Další video zhlédněte na YouTube Horydoly. Na výběr jsou speciální kanály Lezení - Lyžování - Turistika - Vodní sporty - Cyklistika - Koloběžky - Zajímavosti ze světa.

Asociace horských středisek představuje zimní sezonu 2020/21

Tiskovou konferenci k zahájení zimní sezony na českých horách pořádá Asociace horských středisek s vládní agenturou CzechTourism. Zhodnotí letní sezonu, investice, novinky a skipasy na zimu, bezpečnostní opatření související s Covid19 a reklamní kampaň. Hovoří Kateřina Neumannová, prezidentka AHS, Jan Herget, ředitel CzechTourism a Libor Knot, ředitel AHS.

Testujeme sportovní hodinky Honor Watch GS Pro

Hodinky Honor Watch GS Pro přijdou na trh přesně 19. října. Právě testujeme, zda stojí za koupi. Umí být trenérem mnoha sportů, hodinkami, komunikátorem, spolupracují s mobilním telefonem, doporučují a odměňují sportovní výkony, evidují prošlé trasy. Zkoušíme je na kole, na koloběžce, v kajaku, na kanoi, lezeme s nimi po skalách a nosíme je na zápěstí, když běháme. Dáme vám vědět, zda je doporučujeme na outdoorové aktivity.

Nový jingle Horydoly

Pro Mezinárodní festival outdoorových filmů připravila redakce Horydoly zbrusu nový jingle. Na velkých plátnech si ho budete moci vychutnat v pěti desítkách českých, slovenských a polských měst i obcí před každým filmovým blokem. Na YouTube si ho můžete pustit již dnes. Záběry pocházejí od redaktorů a spolupracovníků z celé Evropy. Střih a komentář má na svědomí náš dlouholetý webmaster Opicakuz.

Všichni slibují hory doly. My vám je přinášíme.

Neukážeme vám zrovna nablejskaný modely a načančaný scény. Protože tak to ve světě fakt nechodí.

Všichni dobře víme, že je to někdy pěkně na pytel. Cesty jsou necesty, řeka je volej, je hnusně, někdy něco poděláš a jde o kejhák. Někam musíš v noci, protože to není zrovna dovolený.

Druhá strana mince je, že to mnohdy stojí za to. Nádhery přírody, krásný poježděníčko a k tomu společnost dobrejch lidí. Romantika nezná mezí, a proto to děláme.

My vám ukazujeme outdoor takový, jaký je ve skutečnosti.

Horydoly.cz Outdoor Generation

Skautské středisko v Říčanech shořelo

50 let stará dřevěná klubovna skautů v Říčanech lehla popelem. Stála poblíž rybníka s koupalištěm Marvánek.

LIVE Světový pohár v lezení na obtížnost Briancon 2020

Podívejte se na záznam finále prvního letošního závodu Světového poháru v lezení na obtížnost ve francouzském městě Briancon. Za Českou republiku lezl ve finále jen Adam Ondra. Vyhrál kvalifikaci a poté celý závod!

Jak se páří slepýši?

Slepýš křehký (Anguis fragilis) je beznohý ještěr. S hady má společné jen plazení. Dospělý slepýš měří 30-45 cm. Nejčastější zbarvení je nenápadná hnědá s jedním až třemi tmavými pruhy. Vyskytuje se v celé Evropě od nížin až do namořské výšky 1000 m. Přes zimu hibernuje.

Slepýši žijí skrytě, přes den se ukrývají pod kameny, v pařezech, pod listím a vylézají za soumraku. Po dešti hledají žížaly, slimáky, červy a larvy. V případě nebezpečí může slepýš odlomit část ocasu, který se poté stále pohybuje. Slepýši ocas doroste. 

Páření probíhá krátce po probuzení ze zimního spánku, ke kladení vajec dochází na přelomu července a srpna. Samci mají hemipenis a při kopulaci samičku přidržují kousáním do šíje. Pohlavní orgán se skládá ze dvou hemipenisů, které jsou uložené v kapsách za kloakou. Při kopulaci samec používá pouze jeden z hemipenisů. Pokud o něj nešťastnou náhodou přijde, může použít druhý. Slepýš křehký je vejcoživorodý, vaječný vývoj probíhá v těle samice a mláďata se klubou při průchodu vejce kloakou.

Slepýš je neškodná ještěrka. V Česku je chráněn jako silně ohrožený druh.

Reklama e-bike poškozuje francouzský autoprůmysl

Reklamu na elektrokolo VanMoof zakázal vysílat v televizi francouzský úřad Autorité de Régulation Professionnelle de la Publicité (ARPP), ačkoliv se volně promítá v Německu a Nizozemí. Rozhodnutí padlo kvůli poškozování automobilového sektoru. Na karosérii auta se zobrazují špinavé rafinérie a obrovské dopravní zácpy.

Skejťáci protestují v San Diegu

Úžasná demonstrace pod heslem Black Lives Matter se konala v americkém San Diegu výhradně na skateboardech.

Ceny ředitele Krkonošského národního parku

Dnes odpoledne 16. června ve 14 hodin ve Vrchlabí budou uděleny každoroční ceny ředitele Krkonošského národního parku. Laureáty za rok 2019 jsou dlouholetá zaměstnankyně Správy KRNAP Růžena Štěpánová, jeskyňář Radko Tásler, zelená úřednice Eva Kalášová, novinář a výtvarník Jiří Sehnal, učitel hudby Radek Hanuš. In memoriam byly uděleny ceny učitelce Haně Jüptnerové, řediteli horské služby Adolfu Klepšovi a lesníku Josefu Tylšovi.

Děkujeme Taiwanu za pomoc při epidemii koronaviru

Sněmovna Taiwanu za pomoc v nouzi bohužel nepoděkovala. Ze Sněmovní 7 vlajkou na budově vyjadřujeme vděk jménem všech občanů, kteří to tak cítí. Taiwan, thank you!

Nejčtenější články

Klára Kolouchová hovoří na TV Noe

Klára Kolouchová hovoří na TV Noe

Nahlédněte do světa a duše horolezkyně a současně mámy dvou dětí, charismatické ženy Kláry Kolouchové. Televize NOE vysílá obsáhlý rozhovor, který s ní vedl Jiří Kráčalík, v sobotu 26. září ve 21.00 h. 
In the Whirl of Wet Adventures

In the Whirl of Wet Adventures

Water is an amazing element. When we are kids, we are fascinated by the way it whirls as it goes down the plughole. Sometimes we let little wooden ships flow
Ceneri Base Tunnel

Ceneri Base Tunnel

Only with the 15.4-kilometres-long base tunnel under the Ceneri will the continuous flat route from Altdorf to Lugano become reality. After the Gotthard and Lötschberg base tunnels, the Ceneri Base
V Alpách nasněží o víkendu metr sněhu

V Alpách nasněží o víkendu metr sněhu

Až metr sněhu napadne na alpských hřebenech ve Švýcarsku, Rakousku a Německu během víkendu. 
Špatné počasí zavřelo alpské průsmyky

Špatné počasí zavřelo alpské průsmyky

Mimořádně špatné počasí uzavřelo mnohé alpské průsmyky pro automobilovou dopravu a zároveň i pro cyklistiku. Situace se každou hodinou mění, nadále padá sníh a fouká silný vítr.
Hledáte nové formy zábavy a adrenalinu? Inspirujte se koníčkem Lukase Mollberga!

Hledáte nové formy zábavy a adrenalinu? Inspirujte se koníčkem Lukase Mollberga!

Chtěli byste zkusit něco nového, co nutně nemusíte provozovat jen venku, ale zároveň vám to dodá potřebnou dávku napětí a adrenalinu? Hledáte vzrušující zábavu na zimu, která se pomalu, ale jistě
Ztratila se pod Barancem

Ztratila se pod Barancem

ČERNÁ VDOVA 65letá žena sbírala lesní plody pod Barancem v Západních Tatrách a ztratila se. Ačkoliv pátrání trvá již šestý den, nebyla dosud nalezena. 

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Heckel 100 - fotovýstava Turnov, Muzeum Českého ráje 10.9.-1.11. 10.9.
40 let HO Jiskra Tanvald - výstava Desná, Riedlova vila 10.9.-30.10. 10.9.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Ostrava 10.-30.10. 10.10.
Výstava oskeruší
Strážnice, Městské muzeum 11.10.-8.1. 11.10.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Nová Baňa, Vatra 19.10.-11.11. 19.10.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Domažlice, Čakan 19.-25.10. 19.10.
ITB Asia - veletrh Singapur VIRTUÁLNÍ VELETRH 21.-23.10. 21.10.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Frýdlant nad Ostravicí, kulturní centrum 21.-24.10. 21.10.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Bystřice pod Pernštejnem, Kulturní dům 23.-24.10. 23.10.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Jablunkov, centrum kultury a informací 23.-25.10. 23.10.