Obertauern: obrovská alpská mísa plná čerstvého sněhu

Obertauern: obrovská alpská mísa plná čerstvého sněhu
Lyžařka sjíždí do Obertauern.
Autor snímku Tourist office Obertauern
SDÍLEJ:

Zimní sezona v Obertauern začíná 25. listopadu. Lyžařské středisko v klínu Radstadtských Taur připomíná obrovskou mísu naplněnou po okraj našlehanou sněhovou smetanou. Díky tomu má dostatek přírodního sněhu po celou zimu.

Obertauern: obrovská alpská mísa plná čerstvého sněhu
Vzpomínkový pomník na Beatles v Obertauern.
Autor snímku Tourist office Obertauern
Jak na to

Obertauern

Poloha 90 km jižně od Salzburg
Nadmořská výška 1000 - 2526 m
Pohoří Niedere Tauern
Lokalita Radstädter Tauernpass
Okolí Untertauern (1009 m) na severu, Tweng (1223 m) na jihu

Ringo, George, Paul a John natáčeli v Obertauern legendární film Help! Beatles a filmaři se na dva týdny roku 1965 ubytovali v hotelu Edelweiss. "Neuměli jako všichni angličtí kluci lyžovat," říká Mario Siedler z tamní informační kanceláře. "V lyžařských scénách je proto museli zastoupit zdejší chlapci."

Shodou okolností byl za dubléra vybrán také Herbert Lürzer, jehož rodina hotel Edelweis vlastní po několik generací. Spolu s ním vidíme v ikonickém beatlesovském filmu jeho tři sousedy. Místo Beatles lyžují Hans Pretschner, Franz Bogensperger a Gerhard Krings.

Obertauern bylo vždy pokládáno z luxusní lyžařské centrum, kde si ovšem zalyžují i obyčejní lidé za lidové ceny. Letos je to dokonce jeden z mála evropských skiareálů, kde deklarují stejné ceny skipasů jako vloni. "Lyžujeme na přírodním sněhu a dosněžujeme jen několik vydřených míst převážně u lanovek," říká Hana Ferstl Darlington, která má starosti komunikaci s veřejností. "Proto se nás tolik netýká zvýšení cen za energie."

V Obertauern jezdí 26 lanovek a vleků, které tvoří okružní lyžařský cirkus. Využívá toho několik lyžařských okruhů, které propojují nejzajímavější místa a nejhezčí sjezdovky. Nejznámější je Tauernrunde, po které za půl dne obkroužíte celý Obertauern a vrátíte se na výchozí místo.

Horydoly.czOKRUHY: Tauernrunde, Bobby-Runde, Super Seven, My Track

100 kilometrů sjezdovek

Vaše auto si během dovolené odpočine, protože všechny vleky jsou dostupné na lyžích rovnou z hotelů. Ulice se překonávají po bezpečných lyžařských mostech.

Obertauern.

100 km upravených sjezdovek a mezi nimi volné terény pro freeride poskytují dostatek prostoru pro lyžaře všech úrovní a zaměření.

61 km sjezdovek je modrých, 35 km červených a 4 km černé. Obsluhují je tato zařízení:

1 kabina pro 8 cestujících

2 kombinované lanovky (8místné sedačky a 10místné gondoly)

1 sedačka 8 míst

6 sedaček 6 míst

8 sedaček 4 místa

2 sedačky 2 místa

5 vleků

1 pojízdný koberec

Obertauern.

Pěší turisté bez lyžařského vybavení se mohou nechat vyvézt lanovkami Gründwaldkopfbahn, Plattenkarbahn nebo Zehnerkarbahn. Buď si tam užijí slunečné terasy spojené s restauracemi a bary a vrátí se lanovkou zase dolů, nebo se vysoko v horách projdou na sněžnicích, které si vezmou s sebou.

Dobré ráno a dobrou noc!

Vrcholným zážitkem pro vyvolené je First.Track. Za svítání se pro objednané skupiny s instruktory otevírá vybraná sedačková lanovka a lyžaři si užívají úplně hladké sjezdovky, které mají jen pro sebe. K dispozici jsou modré, červené i černé tratě. Lyžuje se od 7:30 h a na svahu může být nejvýše 20 až 25 lyžařů nebo snowboardistů.

Křupající sníh, slunce pomalu vychází za majestátní horskou scenérii a proměňuje nedotčené svahy v jiskřivou říši divů. V doprovodu instruktorů si vychutnáte panoramatický výhled na sněhovou mísu Obertauern a nakreslíte první stopy svých lyží na čerstvě upravené sjezdovky. Když se spustí celý skiareál pro veřejnost, ranní ptáčata již sedí na horském brunchi, který je součástí speciálního skipasu.

Pokud vás zajímá spíš sportovní styl lyžování než romantické výhledy na tratích, počkejte ještě hodinu. Každou středu jsou v provozu od rána 8:30 h 6sedačková lanovka Gamsleiten I, Achenrainbahn a Zehnerkarbahn. Za svítání totiž poněkud splývají kontury, nevidíte pořádně detaily na sjezdovce, neodhadnete kvalitu sněhu a dokonce ani přesný sklon svahu. Musíte tedy jet opatrně. Teprve, když vyjde slunce vysoko nad obzor, vaše oči uvidí vše, co potřebujete.

Edelweissbahn jezdí večer každé pondělí a čtvrtek od 19 do 22 hodin. Osvětlená sjezdovka je dlouhá 1,5 km. 

Obertauern.

Regionální skipasy

Všechny skipasy Obertauern s platností delší než jeden a půl dne lze využít také k lyžování v lyžařském středisku Grosseck-Speiereck v Mauterndorf / St. Michael im Lungau (10 lanovek, 50 kilometrů) vzdáleném 15 km od Obertauern.

Tarifní sdružení Lungau - Katschberg - Obertauern prodává skipasy Lungo. Tyto permanentky s platností 2 a více dnů lze využít i pro večerní lyžování v Obertauern.

Salzburger Super Ski Card zahrnuje velké množství menších i velkých skiareálů v dalekém širokém okolí Salcburku. Skipasy se podávají na 3 až 14 dní a platí také v Obertauern. 

Zajímavostí v samotném Obertauern je, že v jednom skiareálu kooperuje 12 lanovkářských společností s různými majiteli, ale lyžaři lyžují na jednu permanentku. "Společnosti nejčastěji vznikly tak, že hoteliér se domluvil se sedlákem a společně postavili vlek. Hotel dodal peníze, farma pronajala půdu," vysvětluje zdejší situaci Mario Siedler.

Obertauern.

Sezona od listopadu do května

V Obertauern se lyžuje od konce listopadu do začátku května. Lanovky pojedou 25.11.2022 - 1.5.2023. Stále na přírodním sněhu. Nejsou tady ledovce ani rozsáhlá firnová pole, ale vždy napadne tolik sněhu, kolik lyžaři potřebují.

"I v květnu se u nás lyžuje," poznamenává Mario Siedler. "Sjezdovky využívají skialpinisté, kteří se obejdou bez lanovek." V tu dobu však zůstává otevřených už jen několik restaurací a pár hotelů. Vyznavači túr na lyžích proto nejčastěji přijíždějí autem nebo autobusem z rakouských či německých nížin brzy ráno a tam se také večer vracejí.

Hlavní sezona se odehrává v únoru. V tomto měsíci začínají jarní prázdniny ve Vídni a Dolním Rakousku, pokračuje Berlín a další velká německá města.

Úplná špička jsou samozřejmě Vánoce a Velikonoce. Na svátky dorazí nejen týdenní hosté z daleka, ale také víkendoví Rakušané a přijedou si zalyžovat i místní lidé na jeden den. V tu dobu se pod lanovkami tvoří fronty.

PANORAMA: Obertauern
Kliknutím otevřete velkou fotografii. FOTO: Tourist office Obertauern

Kvůli velkému množství sněhu má Obertauern a přilehlé vesnice výjimku na vlastní jarní prázdniny. Spolu s několika podobnými horskými oblastmi mají děti týdenní prázdniny nikoliv v únoru, jako v celém Rakousku, ale až v květnu. Důvodem k historické anomálii bývalo dříve hlavně počasí, kvůli kterému nebylo možné se dostat dolů do údolí, dnes je to spíše kvůli zaměstnání rodičů. Po skončení lyžařské sezony, během které musejí vydělat na celý rok živobytí, mohou s dětmi odjet do tepla třeba k moři. "Vidět půl roku jen sníh a při tom tvrdě pracovat v turistickém průmyslu - to zasluhuje pořádný odpočinek," míní Hana Ferstl Darlington.

Obertauern registruje každý rok milion přenocování. "Na začátku sezony je to typicky 2-3 noci, ke konci sezony se prodlužují pobyty na 5 nocí," říká Mario Siedler. Zimní středisko je považováno za tradiční a mírně konzervativní, a proto se sem hosté často vrací. "Moje manželka pracuje v hotelu, kam jezdí jedna rodina již padesát let." K tomu poznamenává Hana Ferstl Darlington: "Rakušané jezdí do svých oblíbených hotelů podobně jako Češi na své chaty a chalupy. Vždy bydlí ve stejném pokoji. Vědí, kde je bazén, jaké jídlo jim chutná, kam sáhnout pro ručník a personál oslovují jménem."

Největší počet návštěvníků přijíždí z domovského Rakouska a sousedního Německa. Hodně lyžařů dorazí z Velké Británie a Holandska. Češi tvoří 4-5 % veškeré návštěvnosti. 

"Jsme pyšní, že z vyloženě zimního střediska se měníme na celoroční prázdninovou destinaci," uvádí Mario Siedler. "Zpočátku se v Obertauern pouze lyžovalo anebo sáňkovalo. Před deseti lety jsme sem dostali v létě 3 % návštěvníků a teď už je to 10 %." Obertauern při tom není známou horolezeckou destinací a nemá populární horu, o které by se mluvilo či psalo. Za to nabízí množství jednodenních "echt" turistických tras na jednotlivé dvoutisícovky přímo nad městečkem a udržované cesty do soutěsek a k vodopádům pod obcí.

Obertauern.

Hluboký sníh na strmých svazích

První a nejdůležitější disciplínou v Obertauern je samozřejmě sjezdové lyžování. Perfektně upravené sjezdovky k tomu přímo vybízejí. Můžete toho ovšem zažít mnohem více.

Lyžaři a snowboardisté nacházejí svobodu v hlubokém prašanu na travnatých svazích i mezi skalními útesy.

Pro nováčky je nejlepší místo, kde zažijí hluboký sníh, kolem Hundkogelbahn. Zkušenější jezdci by se měli blíže podívat na Zehnerkar a Seekarspitze. Velkolepá varianta legendární sjezdovky Gamsleiten 2 nazvaná Gamsleiten-Nord se neupravuje. Hluboký sníh se tady rychle mění na rozježděný boulovatý terén, ale úzký a strmý kuloár vždy poskytuje dech beroucí zážitek.

Certifikovaní instruktoři vám ukážou nejlepší místa a túry a také důležité bezpečnostní tipy pro zdolávání neupraveného terénu. Značení na freeride checkpointech poblíž vrcholových stanic Hochalmbahn a Kringsalmbahn pomáhá jezdcům najít správnou trasu. Poskytují informace o aktuálním lavinovém nebezpečí, teplotách a hloubkách sněhu, nebezpečných expozicích na svazích a jejich součástí jsou kontroly osobních lavinových vyhledávačů.

Lyžařské školy poskytují kurzy freeride, které zahrnují plánování túr, učení správného postupu v nezajištěném terénu, know-how o sněhu a lavinách, stejně jako používání lavinových vyhledávačů, lopat a sond. Čas od času se pořádají bezplatné lavinové kempy SAAC.

Obertauern.

K dispozici je dále široká škála alternativ k lyžování a snowboardingu. Je možné vyzkoušet sněžná kola fatbike v klasické i elektrické verzi, vyrazit na sáňkařskou dráhu, užít si výlet na sněžném skútru. Projížďka taxíkem, který představují velké saně zapřažené za koně, je mezi dětmi velkým hitem, o kterém jistě budou vyprávět svým kamarádům doma.

Vybrané hotely poskytují rodinám s menšími dětmi sportovní kočárky s lyžařským kitem. Zimní turistické stezky jsou ideálním testovacím místem pro tyto kočárky, které mají lyžičky místo koleček.

Kratší ale náročná běžkařská kolečka slouží především pro budování kondice a zlepšování červených krvinek díky vysoké nadmořské výšce. Mohou se na něm dorazit k večeru nadšenci, kterým nestačila fyzická námaha ze sjezdovek. Hlavní lyžování na běžkách se ovšem odehrává níže v údolí směrem k Radstadtu. Po loukách okolo měst a podél silnic vede 150 km širokých běžkařkých tratí upravovaných na bruslení i klasiku.

Běžky v Obertauern.

Bobby lyžuje v hlavním městě sněhu

Maskot Bobby doprovází děti na jejich cestě po nejzasněženějším hřišti v Rakousku. Na pověsti, že rakouské děti umí lyžovat dříve, než chodit, je určitě něco pravdy. Uhánějí po zasněžených sjezdovkách, jako by to bylo to nejpřirozenější v jejich životě, houpají se a skáčou přes skokanské můstky.

Lyžařské středisko je ideální pro rodinnou dovolenou. Auto nebudete potřebovat. Z jakéhokoli hotelu se k vlekům dostanete po pár krocích. Nemusíte chodit pěšky ani jezdit skibusem.

Bobby’s Snow Adventure je zvláště atraktivní nabídka pro rodiny. Ve vybraných časových obdobích, během zimních dovolených i před nimi i po nich můžete využít širokou škálu služeb za rozumnou cenu balíčku. Pro děti od 3 do 5 let je připraven balíček, který zahrnuje 5denní lyžařský nebo snowboardový kurz včetně skipasu a zapůjčení vybavení. Tento balíček zahrnuje také týdenní ubytování v pokoji rodičů a letištní transfery ze Salcburku a zpět.

Děti ve věku od 6 do 15 let mohou také absolvovat 5denní lyžařský nebo snowboardový kurz, získat skipas, půjčit si vybavení a také 15% slevu na letištní transfery. Namísto ubytování v pokojích rodičů nabízejí hotely cenově dostupné alternativy. Děti s oběma balíčky se mohou zúčastnit dětského programu zdarma. Dohled na oběd je možné objednat individuálně. Všechny lyžařské školy mají vlastní cvičné louky s vleky a pojízdnými koberci. Na konci těchto lyžařských nebo snowboardových kurzů mohou děti ukázat, co se naučily, v závodě.

Bobby Land je lyžařské eldorádu designované speciálně pro děti. Bobby’s Monsterpark obsahuje pohádkové postavy. Starší děti si jistě užijí vlnovou dráhu a překážkovou dráhu. Iglú je velkým hitem a salonek zve k zahřátí a relaxaci. Mladí lyžaři trénují na Bobbyho slalomu a Bobbyho strašidelná jeskyně je temný tunel na Schaidbergbahn, kudy může projet nejmenší prcek - pokud se odváží.

Obertauern.

Domáci kulinářské speciality

Útulné chaty v zasněžených horských scenériích s praskajícími otevřenými krby, stejně jako rustikální a moderní restaurace a hotely servírují na talíři chutě salcburského regionu. Na výběr jsou tradiční sýrové noky se slaninou Kasnockn na pánvi, vydatné bujóny s proužky slané palačinky Fritattensuppe, sladké drožďové knedlíky Germknödel a samozřejmě také populární sladký trhanec Kaiserschmarrn.

Vždy se najde hospoda nebo aspoň výčep, kde na vás čeká točené pivo a domácí pálenka.

Kasnocken.

Gamsleiten Kriterium: vyhrab si nové BMW!

Největší hon za pokladem v Alpách se každoročně koná v dubnu. Tuto sezonu ho pořádá Obertauern 15. dubna 2023.

Sjezdovka Gamsleiten 2 je úchvatně strmá a úplně prázdná. Jakmile zazní startovní signál, prosviští legendárním svahem 1000 hledačů pokladů, kterým se podařilo získat vstupenku na Gamsleiten Kriterium, legendárním svahem. Na obrovském placu u dolní stanice lanovky pak rozkopávají sníh jako o život. Kdo najde schovanou truhlu, může ji otevřít a vzít klíč od zbrusu nového auta BMW X1. Ve hře je pak ještě dalších třicet cen od poukazů na ubytování až po lyžařskou výbavu.

Gamsleiten Kriterium, nabízí už teď omezený počet vstupenek na velkou honbu za pokladem za 50 eur. 

Nejvýznamnější akce sezony 2022/2023

25. listopadu - 18. prosince Taurský advent o víkendech

2. prosince Koncert Sarah Connor a opening Obertauern

21. prosince Horská jóga s Nini Orda na oslavu slunovratu

19.-25. března Alpensport Alpenglühen testování lyží

25. března Pink Ribbon ženská lyžařská pomoc proti rakovině 

Obertauern.

Doprava

Příjezd autem od severu je možný po dálnici A10 Tauernautobahn směrem na Salzburg - Villach, dále po B99 na Graz až do Radstadtu, odkud budete sledovat směr Obertauern. Od jihu se jede z Villachu po dálnici A10 Tauernautobahn až k dálniční křižovatce u mýtné stanice v St. Michael (exit 104). Pokračujte po B99 směrem na Mauterndorf a Obertauern.

Vlakem se jede na nádraží Radstadt. Odtud jezdí časté autobusové linky do Obertauern.

Letadla létají na letiště Salzburg (90 km) a Klagenfurt (140 km). Odtud jezdí kyvadlová doprava do Obertauern. Letiště Mnichov je vzdálené 220 km.

Ubytování

V Obertauern je zhruba 150 hotelů, penzionů, mládežnických ubytoven, prázdninových domů, soukromých ubytování, apartmánů a chat s vlastním stravováním.

INFO: Obertauern a Obertauern Ski


Zobrazit místo Skiareály - Skiarea na větší mapě 

Horydoly.cz Obertauern na Horydoly

Obertauern: platí se za pověst

Tauernrunde, Bobbyrunde a Super Seven

Obertauern: obrovská alpská mísa plná čerstvého sněhu

Obertauern lyžuje do května

Lyžovaly pro dobrou věc v Obertauern

Booking.com

Horydoly.cz Skiareály v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

Annaberg Bedřichov Bílá Bouřňák Boží Dar Bublava Čenkovice Černá Říčka Čertovo břemeno Červená voda Červenohorské sedlo Čeřínek Dolní Morava Harrachov Herlíkovice Horní Mísečky Horní Podluží Chotouň Janské Lázně Javorový Jedlová Ještěd Jihlava Karlov Klínovec Kohútka Kouty nad Desnou Kralický Sněžník Kraslice Křemešník Lipno Luž (zrušeno) Malá Úpa Mariánské Lázně Mladé Buky Monínec Nové Město na Moravě Paprsek Paseky nad Jizerou Pec pod Sněžkou Petříkovice Plešivec Praděd Přemyslov Příčná Přimda Pustevny Radvanice Ramzová Razula Rejdice Rokytnice nad Jizerou Říčky Severák Stříbrná Špičák Špindlerův Mlýn Tanvaldský Špičák Telnice Velká Chuchle Velké Karlovice Vítkovice Vysoké nad Jizerou Žacléř Železná Ruda

Horydoly.cz Skiareály na Slovensku

Čertovica Donovaly Chopok - Jasná Jasenská dolina Martinské hole Orava Skalka pri Kremnici Štrbské Pleso Valčianska dolina Veľká Rača Vysoké Tatry Vyšná Boca

 

Horydoly.cz Evropská zimní střediska na HORYDOLY

Adelboden (Švýcarsko) Alpe d´Huez (Francie) Aussois (Francie) Bansko (Bulharsko) Bessans (Francie) Bonneval sur Arc (Francie) Courchevel (Francie) Courmayeur (Itálie) Czorsztyn (Polsko) Fanningberg (Rakousko) Garmisch-Partenkirchen (Německo) Goldeck (Rakousko) Grossarltal (Rakousko) Heiligenblut (Rakousko) Hochkar (Rakousko) Hochkönig (Rakousko) Chamonix (Francie) Chamrousse (Francie) Ischgl (Rakousko) Kaprun - freeride (Rakousko) Kaprun - sjezdovky (Rakousko) Katschberg (Rakousko) Kaunertal (Rakousko) Kitzbühel (Rakousko) Kleinkirchheim (Rakousko) Kleinwalsertal (Německo) Kronplatz (Itálie) La Grave (Francie) Lachtal (Rakousko) Latemar (Itálie) Lautaret (Francie) Les 2 Alpes (Francie) Les Arcs / La Plagne (Francie) Livigno (Itálie) Madonna di Campiglio (Itálie) Marilleva (Itálie) Marmolada (Itálie) Maurienne (Francie) Menuires (Francie) Meribel (Francie) Mitterdorf (Německo) Mölltal (Rakousko) Mürren (Švýcarsko) Nassfeld (Rakousko) Obertauern (Rakousko) Ötscher (Rakousko) Paganella (Itálie) Pitztal (Rakousko) Plose (Itálie) Ramsau/Schladming (Rakousko) Saalbach Hinterglemm (Rakousko) San Bernardo (Itálie) San Pellegrino (Itálie) Seefeld (Rakousko) Seiser Alm (Itálie) Sella Nevea (Itálie) Sella Ronda (Itálie) Skirama (Itálie) Speikboden (Itálie) Stubai (Rakousko) Radstadt (Rakousko) Raxalpe (Rakousko) Sölden (Rakousko) Sulden (Itálie) Tarvisio (Itálie) Tignes (Francie) Titlis (Švýcarsko) Turracher Höhe (Rakousko) Tux (Rakousko) Uludag a Sarikamis (Turecko) Val Cenis (Francie) Val d´Isére (Francie) Val Senales (Itálie) v létě Val Senales (Itálie) v zimě Val Thorens (Francie) Valfréjus (Francie) Vars (Francie) Wildschönau (Rakousko) Zell am See (Rakousko) Zoncolan - Ravascletto (Itálie) Zugspitze (Německo)

Lyžařské manuály na HORYDOLY

Passo Tonale (Itálie) 3 díly La Norma (Francie) 5 dílů Chamonix a Courmayeur (Francie a Itálie) 10 dílů Bormio (Itálie) (8 dílů)

SDÍLEJ:

Diskuse

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-čtyři:

  • Captcha Image

Diskuze k článku

Celkem 0 příspěvků v diskuzi


Sport do bytu, hůl do ruky

Sport do bytu, hůl do ruky

AKTUALIZACE Čtyřčlenná rodina aktivně sportuje - to je nadělení! Jestli nebydlí v rodinném domě s velkou komorou a skladem, určitě řeší velmi složitě, kam všechno vybavení uloží.... celý článek

Naučné stezky ve středních Čechách

Přemýšlíte nad výletem do Krkonoš a nevíte, jak najít ubytování?

registrovat

Hledáte si ubytování v ČR nebo na Slovensku? Doporučujeme chaty a chalupy k pronájmu za nejlepší ceny. I levné ubytování si najdete na portálu MegaUbytko.cz.
Super volbou na letní rekreaci je určitě ubytování Velký Meder. Turistům a nadšencům hor by se mohlo hodit ubytování Vysoké Tatry, kde najdete ty nejlepší chaty a chalupy.
Získejte bonus za vklad v nejlepším online kasinu v České republice.
Cestovní pojištění od Porovnej24.cz
Online cz casino s licenci slot-vegas.czNejčtenější články

Beskydy AKTUÁLNĚ 2023

Beskydy AKTUÁLNĚ 2023

Přinášíme novinky z Beskyd, Javorníků, hor a podhůří na severní Moravě.

Kalendář akcí Zobrazit všechny akce

AKCE KDE INFO KDY ČAS
Velikonoce v hornickém domku Příbram, muzeum 27.3.-9.4. 27.3.
Otava - odemykání Sušice, kemp Splutí do Horažďovic 1.4. 11:00
Doubrava - odemykání Pařížov 1.-2.4. 1.4.
Ukliď Brdy Raková Brigáda 1.4.
Velikonoce na zámku Benešov nad Ploučnicí 1.-10.4. 1.4.
Hanácké stezky - otevření sezony Záhoří Horská kola 1.4.
Ulice a místa - výstava Benešov nad Ploučnicí 4.-23.4. 4.4.
IBTM - veletrh Singapur 4.-5.4. 4.4.
Motýli - výstava Praha, Botanická zahrada 7.4.-21.5. 7.4.
Moravice - kanoistické sjezdy Kružberk 8.-9.4. 8.4.

Diskuse

Když nemáte limetku dáte ... Pišišvor, 29.3.2023 15:27, 1 příspěvek
Skalni Demon Křovák, 28.3.2023 15:00, 7 příspěvků
Hančovic Kuba Turek, 27.3.2023 17:49, 6 příspěvků
Hančovic Lukas B., 27.3.2023 17:19, 6 příspěvků
Hančovic Kuba Turek, 27.3.2023 15:00, 6 příspěvků
Hančovic Lukas B., 27.3.2023 14:19, 6 příspěvků
Hančovic Kuba Turek, 27.3.2023 14:03, 6 příspěvků
glosy drobného šťourala Lukas B., 27.3.2023 13:47, 6 příspěvků
Vždycky jsem si myslel, ž... Kuba Turek, 27.3.2023 12:05, 5 příspěvků
Vždycky jsem si myslel, ž... Michael Beranek, 27.3.2023 9:41, 5 příspěvků

Fórum Zobrazit všechny příspěvky

Do Německa za jarními udá... Horydoly Open, 11.3.2023 23:50
Re: ferraty ve Slovinsku? Kuba Turek, 8.3.2023 1:24
ferraty ve Slovinsku? Horydoly , 8.3.2023 1:08
Proč udeřil blesk do soch... milan šupa, 3.3.2023 20:02
Sníh a sjezdovky v provozu Horydoly Open, 23.2.2023 15:22
Češi loni po Česku cestov... Horydoly Open, 23.2.2023 14:59
V Česku natáčený film Na ... Horydoly , 23.2.2023 14:50
Češi se do zahraničí rádi... Horydoly , 23.2.2023 14:44