Další video zhlédněte na YouTube Horydoly. Na výběr jsou speciální kanály Lezení - Lyžování - Turistika - Vodní sporty - Cyklistika - Koloběžky - Zajímavosti ze světa.

Marián Vojtko zpívá v Humno Pub v Tatrách

Muzikálová hvězda Maruáns Vojtko, který zpívá hlavní role v mnoha čsko-slovenských muzikálech, výjimečně zazpíval na prestižní diskotéce Humno Pub v Ttaranské Lomnici. Podívejte se na sestřih hitů, které interpretoval publiku na tanečním parketu.

Čtětě více o Humno Pub a zjistěte, co jsou humna.

RETRO Wilder Kaiser 1992

Horolezecký zájezd do rakouského pohoří Wilder Kaiser jsme vylovili z redakčního archivu. Tak vypadalo vyvrcholení roku 1992 pro horolezecký oddíl Humanita Praha, který spadá pod Český horolezecký svaz a zároveň pod Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy. Tehdy se se v horách lezlo bez helmy, jen v sedáku, jistilo se osmou, používalo se jednoduché lano, spalo ve stanu u horské chaty, oblečení a batohy se často šily doma. Autobusy na dlouhých jízdách občas stávkovaly. 

WILDER KAISER na Horydoly: Dlouhé hřebeny Fleischbank a Predigtstuhl a Opravdu dlouhé alpské trojkySteinerne Rinne na biku a Test pláštěnky na batohy a Heinrich Pfannl - horolezec a Horolezecké průvodce 80.-90. let

Dopravní zácpa ve Strašnicích komplikuje cyklistickou dopravu

Zahradní Město a Záběhlice jsou odříznuté od Strašnic, protože se dlouhodobě opravuje podjezd ve Švehlově ulici. Jediný průjezd pod železnicí a dálnicí teď vytváří dramatické dopravní situace, pokud se řidič, cyklista, koloběžkář či chodec potřebují dostat z periferie do centra Prahy. Podívejte se na každodenní realitu z pohledu koloběžkáře. Na ulici se ho pokusila sestřelit řidička, která nepoužila blinkr, z protisměru vyrazila hasičská kolona, doprava se ucpala nejen pod Jižní spojkou, ale také na křižovatkách.

Na videu vidíte trasu ulicemi V Korytech - Průběžná - V Olšinách. Měří 3 km. Autem se dá normálně projet za 6 minut, autobusem za 13 minut a na kole za 12 minut. Na koloběžce to v zácpě trvalo 9 minut. Zde je záznam na Strava.com. Tato jízda není žádný med ani v běžném provozu. Podrobný popis a video najdete v článku 15 minut hrůzy v pražské dopravě.

Botič teče z Práčů do Záběhlic

Populární pražský potok Botič čas od času zvedne hladinu (po staročesku botí) a stává se dravou říčkou. Podívejte se na stav vody, když přehrada Hostivař vypouští 4 kubíky za vteřinu a na hostivařském vodočtu nastoupá voda do 80 centimetrů. Vody teče přibližně tolik, jako když se na podzim koná vodácké splutí Rio Biotičo

Podívejte se na Meandry Botiče, které protékají přírodním parkem Trojmezí mezi zámkem Práče, zámkem Záběhlice a Hamerským rybníkem

Zahájení turistické sezony 2021

Jaká bude letošní turistická sezona, co chystá na podporu cestovního ruchu státní agentura CzechTourism a Ministerstvo pro místní rozvoj? Jak se na ni připravuje Horská služba, Klub českých turistů a Agentura ochrany přírody a krajiny? 

Bábek je Králem cyklistiky 2021

Dráhový cyklista Tomáš Bábek se stal letošním Králem cyklistiky. Zopakoval svůj úspěch z roku 2017. Druhý skončil silničář Josef Černý. O třetí a čtvrté místo se podělili rovným počtem hlasů biker Ondřej Cink a silničář Mathias Vacek.

ČEZ Jizerská 50

Každý může pomáhat pohybem! V loňském roce jste podpořili 301 projektů za 23 879 466 Kč, moc děkujeme. Pojďme se do toho opřít i v novém roce,ať už chůzí, během nebo třeba na běžkách, pomáhat pohybem může každý.

Nejvyšší umělá lezecká stěna měří 360 metrů

Známí skalní a závodní lezci Janja Garnbret a Domen Škofic vylezli ve svém domovském Slovinsku nejdelší cestu na nejvyšší umělé stěně světa. Byla vytvořena na odstaveném komínu uhelné elektrárny Trbovlje v údolí řeky Sáva.

Parametry jsou impozantní: 360 m, 13 délek, obtížnost 7b až 8b+. 

Podrobnosti o výstupu čtěte anglicky: Slovenian duo scale the tallest chimney in Europe which scales 360 metres high

Řidiči sněžných skútrů se v Krkonoších perou se stráží přírody

O pomoc s identifikací řidiče sněžného skútru žádá Správa Krkonošského národního parku. Řidič skútru napadl strážce přírody ve službě v pátek 22. ledna u Strážného. Policie ČR řeší věc jako podezření na trestný čin násilí vůči úřední osobě. Jakékoliv informace, které by pomohly k jeho odhalení, zavolejte na linku 158 nebo napište na e-mail rdrahny@krnap.cz  Strážce národního parku se do střetu se skútry dostal během služby vícekrát. Nad Dolním Dvorem se pokusil zastavit 2 z 5 skútrů vyjíždějících z lesa. Řidiči na výzvu nereagovali, najeli na strážce a ujeli. U chaty Ferra na něj další řidič dvakrát zaútočil pěstí.

Romantický Botič v zimě

Když na údolí Botiče sedne nevlídné zimní počasí, trvá to obvykle dlouho. Z mělkém lučinatém údolí se drží chlad, vlhko a námraza. Mlžná laguna se vytváří v místech, kde populární pražský potok vtéká do Hostivařské přehrady. Taková divočina jako by ani nepatřila do moderní metropole. 

Po pravém břehu přehradní nádrže vede okolo laguny terénní cyklotrasa A23 a zároveň oblíbená červená turistická značka do Průhonic. Za velké vody se sem dá připlout z Průhonic na kajaku, za nižší vody se dávají kajaky na vodu v Petrovicích. V létě sem lze zajet na paddleboardu od Hostivařské přehrady. Přímo u cyklostezky funguje kiosek U Břehu, dříve do bývala stejnojmenná hospoda. Nedaleko staví autobusy městské dopravy v Newtonově ulici.

Nejčtenější články

Z Nedvězí do Neratovic, z Kokořínska do Polabí, na koloběžkách

Z Nedvězí do Neratovic, z Kokořínska do Polabí, na koloběžkách

FOOTBIKE GUIDE Skalnaté Kokořínsko sousedí s placatým Polabím. To umožnuje dlouhé koloběžkové jízdy z Dubského Švýcarska, skrze Kokořínské doly až k Labi. Svezli jsme se z prvotřídního rozhledového vrcholku Nedvězí do Neratovic na vlak
Spadla v noci do Stříbrného potoka v Jeseníkách

Spadla v noci do Stříbrného potoka v Jeseníkách

ČERNÁ VDOVA Turistka poodešla ve tmě k vodopádům Stříbrného potoka v Jeseníkách a zřítila se do nich. Na místě byla mrtvá.
Bivak na beskydském Smrku

Bivak na beskydském Smrku

AKTUALIZACE Namlsán nádherným východem slunce, který jsem pozoroval před týdnem z Lysé hory, vystupuji v Ostravici z vlaku a bez dlouhého rozmýšlení se dávám do prvních metrů výstupu na Smrk.
Podložka Welling Putt: 4metrová podložka je dobrou volbou pro domácí trénink?

Podložka Welling Putt: 4metrová podložka je dobrou volbou pro domácí trénink?

OUTDOOROVÉ VYBAVENÍ Může se zdát, že golfová sezóna je krátká, ale s touto golfovou podložkou, která má povrch velmi podobný skutečné trávě, můžete cvičit golf kdykoli a kdekoli ve své domácnosti.
Festival Cyklospecialit: mistrovství Brompton ČR a SR 2021

Festival Cyklospecialit: mistrovství Brompton ČR a SR 2021

Setkání příznivců skládacích kol Brompton se uskuteční v Hradci Králové 4. září v rámci akce Hradecký cyklo festival.
Tácky – proč to stojí za to?

Tácky – proč to stojí za to?

Internetový obchod Emako je místem, kde si zákazníci mohou sami vybrat mnoho užitečných položek, které najdou využití každý den. Přístup k příslušenství, které usnadňuje organizaci doma nebo v práci, se promítá do
Pejo 3000 je první lyžařský areál plastic free

Pejo 3000 je první lyžařský areál plastic free

V zimní sezóně 2019/2020 byl v lyžařském areálu Pejo 3000, v Národním parku Stelvio, zahájen ambiciózní projekt, který je v evropském i světovém měřítku revoluční: cílem projektu je zakázat v celém lyžařském areálu použití plastů.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
KLDR - diashow Brno, Klub cestovatelů Přednáší Karel Starý 20.9. 18:30
Orchideje - výstava Praha, Botanická zahrada 23.9.-10.10. 23.9.
Pradědova stovka - běh Praděd  24.-25.9. 24.9.
Krakonošova stovka Vrchlabí, Dům dětí a mládeže 24.-25.9. Horský běh a chůze 24.9.
Dračí lodě Most, Matylda 7.-8.6. 25.9.
Rollo Liga - koloběžky Konstantinovy Lázně 25.-26.9. 25.9.
Nalehko - festival Liberec, Lidové sady 25.-26.9. 25.9.
Ostravice - zamykání Šance 25.9.
Svatováclavské slavnosti
Stará Boleslav 27.-28.9. 27.9.
Běh na Milešovku Teplice, Beethoven 28.9. 10:00