Michala Mrůzková vítězí

Michala Mrůzková vítězí
SDÍLEJ:
Čeští reprezentanti na divoké vodě letos ovládli světovou špičku ve všech disciplínách. Senioři i junioři výborně bojovali ve sjezdu, slalomu, rodeu a raftingu. Právě byli vyhlášeni Kanoisté a kanoistky roku 2005.

První tři místa v anketě o nejlepšího kanoistu roku 2005 si rozdělily stálice na divoké vodě.

1. Michala Strnadová - Mrůzková

2. Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek

3. Štěpánka Hilgertová

Štěpánka Hilgertová sice vybojovala letos svým čtvrtým místem nejlepší individuální umístění na mistrovství světa ve slalomu, k němuž přidala i titul mistryně světa v závodě družstev, ale na vyšší než třetí příčku to při Kanoistovi a raftařovi roku 2005 nestačilo.

O stupínek výše se umístili její reprezentační kolegové, debl kanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek. "Štěpánci" tak ukončili své roční kralování české divoké vodě. Při něm zvládli obhajobu titulu mistrů Evropy, k němuž připojili páté místo na mistrovství světa v Austrálii. Ani to však na obhajobu prvenství v anketě nebylo dost.

Strnadová na hladké i divoké vodě

To si totiž zcela jednoznačně zajistila svými výkony sjezdařka Michala Strnadová – Mrůzková. Její nadvláda nad zbytkem sjezdového startovního pole je doslova absolutní. Po šesté za sebou zvítězila v celkovém hodnocení Světového poháru, obhájila evropské zlato na obou sjezdových tratích (sprint a dlouhý sjezd) a navíc se definitivně prosadila mezi světovou špičku v rychlostní kanoistice. V této disciplíně, se kterou začala koketovat před třemi lety, letos získala bronz na Mistrovství Evropy a čtvrtou příčku na mistrovství světa.

Mimo to se v září stihla vdát a tak od příštího roku ji bude kanoistický svět znát pod jménem Michala Mrůzková.

Dílčí výsledky podle disciplín

Kromě absolutního vítěze se samozřejmě nezapomnělo ani na vítěze v dílčích kategoriích a ani tady nedošlo na nějaká pozoruhodná překvapení. Z prvenství se tak mohou radovat mezi raftařkami reprezentantky z RK Stan Trója. Mistryně světa ve sjezdu, slalomu a kombinaci z říjnového šampionátu v Ekvádoru neměli, stejně jako jejich reprezentační kolegové z WD Prostějov vážného konkurenta. Raftařům se daří držet na světové špičce již mnoho let.

To samé můžeme říci i o českých juniorech na divoké vodě. Zejména sjezdaři byli letos k neudržení. Svými třemi tituly mistryně světa opanovala anketu sjezdová kajakářka Anna Zástěrová. Díky zlatému hattricku se na srpnovém mistrovství světa juniorů stala nejúspěšnější závodnicí mistrovství, o týden dříve navíc vybojovala zlato i na mistrovství evropském a tak o tom, kdo bude vyhlášen nejlepším českým juniorem, nemohlo být žádných pochyb.

Zatímco triumf Zástěrové byl jasnou záležitostí, druhé místo v anketě pro slalomářku Šárku Blažkovou je naopak největším překvapením celého vyhlášení. Stříbrná medailistka z mistrovství evropy juniorů za sebou nechala i sjezdové mistry světa kajakáře Karla Slepicu a debl kanoisty Jana Macíka a Jiřího Machače.

Před ně se prosadil i nejlepší singl kanoista sjezdař Marek Rygel, který obsadil třetí příčku. Poslední dvě vyhlašované kategorie jsou slalom a sjezd. Vítězi jsou samozřejmě sportovci, kteří se umístili v celkovém pořadí, tedy Michala Strnadová – Mrůzková mezi sjezdaři a Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem mezi slalomáři.

Pomyslné stříbro si ze Slovanského domu v Olomouci odnesla slalomářka Štěpánka Hilgertová a sjezdový kajakář Kamil Mrůzek. Mrůzek (stejně jako Strnadová) obhájil své prvenství v seriálu světového poháru a získal stříbro v dlouhém závodě na mistrovství Evropy, k němuž přidal titul v závodě hlídek.

Členem této mistrovské, kajakářské hlídky byl i Tomáš Slovák. Ten asi nechtěl za Mrůzkem v ničem zaostat a po zisku společného zlata v družstvech, přidal ve sjezdovém sprintu medaili stejné hodnoty (stříbrnou) jako Mrůzek v závodě klasickém.

Stříbro z mistrovství Evropy vybojovala také „deblová“dvojice Marek Jiras – Tomáš Mader a stejně jako pro Slováka v kategorii sjezd to pro ně znamenalo třetí místo v anketě Kanoista a raftař roku 2005, ale tentokrát mezi slalomáři.

Rok vody 2006

Českou kanoistiku v příštím roce čeká velice speciální rok. Po čtyřech desítkách let se do naší vlasti vrátí nejvýznamnější světová soutěž seniorů. Na umělé slalomové dráze v Praze – Tróji změří v létě své síly nejlepší slalomáři planety a čeští reprezentanti se před domácím publikem budou chtít určitě vytáhnout.

Pokud k této události připočteme ještě mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice, jež hostí trať v Račicích, můžeme bez nadsázky říci, že příští rok bude v Čechách rokem vody.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Světový pohár v Tróji plánuje tisícovku vodáků

Světový pohár v Tróji plánuje tisícovku vodáků

Světový pohár ve vodním slalomu v Praze - Tróji se koná 11.-13. června. I přes aktuální epidemiologickou situaci organizátoři věří, že se akce bude moci konat v podobném rozsahu, jako loňské mistrovství Evropy. V pondělí... celý článek

American boat helmsman confident crew can build on encouraging SailGP day

Viselský záliv a Vislanská kosa pěšky i na mořském kajaku

registrovat

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Řeky AKTUÁLNĚ 2021

Řeky AKTUÁLNĚ 2021

RADBUZA Voda pro vodáky teče jenom někde a někdy. Přinášíme informace, které by vás mohly zajímat, pokud se chystáte na prázdninové putování po řece i víkendové splutí potoka. Přidáváme tipy ze zahraničí.
Světový pohár v Tróji plánuje tisícovku vodáků

Světový pohár v Tróji plánuje tisícovku vodáků

Světový pohár ve vodním slalomu v Praze - Tróji se koná 11.-13. června. I přes aktuální epidemiologickou situaci organizátoři věří, že se akce bude moci konat v podobném rozsahu, jako loňské mistrovství Evropy. V pondělí
Půjčovna lodí Jakubec doporučuje Lužnici, Sázavu, Vltavu a Otavu

Půjčovna lodí Jakubec doporučuje Lužnici, Sázavu, Vltavu a Otavu

Půjčovna lodí Dušan Jakubec sídlí v Táboře u Lužnici, ale její kanoe a rafty brázdí také Vltavu, Otavu a Sázavu. Majitel je sám nadšený vodák a doporučuje svým klientům nejzajímavější úseky na vybraných řekách. 
Viselský záliv a Vislanská kosa pěšky i na mořském kajaku

Viselský záliv a Vislanská kosa pěšky i na mořském kajaku

Okolí polského Gdaňsku má pohnutou historii. Průmyslové a přístavní centrum Danzig patří mezi nejstarší polská města. Bylo hlavní městem svébytného národa Kašubů, ve středověku ho ovládala polská větev Přemyslovců, po nich
American boat helmsman confident crew can build on encouraging SailGP day

American boat helmsman confident crew can build on encouraging SailGP day

The United States SailGP Team did not make it into the finals at the season opening Bermuda Sail Grand Prix after a collision with the Japanese boat, however helmsman Jimmy Spithill

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Free Time - veletrh Polsko, Gdaňsk ZRUŠENO! 10.-11.5. 10.5.
Calzedonia - otevření prodejny Ostrava, Outlet Arena Moravia 10.5.
BTL - veletrh Portugalsko, Lisabon 12.-16.5. 12.5.
Yachtfestival - veletrh Německo, Hamburg 28.-30.5. Lodě a čluny 28.5.
Bystřička - splutí Bystřička 29.5.
Ratolest Fest Praha, Rašínovo nábřeží 29.5.
Pádluj o 106 Týn nad Vltavou 4.-6.6. Seakayak maraton 4.6.
Marathon Nisa Proseč nad Nisou Vodácký závod 5.6.
Jihlava - splutí Mohelno 6.6.
IBTM - veletrh Singapur 8.-9.6. 8.6.

Diskuse

jak posílit imunitu Horydoly , 6.5.2021 18:25, 31 příspěvků
jak posílit imunitu Martina Skalská, 6.5.2021 14:21, 31 příspěvků
Dálniční známky Marek, 5.5.2021 16:38, 9 příspěvků
po vlastním L, 5.5.2021 11:04, 2 příspěvky
Alternativní strava Jitka S., 5.5.2021 9:21, 18 příspěvků
Porsečnice Láďa, 4.5.2021 10:48, 5 příspěvků
To je for? Pivoň, 1.5.2021 20:22, 5 příspěvků
No a hned je jasno. Horydoly , 30.4.2021 19:25, 2 příspěvky
No a hned je jasno. Borek, 30.4.2021 14:24, 2 příspěvky
Nový zákon- Nutný 1,5m od... Horydoly , 20.4.2021 21:28, 5 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Re: Fotopasti v Brdech Horydoly , 9.5.2021 12:06
Re: Fotopasti v Brdech Horydoly , 8.5.2021 13:27
Fotopasti v Brdech Horydoly , 8.5.2021 13:26
Charitativní běh Sportovn... Horydoly Open, 8.5.2021 1:27
Cestovní pojištění Covid ... Horydoly , 5.5.2021 18:22
Střední Čechy: Muzea, gal... Horydoly , 3.5.2021 0:21
Běžecké závody 2021 Horydoly , 24.4.2021 23:38
Co Čech, to cyklista Horydoly , 15.4.2021 20:15