Obranná a proti-špionážní technika: Nezbytná ochrana pro moderní dobu

Obranná a proti-špionážní technika: Nezbytná ochrana pro moderní dobu
Nemáte v kanceláři nebo v bytě odposlouchávací štěnice?
Autor snímku Spyobchod.cz
SDÍLEJ:

V dnešní digitální době je ochrana citlivých informací klíčová. Obranná a proti-špionážní technika hraje významnou roli v ochraně proti odposlechům a skrytému sledování. Tento článek se podrobně zabývá různými aspekty obranné a proti-špionážní techniky a představuje některé z nejlepších produktů na trhu od renomované značky Secutek.

Co je obranná a proti-špionážní technika?

Obranná a proti-špionážní technika je soubor zařízení a postupů navržených tak, aby chránily jednotlivce a organizace před nežádoucím sledováním a odposlechem. Tato technika zahrnuje širokou škálu zařízení, včetně detektorů odposlechů, rušiček diktafonů, obalů rušících signál a generátorů bílého šumu.

Jak se bránit proti špionáži a sledování: Kompletní průvodce

V dnešní době digitálních technologií a globální konektivity se stále více lidí stává cílem špionáže a sledování. Ať už jde o vládní agentury, soukromé společnosti nebo jednotlivce, technologie umožňují sledování a sběr informací na úrovni, kterou jsme si ještě před několika lety nedokázali představit. Tento článek vám poskytne přehled o tom, jak se můžete chránit proti špionáži a sledování.

Co je to špionáž a sledování?

Špionáž a sledování se vztahuje na neoprávněné sledování a sběr informací o jednotlivci, skupině nebo organizaci. To může zahrnovat sledování fyzických aktivit, sledování online chování, odposlechy telefonních hovorů, sledování e-mailové komunikace, sledování sociálních médií a mnoho dalších forem sledování.

Jak se můžete chránit?

Existuje mnoho způsobů, jak se můžete chránit proti špionáži a sledování. Níže jsou uvedeny některé z nejúčinnějších metod:

Používejte bezpečné a šifrované komunikační platformy

Jedním z nejlepších způsobů, jak se chránit proti špionáži a sledování, je používat bezpečné a šifrované komunikační platformy. Tyto platformy šifrují vaše zprávy a hovory, což znamená, že je nikdo nemůže odposlouchávat nebo sledovat.

Používejte VPN

VPN, nebo virtuální privátní síť, je další skvělý nástroj pro ochranu vašeho soukromí. VPN vytváří bezpečné spojení mezi vaším zařízením a internetem, což znamená, že veškerá vaše online aktivita je šifrována a chráněna před špionáží a sledováním.

Používejte antivirový software

Antivirový software je dalším důležitým nástrojem pro ochranu vašeho soukromí. Antivirový software může detekovat a odstraňovat škodlivý software, který může být použit k špionáži a sledování vašich online aktivit.

Buďte opatrní při sdílení informací online

Jedním z nejlepších způsobů, jak se chránit proti špionáži a sledování, je být opatrný při sdílení informací online. Nikdy nesdílejte citlivé informace, jako jsou vaše finanční údaje, osobní informace nebo informace o vaší rodině, na veřejných platformách nebo s lidmi, které neznáte.

Jak najít skrytou kameru

Pokud chcete mít pouze jistotu nebo máte již vážné podezření je užitečné nenechat nic náhodě a držet se určitého postupu, který vám pomůže skrytou kameru odhalit.

 • 1. Vstupní kontrola - v případě bytu, domu či hotelu si projděte celý interiér. Nevynechejte nic, obzvláště pečlivě zkontrolujte výše zmíněné “nenápadně” vypadající předměty. Každý spotřebič nebo doplněk může být použit jako skrýš pro skrytou kameru. 
 • 2. Prohledejte důkladně i všechny věci, které vyžadují napájecí zdroj včetně všech kabelů.
 • 3. Zkontrolujte prostor detektorem - všechny sledovací zařízení vysílají signály. Díkybohu existují detektory odposlechů a skrytých kamer, které vám hledání mohou hodně usnadnit. Takový jeden šikovný detektor skrytých kamer za lidovou cenu, který bychom vám doporučili je detektor štěnic a skrytých kamer Lawmate RD-30. Pro náročnější pak máme detektor bezdrátových signálů Protect 1207i.
 • 4. Zjistění -  Nyní již asi víte, zda se ve vaší blízkosti kamera nachází či nikoliv. Pokud jste se drželi předchozích kroků a nic jste nenašli, pravděpodobně máte štěstí a můžete v klidu spát. V opačném případě zkuste zachovat klid. Než vytočíte číslo 158, odejděte ze sledované budovy, aniž by na vás bylo něco poznat. Neriskujete tak, že by vás člověk na druhé straně čočky mohl jakkoliv ohrozit. Nikdy nevíte, kdo za tím stojí.

Pokud se ale do hotelu či pronajatého bytu teprve chystáte a nyní máte obavy, že by se situace mohla někdy v budoucnosti týkat i vás a přemýšlíte, že prevence je to ideální řešení pro vás, přečtěte si článek jak vybrat detektor odposlechů a skrytých kamer a pořiďte si detektor, který vám dovolí, abyste si pobyt užili beze strachu!

Nejlepší produkty v oblasti obranné a proti-špionážní techniky

Detektor štěnic a skrytých kamer Lawmate RD-30

Detektor Lawmate RD-30 je vysoce citlivý detektor, který vyhledává veškeré signály na frekvencích 20 MHz - 6 GHz. Díky speciální úpravě tento detektor pomůže i při vyhledávání skrytých čoček kamer.

Šumový generátor v doutníkovém boxu

Tento šumový generátor je skrytý v elegantním doutníkovém boxu a je ideální pro ochranu proti nežádoucímu odposlechu.

Sada Bughunter ultrazvukové rušičky diktafonů a reproduktoru

Tato sada obsahuje ultrazvukovou rušičku diktafonů a reproduktoru, která je ideální pro ochranu proti nežádoucímu odposlechu.

Detektor kamer Secutek SAH-DE01

Tento detektor kamer je ideální pro vyhledávání skrytých kamer v prostředí, kde je očekávána soukromí.

Detektor bezdrátových signálů iPROTECT 1217

Tento detektor bezdrátových signálů je ideální pro vyhledávání skrytých zařízení, která vysílají na frekvencích 20 MHz - 6 GHz.

Detektor signálů a skrytých kamer HS-5000A

Tento detektor signálů a skrytých kamer je ideální pro vyhledávání skrytých zařízení, která vysílají na frekvencích 20 MHz - 6 GHz.

Detektor bezdrátových signálů HS-007 Pro

Tento detektor bezdrátových signálů je ideální pro vyhledávání skrytých zařízení, která vysílají na frekvencích 20 MHz - 6 GHz.

Nejčastější otázky a odpovědi

Jak funguje detektor odposlechů?

Detektor odposlechů funguje na principu detekce radiových signálů. Když je aktivován, skenuje okolí a hledá signály, které by mohly pocházet od odposlechových zařízení. Pokud detektor nalezne podezřelý signál, upozorní uživatele.

Co je to rušička diktafonů?

Rušička diktafonů je zařízení, které vytváří "bílý šum" nebo "rušivý signál", který zabraňuje diktafonům v nahrávání. Tento šum je pro lidské ucho téměř neslyšitelný, ale pro diktafony a jiná nahrávací zařízení je tento šum velmi obtížné filtrovat, což vede k nahrávce, která je téměř nesrozumitelná.

Jak funguje generátor bílého šumu?

Generátor bílého šumu vytváří zvukový signál, který obsahuje všechny frekvence slyšitelné pro lidské ucho ve stejné intenzitě. Tento "šum" je často používán k maskování jiných zvuků, což je užitečné pro ochranu soukromí a zabránění nežádoucímu odposlechu.

Jak mohu chránit své citlivé informace?

Existuje mnoho způsobů, jak chránit své citlivé informace. Můžete používat silná hesla, šifrovat své data, pravidelně aktualizovat svůj software a hardware, používat bezpečnostní software jako antiviry a firewally a být opatrní při sdílení informací online. Kromě toho můžete používat obrannou a proti-špionážní techniku, jako jsou detektory odposlechů, rušičky diktafonů a generátory bílého šumu, k ochraně svých informací před nežádoucím odposlechem a sledováním.

Něco navíc

 • National Counterintelligence Strategy 2020-2022 - Tento dokument poskytuje strategický přehled obranných a protišpionážních taktik a strategií používaných v USA.

 • FBI Counterintelligence - Tato stránka poskytuje přehled o tom, jak FBI bojuje proti špionáži a jak chrání národní tajemství a citlivé informace.

 • NSA Cybersecurity - Tato stránka poskytuje informace o tom, jak NSA bojuje proti kybernetickým hrozbám a jak chrání národní bezpečnostní systémy.

 • Mohlo by vás zajímat jak pomocí vlastního telefonu ve wifi síti můžete odhalit skrytou kameru. Přečtěte si proto článek: Jak najít ve Wi-Fi síti skrytou kameru

Canon Powershot D20.

Horydoly.cz Základní rady do obchodu

LYŽE sjezdovky - lyže pro děti - běžky - běžky pro ženy - skialpinismus - snowboard - lyžařská helma - lyžařské brýle

HOROLEZECTVÍ sněžnice - cepíny a mačky - pohorky

TURISTIKA autostany - stany - stany - spací pytle - trekkingové boty - batohy - pláštěnky na batohy - velikosti batohů - obuv - oblečení - ponožky - trekingové hole - nože

BĚH běžecké boty dle pokročilosti - běžecké boty pro začátečníky - trailové boty - outdoorové boty

CYKLISTIKA jízdní kola - horská kola - silniční kola - elektrokola

VODNÍ SPORTY lodě - nafukovací lodě - paddleboard

FOTO a VIDEO fotoaparáty - dalekohledy

OSTATNÍ kytary - hudební nástroje - pračky - boxy na nářadí - protišpionážní technika

Redakce Horydoly.cz neovlivňuje komerční sdělení ani jeho obsah.

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

 • Captcha Image

Diskuze k článku

INU
Obranná a proti-špionážní technika: Nezbytná ochrana pro moderní dobu???

Děkuju nechci. Taková "moderní doba" je k ničemu a jen ukazuje úpadek lidské morálky. To vzorem by mohlo bejt minulé Švédsko, kde se kdysi nezamylalo nic a zloděj byl prostě vyobcován ze společnosti. Jak je tam dnes toť otázka.

 • Autor Honza
 • Datum a čas 20.7.2023 12:25
Reaguj
Celkem 1 příspěvek v diskuzi


Jak umělá inteligence mění outdoorové aktivity a cestování?

Jak umělá inteligence mění outdoorové aktivity a cestování?

Umělá inteligence mění svět outdoorových aktivit a cestování mnoha způsoby. Uvádíme inspirativní příklady.... celý článek

Půjčovny lodí a vodáckých potřeb v Česku a na Slovensku

Krkonoše AKTUÁLNĚ 2024

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.Nejčtenější články

Krkonoše AKTUÁLNĚ 2024

Krkonoše AKTUÁLNĚ 2024

ŠPINDLERŮV MLÝN Přinášíme turistické novinky z Krkonoš - nejvyšších českých hor, národního parku a eldoráda outdoorových nadšenců.
Vítek prodal skiareál Crans Montana

Vítek prodal skiareál Crans Montana

Společnost CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka prodala lyžařský resort Crans Montana ve Švýcarsku. Hrubá hodnota transakce je přes 100 milionů švýcarských franků (v přepočtu více než 2,5 miliardy českých
Slovinské dálniční známky 2024

Slovinské dálniční známky 2024

AKTUALIZACE Dálniční známka ve Slovinsku přijde na 16 eur za sedm dní pro osobní auta. Třicetidenní známka stojí 30 eur. 
Dálniční známky v Evropě

Dálniční známky v Evropě

Dálniční známka v Česku přijde v roce 2024 na 2300 korun. Roční známka se dá koupit také v Rakousku, Švýcarsku a na Slovensku. Další dálniční známky prodávají Slovinci, Chorvati a Maďaři. Němci jezdí po dálnicích
Gromnicová propaguje Salcbursko v Česku, Polsku a Maďarsku

Gromnicová propaguje Salcbursko v Česku, Polsku a Maďarsku

Denisa Gromnicová, Rakušanka s českými kořeny, má nově na starost marketing a média v turistické organizaci SalzburgerLand. Stará se o Česko, Polsko a Maďarsko.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Pelargonie - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 11.-14.7. 11.7.
Nostalgický vlak Borohrádek Pardubice Turistika 13.7.
Zubačka - modelová sobota Tanvald Nostalgický vlak 3.8.
Bezdružické parní léto Bezdružice, nádraží 3.-4.8. Nostalgický vlak 3.8.
Prague Pride Praha 5.-11.8. Festival homosexuálů 5.8.
Yachtfestival - veletrh Německo, Hamburg 6.-8.8. Lodě a čluny 6.8.
Polovníctvo a rybárstvo - veletrh Nitra, Agrokomplex 15.-18.8. 15.8.
Země živitelka - veletrh České Budějovice, výstaviště 22.-27.8. 22.8.
Výstava stanů Praha, Letňany 31.5.-25.8. 25.8.
Bonsaje - výstava Praha, Botanická zahrada Univerzity Karlovy 27.8.-1.9. 27.8.

Diskuse

Top Divorce Lawyers in Ne... Top Divorce Lawyers in New York, 13.7.2024 8:57, 117 příspěvků
первый анальный секс AltonElats, 13.7.2024 5:21, 15 příspěvků
Mariánská cesta Kuba Turek, 11.7.2024 21:19, 4 příspěvky
Mariánská cesta Honza, 11.7.2024 20:42, 4 příspěvky
Červený mlýn Vochov Kuba Turek, 11.7.2024 13:06, 3 příspěvky
Mariánská cesta Horydoly, 11.7.2024 12:37, 4 příspěvky
Červený mlýn Vochov Kuba Turek, 11.7.2024 12:30, 3 příspěvky
INU Honza, 11.7.2024 9:42, 4 příspěvky
rybí přechod? Střelec, 11.7.2024 7:55, 3 příspěvky
Alenka v říši divů je stá... Kuba Turek, 10.7.2024 11:28, 2 příspěvky

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Cestování zvyšuje rizikov... Horydoly , 11.7.2024 13:53
Parním vlakem Českým rájem Horydoly , 9.7.2024 23:09
Sex ve třech zažívá boom Horydoly , 27.6.2024 13:58
Barefoot pro volný čas Horydoly , 26.6.2024 12:38
Mořské kajaky Horydoly Open, 17.6.2024 12:10
Cyklistický závod L´Etape... Horydoly , 15.6.2024 3:43
Pádlojízda po Vltavě Horydoly , 4.6.2024 12:39
Vodácké závody 2024 Horydoly , 4.6.2024 12:30