaň 23.-25.2. Cestovní ruch 23.2.
BTL - veletrh Portugalsko, Lisabon 28.2.-3.3. 28.2.
Reise Camping - veletrh Německo, Essen 28.2.-3.3. 28.2.
Dovolená - veletrh Ostrava, Černá louka 1.-2.3. 1.3.
Knižní veletrh Ostrava, Černá louka 1.-2.3. 1.3.
Cestobraní - festival Uherské Hradiště, Hvězda 2.3.
Bike Show - veletrh Dánsko, Kodaň 2.-3.3. 2.3.
ITB - veletrh Německo, Berlín 5.-7.3. 5.3.

Diskuse

m3ga gl Matthewglasp, 25.2.2024 18:22, 8 příspěvků
tzlkd skjkc btffm list of erectile dysfunction drugs, 25.2.2024 18:13, 117 přísp...
Pojištění na hory Oldřich, 25.2.2024 17:07, 1 příspěvek
INU Honza, 25.2.2024 15:52, 3 příspěvky
dilema jako Brno jezdič a lokál, 25.2.2024 15:04, 3 příspěvky
dilema jako Brno Novinář, 24.2.2024 22:16, 3 příspěvky
keramika Huze, 23.2.2024 14:53, 2 příspěvky
Podmínka? Huze, 23.2.2024 14:45, 2 příspěvky
Podmínka? Prkoš, 23.2.2024 10:51, 2 příspěvky
ZAHRÁDKY 1000 Skiák, 21.2.2024 14:07, 4 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Tradiční akce v Kaiserwinklu Horydoly , 25.2.2024 14:00
Re: Dolní Morava foto Horydoly , 21.2.2024 23:49
Zahrádky v Peci jdou k zemi Horydoly , 21.2.2024 18:46
Zahrádky v Peci jdou k zemi Horydoly , 20.2.2024 15:53
Dolní Morava Horydoly , 20.2.2024 14:15
Barefoot fitness Xero Horydoly Open, 15.2.2024 8:57
Užijte si jarní prázdniny... Horydoly Open, 15.2.2024 8:53
Cestovní ruch v Česku nab... Horydoly Open, 15.2.2024 8:50