Další video zhlédněte na YouTube Horydoly. Na výběr jsou speciální kanály Lezení - Lyžování - Turistika - Vodní sporty - Cyklistika - Koloběžky - Zajímavosti ze světa.


Základní přehled horolezeckého materiálu

Přednášku o lezeckém vybavení pro adepty horolezeckého sportu vede Jirka Happy Šťastný v pražském horolezeckém oddílu Humanita Praha. Podívejte se, co budete muset koupit, jestli právě absolvujete horoškolu. Jak se orientovat v outdoorovém obchodě, co si vybrat z široké nabídky a jaký materiál je nejvhodnější pro nováčky na skalách i v horách.

Cumbre Vieja stále soptí. Podívejte se na fascinující video

Po úbočí sopky Cumbre Vieja na kanárském ostrově La Palma se valí proudy žhavé lávy i bloky o něco chladnějšího materiálu velikosti třípodlažních domů. Sopka chrlí magma, plyn a prach od 19. září. Její aktivita dosáhla stupeň VEI-2 na 8stupňové škále. Sopka opakuje scénář předchozích erupcí z let 1949 a 1971.

Marián Vojtko zpívá v Humno Pub v Tatrách

Muzikálová hvězda Maruáns Vojtko, který zpívá hlavní role v mnoha čsko-slovenských muzikálech, výjimečně zazpíval na prestižní diskotéce Humno Pub v Ttaranské Lomnici. Podívejte se na sestřih hitů, které interpretoval publiku na tanečním parketu.

Čtětě více o Humno Pub a zjistěte, co jsou humna.

RETRO Wilder Kaiser 1992

Horolezecký zájezd do rakouského pohoří Wilder Kaiser jsme vylovili z redakčního archivu. Tak vypadalo vyvrcholení roku 1992 pro horolezecký oddíl Humanita Praha, který spadá pod Český horolezecký svaz a zároveň pod Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy. Tehdy se se v horách lezlo bez helmy, jen v sedáku, jistilo se osmou, používalo se jednoduché lano, spalo ve stanu u horské chaty, oblečení a batohy se často šily doma. Autobusy na dlouhých jízdách občas stávkovaly. 

WILDER KAISER na Horydoly: Dlouhé hřebeny Fleischbank a Predigtstuhl a Opravdu dlouhé alpské trojkySteinerne Rinne na biku a Test pláštěnky na batohy a Heinrich Pfannl - horolezec a Horolezecké průvodce 80.-90. let

Dopravní zácpa ve Strašnicích komplikuje cyklistickou dopravu

Zahradní Město a Záběhlice jsou odříznuté od Strašnic, protože se dlouhodobě opravuje podjezd ve Švehlově ulici. Jediný průjezd pod železnicí a dálnicí teď vytváří dramatické dopravní situace, pokud se řidič, cyklista, koloběžkář či chodec potřebují dostat z periferie do centra Prahy. Podívejte se na každodenní realitu z pohledu koloběžkáře. Na ulici se ho pokusila sestřelit řidička, která nepoužila blinkr, z protisměru vyrazila hasičská kolona, doprava se ucpala nejen pod Jižní spojkou, ale také na křižovatkách.

Na videu vidíte trasu ulicemi V Korytech - Průběžná - V Olšinách. Měří 3 km. Autem se dá normálně projet za 6 minut, autobusem za 13 minut a na kole za 12 minut. Na koloběžce to v zácpě trvalo 9 minut. Zde je záznam na Strava.com. Tato jízda není žádný med ani v běžném provozu. Podrobný popis a video najdete v článku 15 minut hrůzy v pražské dopravě.

Botič teče z Práčů do Záběhlic

Populární pražský potok Botič čas od času zvedne hladinu (po staročesku botí) a stává se dravou říčkou. Podívejte se na stav vody, když přehrada Hostivař vypouští 4 kubíky za vteřinu a na hostivařském vodočtu nastoupá voda do 80 centimetrů. Vody teče přibližně tolik, jako když se na podzim koná vodácké splutí Rio Biotičo

Podívejte se na Meandry Botiče, které protékají přírodním parkem Trojmezí mezi zámkem Práče, zámkem Záběhlice a Hamerským rybníkem

Zahájení turistické sezony 2021

Jaká bude letošní turistická sezona, co chystá na podporu cestovního ruchu státní agentura CzechTourism a Ministerstvo pro místní rozvoj? Jak se na ni připravuje Horská služba, Klub českých turistů a Agentura ochrany přírody a krajiny? 

Bábek je Králem cyklistiky 2021

Dráhový cyklista Tomáš Bábek se stal letošním Králem cyklistiky. Zopakoval svůj úspěch z roku 2017. Druhý skončil silničář Josef Černý. O třetí a čtvrté místo se podělili rovným počtem hlasů biker Ondřej Cink a silničář Mathias Vacek.

ČEZ Jizerská 50

Každý může pomáhat pohybem! V loňském roce jste podpořili 301 projektů za 23 879 466 Kč, moc děkujeme. Pojďme se do toho opřít i v novém roce,ať už chůzí, během nebo třeba na běžkách, pomáhat pohybem může každý.

Nejvyšší umělá lezecká stěna měří 360 metrů

Známí skalní a závodní lezci Janja Garnbret a Domen Škofic vylezli ve svém domovském Slovinsku nejdelší cestu na nejvyšší umělé stěně světa. Byla vytvořena na odstaveném komínu uhelné elektrárny Trbovlje v údolí řeky Sáva.

Parametry jsou impozantní: 360 m, 13 délek, obtížnost 7b až 8b+. 

Podrobnosti o výstupu čtěte anglicky: Slovenian duo scale the tallest chimney in Europe which scales 360 metres high

Nejčtenější články

Kdo si počká, ten se dočká

Kdo si počká, ten se dočká

Blíží se sice nejkrásnější ale zároveň také nejnáročnější období roku – adventní čas a po něm Vánoce. Navzdory očekávání, jež s sebou tyto svátky nesou a v kontextu událostí, které nyní hýbou celou
Na Ještědu se zřítila lanovka

Na Ještědu se zřítila lanovka

ČERNÁ VDOVA Lanovka na Ještěd spadla a v kabině se zabil průvodčí. Důvodem bylo prasklé tažné lano. Manuální brzda na nosném lanu zřjmě nezabrala. Automatickou brzdu lanovka nemá. 
Zimní pneumatiky ve Francii a Švýcarsku

Zimní pneumatiky ve Francii a Švýcarsku

Ve francouzských horských oblastech jsou zimní pneumatiky povinné od 1. listopadu. Ve švýcarských horách to povinné není, ale vyplývá to z obecného zákona o bezpečnosti silničního provozu.
Jižní Čechy AKTUÁLNĚ 2021

Jižní Čechy AKTUÁLNĚ 2021

UBYTOVÁNÍ S BONUSY Poklidné jižní Čechy ukrývají spoustu zajímavostí. Přinášíme turistické, cyklistické a outdoorové novinky z tohoto kraje.
Ďáblova prdel v České Kanadě

Ďáblova prdel v České Kanadě

Podzim je nejlepším obdobím k návštěvě Ďáblovy prdele. Ano. Čtete správně. Přesně tak trefně je pojmenován jeden z nejbizardnějších skalních útvarů České Kanady. Tato přírodní kuriozita se nachází mezi obcemi Terezín, Nový
Život je gotickej pes aneb zimní putování po Altaji

Život je gotickej pes aneb zimní putování po Altaji

ROZHOVOR Mirek Hanuš, dlouholetý instruktor zážitkových kurzů Prázdninové školy Lipnice, stál před více než dvaceti lety u zrodu zimního projektu Život je gotickej pes. Pod jeho taktovkou míří únorová expedice do
Jágr nebo Pastrňák?

Jágr nebo Pastrňák?

OUTDOOR V KOSTCE Za pár měsíců začne zimní olympiáda. Mnozí z nás zasednou k televizi či před monitor počítače a budou napjatě sledovat výkony našich sportovců. A fandit! Každý podle svého gusta. Disciplín, ve kterých máme

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Sport Life - veletrh Brno, Výstaviště 26.-28.11. 26.11.
Mezinárodní festival alpinismu Praha, Slovanský dům ZRUŠENO! 26.-28.11. 26.11.
Piolets d´Or Francie, Briancon 26.-29.11. Vyhlášení nejlepších horolezců 26.11.
Vánoční výstava Praha, Betlémská kaple 27.11.-3.1. 27.11.
Kolem světa Praha, Letňany 27.-28.11. Cestovatelský festival 27.11.
Ozvěny - festival Ostrava 4.-28.11. 28.11.
Konec lezení v Adršpachu
Broumovsko Povolené lezení 1.5.-30.11. 30.11.
Czech Travel Market - veletrh Praha, Letňany 30.11.-1.12. 30.11.
Himálaje - diashow Mnichovo Hradiště, kino Přednáší P. Bičíková 30.11. 18:00
Bystrická dolina - konec lezení
Harmanec Povolené lezení 15.7.-1.12. 1.12.