3x vlakem do Českého středohoří
Kozí, Doupovská a Švestková dráha se rozjedou o tomto víkendu. Středohoří budou každý prázdninový víkend křižovat motoráčky, které vás svezou do kouzelných míst, kam jinak jezdí jenom autobusy a někdy ani to ne.
Všechny vlaky jezdí podle jízdního řádu a jízdenky lze koupit na nádraží nebo u průvodčích, ale jistější je rezervovat si místa předem na internetu. I kdyby se najednou chtělo svézt třeba kvůli hezkému počasí velké množství lidí, vy budete mít cestu jistou.
Všechny lokálky berou jízdní kola, ale větší skupiny na to nemohou spoléhat, protože kapacita závisí na naplněnosti vagonů. Pro také na bicykly lze udělat předem rezervaci.
Kozí dráha
Mezi Děčínem a Telnicí projíždí vlaky na pomezí mezi Krušnými horami, Labskými pískovci a Českým středohořím.
Trať: Děčín - Oldřichov - Bynov - Martiněves - Jílové - Modrá - Kamenec - Libouchec - Malé Chvojno - Telnice.
INFO: Kozí dráha
Doporučujeme v okolí: Tisá (lezení), Českosaské Švýcarsko (cykloturistika), Děčínský Sněžník (turistika), Krupka (historický důl), Kaňon Labe (přírodní rezervace)
Švestková dráha
Mezi Mostem a Lovosicemi jezdí vlaky zpod Krušných hor skrze Středohoří do Polabí.
Trať: Most - Obrnice - Sedlec - Skršín - Bělušice - Sinutec - Libčeves - Hnojnice - Semeč - Třebívlice - Podsedice - Dlažkovice - Třebenice - Čížkovice - Sulejovice - Lovosice
INFO: Švestková dráha
Doporučujeme v okolí: Bořeň (lezení), Zlatník (lezení), Špičák (lezení), Milešovka (turistika), Hazmburk (několik hradů v okolí), Raná (paragliding), Bílina - Praha (cykloturistika), Píšťany (koupání), Bílina (kanoe)
Doupovská dráha
Mezi Kadaní a Podbořany jedou vlaky v dolním Poohří přes České středohoří. Doupovská dráha je třicetikilometrová lokálka vinoucí se podél Nechranické přehrady s výhledy na panoramata Doupovských hor.
Trať: Prunéřov - Kadaň - Želina - Hradec - Poláky - Pětipsy - Vilémov - Radonice - Vitčice - Chotěbudice - Krásný Dvůr - Vysoké Třebušice - Kaštice - Podbořany
INFO: Doupovská dráha
Doporučujeme v okolí: Kadaň (historické město), Kadaň (playspot), Nechranice (windsurfing), Dolní Ohře (kanoe), Želina (přehrada), Doupov (vojenský prostor), Podbořany (komunistický koncentrák)
Kde jinde se také jezdí: Výletní motoráčky
Diskuse
Diskuze k článku
Rumcajsův revír, dvoudenní vandr z Jinolic do srdce Prachovských skal
Komedyjanti na kolejích v Českém lese
Nejčtenější články
6x red flags: pozor na letní tábory!
Důl Na Kole v Domažlicích těžil slídu pro nacisty
Komedyjanti na kolejích v Českém lese
Historické železnice a nostalgické vlaky
Rumcajsův revír, dvoudenní vandr z Jinolic do srdce Prachovských skal
Regiony
Kalendář akcí Zobrazit všechny akce
| AKCE | KDE | INFO | KDY | ČAS |
|---|---|---|---|---|
| Open House | Praha | 18.-24.5. | 18.5. | |
| Pískoviště | Písek | 22.-24.5. Městská slavnost | 22.5. | |
| Parník do Mělníka | Praha, Rašínovo nábřeží | 24.5. | 07:00 | |
| Jihlava - splutí | Mohelno | 24.5. | ||
| Pohádkové krajiny ze sukulentů - výstava | Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy | 1.-24.5. | 24.5. | |
| Noc kostelů | Česko | 29.5. | ||
| Pohádkový les na loděnici | Hradec Králové, loděnice na Orlici | 29.5. | ||
| Kaktusy a sukulenty - výstava | Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy | 29.5.-13.6. | 29.5. | |
| Cidlina - Želviáda | Žehuňský rybník | 30.5. | ||
| Davle - otevření lezecké oblasti | Davle | 30.5. |
Diskuse
| liraglutide price | BrianVEm, 24.5.2026 17:30, 48 příspěvků |
| glp 1 | Rodneyvarly, 24.5.2026 16:43, 48 příspěvků |
| Де знайти корисні ресурси... | ChesrPheva, 24.5.2026 15:58, 1 příspěvek |
| can you split rybelsus ta... | BryceCloff, 24.5.2026 15:26, 19 příspěvků |
| liraglutide | TimothyDathy, 24.5.2026 15:23, 19 příspěvků |
| Dichaelrerce | Timsothyenush, 24.5.2026 14:07, 13 příspěvků |
| Žofie | Honza, 23.5.2026 7:18, 2 příspěvky |
| Žofie | Honza, 23.5.2026 7:15, 2 příspěvky |
| Cena listku | Honza, 23.5.2026 7:10, 35 příspěvků |
| Inu odvoláme Okamuru? | Pišišvor, 21.5.2026 22:12, 7 příspěvků |
Fórum Zobrazit všechny příspěvky
| Re: SheMoves Race | Horydoly , 22.5.2026 13:47 |
| SheMoves Race | Horydoly , 22.5.2026 13:20 |
| Plány na příští zimu | Sansa Ferrr, 21.5.2026 7:55 |
| Re: Bikesraz na Vysočině | Horydoly , 20.5.2026 1:14 |
| THE MARCHE REGION AT ITW ... | Horydoly , 16.5.2026 23:19 |
| Aparthotel Svatý Vavřinec... | Horydoly , 14.5.2026 22:16 |
| Velký jarní úklid | apasa2qa1@any.pink, 14.5.2026 19:00 |
| Re: Fjällräven | Horydoly , 6.5.2026 1:48 |
VIDEO
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM
PINTEREST
ENGLISH