Poslední jarní jízda v Meribelu

Poslední jarní jízda v Meribelu
Meribel - Mottaret.
Autor snímku Hana Suchá
SDÍLEJ:

VIDEO Lyžařská střediska v Savojských Alpách ukončila zimní sezonu. Podívejte se na poslední jízdu z Mottaretu do Meribelu. Nahoře ve skoro třech tisících metrech nad mořem ještě vládne pravá zima, ale dole v údolí už roztály i poslední zbytky sněhu.

Startovali jsme na Saulire (2738 m), kam vedou lanovky z Meribelu, Mottaretu a Courchevelu. 

VIDEO Last Spring Ride Méribel

Mírně jsme se sklouzli k lanovce Pas du Lac (jezerní sedlo) a potom po červené sjezdovce do stejnojmenného sedla s ikonickou skálou uprostřed. U ní se dělí trasy doleva do Courchevelu a doprava do Mottaretu.

Po modré trati Chamois (kamzičí)  traverzujeme už k terénnímu zlomu, kde se sjezdovka nádherně rozšiřuje a mění barvu na červenou. Letíme přes široké a přehledné vlny doleva na sjezdovku Biche (srnčí) a krátce jedeme po modré Mauduit (prokletá) k mezistanici kabinkové lanovky Saulire Express.

Mezi golfem a letištěm

Pak se dlouze točíme na mírné zelené trati Blanchot (bílá). U horní stanice kabinkové lanovky Rhodos mizí sníh okolo sjezdovky. Vezeme se v bílém pruhu uprostřed zeleného golfového hřiště okolo několika zavřených sedačkových lanovek až na mezistanici Altiport (letiště).

Odtud vede už jenom jedna cesta dolů po modré sjezdovce Lapin (králičí). Sněhu je stále méně, v lese je aspoň ledovka, ale na otevřených širokých loukách už jedeme spíš po trávě než po sněhu. Končíme ale až u dolní stanice sedačkové lanovky Golf rovnou na náměstí části střediska zvané Meribel Village.

Skibusem zadarmo se vezeme nazpátek do Meribelu k lanovkám, které ještě fungují a odnesou nás nazpátek do sněhového království v Mottaretu.

INFO: Meribel

Booking.com

Horydoly.cz 3 údolí na Horydoly

Tři údolí, tři charaktery

Val Thorens končí 1. května (2017) a Val Thorens končí 9. května (2004) a Val Thorens začíná sezonu 2005/2006

Snowboard ve Val Thorens

Val Thorens je nejlepší místo pro lyžování na světě

Více než jen Val Thorens. Lyžování ve Valmeinier

Menuires pro průměrné lyžaře

Sádlo skialpuje na světové špičce v Courchevelu

Francie se propojuje na lyžích

Meribel na jaře. Sjezdovka Altiport křižuje golfové hřiště a těsně míjí letiště.

Horydoly.cz Skiareály v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

Annaberg Bedřichov Bílá Bouřňák Boží Dar Bublava Čenkovice Černá Říčka Čertovo břemeno Červená voda Červenohorské sedlo Čeřínek Dolní Morava Harrachov Herlíkovice Horní Mísečky Horní Podluží Chotouň Janské Lázně Javorový Jedlová Ještěd Karlov Klínovec Kouty nad Desnou Kralický Sněžník Kraslice Křemešník Lipno Luž (zrušeno) Malá Úpa Mariánské Lázně Mladé Buky Monínec Nové Město na Moravě Paprsek Paseky nad Jizerou Pec pod Sněžkou Petříkovice Plešivec Praděd Přemyslov Příčná Přimda Pustevny Ramzová Razula Rejdice Rokytnice nad Jizerou Říčky Severák Stříbrná Špičák Špindlerův Mlýn Tanvaldský Špičák Velká Chuchle Vítkovice Vysoké nad Jizerou Žacléř Železná Ruda

 

Horydoly.cz Evropská zimní střediska na HORYDOLY

Adelboden (Švýcarsko) Alpe d´Huez (Francie) Bansko (Bulharsko) Courchevel (Francie) Courmayeur (Itálie) Czorsztyn (Polsko) Fanningberg (Rakousko) Garmisch-Partenkirchen (Německo) Heiligenblut (Rakousko) Hochkönig (Rakousko) Chamonix (Francie) Chamrousse (Francie) Chopok - Jasná (Slovensko) Ischgl (Rakousko) Kaprun - freeride (Rakousko) Kaprun - sjezdovky (Rakousko) Kleinkirchheim (Rakousko) Kleinwalsertal (Německo) Kronplatz (Itálie) La Grave (Francie) Lachtal (Rakousko) Lackenhof Ötscher (Rakousko) Lautaret (Francie) Les 2 Alpes (Francie) Les Arcs / La Plagne (Francie) Livigno - freeride (Itálie) Livigno - sjezdovky (Itálie) Madonna di Campiglio (Itálie) Maurienne (Francie) Menuires (Francie) Meribel (Francie) Mitterdorf (Německo) Mölltal (Rakousko) Mürren (Švýcarsko) Nassfeld (Rakousko) Obertauern (Rakousko) Paganella (Itálie) Plose (Itálie) Ramsau/Schladming (Rakousko) Saalbach Hinterglemm (Rakousko) San Bernardo (Itálie) San Pellegrino (Itálie) Seefeld (Rakousko) Seiser Alm (Itálie) Sella Nevea (Itálie) Sella Ronda (Itálie) Skirama (Itálie) Speikboden (Itálie) Stubai (Rakousko) Štrbské Pleso (Slovensko) Radstadt (Rakousko) Raxalpe (Rakousko) Sölden (Rakousko) Sulden (Itálie) Tarvisio (Itálie) Tignes (Francie) Titlis (Švýcarsko) Tux (Rakousko) Uludag a Sarikamis (Turecko) Val d´Isére (Francie) Val Senales (Itálie) v létě Val Senales (Itálie) v zimě Val Thorens (Francie) Vars (Francie) Vysoké Tatry (Slovensko) Wildschönau (Rakousko) Zell am See (Rakousko) Zoncolan - Ravascletto (Itálie) Zugspitze

Lyžařské manuály na HORYDOLY

Passo Tonale (Itálie) 3 díly La Norma (Francie) 5 dílů Chamonix a Courmayeur (Francie a Itálie) 9 dílů Bormio (Itálie) (8 dílů)


Zobrazit místo Skiareály - Skiarea na větší mapě 

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

proč?

Chtěl bych vidět skluzice

Reaguj
proč?

Protože magoři-šílenci-blázni. To dá rozum, ne?

Reaguj
proč?

Mašíbl

Reaguj
Celkem 3 příspěvky v diskuzi


Investoři stahují bitcoin z burz. Trh může stát před zásadním zlomem

Investoři stahují bitcoin z burz. Trh může stát před zásadním zlomem

Bitcoin se v posledních týdnech pohybuje v relativně úzkém cenovém pásmu, což může na první pohled působit jako stagnace. Pod povrchem trhu se ale odehrává výrazná změna. Data ukazují, že investoři ve... celý článek

Investování v Česku míří k masové záležitosti. Bez něj nebude důstojná penze, říká CEO Fondee

Velikonoční zvyky. Ježíš Kristus navazuje na pohany

registrovat

Podívejte se na inspiraci k cestování po Evropě.
Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
CHORVATSKO 2024 levné ubytování v apartmánech a pokojích po celém Jadranu bez provize cestovkám.



Nejčtenější články

Ochutnáme něco doma kvašeného. Pickles?

Ochutnáme něco doma kvašeného. Pickles?

RECEPT Kvašené zelí nebo okurky čas od času ochutná každý. Kvasit neboli fermentovat lze ovšem téměř jakoukoliv zeleninu, houby a dokonce i mnohé druhy ovoce. Mistři kuchaři fermentují také maso, klobásy, salámy
Jarní veletržní víkend v Letňanech

Jarní veletržní víkend v Letňanech

Nenechte si ujít konglomerát outdorových veletrhů v Praze Letňanech. V Pražském veletržním areálu se koná Holiday World (cestovní ruch), Kolem světa (cestovatelský festival), For Bikes (cyklistika) a Sport Expo (sport).
Fakta v kostce - vybavení pro domácí posilování

Fakta v kostce - vybavení pro domácí posilování

Domácí silový trénink je stále populárnější. Mnoho lidí chce posilovat pravidelně bez návštěvy fitness centra. Proto roste zájem o kvalitní fitness vybavení.
Komořanské jezero pod Krušnými horami

Komořanské jezero pod Krušnými horami

Fascinující geologický děj se odehrál pod Krušnými horami - před 65 miliony let se tam rozlévalo slané moře, to se přes 20 miliony let změnilo na obrovské sladokovodní jezero, samovolně se
Hlúpy vrch a Kopské sedlo: skialpová túra do lyžařské minulosti

Hlúpy vrch a Kopské sedlo: skialpová túra do lyžařské minulosti

Letos je to sněhem v Tatrách bída. Napadlo ho málo, jezdí laviny a tvoří se krusta. Tyto podmínky ovšem prospěly Belianským Tatrám, kde se dají lyžovat svahy, kam bychom se jindy neodvážili.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Norsko - diashow Liberec, Krajská vědecká knihovna Přednáší Martin Loew 8.4. 18:00
PAF - festival potápěčské fotografie Tachov, Mže 10.-12.4. 10.4.
Valná hromada ČHS Praha 11.4.
Sázava - odemykání Týnec 11.4.
Valné zhromaždenie JAMES Žilina, Dom techniky   11.4.
Horský půlmaraton Sušice 11.4.
Vltava - odemykání řeky Český Krumlov 11.4.
Kamenice - úklid řeky
Haratice 11.4. 09:00
Půlmaraton Pardubice Běh, koloběžky, vozíčkáři 11.4.
Chrudimka - odemykání Chrudim, Pumberky 11.4. 10:15

Diskuse

Поставки редких металлов ... SusieImalm, 7.4.2026 2:51, 1 příspěvek
Промокод 1xBet 2026 — Бес... MichaelGag, 7.4.2026 1:31, 121 příspěvků
найти это sloh66 cc AllenBug, 7.4.2026 1:22, 8 příspěvků
Куш казино официальный са... Kush_msst, 7.4.2026 0:02, 121 příspěvků
Inu Honza, 4.4.2026 9:21, 1 příspěvek
Lidl ne Pišišvor, 2.4.2026 12:32, 1 příspěvek
článek Lukas B., 31.3.2026 9:48, 5 příspěvků
Co je bezpečnější v lavin... dedek Bretislav, 30.3.2026 18:57, 5 příspěvků
článek dumulen, 30.3.2026 16:50, 5 příspěvků
článek Lukas B., 30.3.2026 11:19, 5 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Velikonoce v Lošticích Horydoly , 3.4.2026 22:52
Velikonoce v Jizerkách Horydoly , 3.4.2026 22:48
Na Budějovicku začíná 11 ... Horydoly , 3.4.2026 22:42
Velikonoce ve středních Č... Horydoly , 3.4.2026 22:39
Sváteční menu na hladině ... Horydoly , 3.4.2026 22:37
Velikonoce a duben na zám... Horydoly , 3.4.2026 22:33
Velikonoce Mělník Horydoly , 3.4.2026 22:29
Re: gamess sokarovskiy sokarovskiy, 1.4.2026 15:00