České hory AKTUÁLNĚ 2021/2022

České hory AKTUÁLNĚ 2021/2022
Snowboardista a lyžař v Malé Úpě.
Autor snímku Aspen PR
SDÍLEJ:

BESKYDY Hory a doly v Čechách i na Moravě nabízejí pohádkové terény pro milovníky všech zimních dobrodružství. Sníh a led láká nejenom na běžky, sjezdovky a snowboard, ale také na sněžnice nebo ledové lezení.

Jak na to

Průběžně přijímáme informace v diskusi pod tímto článkem nebo emailem redakce@horydoly.cz.

17. ledna

Beskydy

Na Razule probíhají kurzy skialpinismu a v provozu je půjčova skialpového vybavení.

Razula, Velké Karlovice.

16. ledna

Krkonoše

Malá Úpa má dva nové vleky v provozu.

Malá Úpa.

15. ledna

Na hory půjčeným autem

Anytime carsharing je populární zejména díky tomu, že si lze auto pronajmout jenom na 10 minut. Pro milovníky hor přináší speciální tarify Na lyže na Monínec za 1799 Kč, Den na Ještědu za 1899 Kč, Víkend v Jizerkách za 2699 Kč, Krkonošský víkend 2999 Kč, Víkendové Krušné hory za 2999 Kč a Víkend na Šumavě za 3499 Kč. Balíček zahrnuje zapůjčení auta a pohonné hmoty zdarma. K dispozcim jsou osobní auta a kombíky Toyota s hybridním pohonem a parkovací kamerou.

14. ledna

Krkonoše

Běžkařské tratě na Krkonošské magistrále jsou upravené.

Krkonoše na běžkách.

13. ledna

Krušné hory

Skiareál Bouřňák zavedl poplatek 200 Kč/den pro skialpinisty. V okolí vede několik výstupových tras lesem a skialpinisté pak sjíždějí po sjezdovce dolů. Tím pádem se na skialpinisty vztahují také veškerá kovidová opatření nařízená vládou.

10. ledna

Skialpuj fest je odsunutý

Skialpuj fest a Noc Tuleních pásů v Peci pod Sněžkou se odkládají. Pokud se budou konat, tak v termínu 17.-20. března. "Současný vývoj pandemie s mutací omicron už dnes umožňuje uspořádat obě akce jen s velkými omezeními," uvádějí v oficiální zprávě pořadatelé. "Vládní opatření se v následujících dnes rozhodně neuvolní, spíše naopak. V polovině tohoto týdne se předpokládá jejich zpřísnění. My už ale nechceme s rozhodnutím déle čekat a komplikovat vám už tak složitou situaci stran ubytování atp."

Pořadatelé přiznávají, že nejde jen o koronavir. "V Peci pod Sněžkou je sněhová situace sice lepší, než na přelomu roku. Sněhu ale stále není dostatek, abychom dokázali Noc Tuleních pásů vést po její klasické trati. Pořádat festival v této chvíli by ovlivnilo jeho podobu víc, než jsme ochotni připustit." 

7. ledna

Beskydy

Sjezdovka Razula ve Velkých Karlovicích znovu zasněžuje. "I přes oteplení jsme během uplynulých dnů na sjezdovce Horal dál fungovali díky technickému sněhu, měli jsme tu i lyžařský kurz dětí z mateřských škol a svah využívali ubytovaní hosté našich hotelů, návštěvnost ale byla samozřejmě slabší. Sjezdovku Razula jsme měli tři dny zavřenou, v nepříznivém počasí ani nechodili lyžaři. Od čtvrtku je opět v provozu, sjízdná je spodní třetina a lyžujeme zde proto za poloviční ceny," uvádí Martina Žáčková, mluvčí Resortu Valachy Velké Karlovice.

5. ledna

Šumava

Skiareály Špičák a Alpalouka zakázaly vstup skialpinistů na sjezdovky. Alpalouka uvádí: "Skialpinisté mají trvalý zákaz vstupu na sjezdovku." Špičák píše: ..."jsme nuceni na pár dnů přerušit provoz areálu (...) vstup na sjezdovky je v době mimo provoz zakázán"...

4. ledna

Šumava

Ze Šumavy mizí poslední sníh. Skiareály zastavují provoz na sjezdovkách. Běžkařské trasy jsou nesjízdné.

27. prosince

Beskydy

Běžkařské trasy ve Velkých Karlovicích jsou upraveny. V provozu je nejoblíbenější úsek mezi centrem obce přes louky pod hotelem Lanterna a Galik až k údolí Dynčák.

26. prosince

Beskydy

Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích rozšiřuje provoz. Dva týdny poté, co se rozjel vlek na kratší, rodinné sjezdovce Horal u hotelu Horal, bude v neděli zahájen provoz také na hlavní sjezdovce Razula. Sjízdná bude zatím jen ve spodní třetině. "Horní, prudší část ještě potřebujeme víc zasněžit technickým sněhem. Vzhledem k částečnému provozu jsou zatím skipasy na Razule za poloviční cenu," uvedla mluvčí Ski areálu Razula Martina Žáčková. Je otevřena lyžařská škola a bistro s nabídkou burgerů, kyselice, pizzy a frgálů.

Lyžování Velké Karlovice, Razula.

20. prosince

Krkonoše

Herlíkovice nabízejí ideální podmínky pro sjezdové lyžování.

15. prosince

Beskydy

Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích zahájí v pátek 17. prosince lyžařskou sezonu. Od pátku bude denně v provozu rodinná sjezdovka Horal u hotelu Horal včetně dětského parku s pojízdným kobercem a lyžařskou školou Razulák. Vlek na hlavní, kilometrové sjezdovce Razula se rozjede pravděpodobně kolem Vánoc. Zatím dál pokračuje její zasněžování, přípravu zdržela obleva ze začátku tohoto týdne.

13. prosince

Šumava

Na  Šumavě se lyžuje v Hochfichtu a na části sjezdovek na Lipně a na Zadově. 

12. prosince

Jizerské hory

Hlavní běžkařské stopy v Jizerských horách jsou upravené.

11. prosince

Ještěd

Po loňském vybudování sjezdovky Nová Skalka na Ještědu na ní letos přibylo LED osvětlení. "V porovnání s večerním lyžováním v minulosti, které se jezdilo na 380metrovém svahu, je toto úplně jiná úroveň. Nové večerní lyžování v této kvalitě zvýší nejen atraktivitu areálu, ale i možnosti jeho využití. Mnoho lidí má dnes chuť a prostor oddychnout si na kopci až po práci nebo po školních povinnostech. A právě to je náš cíl - chtěli bychom být příjemnou alternativou trávení volného času a aktivního pohybu na čerstvém vzduchu nejen pro lidi z Liberce, ale i ze vzdálenějšího okolí," uvedl ředitel střediska Jakub Hanuš. Večerní lyžování v době 18-21 h se koná vždy v pátek, sobotu a neděli.

"Lyžovačka stejně jako ostatní služby budou ve středisku k dispozici v aktuálně platném režimu proticovidových opatření. Základem je, že už při nákupu – online i offline - budou muset lyžaři prokázat splnění podmínky očkování / překonání nemoci," upřesňuje Jakub Hanuš. Skipasy do střediska jsou k dispozici prostřednictvím online předprodeje na gopass.travel. Velkým benefitem Skiareálu Ještěd je jeho dostupnost tramvají městské hromadné dopravy přímo z Liberce. Motorizovaní návštěvníci střediska mohou využít parkoviště, které je pro majitele sezonních skipasů bezplatné.

Ještěd.

11. prosince

Krkonoše

Špindlerův Mlýn startuje lyžování. Se zasněžováním začali ve Špindlu v poslední listopadový týden. Stihnout Špindl Ski Opening tradičně během druhého prosincového víkendu se podařilo. "Takovéto podmínky na začátku sezóny jsme tu dlouho neměli. Věříme, že počasí vydrží a lyžaře budeme moci už na začátku sezóny potěšit pěknou porcí otevřených sjezdovek ve Svatém Petru, Horních Mísečkách, Medvědíně, a pokud všechno dobře půjde, chtěli bychom fajnšmekrům zpřístupnit i legendární sjezdovku Stoh. Všechnu energii věnujeme přípravě kvalitní lyžovačky a věříme, že i díky tomu bude sezóna perfektní" uvádí Adam Svačina, obchodní a marketingový manažer Skiareálu Špindlerův Mlýn.

Provoz lyžařského areálu bude podle podmínek a preventivních nařízení vydaných vládou. "Základem je, že na lanovky a vleky se dostanou jen lyžaři, kteří se prokážou platným certifikátem ON (očkování, překonaná choroba). Kontrola dokladů bude probíhat při nákupu online i přímo v pokladně. Tato podmínka se netýká dětí do 12 let a juniorů 12-18 let, kteří se mohou prokázat negativním testem," připomíná Adam Svačina. Systém předprodeje skipasů připomíná letenky - díky flexibilním cenám platí: čím dřív koupíš, tím výhodněji lyžuješ. Ceny skipasů na jednotlivé dny se odvíjejí od poptávky, počasí a dalších vstupů. Nejvyšší ceny skipasů budou v kamenných pokladnách. K dispozici je celosezónní skipas Chytrá sezónka PREMIUM. Její majitelé mohou neomezeně lyžovat v 10 střediscích ve 4 zemích Evropy, kromě Špindlu i na Ještědu, v slovenských střediscích Jasná a Vysoké Tatry, polském Szczyrku nebo v rakouských střediscích Mölltaler Gletscher, Ankogel a Muttereralm Innsbruck.

Špindlerův Mlýn.

10. prosince

Beskydy

Ski areál Razula Velké Karlovice zahájí lyžařskou sezonu s největší pravděpodobností příští víkend. "V současné době se věnujeme zasněžování a finálním přípravám vleků a lyžařské školy. Zvažovali jsme, jestli přípravy urychlit a vzhledem k příznivému počasí pustit vleky již o tomto víkendu, ale nakonec jsme se rozhodli, že budeme ještě pokračovat v zasněžování a zdokonalení podkladu sjezdovek, aby nám vydržely ve skvělé kvalitě celou zimu," uvádí mluvčí skiareálu Martina Žáčková.

9. prosince

Dolní Morava

Skiareál Dolní Morava naběhl po 2 letech opět na každodenní provoz. Jezdí lanové dráhy Sněžník a U Slona i vlek. Na sjezdovkách leží přes půl metru upraveného sněhu. V provozu je večerní lyžování, lyžařská škola a půjčovna. Počasí přeje a umožňuje stále dosněžovat.

Dolní Morava.

8. prosince

Ještěd

Ředitel skiareálu Ještěd vzkazuje skialpinistům: "Od dnešního rána do pátku probíhá na sjezdovce Nová Skalka strojová úprava rolbami. Rolby jsou uvázané na lanech a zároveň probíhá nadále zasněžování. Skialpinisté přejíždějí kabely a vodovodní hadice od sněžných děl hlava-nehlava. Projíždějí těsně vedle roleb v pohybu. Opravdu se nechceme dočkat toho, že dojde k vážnému nebo smrtelnému zranění na sjezdovce. Respektujte prosím provoz skiareálu a nevcházejte do prostoru sjezdovky."

Na Ještědu se začne lyžovat 10. prosince od 18 hodin při večerním lyžování. 

Ještěd.

7. prosince

Jizerské hory

20 kilometrů běžkařských stop a pruhů na bruslení je upraveno na Štěpánce.

27. listopadu

Jeseníky

Na Skřítku v Jesenikách jsou projeté běžkařské stopy. Sněhu leží 20 cm. 

21. listopadu

Mariánské Lázně

Snowpassy zakoupené na loňskou sezónu 2020/2021 platí i pro letošní zimu 2021/2022 ve skiareálu Mariánky.

19. října

Monínec

Skiareál Monínec ohlásil začátek lyžařské sezony na 19. listopadu od 18 hodin.

11. října

Ještěd

S technickým zasněžováním začal Ještěd 6. října ve večerních hodinách. Hromady sněhu vyrábí zasněžovacímu zařízení TechnoAlpin Snowfactory SF100 Mobile. Dokáže produkovat technický sníh bez ohledu na okolní teploty. "V zásadě se jedná o dva nákladní kontejnery vybavené komplexní chladící technologií na výrobu vločkového ledu, které jsou připojené na zdroj vody a elektrické energie. Výrobu technického sněhu lze spustit prakticky nezávisle na vnějších podmínkách. Právě díky snow factory máme nyní jistotu dostatku sněhu na brzké zahájení sezony," vysvětluje ředitel střediska Jakub Hanuš.

1. října

Ještěd

Na Ještědu bude od letošní zimní sezony osvětlena sjezdovka Nová Skalka, kde se poprvé lyžovalo vloni. Zahájení lyžařské sezony je plánováno na 11. prosince.

Horydoly.cz České hory na Horydoly:

20212020 - 2019 - 2018 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012
2011 - 2010 - 2009 - 2008 - 2007 - 2006 - 2005 - 2004


Zobrazit místo Skiareály - Skiarea na větší mapě

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Alpy AKTUÁLNĚ 2022

Alpy AKTUÁLNĚ 2022

Co je co v Alpách nového, jaké vládnou na horách podmínky pro horolezectví a turistiku, kde se lyžuje, jak fungují chaty i cokoliv jiného, co zajímá návštěvníky nejvyšších evropských hor.... celý článek

Campiglio: New year, new rules for increased ski safety

První záběry z filmu Poslední závod

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.cz







Nejčtenější články

V Radvanicích se přestalo lyžovat

V Radvanicích se přestalo lyžovat

V zapadlém koutě Jestřebích hor u Radvanic na půl cestě mezi Orlickými horami a Krkonošemi skončilo lyžování. Jedinou zdejší sjezdovku přehradil Petr Kubíček plotem a zdá se, že není síla, která by ho přiměla
Lyžování v Latemaru a skákání v Obereggenu

Lyžování v Latemaru a skákání v Obereggenu

Když je zima v Dolomitech skoupá na sníh, musíme se z volného terénu uchýlit na sjezdovky a do snowparků. I to má ve skiareálu Latemar něco do sebe.
Lyžování v Itálii: povinné pojištění, očkování, test, roušky

Lyžování v Itálii: povinné pojištění, očkování, test, roušky

Pojištění odpovědnosti za škody způsobené třetí osobě (lidově označované pojistka na blbost) musejí mít všichni lyžaři a snowboardisté na italských sjezdovkách. Zákon začne platit ve všech skiareálech pro všechny sportovce včetně
Dolomity a Julské Alpy AKTUÁLNĚ 2021

Dolomity a Julské Alpy AKTUÁLNĚ 2021

SKIPASY ONLINE Přinášíme aktuální zprávy z Dolomit - Trentina a Jižního Tyrolska. Doplňujeme je o novinky z italských i slovinských Julských Alp.
Český pohár ve skialpinismu 2022

Český pohár ve skialpinismu 2022

Český horolezecký svaz vyhlásil termíny závodů Českého poháru ve skialpinismu na zimu 2021/2022.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Krušnohorská 30 - běžky Nové Město v Krušných horách 22.-23.1. 22.1.
Karlovská 50 Velké Karlovice 28.-29.1. Běžky 28.1.
O dřevěného Krakonoše Rokytnice nad Jizerou Skialpinismus 29.1.
Mezinárodní festival outdoorových filmů Výrovka Výběr nejlepších snímků 29.1. 11:00
Epic Skitour- skialpinismus Itálie, Monte Bondone 4.-5.2. 4.2.
Ledová jízda - psí spřežení Pec pod Sněžkou 5.-7.2. 5.2.
Orlický maraton Deštné 5.-6.2. Běžky 5.2.
Noční stopa Valachy Velké Karlovice Běžky 5.2.
Slovakiatour - veletrh Bratislava, Incheba 9.-12.2. 9.2.
Skialp Nigt ˇ4íčky Skialpinismus 12.2.

Diskuse

Abys na svou bohorovnost ... PK, 20.1.2022 11:09, 2 příspěvky
to je jasný sekera a kladivo, 20.1.2022 9:33, 2 příspěvky
Horský vůdce a ochrana ... Michael Beranek, 19.1.2022 20:22, 6 příspěvků
Horský vůdce a příjem. Lukas B., 19.1.2022 16:29, 6 příspěvků
Horský vůdce a příjem. Michael Beranek, 18.1.2022 21:00, 6 příspěvků
Výborné reportážní fotky Novinář, 17.1.2022 22:04, 1 příspěvek
Google IT, 14.1.2022 17:26, 8 příspěvků
Google Kuba Turek, 13.1.2022 14:26, 8 příspěvků
Google It?, 13.1.2022 13:16, 8 příspěvků
Jak zvýšit chuť na sex? Filiponko, 12.1.2022 15:08, 1 příspěvek

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Pražská vlastivěda v únoru Horydoly , 20.1.2022 9:55
Re: Západné Tatry / Roháč... Horydoly , 20.1.2022 9:40
Nová vláda mlčí, podnikat... Horydoly , 19.1.2022 22:07
STYL a KABO ve znamení ná... Horydoly , 19.1.2022 22:03
Letiště Vary Horydoly Open, 19.1.2022 16:00
Bikesraz na Vysočině 2022 Horydoly , 19.1.2022 15:52
Re: Beskydy na lyžích Horydoly , 14.1.2022 23:43
Re: Sexuální výchova na š... Karol Strejček, 14.1.2022 13:11