Michala Mrůzková vítězí

Michala Mrůzková vítězí
SDÍLEJ:
Čeští reprezentanti na divoké vodě letos ovládli světovou špičku ve všech disciplínách. Senioři i junioři výborně bojovali ve sjezdu, slalomu, rodeu a raftingu. Právě byli vyhlášeni Kanoisté a kanoistky roku 2005.

První tři místa v anketě o nejlepšího kanoistu roku 2005 si rozdělily stálice na divoké vodě.

1. Michala Strnadová - Mrůzková

2. Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek

3. Štěpánka Hilgertová

Štěpánka Hilgertová sice vybojovala letos svým čtvrtým místem nejlepší individuální umístění na mistrovství světa ve slalomu, k němuž přidala i titul mistryně světa v závodě družstev, ale na vyšší než třetí příčku to při Kanoistovi a raftařovi roku 2005 nestačilo.

O stupínek výše se umístili její reprezentační kolegové, debl kanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek. "Štěpánci" tak ukončili své roční kralování české divoké vodě. Při něm zvládli obhajobu titulu mistrů Evropy, k němuž připojili páté místo na mistrovství světa v Austrálii. Ani to však na obhajobu prvenství v anketě nebylo dost.

Strnadová na hladké i divoké vodě

To si totiž zcela jednoznačně zajistila svými výkony sjezdařka Michala Strnadová – Mrůzková. Její nadvláda nad zbytkem sjezdového startovního pole je doslova absolutní. Po šesté za sebou zvítězila v celkovém hodnocení Světového poháru, obhájila evropské zlato na obou sjezdových tratích (sprint a dlouhý sjezd) a navíc se definitivně prosadila mezi světovou špičku v rychlostní kanoistice. V této disciplíně, se kterou začala koketovat před třemi lety, letos získala bronz na Mistrovství Evropy a čtvrtou příčku na mistrovství světa.

Mimo to se v září stihla vdát a tak od příštího roku ji bude kanoistický svět znát pod jménem Michala Mrůzková.

Dílčí výsledky podle disciplín

Kromě absolutního vítěze se samozřejmě nezapomnělo ani na vítěze v dílčích kategoriích a ani tady nedošlo na nějaká pozoruhodná překvapení. Z prvenství se tak mohou radovat mezi raftařkami reprezentantky z RK Stan Trója. Mistryně světa ve sjezdu, slalomu a kombinaci z říjnového šampionátu v Ekvádoru neměli, stejně jako jejich reprezentační kolegové z WD Prostějov vážného konkurenta. Raftařům se daří držet na světové špičce již mnoho let.

To samé můžeme říci i o českých juniorech na divoké vodě. Zejména sjezdaři byli letos k neudržení. Svými třemi tituly mistryně světa opanovala anketu sjezdová kajakářka Anna Zástěrová. Díky zlatému hattricku se na srpnovém mistrovství světa juniorů stala nejúspěšnější závodnicí mistrovství, o týden dříve navíc vybojovala zlato i na mistrovství evropském a tak o tom, kdo bude vyhlášen nejlepším českým juniorem, nemohlo být žádných pochyb.

Zatímco triumf Zástěrové byl jasnou záležitostí, druhé místo v anketě pro slalomářku Šárku Blažkovou je naopak největším překvapením celého vyhlášení. Stříbrná medailistka z mistrovství evropy juniorů za sebou nechala i sjezdové mistry světa kajakáře Karla Slepicu a debl kanoisty Jana Macíka a Jiřího Machače.

Před ně se prosadil i nejlepší singl kanoista sjezdař Marek Rygel, který obsadil třetí příčku. Poslední dvě vyhlašované kategorie jsou slalom a sjezd. Vítězi jsou samozřejmě sportovci, kteří se umístili v celkovém pořadí, tedy Michala Strnadová – Mrůzková mezi sjezdaři a Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem mezi slalomáři.

Pomyslné stříbro si ze Slovanského domu v Olomouci odnesla slalomářka Štěpánka Hilgertová a sjezdový kajakář Kamil Mrůzek. Mrůzek (stejně jako Strnadová) obhájil své prvenství v seriálu světového poháru a získal stříbro v dlouhém závodě na mistrovství Evropy, k němuž přidal titul v závodě hlídek.

Členem této mistrovské, kajakářské hlídky byl i Tomáš Slovák. Ten asi nechtěl za Mrůzkem v ničem zaostat a po zisku společného zlata v družstvech, přidal ve sjezdovém sprintu medaili stejné hodnoty (stříbrnou) jako Mrůzek v závodě klasickém.

Stříbro z mistrovství Evropy vybojovala také „deblová“dvojice Marek Jiras – Tomáš Mader a stejně jako pro Slováka v kategorii sjezd to pro ně znamenalo třetí místo v anketě Kanoista a raftař roku 2005, ale tentokrát mezi slalomáři.

Rok vody 2006

Českou kanoistiku v příštím roce čeká velice speciální rok. Po čtyřech desítkách let se do naší vlasti vrátí nejvýznamnější světová soutěž seniorů. Na umělé slalomové dráze v Praze – Tróji změří v létě své síly nejlepší slalomáři planety a čeští reprezentanti se před domácím publikem budou chtít určitě vytáhnout.

Pokud k této události připočteme ještě mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice, jež hostí trať v Račicích, můžeme bez nadsázky říci, že příští rok bude v Čechách rokem vody.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Největší seznam půjčoven lodí na českých a slovenských řekách. Přidáváme významné půjčovny v dalších vodácky atraktivních zemích. Půjčit si můžete kánoe, kajaky, rafty, nafukovací kánoe, nebo třeba pramice.... celý článek

Přírodní koupání v Orlických horách

Řeky AKTUÁLNĚ 2019

registrovat

Hledáte ubytování v Česku nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Turistický informační portál WhereToStay.Tips kde naleznete fantastické rady kde se ubytovat, kde jíst a co vidět, v lokalitách celého světa.

Nejčtenější články

Vodní elektrárna Přelouč

Vodní elektrárna Přelouč

Vodní elektrárna Přelouč se nachází na 116. říčním kilometru řeky Labe v obci Přelouč u Pardubic. S výstavbou vodní elektrárny bylo započato v roce 1924. Současně byla zahájena i stavba mostu přes řeku Labe, jehož
Přírodní koupání v Orlických horách

Přírodní koupání v Orlických horách

AKTUALIZACE Orlické hory a Podorlicko nabízejí jedny z  nejčistších vod ke koupání v přírodě. V Orlických horách si můžete užívat sluníčka na pláži, trávit volný čas vodními hrátkami na lehátkách či třeba šlapadlech, anebo
Řeky AKTUÁLNĚ 2019

Řeky AKTUÁLNĚ 2019

VLTAVA  Voda pro vodáky teče jenom někde a někdy. Přinášíme informace, které by vás mohly zajímat, pokud se chystáte na prázdninové putování po řece i víkendové splutí potoka. Přidáváme tipy ze zahraničí.
Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Největší seznam půjčoven lodí na českých a slovenských řekách. Přidáváme významné půjčovny v dalších vodácky atraktivních zemích. Půjčit si můžete kánoe, kajaky, rafty, nafukovací kánoe, nebo třeba pramice.
Středomoří AKTUÁLNĚ 2019

Středomoří AKTUÁLNĚ 2019

ELBA Zprávy od modrého moře, bílých pláží a žhavého slunce. Z Chorvatska, Řecka, Itálie a Francie. Z Egypta, Turecka a Izraele.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Dračí lodě Brno, přehrada 20.7.
Dračí lodě Výrovice 20.7.
Kanufest Roudnice, vodácký kanál 26.-28.7. 26.7.
Dračí lodě Telč 27.7.
Den Ohře Kadaň, Střelnice 27.7.
Budějovice - Praha Slapy 2.-4.8. Vodácký maraton 2.8.
Dračí lodě Vrané nad Vltavou   3.8.
Dračí lodě Ostrožská Nová Ves, Kunovická Tabule 9.-11.8. 9.8.
Prague - Dresden
Praha 15.-18.8. Vodácký maraton 15.8.
Dračí lodě Bezdrev   17.8.

Diskuse

Bolesti kloubů Michala, 17.7.2019 12:52, 11 příspěvků
V údolí Roklice postavil ... libor, 16.7.2019 21:24, 1 příspěvek
Skautská nadace Jaroslava... Michael Beranek, 15.7.2019 22:29, 1 příspěvek
Bolesti kloubů JN, 15.7.2019 9:30, 11 příspěvků
Bolesti kloubů Karla, 15.7.2019 8:59, 11 příspěvků
Stanování u horské chaty ... Michael Beranek, 13.7.2019 22:06, 2 příspěvky
Stahování u Tebe Rouse Honza Šlouf, 13.7.2019 21:41, 2 příspěvky
Footbikes X e-bikes Pišišvor, 11.7.2019 23:52, 1 příspěvek
Kontrola na hranicích Menhart, 10.7.2019 19:46, 1 příspěvek
Pozor.... JN, 10.7.2019 13:10, 3 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Severovýchod Slovenska na... Horydoly , 15.7.2019 2:30
KROK 2019 Horydoly , 9.7.2019 11:38
Tóny Dolomit / I suoni de... Horydoly , 8.7.2019 12:04
BMW je oficiálním vozem M... Horydoly , 8.7.2019 11:57
Šary Vary v Plzni Horydoly , 8.7.2019 11:43
Tatra kolem světa Horydoly , 8.7.2019 11:34
Re: Polsko Horydoly , 8.7.2019 11:29
GP Kaltmeyer Safe for Bike Horydoly , 2.7.2019 20:48