Dovolenou na Berounsku zpříjemní návštěvnická karta

Dovolenou na Berounsku zpříjemní návštěvnická karta
Návštěvnická karta Berounska.
Autor snímku Berounsko
SDÍLEJ:

Letošní dovolená se ponese ve znamení minulého roku. Mnoho lidí bude vybírat destinace v Česku. Kdo stráví léto na Berounsku, ušetří pomocí návštěvnické karty, která nabízí 44 slev a výhod.

Nabídka v návštěvnické kartě je velmi pestrá, každý si přijde na své. Berounsko je srdcem Českého krasu a zároveň zasahuje až do Brd.

VIDEO Křivoklát - Beroun - Karlštejn

Milovníci kultury a historie mohou využít zvýhodnění na vstupy do muzeí či na komentované prohlídky a exkurze památek. Pro aktivní dovolenkáře jsou nachystány slevy na sportovní vyžití. Rodiny s dětmi určitě ocení nabídku koupacích aktivit a míst, kde se můžou seznámit s domácími i exotickými zvířaty.

Všechny volnočasové aktivity doplňují slevy do stravovacích zařízení, jako jsou restaurace, bistra a bary. Pro ty, kteří by na Berounsku chtěli trvávat dovolenou, jsou nachystány slevy na ubytování v hotelech, penzionech či apartmánech.

"V návštěvnické kartě Berounska, kterou jsme vydali již podruhé, se letos sešel úctyhodný počet slev a výhod. Je vidět, že nejen podnikatelé na Berounsku měli zájem se do projektu zapojit. Zároveň doufám, že návštěvnická karta udělá radost jejím držitelům," uvádí Dušan Tomčo, předseda představenstva destinační agentury Berounsko.

Kartu získají přenocující návštěvníci ve vybraných ubytovacích zařízeních jako bonus k pobytu zdarma. Jednodenní výletníci či místní obyvatelé si kartu mohou zakoupit za na několika prodejních místech. Úspora se pro držitele karty pohybuje v řádu stovek korun a závisí na množství čerpaných slev a výhod.

Kartu od roku 2020 vydává destinační agentura Berounsko.

INFO: Návštěvnická karta Berounsko

UBYTOVÁNÍ: Chaty, chalupy, hausboty, sruby, penziony a hotely ve středních Čechách

 

Horydoly.cz Outdoor na Berounsku

Berounka

Osou Berounska je řeka Berounka. Vodáci ji nad Berounem jí přezdívají Spojené rybníky berounské, protože se pádluje od jezu k jezu. Pod Berounem se řeka trochu rozeběhne a vteče do obrovského vápencového kaňonu. Když z něho vyteče, zbývá už jen pár kilometrů do Prahy na soutok s Vltavou.

Ze sjízdných přítoků jsou za velké vody zajímavé maličkosti KačákLitavka a Radotínský potok. Umělý vodácký kanál je postavený v Roztokách u Křivoklátu.

Skály v Českém krasu

Velké množství vápencových skal dělá z Českého krasu krajinu zaslíbenou horolezcům. Dominantní je stěna Pod Křížem ve Svatém Janu pod Skálou. Naproti ní se leze Dušičková stěna a vedle stěna Za klášterem. Schovaná drobnost pro místní znalce je Svatojánská kobylka.

Jádrem lezeckého sportu je kaňon Berounky od Berouna k Srbsku. Po proudu na levém břehu se leze na skalních útesech Šanův kout, v obrovském lomu Alkazar, kde je i dětský lezecký park, na Pupku a nově i v údolí Kačáku schovaném za ním, na Červených skalách a ve frontě skal Na Bříči, což je částečně také bývalý lom - Stěna Kotlů, Blážina, Vlastina a Štítek. Pod Srbskem se tyčí u silnice unikátní Plotna.

Na pravém břehu je populární dobře odjištěná skalní oblast Tetín, níž malé ale těžké Korno a ještě dál velký Tomáškův lom s velmi těžkými cestami. Vše jsou to bývalé lomy. Stejně jako lom Kobyla u Koněpruských jeskyní daleko od řeky.

Mimo vápenec se v širším okolí Berouna leze na sportovně odjištěné Černé skále u Řevnic (diabas), v klasických Čertových skalách u Černolic (buližník),  na křemencových brdských hřebenech - Babka, Hadí královna na Plešivci, Mrtnická skála, Klobouček - a na skalách roztroušených okolo Hořovic a Zbiroha, z nichž nejvýznamnější je Dehetník.

Cyklistika

Většina cyklistického provozu v okolí Berouna se soustřeďuje na cyklostezku podél Berounky z Nižboru do Prahy, která je sjízdná po kohokoliv na jakémkoliv kole včetně dětí a elektrokol, a náročnou terénní hřebenovku brdských Hřebenů, kterou je možné protáhnout až do Prahy.  

O něco dál je to Středních Brd, které byly zakázaným vojenským prostorem, ale dnes jsou otevřené pro turistiku. Jsou protkané lesními silničkami vhodnými pro elektrokola.

Oblíbené jsou různé varianty cesty z Prahy na Karlštejn pro horská i silniční kola.

Koloběžky podél řeky

Podél Berounky vede cyklotrasa z Rakovníka přes Křivoklát a Beroun až do Prahy. Na koloběžce ujedete 80 km. Hezký je kratší úsek z Berouna do Prahy, protože se stále jede mimo silnice po cyklostezkách. Zajímavé sjezdy k Berounce vedou jednak z Brd, například z Příbrami přes Jince do Zdic, a jednak z druhé strany od Prahy, například ze Zličína do Dobřichovic.

Koupání

Nelegální, ale vyhlášené koupání je v obrovském zatopeném lomu Velká Amerika. Přírodní koupání spojené s posezením v hospůdkách a kioscích na břehu nabízí Berounka prakticky v celé délce toku. Protože na ní není postavena žádná přehrada, bývá příjemně teplá a relativně čistá po celé léto. Pěkná místa na plavání jsou například u jezů v Hýskově, v Mokropsích, v Řevnicích na mole a cachtání na mělčinách si užijete u říčního amfiteátru v Radotíně. Placená koupaliště pod širým nebem s patřičnými službami jsou například ve Zdicích, Chrustenicích a Berouně. Aquapark je také v Berouně.

Geocaching a turistika

Podél Berounky je napěchováno obrovské množství přírodních i historických zajímavostí. Ke všem se vážou různé druhy keší pro globální navigační hru geocaching. Jen namátkou doporučujeme návštěvu hradů Křivoklát a Karlštejn, středověkého města Beroun, Koněpruských jeskyní, Vraní skály, Tetína, kde byla zavražděna svatá Ludmila, sklárny v Nižboru a údolí pod Křivoklátem.


Zobrazit místo Turistika na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Zlato na Bike Valachy vybojoval Jaroslav Kulhavý

Zlato na Bike Valachy vybojoval Jaroslav Kulhavý

Potřetí na Bike Valachy a podruhé zlatý: vítězem maratonu horských kol ve Velkých Karlovicích se stal olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý. Oblíbený cyklistický závod, jehož konání bylo kvůli covidu do poslední chvíle... celý článek

Stezky portáše Maliny otevírá resort Valachy

3 nové krátké feráty ve Středohoří

registrovat

Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.Nejčtenější články

Orlická přehrada je 60 let stará

Orlická přehrada je 60 let stará

Co nám Orlík vzal? Řeku, přírodu, vesnice. Co nám dává? Koupání, bruslení, kemping, jachting, trochu elektřiny a dost vody pro dolní Vltavu. Už 60 let stojí na Vltavě u Solenic impozantní betonová
Aktivní dovolená v Česku

Aktivní dovolená v Česku

K procházkám láká unikátní příroda národních parků, na pěší túry po rozmanité středoevropské krajině vás zavede nejkvalitnější evropská síť turistických značek. Na kolech lze po upravených cestách i terénem absolvovat projížďky po
Designová ergonomická nosítka pro miminka

Designová ergonomická nosítka pro miminka

OUTDOOROVÉ VYBAVENÍ V životě rodiče nastanou chvíle, kdy kočárek není zrovna ideálním řešením pro vaši cestu. Řeč je o všech těch cestách, které vedou složitým terénem, anebo když potřebujete jít s vašim dítětem,
8 míst v Dubaji, která si nesmíte nechat ujít

8 míst v Dubaji, která si nesmíte nechat ujít

Nádherné pláže s bílým pískem, zelenomodré moře, přepychové hotely a naprostou bezpečnost nabízí Dubaj. Ať už se chystáte na dovolenou s dětmi, s partnerem nebo toužíte po dámské jízdě s kamarádkami, vyražte do srdce Emirátů
Proč je mikina s 3D potiskem nejlepší dárek pro teenagery

Proč je mikina s 3D potiskem nejlepší dárek pro teenagery

OUTDOOROVÉ VYBAVENÍ Na internetu se dost často diskutuje téma dárků pro teenagery, protože této věkové skupině se dá jen velmi těžko zavděčit. Známe to všichni moc dobře z vlastní zkušenosti. V pubertě

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Malá slavnost lesa a dřeva Praha, Národní zemědělské muzeum 25.6.
Muzejní noc pod Ještědem Liberec a Jablonec Přednáší Péťa 25.6. 18:00
Voda země - duatlon Otrokovice, Štěrkáč Běh, paddleboard 26.6.
Jihlava - splutí Mohelno 27.6.
Výstava stanů Praha, Letňany 28.5.-16.8. 28.6.
Tour de aleje Poodří 8.7.-5.9. Cykloturistika 8.7.
Regiony České republiky - veletrh Lysá nad Labem 15.-18.7. 15.7.
Turistpropag Lysá nad Labem, Výstaviště Udělení cen za nejlepší turistické materiály 15.7. 18:00
Cyklomaraton Buchlovice Lázně Leopoldov 17.7.
CIBTM - veletrh Čína, Shanghai 30.7.-2.8. 30.7.

Diskuse

utopený barel Kuba Turek, 23.6.2021 12:35, 2 příspěvky
zmíněný druhý pramen phrkt, 23.6.2021 12:18, 8 příspěvků
Kloubní výživa ales plaes, 23.6.2021 11:22, 11 příspěvků
utopený barel Lukas B., 23.6.2021 9:08, 2 příspěvky
muzika k Lužnici Kuba Turek, 23.6.2021 0:38, 2 příspěvky
muzika k Lužnici Zajac, 23.6.2021 0:03, 2 příspěvky
Jaký zákaz? VHR70, 22.6.2021 12:23, 5 příspěvků
Dotazy Lukas B., 18.6.2021 16:11, 3 příspěvky
Dotazy Kuba Turek, 18.6.2021 14:38, 3 příspěvky
boty Michal, 18.6.2021 13:43, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Spodní prádlo Horydoly , 18.6.2021 10:58
Vyběhnete do žhavého Petřína Horydoly Open, 16.6.2021 12:50
Re: Koloběžky - závody Kuba Turek, 15.6.2021 11:50
Koloběžky Horydoly Open, 15.6.2021 11:42
Bike hero okolo měsíce Horydoly Open, 15.6.2021 9:56
Gutovka Open Horydoly , 10.6.2021 9:39
Cyklistické závody 2021 Horydoly , 10.6.2021 9:36
Světový den jízdního kola Horydoly Open, 3.6.2021 1:31